Newman N2 - FW/ROM/ROOT[Návod] 100% funkční gapps u N2

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

[Návod] 100% funkční gapps u N2

Příspěvek od unavix »

2.2.2013 - DŮLEŽITÉ - 100% ZPROVOZNĚNÍ GAPPS - PLNĚ FUNKČNÍ MARKET!
Pro plnou funkčnost google aplikací jako je kalendář,gmail, obchod play a jejich synchronizaci potřebujete dostat do telefonu GAPPS. Flash přes recovery nefunguje - chyba podpisu - a upravené gapps z vondroid od kacerolo mají chybu s nekompatibilitou aplikací se zařízením. Nepomůže ani úprava buildprop.
Je tu ale řešení které spolehlivě funguje!

1 - uděláme root telefonu podle tohoto návodu: http://vondroid.com/threads/how-to-root ... post-20929 (tam najdete i odkaz na aplikaci exynos abuse kterou root provedete) - kdo nezvládne root pomocí této aplikace tak ať se dál nepokouší dostat! ( v žádném případě mi kvůli root N2 nepiště SZ, nebudu na ně odpovídat!) Je to maximálně jednoduché.
2 - po rootnutí telefonu si stáhnete GAPPS pro ICS (android 4.0.3) - http://goo.im/gapps
GAPPS stánete buď rovnou do telefonu nebo do PC. Rozbalíte je buď v telefonu souborovým manažerem a nebo v PC a pak je nakopírujete na EXTERNAL-SD CARD do složky kterou si vyberete. DŮLEŽITÉ!MUSÍTE ZACHOVAT STRUKTURU ADRESÁŘŮ PO ROZBALENÍ!NUTNÉ PRO DALŠÍ POSTUP!
3 - do telefonu nainstalujete pořádný souborový manažer který zvládne práci se soubory i obsluhu root. Já sem použil Solid Explorer (stačí trial verze) - https://play.google.com/store/apps/deta ... bG9yZXIiXQ..
4 - spustíte Solid Explorer a telefon vezmete do ruky na šířku. tím uvidíte dva panely. V jednom si najdete a otevřete složku s rozbalenými GAPPS ICS kterou najdete na EXTERNAL SD CARD a prohlídnete si strukturu adresářů. Stejnou strukturu adresářů najdete i v druhém panelu ale tu budete hledat ve VNITŘNÍ PAMĚTI.
5 - postupně jeden po druhém překopírujete soubory z EXTERNAL SD CARD do vnitřní paměti.JE DŮLEŽITÉ ZACHOVAT STRUKTURU! Uděláte jeden soubor po druhém. IHNED po přesunutí souboru u něj upravíte oprávnění a to na 644. Pokud si nebudete jistí jaké má mít oprávnění daná složka nebo soubor, tak se podívejte na nastavená oprávnění u souborů a složek ve VNITŘNÍ PAMĚTI!
Ze složky GAPPS ICS z EXTERNAL SD CARD postupně přesunete vše kromě složky META-INF a souboru install-optional.sh.
6 - poté co vše uděláte ukončíte správce a restartujete telefon. Android se zaktualizuje a máte funkční google aplikace v telefonu. Google účet přidáte tak, že spustíte aplikaci Obchod Play a ta Vás vyzve k zadání potřebných údajů.
7 - nyní máte plně funkční GAPPS.

Dodatek - tento postup budete muset opakovat po každé aktualizaci FW dokud nebude pro N2 funkční recovery jako je CWM nebo TWRP. Takže než se do tohoto pustíte, doporučuji nejprve aktualizovat FW telefonu na poslední verzi.
Naposledy upravil(a) unavix dne stř 13. bře 2013 8:53:01, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upraven název vlákna
Bůh odpouští, JÁ NE!
pista23
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 09. úno 2012 7:53:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy NOTE

Re: [Návod] 100% funkční gapps u N2

Příspěvek od pista23 »

Ahoj, prosím jak změním nebo spíš kde to oprávnění?
Děkuji
Hugozhor
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: pát 19. dub 2013 17:12:08
Typ mobilu / ROM: SE NEO

Re: [Návod] 100% funkční gapps u N2

Příspěvek od Hugozhor »

Já to taky nenašel, takže neměnil a vše funguje jak má.

@telefon

edit unavix - upraven podpis, dodržuj pravidla.
pista23
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 09. úno 2012 7:53:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy NOTE

Re: [Návod] 100% funkční gapps u N2

Příspěvek od pista23 »

Ahoj, já jsem to našel, ale nejde to změnit. Bohužel.
jandax1987
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 14. bře 2013 10:12:20
Typ mobilu / ROM: samsung i9000

Re: [Návod] 100% funkční gapps u N2

Příspěvek od jandax1987 »

tento postup NEFUNGUJE
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: [Návod] 100% funkční gapps u N2

Příspěvek od unavix »

Tento návod fungoval na 100% před více jak rokem. Jak je to dnes netuším.

tap G two
Bůh odpouští, JÁ NE!
Odpovědět

Zpět na „Newman N2 - FW/ROM/ROOT“