Prestigio MultiPhone 4040 DUO - obecná diskuzePrestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
reku
Androiďák!
Příspěvky: 431
Registrován: ned 06. úno 2011 23:53:42
Typ mobilu / ROM: L

Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od reku »

http://www.prestigio.cz/products/Smartp ... e_4040_DUO

Cena v českých eshopech cca 4000 korun. Prodává se.
Sorpo
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 16. říj 2012 13:48:31
Typ mobilu / ROM: Huawei ascend g300

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od Sorpo »

Lepší 4300 má IPS display toto uz bojužel ne.
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od negrbob »

Hoj, budu mit na vikend pujcene vsechny tri modely PAP3500,PAP4040,PAP4300. tak pokud nekdo neco chcete testnout tak dejte vedet :)

http://prestigio.katalogmobilu.cz/mobil ... e-4040-duo
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
kabod
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: sob 17. lis 2012 14:44:33
Typ mobilu / ROM: Evolve FX500 duo
Twitter: VOLVE

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od kabod »

mám Multiphone 4040 duo a řeším zvuky...do paměti telefonu jsem dal složky ringtones,alarm,notification.Skladby v mp3 jsem roozdělil do jednotlivých složek.Kupodivu,nemusel jsem stahovat ring extended...skladby se řádně ukázaly mezi ostatními,i zařadil jsem je dle potřeby. Když cvičně zavolám,tak tel,pouze vibruje,sms se zvukově ozývá,jak jí napadne,,,bez ohledu na to,jestli tam nasypu zvuky od výrobce,nebo svoje.Zkusil jsem složky dát do složky android data,pak mimo...díky za radu pro člověka,který neví,co je rootovat..
kabod
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: sob 17. lis 2012 14:44:33
Typ mobilu / ROM: Evolve FX500 duo
Twitter: VOLVE

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od kabod »

Problém s vlastními vyzváněcími tony je vyřešen..Telefon se oholil do továrního stavu,přestalo vynechávat vyzvánění a přes Ringtone maker se doplnily tony dle vlastního vkusu...Zatím funguje bez problému....
kabod
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: sob 17. lis 2012 14:44:33
Typ mobilu / ROM: Evolve FX500 duo
Twitter: VOLVE

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od kabod »

Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od negrbob »

Takze opet akcicka v Makru/Metru 12.12.-18.12.

Obrázek
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
kar10s
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: sob 01. pro 2012 10:48:02
Typ mobilu / ROM: Prestigio Multiphone 4040 Duo
Tablet: Nexus7 16GB Wi-Fi
Rom: SmoothROM v5.1

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od kar10s »

kabod píše:i uprchl jsem k tomuto....http://www.evolve-europe.com/cz/d-evolv ... phone.html
No, tak Vám pěkně děkuji, že "i umíte odpovídat na PM" a krásně jste mi v ní vysvětlil své důvody (btw: u PM je vidět jestli byli nebo nebyli zobrazeny :idea:).

Takže jelikož jsem měl v ruce na vyzkoušení (oba na dva dny) oba telefony (jak Evolve FX400 tak Prestigio MultiPhone 4040 Duo), tak to můžu srovnat sám, třeba se to někomu hodí...

A musím říci, že po softwarové stránce jsou naprosto identické co se týče systému, vytáčení atd. Co se týče předinstalovaného SW (čti bloat-ware), tak v obou případech se jedná o free verze. Prestigio nabízí oproti Evolvu Office Suite, která ale po aktualizaci přeskočí na free trial verzi :roll:

Co se týče hardwaru, tak jediný rozdíl který jsem zaznamenal je ten, že u FX400 chybí kompas, který sice u Prestigia je přítomen, ale funguje dost zvláštně, až bych se nebál říci že funguje úplně blbě, čili nefunguje vůbec. GPS funguje v obou případech dost mizerně - extrémně pomalu totiž dohledává pozici (a když stojím na balkoně tak ani jeden z těchto telefonů nedokáže pozici do 5 minut najít [na rozdíl třeba od mého Nexus 7 tabletu]). CPU/GPU je u obou zařízení na slušné úrovni, oboje zvládá plynulé přehrávání HD videa i 3D hry lze spustit a hrát, i když jednojádrové CPU se občas projeví mírným zaškobrtnutím, které je ale opravdu patrné pouze při hraní náročnějších her. Bohužel jsem u Evolvu zapoměl udělat Benchmark, takže relevantní číselné srovnání dodat nemohu :oops: Stejně tak obě zařízení uvádějí, že je v nich 5Mpix fotoaparát a u obou ho lze přenastavit na 8Mpix (jak to ve výsledku funguje jsem nezkoumal, ale jelikož 8Mpix fotografie vypadají lehce "máznuté", tak předpokládám nějaké SW zmršení), stejně tak zaostření je v 8Mpix režimu o něco pomalejší a hodně hálivé na drobý třas v rukou. U obou je také přísvit/blesk formou integrované LED diody.

Dual-sim funguje dobře, bohužel, u obou zařízení se při hovoru z jedné SIM jeví druhá jako vypnutá. FX400 má lépe vyřešeno vkládání SIM karet - má je obě vedle sebe a není problém vyndat kteroukoliv z nich. U PAP4040DUO jsou nad sebou a vyndat spodní (druhou) simku je bez vyndání té horní velice obtížné, ne-li přímo nemožné.

