Evolve FX420 - obecná diskuzeEVOLVE FX420 a FX520

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

RIKO777
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 29. led 2013 23:51:39
Typ mobilu / ROM: Evolve FX420

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od RIKO777 »

Ahoj prosim mohl dy jsi popsat postup toho resetu podrobnej jsem uplny lajk. A muj Evolve uz odzacatku ma s wi fi problemi moc dekuji. :help:
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od LivArt »

A čemu nerozumíš?
Dr. Skiler
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 30. led 2013 18:41:55
Typ mobilu / ROM: Evolve FX 420

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od Dr. Skiler »

Zdatrc lidi nedokazal by mi nekdo poradit co mam delat s tim ze kdyz mi nekdo vola tak slisi sam sebe
killermokus
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 09. led 2013 23:08:56
Typ mobilu / ROM: Evolve fx420

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od killermokus »

Dr. Skiler píše:Zdatrc lidi nedokazal by mi nekdo poradit co mam delat s tim ze kdyz mi nekdo vola tak slisi sam sebe
Nazdar.Mal som tiez taky problem.Pomohlo stisenie sluchadla pri volani...
Jak
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 10. úno 2011 12:05:52
Typ mobilu / ROM: G1 SGS Galaxy S

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od Jak »

Prosím o radu. Kolegyně má v Fx 420 cca skor 300Mb nainstalovaných aplikací a kolem 200Mb volného místa. Když se ale připojí na net a chce se podívat na yuotube, nebo něco jiného z netu tak ji to napíše nedostatek místa v uložišti. Kartu má 16Gb tak nějak nevím v čem je problém. Nevíte jak mobil donutit, aby vše směřoval na kartu SD? Mám Htc Evo a s tímhle jsem se nesetkal. Ani u dceřiného Blade ZTE a dalších mobilů. Sice dceři jsem dával partition na Sd a Link2SD, ale to by neměl být u kolegyně problém, když má ještě 200Mb volného místa na aplikace. Jsem z tohodle mobilu zmatený. Nějak se chová divně oproti všem mobilům s androidem co jsem měl v ruce. Např. slabá wifi, zvuk videa při přehrávání na repro, instalace Navigonu se všude povedla, tady ne a teď ještě tohle o nedostatku místa v uložišti při pokusu přehrát video z netu. Prosím o radu a zda vám hraje video z netu normálně a také filmy Avi na reproduktor v dostatečné hlasitosti. Děkuji všem za radu.
Mican
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: pon 14. led 2013 13:57:07
Typ mobilu / ROM: My Phone Next

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od Mican »

Zkoušel někdo jak funguje odemykání obličejem? Mám strach to zapnout, abych se netvářil nějak blbě a mob. zůstane na vždy uzamčený :?
Ještě jsem vypozoroval takovou věc, že se mob. sám od sebe rozsvěcuje a to asi cca 8x po sobě a pak to zas samo přestane. Většinou si toho všimnu večer, tak nevím jak často to dělá.
Dají se nějak smazat Widgety? Myslím ty na posledních str. v menu co se vytvoří při stažení aplikací.
killermokus
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 09. led 2013 23:08:56
Typ mobilu / ROM: Evolve fx420

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od killermokus »

Mican píše:Zkoušel někdo jak funguje odemykání obličejem? Mám strach to zapnout, abych se netvářil nějak blbě a mob. zůstane na vždy uzamčený :?
Ještě jsem vypozoroval takovou věc, že se mob. sám od sebe rozsvěcuje a to asi cca 8x po sobě a pak to zas samo přestane. Většinou si toho všimnu večer, tak nevím jak často to dělá.
Dají se nějak smazat Widgety? Myslím ty na posledních str. v menu co se vytvoří při stažení aplikací.
Nazdar nebudes mat problemy ak ti neodomkne s tvarou tak ti naskoci vzor ktory musis zadat .
jege
Androiďák!
Příspěvky: 386
Registrován: čtv 21. říj 2010 11:08:59
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 2 Enhanced
Mobil 2 / ROM: HTC Desire, LG L90
Tablet: Sony Xperia Z3 Tablet Compact
Tablet 2 / ROM: Archos 70 Internet, Samsung Galaxy Tab3, iPad Mini
Bydliště: Praha

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od jege »

Neumím anglicky, tak mě neposílejte na XDA!
HTC Desire, Samsung Note II, LG L90, Xiaomi Redmi 2E
Archos 70 Internet, Samsung Galaxy Tab 3, iPad Mini, Op3n dott, Z3 Tablet Compact
jege
Androiďák!
Příspěvky: 386
Registrován: čtv 21. říj 2010 11:08:59
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 2 Enhanced
Mobil 2 / ROM: HTC Desire, LG L90
Tablet: Sony Xperia Z3 Tablet Compact
Tablet 2 / ROM: Archos 70 Internet, Samsung Galaxy Tab3, iPad Mini
Bydliště: Praha