MicroSD karta je u obou zařízení umístěna pod zadním krytem a u obou zařízení ji lze vyndat bez vypnutí, i když u PAP4040DUO je to o něco (hodně) obtížnější, jelikož se karta do slotu nepokládá (jako u FX400) ale zasouvá (a evientně je je to uděláno tak aby člověk před jejím vyjmutím napřed vyjmul baterii).

K výdrži baterky musím říci, že je u obou zařízení srovnatelná, a pokud je telefon využíván pouze na "telefonování" (tzn. v mém případě i různé budíky, upozornění, sms, zapnutá wi-fi...), vydrží 1-2 dny určitě s přehledem. Horší je to při hraní her - v tom okamžiku spotřeba rapidně stoupá, zaznamenal jsem v takovém případě úbytek až okolo 15% baterie za hodinu při náročnější aplikaci. Nabíjení je (opět) u obou telefonů naprosto bezproblémové a velice rychlé. Problém může vzniknout (ověřeno vyzkoušením různých nabýječek) pouze při nabíjení z PC či z nabíječky která se hlásí jako USB HUB. V tom případě spadne rychlost nabíjení až někam na 1/3.

Co se týče zpracování tak jsou si oba telefony extrémně podobné, liší se pouze umístění tlačítek a konektorů, které se mi zdá u FX400 praktičtější - hlasitost + power v pravo, microUSB zespodu. PAP4040DUO má naproti tomu power nahoře, microusb v pravo a hlasitost vlevo. Nejzásadnější rozdíl pak je ve zpracování zadního krytu, kde FX400 je z leštěného plastu a ve spodní části má snížený profil, což jen přispívá k pocitu že foťák extrémně vystupuje z profilu telefonu a hladný povrch jen pomáhá vyvolávat pocit, že telefon člověku každou chvíli vypadne z ruky. Prestigio 4040 naproti tomu má zadní kryt rovný, matný s "protiskuzovou" úpravou (v ruce působí jakoby pogumovaným dojmem), díky čemuž se daleko lépe drží a i foťák vystupuje daleko méně.


Celkově na mě (především díky zpracování) Prestigio Mutiphone 4040 DUO působil daleko lepším dojmem, takže jsem se nakonec rozhodl pro tento. Jen škoda té reklamy na ten jejich eReader při každém zpuštění/restartování telefonu (mám pocit, že je to soušástí boot animace).

Jinak, k "neautorizovaným zásahům" na PAP4040DUO : jelikož obsahuje Android 4.0.4 (a nepředpokládám, že bychom se v dohledné dočkali upgradu na vyžší verzi) tak není problém udělat ROOT(či unroot) pomocí toho: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1886460 (použitím volby normal)
Navíc je velice pozitivní, že Prestigio nabízí rovnou i nástroje pro upgrade firmwaru a to jak ovladače a flashovací nástroje tak i poslední verzi FW, takže pokud by to někdo rozbyl tak se dá flashnout zpět originál rom (teda pokud nebude rozbitý úplně :lol: )

Celkově musím říci, že za tu cenu (ano, přiznávám, kupónovka v Makru fakt potěšila :mrgreen:) je Prestigio Mutiphone 4040 DUO fakt skvělej telefon.
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od negrbob »

Dobra prace a pekne srovnani.

Ja si snim akorat ted hraju a premejslim proc bych si mel koupit 4300 oproti 4040. Rozdil e IPS diplej a cena (pokud budu vychazet z kuponovky je 1700kc coz za IPS displej nestoji)

PS: po rootu se daj boot animace odstranit/nahradit stejne tak to otravne Prestigio :D
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
kabod
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: sob 17. lis 2012 14:44:33
Typ mobilu / ROM: Evolve FX500 duo
Twitter: VOLVE

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od kabod »

kabod píše:i uprchl jsem k tomuto....http://www.evolve-europe.com/cz/d-evolv ... phone.html
dodávám další zkušenost,že první Evolve400 měl zmršenou optiku u fotoaparátu,vyměnil jsem ho za FX500,kde jsem ho vyměnil za jiný bezchybný kus,opět FX500...tam pro změnu nešla gps.....tento kus jede bez problému,i GPS se v husté zástavbě chytá do 20sec...shrnuto,je jedno,jestli v čínské stodole spadne z pásu Nokia,Prestigio,nebo Evolve,záleží na kusu,jestli přežije záruku....
kar10s
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: sob 01. pro 2012 10:48:02
Typ mobilu / ROM: Prestigio Multiphone 4040 Duo
Tablet: Nexus7 16GB Wi-Fi
Rom: SmoothROM v5.1

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od kar10s »

negrbob píše:Dobra prace a pekne srovnani.
Díky!
negrbob píše:Ja si snim akorat ted hraju a premejslim proc bych si mel koupit 4300 oproti 4040. Rozdil e IPS diplej a cena (pokud budu vychazet z kuponovky je 1700kc coz za IPS displej nestoji)
Jojo, já měl taky 4300 v ruce a musim říct, že nějaký zásadní rozdíl sem nezaznamenal, a to IPSko pro mě zas tak podstatné není, naopak jsem čekal že te TFT display bude mít natolik omezený úhel aby mi nikdo nemohl "koukat přes rameno", což bohužel (nebo naštěstí?) nemá, ten viditelný úhel na mojí 4040 je více než dostatečný, jediné co mě na 4300 zaujalo bylo, že ho nabízeli se "Sygic navigací", což by bylo celkem fajn, otázka je, jestli to taky nebyla jen free verze (za 1700Kč :lol: )
negrbob píše:PS: po rootu se daj boot animace odstranit/nahradit stejne tak to otravne Prestigio :D
jj, jsem si toho vědom, ale po pravdě, dokud je to v záruce, tak do toho chci zasahovat co nejméně, aby se to dalo co nejsnáze vrátit do výchozího stavu, kvůli případné reklamaci (no, bez rootu ale fakt žít nedokážu :DD ).
Přece jen moje zkušenost s mobily je taková, že mobil co nestojí při uvedení na trh 10k+, určitě dva roky bez problému fungovat nevydrží, u těch dražších to mám tak 50:50 :roll: asi jak píše tady kolega
kabod píše:je jedno,jestli v čínské stodole spadne z pásu Nokia,Prestigio,nebo Evolve,záleží na kusu,jestli přežije záruku....
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od negrbob »

Co se tyce toho MireaGPS tak je to full verze CZ+SK mapy. (jedu odjakziva na androidu Copilot GPS ktery ma stredoevropskej+ Chorvatsko zdarma :-) )
Ten update officesuit ktery se pak hlasi jako trial uz jsem pozoroval driv na tabletech, ukazuje ze dokonce zbyva 7dni ale tech sedm dni to ukazuje stale takze je to v podstate full asi nejaka special verze pro Prestigio kde nekdo nepocital ze by mohl vyjit update. :DD

Ohledne rootu a odinstalovani animaci atd. Je to jedno jelikoz kdyz stahnes FW z Prestigio webu a nahrajes jej do telefonu pres pocitac tak se vse vrati do puvodniho nastaveni. Coz beru jako vyhodu pac v podstate muzes experimentovat a vzdy je 99% sance ze i kdyz se to cele podela tak se FW podari natvrdo nahrat znova. :-)

Takze jednoduche srovnani 4040 ma stejny HW jako 4300 a dava v benchmarcich lepsi vysledky :-) Mapy zdarma ktere se daji sehnat i tak zdarma od nekoho jineho (copilot GPS) neberu jako pridanou hodnotu. Pozorovaci uhly nejsou jako u IPSu ale stale na velmi dobre urovni. Tudiz 1700,- doma a to se pocita. :yes:
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
kar10s
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: sob 01. pro 2012 10:48:02
Typ mobilu / ROM: Prestigio Multiphone 4040 Duo
Tablet: Nexus7 16GB Wi-Fi
Rom: SmoothROM v5.1

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od kar10s »

negrbob píše:takze je to v podstate full asi nejaka special verze pro Prestigio kde nekdo nepocital ze by mohl vyjit update. :DD
No je to možný, tak dalece jsem fakt nezkoumal. Akorát jsem si všiml že v "nápověda/o aplikaci" to hlásí i tak "registrovaná verze", zbývající dobu trialu nikde nevidím, ale působí to dost zvláštně, když se mi aktualizuje trial :roll:
negrbob píše:Je to jedno jelikoz kdyz stahnes FW z Prestigio webu a nahrajes jej do telefonu pres pocitac tak se vse vrati do puvodniho nastaveni.
JJ, taky to beru jako veliké plus (obzvláště ve srovnání s většinou konkurence), ale jak říkám - čím menší změny, tím menší riziko, i když je pravda že ten systém kdy "bez baterky se to chová jako úplně jiné zařízení než s baterkou" je velice zajímavý a asi díky němu chápu tvrzení, že jsou tyhle chipy nebricknutelný (ale pokoušet se o to raději fakt nebudu, co kdyby :lol: )
negrbob píše:Mapy zdarma ktere se daji sehnat i tak zdarma od nekoho jineho (copilot GPS) neberu jako pridanou hodnotu.
No, Copilota neznám, tak nevím jak moc je nebo neni kvalitní nebo jak je to s tou free verzí. Zatím jsem se ale nesetkal s navigací která by byla legálně zadarmo a zároveň stála za něco. Neříkám, že si člověk nemůže něco někde upirátit, ale řekl bych že zrovna u navigace ty automatické aktualizace map (bez starostí a shánění) za to docela stojí. Navíc, jestli k tomu fakt je Sigic, tak zrovna ten mám vyzkoušenej k naprosté spokojenosti.
Ale jestli je tedy Copilot použitelnej (a zdarma), tak se na něj podívám, mohla by to být zajímavá alternativa. - Jen teda podle popisu moc nechápu jaký je rozdíl mezi tou free a placenou verzí. Ve free není hlasová navigace?
negrbob píše:Pozorovaci uhly nejsou jako u IPSu ale stale na velmi dobre urovni. Tudiz 1700,- doma a to se pocita. :yes:
Rozhodně! :yes:
kar10s
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: sob 01. pro 2012 10:48:02
Typ mobilu / ROM: Prestigio Multiphone 4040 Duo
Tablet: Nexus7 16GB Wi-Fi
Rom: SmoothROM v5.1

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od kar10s »

Jo, teď jsem zjistil jednu (drobnou) nepříjemnost - Prestigio Multiphone 4040 DUO evidentně nemá podporu pro USB OTG. Po připojení OTG kabliku (přechodky pro připojení USB disku do MicroUSB) se okamžitě vypne (resp. přepne do jakéhosi divného režimu z něhož se mi ho povedlo dostat pouze vyndáním baterie). Problém zjevně není v připojeném disku, ale v zapojení toho kabliku - zkoušel jsem i samotný kablik a vždy to udělá totéž (kablík v Nexus 7 funguje bez problémů).