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od jege »

Nejvíc mě na Evolve FX420 štve fakt, že po vytočení nějakého čísla zhasne displej a rozsvítí se až po ukončení hovoru. Ukončování hovoru jsem nastavil na vypínací tlačítko, to ale nefunguje při VOIP hovorech přes CSipSimple. Dokud hovor neukončí protistrana, tak spojení stále běží a ukončit jej lze jenom vytažením baterky. Rovněž při hovorech nelze používat číselník, takže pokud je na opačném konci nějaký automatický systém s volbou různých možností spojení, tak jsem v Prčicích! Kalibrace Als_ps funguje jenom u příštího hovoru, pak je problém zpět a mohu kalibrovat zas. Kdo se se setkal s tímto problémem a jak jej řešil?
Neumím anglicky, tak mě neposílejte na XDA!
HTC Desire, Samsung Note II, LG L90, Xiaomi Redmi 2E
Archos 70 Internet, Samsung Galaxy Tab 3, iPad Mini, Op3n dott, Z3 Tablet Compact
ddaner7
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 09. pro 2012 16:13:00
Typ mobilu / ROM: samsung Galaxy Ace S5830

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od ddaner7 »

.. tak ja ho už mám objednaný a zajtra ho mám doma evolve fx420.. tak som zvedavý . a poradím, objednával som ho v datarte v pondelok 25.2 odozva mi prišla hneď druhý deň a vybavenie a dodanie na poštu bolo dnes 28.2 a 29.2 ho mám doma :) v alze som bol a nemajú ho ešte dodajú ho až od 1.3. a určite by bolo super ak by bolo forum len o evolve fx420 kde by sme našli všetko potrebné k tomuto zariadeniu :)
sleepise
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: stř 29. srp 2012 8:14:31
Typ mobilu / ROM: Nokia 6500

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od sleepise »

Ahojte. Priatelka si kupila evolve fx420. Zatial je vsetko super. Prvy gps fix bol do 10 minut a ostatne su uz do 30 sekund pokial stojim na mieste a nehybem sa. Citlivost wifi porovnavam s samsung galaxy s1 a musim povedat ze je to to iste. Tragedia je vsak kvalita vstavaneho reproduktoru- dost sumi. V quadrante standard mal 2998 bodov. Fotoaparat je obstojny. Samozrejme ze to nie je na fotenie rosinnych oslav a zaberov od ktorych pozadujeme kvalitu.
Ak bu ste chceli nieco vediet tak sa kludne pytajte.

@tablet    
jege
Androiďák!
Příspěvky: 386
Registrován: čtv 21. říj 2010 11:08:59
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 2 Enhanced
Mobil 2 / ROM: HTC Desire, LG L90
Tablet: Sony Xperia Z3 Tablet Compact
Tablet 2 / ROM: Archos 70 Internet, Samsung Galaxy Tab3, iPad Mini
Bydliště: Praha

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od jege »

jege píše:Nejvíc mě na Evolve FX420 štve fakt, že po vytočení nějakého čísla zhasne displej a rozsvítí se až po ukončení hovoru. Ukončování hovoru jsem nastavil na vypínací tlačítko, to ale nefunguje při VOIP hovorech přes CSipSimple. Dokud hovor neukončí protistrana, tak spojení stále běží a ukončit jej lze jenom vytažením baterky.
Tak se to nějak opravilo samo a už to funguje. Nevím, jestli to nemělo souvislost s aplikací "Sledování zásilek", kde jsem měl k sledování stavu cca 20 ks poštovních zásilek, protože jsem je nedávno všechny vymazal a pak jsem zjistil, že čidlo displeje zas normálně funguje. Pak jsem zase FX420 chvilku používal a mezitím přidal pár balíků ke sledování a už to má zas delší zpoždění při rozsvícení displeje.
sleepise píše:Prvy gps fix bol do 10 minut a ostatne su uz do 30 sekund pokial stojim na mieste a nehybem sa.
Jenže se stačí trochu pohybovat nebo navigační soft vypnou a znovu zapnout a zase se to zdlouhavě fixuje.
Neumím anglicky, tak mě neposílejte na XDA!
HTC Desire, Samsung Note II, LG L90, Xiaomi Redmi 2E
Archos 70 Internet, Samsung Galaxy Tab 3, iPad Mini, Op3n dott, Z3 Tablet Compact
sleepise
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: stř 29. srp 2012 8:14:31
Typ mobilu / ROM: Nokia 6500

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od sleepise »

Dnes sme poriadne otestovali gps. Cesta z bratislavy do viedne a nazad. Gps sa chytilo v pohybujucom sa aute behom 2 minut. Navigacia prebiehala korektne aj v zastavanej oblasti. Po vypnuti navigacneho systemu (nevypli sme gps) a opatovnom zapnutim navigacneho programu ( tomtom) bol gps fix do 20 sekund. Takze my sme spokojnys gps.