Předpokládám, že to souvysí s tím speciálním flashovacím režimem telefonu. No, nenaděláme, škoda toho, uvítal bych to, naštěstí bez toho dokážu žít...
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od negrbob »

Zajimave info, zitra to testnu nemam ted u sebe OTG redukci.

edit: jsem nenasel OTG redukci tak snad zejtra :-)
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
europoint
Stálý androiďák
Příspěvky: 51
Registrován: pon 14. úno 2011 21:45:33

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od europoint »

Dobrý den, tak jsem se nakonec rozhodl ke koupi tohoto telefonu. Zatím se téměř vše zdá být v pořádku až na následující:

1) Aplikace nainstalované z marketu: mBank, eKonto, O2 extra výhody a Meteor jdou nainstalovat, ale nefungují vůbec. Po spuštění vyskočí hned okénko Nahlásit/Zavřít.

2) Aplikace Cmarks - placená není schopná synchronizovat záložky, vždy to skončí chybou 500.

3) Aplikace Moje trasy po spuštění chce doinstalovat "služby Play", po jejich automatické instalaci z marketu vyskočí hláška o konfliktu s jinou aplikací a nefunguje.

V čem může být problém? Systém oficiální 4.0.4. Zkoušel jsem jejich umístění jak v paměti telefonu tak na té stupidní interní SD kartě.

Máte někdo prosím zkušenost s link2sd? Dá se použít i když telefon využívá svou "vlastní vestavěnou SD kartu" - dá se pomocí něčeho využívat možnost posílat aplikace nainstalované do telefonu selektivně do interní SD karty nebo dle vlastního uvážení na zakoupenou "externí" SD kartu? Tím myslím, pokud už mám nainstalováno přes 50 aplikací na interní SD kartu a vzhledem k nedostatku místa chci další "posílat - instalovat" na externí SD kartu. Root není problém.

Děkuji.
kar10s
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: sob 01. pro 2012 10:48:02
Typ mobilu / ROM: Prestigio Multiphone 4040 Duo
Tablet: Nexus7 16GB Wi-Fi
Rom: SmoothROM v5.1

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od kar10s »

negrbob píše:Zajimave info, zitra to testnu nemam ted u sebe OTG redukci.
edit: jsem nenasel OTG redukci tak snad zejtra :-)
Tak jsem právě zjistil, že to asi přece jen chyba bude asi na straně té mojí OTG redukce - dneska mi provedla to samý (restart) s mým Nexusem a od tý doby už nefunguje vůbec, takže než budu moct dál testovat, tak musim sehnat jinou nebo tuhle opravit, ach jo



europoint píše:1) Aplikace nainstalované z marketu: XYZ jdou nainstalovat, ale nefungují vůbec. Po spuštění vyskočí hned okénko Nahlásit/Zavřít.
Běžně chyba aplikace - je určena pro jinou verzi androidu/jiné rozlišení displaye/cokoliv dalšího co si tvůrce přál a nedal to do filtru omezující viditelnost/dostupnost na marketu - obvykle se blbě dohledává čím to je a jen málokdy za to může telefon (běžně je to chyba na straně autora, i kdyby jen tím že nenapsal za jakých podmínek to bude fungovat). Pokud je aplikace placená, doporučuji žádat refund, pokud aplikaci nutně potřebujete, kontaktujte autora, nejlépe emailem. Dávat špatné hodnocení proto, že aplikace není určená pro Vaše (ehm, tady spíš naše :)) zařízení je obykle jednak zbytečné a druhak hloupé a ani není v reálných silách autorů sledovat a reagovat na každou poznámku u hodnocení aplikace...
europoint píše:2) Aplikace Cmarks - placená není ... vždy to skončí chybou XYZ.
Stejně jako výše - kontaktujte autora aplikace nebo si vyberte jinou aplikaci, jestli je nebo není placená nemá vliv na funkčnost.
BTW: teď jsem se na koukal na popis té aplikce, a (neberte to špatně, ale) vřele Vám doporučuji udělat totéž. Navíc mám pocit, že přesně tuhle funkcionalitu nabízí google/chrom už v základu v kombinaci s dashboardem (nebo jak se ta služba jmenuje)...?
europoint píše:3) Aplikace Moje trasy po spuštění chce doinstalovat "služby Play", po jejich automatické instalaci z marketu vyskočí hláška o konfliktu s jinou aplikací a nefunguje.
Pokud máte skutečně nainstalované veškeré aktualizace systémových aplikací (a u systémových služeb nemusí být od věci restart telefonu), pak platí totéž jako výše - to že je něco od googlu neznamená, že to je 100% bezchybné a dokonalé.

europoint píše:V čem může být problém? Systém oficiální 4.0.4. Zkoušel jsem jejich umístění jak v paměti telefonu tak na té stupidní interní SD kartě.
Pokud aplikace nefunguje v okamžiku kdy ji nainstalujete a necháte telefon rozhodnout co a kam přijde (tudíž by fungovat "měla") tak je někde něco špatně. Pokud budete umístění následně měnit, tak to spíš rozbijete (nebo spíš se nestane nic), než aby to začalo "náhodou" fungovat.
europoint píše:Máte někdo prosím zkušenost s link2sd? Dá se použít i když telefon využívá svou "vlastní vestavěnou SD kartu...
link2sd samozřejmě můžete používat podle libosti, ale v jeho popisu je jasně řečeno že přesouvá aplikace na sdcard a ta je ve skutečnosti v tomto telefonu interní pamětí. Takže i když program bude dělat přesně co má, stejně se nic nezmění, jelikož skutečná sdkarta je umístěná v /mnt/sdcard2 což ovšem nemá jak zjistit, navíc z hlediska androidu se nejedná o umístění které by mělo jakýkoliv systémový význam (resp. toho 4.0.4 co je v tomhle telefonu). Prakticky jediné využití (bez velkého zásahu do sytému) pro sdkartu je jako úložiště médií....
europoint
Stálý androiďák
Příspěvky: 51
Registrován: pon 14. úno 2011 21:45:33

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od europoint »

Dobrý den a moc děkuji za rychlou a vše vysvětlující odpověď.

4040 je můj třetí a souběžně používaný Android. Autorům nefunkčních aplikací pošlu e-mail, hodnocení nedávám, protože na psaní recenzí u desítek programů nemám ani čas.

Aplikace Cmarks - placená není: Ta moje ano:

Kód: Vybrat vše

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.h.chromemarks&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5oLmNocm9tZW1hcmtzIl0.
Jinak už jsem tam také kouknul a hned mám jasno, prostě patřím do té úzké postižené skupiny :lol:

tuhle funkcionalitu nabízí google/chrom už v základu v kombinaci s dashboardem: Chrome pro Android jsem nainstaloval, přihlásil se, v Chrome na PC mám povolenou synchronizaci všeho, ale záložky se mi nesynchronizují. V Android Chrome mám pod záložkama jen položku Mobilní a ta je druhý den stále prázdná. Jinak otevřené karty se mi synchronizují do telefonu a záložky mezi PC a notebookama v Chrome také.

u systémových služeb nemusí být od věci restart telefonu: Zkusil jsem, jen nechápu, která aplikace je v konfliktu. Na LG OO se mi služby Play nainstalovaly sami a po odinstalu se stále sami instalují a zabírají mi poslední zbytek volné paměti. Paradoxně programy co mám na LG OO naistalované perfektně fungují i bez služeb Play.

(nebo spíš se nestane nic), než aby to začalo "náhodou" fungovat.: Prostě zkouším co se dá (co mě napadne).

link2sd: Díky za ušetření mnoha času při laborování s linkováním na externí SD, alespoň vím, že to nejde. Je to škoda, při dnešních cenách karet dá výrobce do telefonu malou paměť a znemožní využívání externí SD. Snad se někdy někomu podaří tento nesmyslný fakt obejít. Nejsem programátor, proto nechápu, proč není možné v nějaké aplikaci donutit telefon, aby si myslel, že externí SD karta je interní (byť například za cenu nemožnosti používat interní SD úložiště).

Ještě prosím odpověď na dotaz:
U ostatních telefonů používám pro GPS A-GPS v kombinaci s programem GPS Status. Fix mám obvykle do pár vteřin. Za tři dny se mi u 4040 nepodařilo ve volném prostranství dosáhnout fixu dřív než za minutu. Zkusil jsem tovární nastavení, poté zapnout EPO (data stažená), zapnout A-GPS (data stažená), každý samostatně i obě dohromady. Oboje vypnuté a správa A-GPS pouze prostřednictvím GPS Statusu. Co doporučíte? S EPO nemám žádné předchozí zkušenosti a A-GPS mi tady jaksi moc nefunguje jak by mělo (jak jsem zvyklý).


Děkuji.


Edit: Ještě jeden dotaz. Podařilo se někomu donutit telefonní aplikaci - dialer, aby umožnila předat vytáčené číslo externí aplikaci Coolback? Při volání z kontaktů si můžu vybrat zda chci použít Dialer nebo Coolback, když však zadám číslo přímo, tak už na výběr nedostanu - jen vyskočí samozavírací bublina o selektivním volání. Mám v telefonu zatím jen jednu SIM v prvním slotu.
Děkuji
kar10s
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: sob 01. pro 2012 10:48:02
Typ mobilu / ROM: Prestigio Multiphone 4040 Duo
Tablet: Nexus7 16GB Wi-Fi
Rom: SmoothROM v5.1