Viac nas stvu nasledovne veci a to vstavana kllavesnica nepodporuje slovencinu ( vyriesene dohranim swift keyboard), dalej zjednoteny zvuk notifikacii ( sms, slaba bateria........), ziadna notifikacia pri slabej baterii.
Jipo
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 16. bře 2013 17:34:02
Typ mobilu / ROM: EVOLVE FX420

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od Jipo »

Maxthon:

Nainstaloval jsem prohlížeč Maxthon ver. 4.0.3.3000 na můj FX420 Android ver. 4.1.1, aplikace se rozběhne, ale po zadání internetové adresy aplikace spadne. Dokážu se také připojit na můj cloud (používám Maxthon i na PC), synchronizace je OK, vidím svoje záložky, ale po kliknutí na jakoukoliv z nich dojde opět k pádu. Telefon je originální instalace bez rootu.
Používáte na svých FX420 Maxthon? Můžete to pro mě někdo vyzkoušet?
stažení zde: https://play.google.com/store/apps/deta ... m93c2VyIl0.
kejly
Stálý androiďák
Příspěvky: 184
Registrován: pát 18. pro 2009 8:08:06
Typ mobilu / ROM: Ulefone Metal
Bydliště: Praha

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od kejly »

Tak Maxthon normalne funguje, mam taky original ROM bez rootu.
A légpárnás hajóm tele van angolnákkal
Jipo
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 16. bře 2013 17:34:02
Typ mobilu / ROM: EVOLVE FX420

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od Jipo »

kejly píše:Tak Maxthon normalne funguje, mam taky original ROM bez rootu.
Díky moc.
Teď už vím, že je závada u mě. Asi nezbyde nic jiného než hard reset a hlídat, která aplikace je v konfliktu.
mencik
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 22. bře 2013 15:31:00
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Nexus

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od mencik »

Ahoj,
mam nasledujici problemy:

- po restartu (mozna prestava fungovat i bez restartu) nefunguje automaticke otaceni displeje (v systemu je nastaveno), abych ho rozchodil, musim v menu aut. otaceni displeje odskrtnout a znovu zaskrtnout a pak to jede

- nastavim si pouzivani a jako vychozi nainstalovanou klavesnici Slide It, po restartu neni povolena a ani tudiz ani jako vychozi

Nevite prosim nekdo co s tim / meli jste podobne problemy? Minimalne to prestavani otaceni displeje je na .... :-)
LadislavK
Stálý androiďák
Příspěvky: 140
Registrován: stř 02. pro 2009 21:56:08

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od LadislavK »

Na fx500 mi také občas zlobí otáčení obrazu. Řeším to utilitkou na případné otočení přes ní.
mencik
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 22. bře 2013 15:31:00
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Nexus

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od mencik »

LadislavK píše:Na fx500 mi také občas zlobí otáčení obrazu. Řeším to utilitkou na případné otočení přes ní.
Tak ted uz vim jiste, ze otaceni prestava fungovat samo o sobe (nemusi byt restart) a opet pomuze pouze vypnout a zapnout otaceni.
Utilitkou to nechci resit, doufam, ze to pujde jinak. Nefunkcni GPS jsem taky vyresil pres GPS test :-)
bertikkluh
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: sob 23. bře 2013 14:19:39
Typ mobilu / ROM: UMI X1

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od bertikkluh »

Ahoj všichni.
Plánuju koupi tohoto FX420 ale furt jsem na vážkách.. moje druhá možnost je Prestigio 4300.
Můžete mi doporučit co je lepší?
A ještě jaké rozchodíte hry na fx420 ????
killermokus
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 09. led 2013 23:08:56
Typ mobilu / ROM: Evolve fx420

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od killermokus »

bertikkluh píše:Ahoj všichni.
Plánuju koupi tohoto FX420 ale furt jsem na vážkách.. moje druhá možnost je Prestigio 4300.
Můžete mi doporučit co je lepší?
A ještě jaké rozchodíte hry na fx420 ????
Nazdar.V pohode mi ide GTA vicecity,Batman (boli problemy ale rozchodil som ) spider man,hungry sharks evo,minecraft atd...
speedy.czech
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 27. bře 2013 12:35:08
Typ mobilu / ROM: Evolve FX420

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od speedy.czech »

Dobré odpoledne.