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od kar10s »

europoint píše:v Chrome na PC mám povolenou synchronizaci všeho, ale záložky se mi nesynchronizují. V Android Chrome mám pod záložkama jen položku Mobilní a ta je druhý den stále prázdná.
Osobně chrome na PC moc nepoužívám, takže vyzkoušené nemám, tak nějak jsem očekával že to bude fungovat, zkusím se na to podívat
europoint píše:jen nechápu, která aplikace je v konfliktu. Na LG OO se mi služby Play nainstalovaly sami a po odinstalu se stále sami instalují a zabírají mi poslední zbytek volné paměti. Paradoxně programy co mám na LG OO naistalované perfektně fungují i bez služeb Play.
No, také úplně nechápu co přesně znamenají Služby Play, přepokládal bych aktualizaci z Google Market na Google Play, což je důležité z mnoha důvodů. Jeden z nich který by (dle mého názoru) mohl způsobovat nefunčnost některých aplikací je integrovaná kontrola licencí. Jinak většina offline aplikací by měla po prvním nainstalování a případné online kontrole licence v klidu fungovat. ale když srovnáváte s LG OO - nepřenášel jste soubory (manuláně, přes TitaniumBackup, apod. klidně i třeba "omylem" při obnovení záloh atd.) z tohoto telefonu do PAP4040DUO? To by mohlo (u sys.app.) konflikt způsobit (a navíc by se telefon nejspíš ani neuměl z toho stavu sám opravit). Jiná možnost proč to nemusí fungovat je například instalace "cracknutého" play/marketu, ale to doufám/předpoklám není ten případ.

A co se týče vájemné provázanosti aplikací, je to hodně na výrobci/dodavateli toho telefonu jestli udělal nějaké vlastní změny, které služby do telefonu integroval atd. nebo jestli vůbec zajistil pro telefon podporu na google play (a řekl bych, že máme celkem štestí že je tady market dostupný už v základu a nemusíme zběsile shánět a flashovat nejnovější gapps, i když by to možná mohlo vyřešit zmíněný problém..)
europoint píše:Nejsem programátor, proto nechápu, proč není možné v nějaké aplikaci donutit telefon, aby si myslel, že externí SD karta je interní (byť například za cenu nemožnosti používat interní SD úložiště).
Ono to samozřejmě jde a není to otázka progamování/programů ale OS(androidu). Jen tenhle telefon není natolik rozšířený, aby k tomu existoval podrobný návod. Principieně (dle linuxového jádra které tvoří základ androidu) stačí prohodit mounting pointy pro /sdcard, /mnt/sdcard a /mnt/sdcard2. K tomu existují celkem podrobné návody pro různé Samsungy a pod. a sice se chystím vyskoušet jestli některý z těch návodů funguje i na PAP4040DUO, ale zatím jsem se k tomu nedostal. Tuším také, že jejich odkazování (jelikož jsou všechny co jsem našel na XDA) by bylo proti pravidlům, a opisovat sem postup nechci dokud neotestuju zda to funguje (což nevím kdy bude)...
europoint píše:U ostatních telefonů používám pro GPS A-GPS v kombinaci s programem GPS Status. Fix mám obvykle do pár vteřin. Za tři dny se mi u 4040 nepodařilo ve volném prostranství dosáhnout fixu dřív než za minutu.

no, jak už jsem psal, já mám buď smůlu na jednotlivé své telefony (LG E720, PAP4040DUO, HTC KAISER), nebo nevím, ale osobně se mi v žádném z nich nepodařilo GPS přinutit, aby našla pozici pod minutu, a vůbec nezáleží na stavu EPO/AGPS a pod....


europoint píše:Podařilo se někomu donutit telefonní aplikaci - dialer, aby umožnila předat vytáčené číslo externí aplikaci Coolback? Při volání z kontaktů si můžu vybrat zda chci použít Dialer nebo Coolback, když však zadám číslo přímo, tak už na výběr nedostanu - jen vyskočí samozavírací bublina o selektivním volání.

Po pravdě si nejsem jistý jestli je něco takového vůbec možné (kdyžtak mě někdo prosím opravte jestli kecám). Dialer (pokud je skutečně dialerem a ne jen "skinem") nemá možnost žádost o vytočení čísla kamkoliv předet, jelikož on sám má v popisu práce ho provést. Naproti tomu kontakty (nebo jak se ta app správně jmenuje) ve skutečnosti nevolají, ale číslo předávají právě dialeru, proto se při vozbě kontaktu zobrazí nabídka - viz. např. Skype se v systému registruje také jako dialer pro volání.
Jediné řešení které mě napadá, je zkusit použít nějaký "vlastní dialer", který při troše štěstí bude pouze předávat žádosti o vytočení čísla a pak by to mohlo jít...
pavenek
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: stř 19. pro 2012 11:24:07
Typ mobilu / ROM: PAP4040 DUO

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od pavenek »

můj první android, prosím radu: tohle nemá žádný synchronizační SW pro Win7, abych mohl provést synchronizací kontaktů z Outlooku, jako u všech předchozích "normálních" telefonů?

chci od telefonu poměrně málo: kontakty, internet, skype, icq, web, gps offline navigaci - rada? díky
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Z Outlooku si je vyexportuj a pak naexportuj do Gmailu. Jinak třeba MyPhoneExplorer.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
pavenek
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: stř 19. pro 2012 11:24:07
Typ mobilu / ROM: PAP4040 DUO

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od pavenek »

Tomáš Kubec píše:Z Outlooku si je vyexportuj a pak naexportuj do Gmailu. Jinak třeba MyPhoneExplorer.
první vážný problém: Kontakty aplikace Outlook bez e-mailovou adresu, nejsou importovány. To by se týkalo asi poloviny mých kontaktů a to je bohužel špatně :-(
MyPhoneExplorer - přes kabel na to nevidí, asi nemám správný ovladač, ten ze stránek Prestigio mě nějak nefunguje s Win7 :-(
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od Tomáš Kubec »

A v jakém formátu jsi to exportoval? Myslím, že když jsem přecházel z WM na Android, tak šlo určitě z Outlooku do Gmailu na PC naimportovat vše a pak stačil jen sync s telefonem.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
europoint
Stálý androiďák
Příspěvky: 51
Registrován: pon 14. úno 2011 21:45:33

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od europoint »

kar10s:

Dobrý den, mám na Vás prosbu. Zjistil jsem, že mi nefunguje většina programů co používají mapu (mimo nativní google mapy) - po přepnutí na mapu aplikace spadne (Endomondo, EveryTrail, GeOrg, atd..).
Celý problém začal a zřejmě i pramení z toho, že když jsem zkusil nainstalovat MyTracks

Kód: Vybrat vše

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.maps.mytracks
tak tento program chtěl nainstalovat Služby Google Play

Kód: Vybrat vše

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gms&hl=cs
, které se ale při instalaci zahlásí: "Nekompatibilní s ostatními aplikacemi, které používájí stejné sdílené ID uživatale." Zkusil jsem nainstalovat "ručně" starší verzi

Kód: Vybrat vše

http://dl.apktops.com/app/201209/Google_Play_services_1_0_13.apk
, ta nejde nainstalovat vůbec - instalace se nezdařila. Na LGOO mám Služby Google Play nainstalované (a všechny mapy fungují). Nevím, zda se jedná o konflikt některé z více jak 100 nainstalovaných aplikací nebo o systémovou chybu googlu, proto než budu dávat tovární nastavení a zkoušet případnou konfliktní aplikaci najít, moc vás prosím:

Můžete někdo z majitelů 4040 zkusit nainstalovat:

Kód: Vybrat vše

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gms&hl=cs
a v případě úspěchu vyzkoušet některou z mapových aplikací Endomondo, EveryTrail?[/b]

Děkuji za ochotu.
kar10s
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: sob 01. pro 2012 10:48:02
Typ mobilu / ROM: Prestigio Multiphone 4040 Duo
Tablet: Nexus7 16GB Wi-Fi
Rom: SmoothROM v5.1

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od kar10s »

europoint píše:kar10s:
Můžete někdo z majitelů 4040 zkusit nainstalovat Služby Google Play...
...vyzkoušet některou z mapových aplikací Endomondo, EveryTrail?
jj, je to přesně tak, při pokusu o instalaci Služby Google Play to vyhodí stejnou chybovou hlášku "Nekompatibilní s ostatními aplikacemi, které používájí stejné sdílené ID uživatale." a nenainstaluje se.

EDIT: ještě k tomu dodám, že bez přímého odkazu se mi ty Služby... vůbec nezobrazují v nabídce aplikací Play.Google ani v PC, ani telefonu (a to jsem zjistil, že na tabletu je mám nainstalované) :roll: /EDIT


nicméně třeba to zmíněné Endomondo se v klidu nainstaluje a spustí i bez toho a vypadá že je funkční. Jen bohužel neotestuju jak/jestli chytí a zaznamená/zobrazí nějak rozumně pozici, jelikož jsem teď zavřenej v paneláku kde nemám GPS signál (což mi taky hlásí), a jen tak se ven teď nedostanu (možná až navečer, tak když nezapomenu, tak testnu i prakticky).

Co se týče zmíněného EveryTrail tak to v klidu nainstaluju, pustim, zkusim "vyzkoušet", ale když zkusim něco pustit - tzn. chci zadat počátek ručně, nebo i vyberu nějakou trasu, tak to spadne na "aplikace přestala pracovat".

EDIT2: Ještě jem zkoušel EveryTrail retro, která zdá se fungujebez problémů, ale vypadá že je DALEKO chudší v tom co umí../EDIT2
Naposledy upravil(a) kar10s dne čtv 20. pro 2012 11:43:08, celkem upraveno 1 x.
europoint
Stálý androiďák
Příspěvky: 51
Registrován: pon 14. úno 2011 21:45:33

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od europoint »

Děkuji za vyzkoušení, už jsem chtěl ze zoufalství dávat tovární nastavení. Programy co používají mapu mi jdou nainstalovat, fungují, ale když v daném programu kliknu na zobrazit mapu, tak konec, o fix pozice mi nejde, jen o to, že otevření mapy způsobí pád aplikace. Naštěstí mi funguje alespoň Neongeo (včetně mapy).
Docela mě to štve, valná většina programů, kvůli kterým jsem chtěl tento telefon s velkým displejem mi nefunguje. Možná je to také vlastně důvod, proč nefunguje aplikace Meteor (data nad mapou). Takže asi nezbývá než počkat na novou verzi Služeb play nebo zvážit jinou ROM. Ještě mě tak napadlo, máte tento telefon také rootlý? Říkám si, jestli nemůže být problém právě v tom. Děkuji.

Edit:
Právě mi přišla odpověď od autora Meteoru, dovolím si citovat:
"Dobry den,
nejste prvni kdo to hlasi. Prestigio ma nejakou chybu v implementaci Androidu a nefunguje zadna aplikace vyuzivajici podklad google maps (Krome samotne aplikace Maps). Doporucuji zmenit FW nebo tlacit na Prestigio a pozadovat opravu."