Telefon mám cca. měsíc a mám (možná je to neznalostí Androidu) několik problémů:

1. NIJAK mi nejde nastavit JINÁ vyzváněcí melodie, než co byla v telefonu od výrobce. Zkoušel jsem MP3 z karty.
Kde jsou vůbec uloženy "originální" melodie v telefonu??? :shock:

2. Zajímalo by mě, jak v telefonu poznám kartu od paměti v telefonu?
Ukazuje mi to pouze karta SD (velikost 0) a pak karta SD (2) - (velikost 1,9 GB).
Opčas mi telefon hlásí, že paměť telefonu byla vyjmuta... :o :shock:

Umíte někdo poradit????

Telefon jsem kupoval hlavně kvůli DualSIM, uvažuju, jestli ho nevyhodit a nevrátit se ke dvěma tlačítkovým Nokiím...
GRRRRR!!!!
pospech123
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 11. dub 2013 10:13:22
Typ mobilu / ROM: 725145890

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od pospech123 »

Zdravím..tak telefon mám cca měsíc (3.kousek, od vánoc jsem 2-krát reklamoval). Nejdřív mi zlobilo sluchátko a nikoho jsem neslyšel, pak se neotáčel displej, telefon vibroval náhodně atd...

Nyní už s ničím snad problém nemám, ale děsně mě vytáčí, že mám pod displejem strašně moc prachu a říkám si, jak to bude dál. Nečistil jste tento telefon již někdo?..nerad bych jako třetí závadu měl, že jsem to nějak zlomil a pochybuji, že někde najdu nějaký datasheet nebo něco obdobného.


Děkuji


Jinak telefon by byl opravdu skvělý po hw stránce, ale musel by fungovat,jak má..
milosza
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 16. dub 2013 10:51:26
Typ mobilu / ROM: evolve fx500

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od milosza »

Nevie niekto z Vas ako spristupnit tv-out, zevraj ho tento mobil ma, cize aky kabel mam na to pouzit a ako ho v menu aktivovat.
milosza
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 16. dub 2013 10:51:26
Typ mobilu / ROM: evolve fx500

evolve fx500 tv-out

Příspěvek od milosza »

Nevie niekto z Vas ako spristupnit tv-out, zevraj ho tento mobil ma, cize aky kabel mam na to pouzit a ako ho v menu aktivovat.
francesko901
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: úte 25. pro 2012 20:02:21
Typ mobilu / ROM: Evolve FX 500 Warrior
Rom: 2GB

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od francesko901 »

mencik píše: - nastavim si pouzivani a jako vychozi nainstalovanou klavesnici Slide It, po restartu neni povolena a ani tudiz ani jako vychozi
Nevite prosim nekdo co s tim / meli jste podobne problemy? Minimalne to prestavani otaceni displeje je na .... :-)
1) měl jsem podobný problém s klávesnicí SwiftKey, pomohl mi přesun z SD karty (kam se SwiftKey z Google Play přímo nainstaloval) do paměti telefonu (tj. tam, kde mám aplikace s widgety)

2) to zaseknutí displeje je nepříjemné a potká mě tak 2x maximálně 3x do měsíce, nevypozoroval jsem proč se to děje, jen mám pocit, že to je, když telefonu "dám větší kouř" (přepínání mezi 2 náročnými aplikacemi a do toho přijde SMS, kterou mi Kontakty+ zobrazí rovnou na display atd), ale jistý si tím nejsem... Každopádně, když se to děje 3x do měsíce, řeším to tak, že jdu do menu, tam vypnu a zase zapnu automatické otáčení a je zase klid...
Uživatelský avatar
energy100
Androiďák!
Příspěvky: 576
Registrován: ned 26. kvě 2013 17:01:50
Typ mobilu / ROM: One+2
Rom: CM13 by @Grarak
Bydliště: Slovensko

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od energy100 »

S tým prachom to mám aj ja podobné.. prach sa tam dostal celkom rýchlo :D
Naposledy upravil(a) energy100 dne pát 21. čer 2013 16:27:56, celkem upraveno 1 x.
killermokus
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 09. led 2013 23:08:56
Typ mobilu / ROM: Evolve fx420

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od killermokus »

Ahoj.Ma niekto skusenosti s evolve fx420 a otg ?
pcjagkl
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pon 01. říj 2012 11:36:20
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8+
Tablet: Samsung Galaxy note 10.1

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od pcjagkl »

Tak nevím asi jsem slepý, ale k Evolve FX420 nějaký program do pc na správu telefonu? Nebo něco ke zjištění aktualizace androidu? V telefonu jsem to nenašel :( díky
LadislavK
Stálý androiďák
Příspěvky: 140
Registrován: stř 02. pro 2009 21:56:08

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od LadislavK »

Brali jsme jeden čas zboží od Abacusu a podpora jejich Evolve není špatná. Ona totiž většinou není žádná. Takže bych moc nové updaty neočekával.
Odpovědět

Zpět na „Evolve FX420 - obecná diskuze“