Takže bych řekl, že to je v ........
Co teď k čertu s tím?
Poradí někdo prosím?
kar10s
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: sob 01. pro 2012 10:48:02
Typ mobilu / ROM: Prestigio Multiphone 4040 Duo
Tablet: Nexus7 16GB Wi-Fi
Rom: SmoothROM v5.1

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od kar10s »

Telefon rootnutý mám kvůli LBE bez kterého prostě nedám ani ránu :lol:

Nicméně se domnívám, že problém by v tom být neměl, ale vždycky můžete zkusit unroot (je možné že se při instalaci Služby Google Play ověřuje přítomnostu SU v systému). Každopádně na samotnou funcionalitu těch aplikací to vliv prostě mít nemůže (root pouze přidá několik binárek do systému, jinak nic nemění).

Co se jiné ROM týče, tak sem o tom chvíli uvažoval, ale jelikož jsem nenašel nic přímo pro tenhle telefon, tak to fakt dělat nebudu - žádná ROM není univerzální a nejpravděpodobnější co se stane při nahráná "nějaké" romky je to, že něco v systému nebude fungovat kvůli chybějícím ovladačům... obecně první co většinou odchází jsou veškeré radiové služby - FM radio, GSM radio, GPS - což fakt nemůžu potřebovat. Ale pokud by se někde něco funkčního objevilo, tak bych se na to určitě podíval (kdyby už jen ze zvědavosti :DD )

EDIT: Hmm... zajímavé info. Tak fakt snad jen zkusit napsat na podporu Prestigia, jestli třeba plánují nějakou novou verzi firmwaru. Nebo najít nějakou funkční ROM, nejlépe postavenou na CM :)
europoint
Stálý androiďák
Příspěvky: 51
Registrován: pon 14. úno 2011 21:45:33

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od europoint »

Unroot jsem nezkoušel, protože služby play se mi bez problému nainstlovaly do rootlého LGOO, kde vše funguje jak má.
Na českou podporu jsem už napsal, počkám na odpověď a případně to sesmolím v angličtině. Že si kupuju laciný krám jsem věděl, ale že bude mít tak zásadní problém mě nenapadlo.

Edit:
Tak tohle mě opravdu dostalo - odpověď od Prestigio:

"Dobry den,
dekujeme za upozorneni, ale Prestigio nenese zodpovednost za aplikace tretich vyrobcu, doporucujeme obratit se primo na jejich podoru.
S pozdravem
Prestigio Team"
kar10s
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: sob 01. pro 2012 10:48:02
Typ mobilu / ROM: Prestigio Multiphone 4040 Duo
Tablet: Nexus7 16GB Wi-Fi
Rom: SmoothROM v5.1

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od kar10s »

europoint píše:Unroot jsem nezkoušel, protože služby play se mi bez problému nainstlovaly do rootlého LGOO, kde vše funguje jak má.
No, jak říkám, nemyslím si, že by root měl mít nějaký vliv na funcionalitu programů které ho nepotřebují. Pouze Google nekdy avizoval že nebude podporovat wallet a ještě něco (už nevim co) na rootnutých zařízeních
europoint píše:Že si kupuju laciný krám jsem věděl, ale že bude mít tak zásadní problém mě nenapadlo.
No, že ten telefon je "lacinej" to víme, proto jsme ho kupovali (nebo aspoň většina z nás ;) ), za krám bych ho nepovažoval, v porovnání s jinýmy (a často i mnohem dražšími) přístroji je to za ty peníze velice dobrý kousek hardwaru. To, že není po SW stránce úplně odladěn je škoda, ale na předcházející chyby v SW z Prestigia reagovali novou verzí FW, tak snad se na to tentokrát nevyfláknou... Jinak mě osobně ta chyba (zatím) zas tak zásadní nepřide, jelikož kdybychom to zde neřešili, tak bych o ní ani nevěděl (už mám v telefonu nainstalováno vše co běžně používám). Čímž samozřejmě nechci říct, že na ní nezáleží a naopak dofám, že s tím u Prestigia něco brzy udělají.
kar10s
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: sob 01. pro 2012 10:48:02
Typ mobilu / ROM: Prestigio Multiphone 4040 Duo
Tablet: Nexus7 16GB Wi-Fi
Rom: SmoothROM v5.1

Re: Prestigio MultiPhone 4040 DUO - 4", 800x480

Příspěvek od kar10s »

europoint píše: Tak tohle mě opravdu dostalo - odpověď od Prestigio...
Hm... možná zkusit napsat na podporu google jestli se dá nějak zjistit, v čem je konflikt té aplikace a případně to pak prestigiu omlátit o hlavu...?

EDIT: Jsem teď ještě trochu pátral, a co jsem dohledal, tak to skoro vypadá jako nějaký bug u googlu, který se běžně neprojevuje :( Zkoušel jsem i exportnout nainstalovanou nejnovější verzi z N7(v.2.0.12), ale ta se do 4040 nenainstaluje, předpokládám, že kvůli požadované verzi API (víceméně kvůli verzi androidu), ale je možné že to je i přesně ten důvod proč nám nejde nainstalovat ten GMS z marketu (tzn. že v telefonu může chybět podpora pro určitou požadovanou verzi api), ale bohužel mě nenapadá jak to ověřit / zjistit... ach jo... zkusim ještě dál popátrat...
Odpovědět

Zpět na „Prestigio MultiPhone 4040 DUO - obecná diskuze“