Tattoo / ClickProblém s nastavením zvuku na sms/budík

Uvedení na trh: 09-2009
Odpovědět
Radeček
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: ned 19. zář 2010 7:05:19
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy
Rom: Froyo 2.2
Kontaktovat uživatele:

Problém s nastavením zvuku na sms/budík

Příspěvek od Radeček »

Ahoj,
jsem už vážně bezradnej, hledal jsem snad všudse, po fórech, už i v tom manuálu k telefonu. Ale nic kloudnýho jsem se nedozvěděl. Moje otázka zní. Kde lze nastavit zvuk na sms přímo v mobilu? Respektive pomocí aplikace Ringo se mi povedlo nastavit zvuk na SMS, bohužel ten původní systémový tam pořád zůstává, takže když přijde SMS zahrají vlastně dva zvuky, kde vyrušit ten systémový? Jinak když jsem ze začátku zkoušel zvuk nastavovat přímo v telefonu, zvuk se ne a ne vůbec změnit. Nastavení pro zvuk budíku jsem projistotu nenašel vůbec......Ten systémový zvuk jsem zkoušel vyrušit sound managerem, ale spíš z nouze......
deglaser
Androiďák!
Příspěvky: 250
Registrován: sob 04. zář 2010 8:36:48
Typ mobilu / ROM: Samsung S20 G980F
Bydliště: Praha 4

Re: Problém s nastavením zvuku na sms/budík

Příspěvek od deglaser »

Bohuzel u budiku nastavit vyzvaneni nejde. :(
Radeček
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: ned 19. zář 2010 7:05:19
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy
Rom: Froyo 2.2
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s nastavením zvuku na sms/budík

Příspěvek od Radeček »

A ten zvuk na SMSky by nestavit dal, budík stejně moc nepoužívám, ae ty SMSky mě trápí......
Uživatelský avatar
MrEdDy
Robot
Příspěvky: 1040
Registrován: pon 14. pro 2009 12:50:41
Typ mobilu / ROM: Nemám stálý model
Twitter: http://twitter.com/MrEdDy23
Bydliště: Praha & Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s nastavením zvuku na sms/budík

Příspěvek od MrEdDy »

Předpokládám ,že root nemáš .. takže si stáhni Rings Extended.apk (přes kterou si pak nastavíš i mp3 na budík) a pak si můžeš nastavovat vyzvánění jaký chceš a nebo zadej na marketu rings nebo sound a stáhni si app kde si pak vybereš libovolný ton a nastavíš jako vyzvánění sms ;)
Tlačítko hledat není jen na okrasu!
Když vím ,poradím ,ale ať má dotaz hlavu a patu ..
ZÁLOHA není jen slovo!
deglaser
Androiďák!
Příspěvky: 250
Registrován: sob 04. zář 2010 8:36:48
Typ mobilu / ROM: Samsung S20 G980F
Bydliště: Praha 4

Re: Problém s nastavením zvuku na sms/budík

Příspěvek od deglaser »

MrEdDy píše:Předpokládám ,že root nemáš .. takže si stáhni Rings Extended.apk (přes kterou si pak nastavíš i mp3 na budík) a pak si můžeš nastavovat vyzvánění jaký chceš a nebo zadej na marketu rings nebo sound a stáhni si app kde si pak vybereš libovolný ton a nastavíš jako vyzvánění sms ;)

Bohuzel Rings Extended mi jde nainstalovat ale spustit ne ani nikde nemam ikonu skoda. :(
Uživatelský avatar
plaz
Stálý androiďák
Příspěvky: 109
Registrován: stř 11. srp 2010 22:15:46
Typ mobilu / ROM: Zopo ZP700

Re: Problém s nastavením zvuku na sms/budík

Příspěvek od plaz »

zkus se podivat tady http://androidforum.cz/vlastni-ton-sms-t3469.html nevim jestli to jde aji na tvyho founa ale na karte staci udelat patricny adresare do nich dat jakykoliv mp3 a muzes je pak normalne zmenit na sms nebo budik...
__________________________
my precious Zopo ZP700
Radeček
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: ned 19. zář 2010 7:05:19
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy
Rom: Froyo 2.2
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s nastavením zvuku na sms/budík

Příspěvek od Radeček »

Pokud si tedy udělám root systémový zvuk se mi vyruší?, Rings extended, jsem zkoušel nejde spustit, nelze najít nějakou součást..
Uživatelský avatar
MrEdDy
Robot
Příspěvky: 1040
Registrován: pon 14. pro 2009 12:50:41
Typ mobilu / ROM: Nemám stálý model
Twitter: http://twitter.com/MrEdDy23
Bydliště: Praha & Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s nastavením zvuku na sms/budík

Příspěvek od MrEdDy »

Bohuzel Rings Extended mi jde nainstalovat ale spustit ne ani nikde nemam ikonu skoda. :(
aha,tak v tom případě se omlouvám a bude potřeba na tu app root . Ale jak tu je psaný,je tu ještě možnost těch složek , pokud nechceš dělat root ..
Pokud si tedy udělám root systémový zvuk se mi vyruší?, Rings extended, jsem zkoušel nejde spustit, nelze najít nějakou součást..
Když si uděláš root,tak tam zůstane ,ale budeš mít jednodušší možnosti jak si nastavit jiný libovolný vyzvánění .
Tlačítko hledat není jen na okrasu!
Když vím ,poradím ,ale ať má dotaz hlavu a patu ..
ZÁLOHA není jen slovo!
Koikus
Stálý androiďák
Příspěvky: 110
Registrován: pon 01. úno 2010 11:07:38
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II
Rom: ICS 4.0.4

Re: Problém s nastavením zvuku na sms/budík

Příspěvek od Koikus »

hoj root neni potreba, na vyzvaneni mam mp3 jku z futuramy, staci primo v rootu na karte udelat adresar media/audio/notification/ a tam hazet mp3 pak ti budou videt i pri vyberu v nastaveni zvuku pro mp3. vyzkouseno mnohokrat . nastavit de samozrejme i budika svoji mp3jkou. to se dela v aplikaci Ringdroid(je volne pro tattoo v markete) tu zapnes vyberes mp3 a pak das dole save a nabidne ti to jako co to ma ulozit. (moznosti sou, music, alarm, notification (to je ta sms), ringtone) a tento program vlastne sam udela ten adresar jak sem o nem psal v uvodu. zdar a dej vedet jak si pochodil me vse de bez rootu
Samsung Galaxy S II, ICS 4.0.4
Radeček
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: ned 19. zář 2010 7:05:19
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy
Rom: Froyo 2.2
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s nastavením zvuku na sms/budík

Příspěvek od Radeček »

Jo ty složky všechny mám i ten zvuk jinej jsem si dal bohužel je to ta, že ten systémovej zvuk, krerej je tam nastavenej z výroby tam furt zůsttává, v praxi to znamená, přijdesmska zahraje nejdřív ten zvuk kterej tam je předdefinovanej, a pak ten co jsem si tam sám dal, ten systémovej nejde nikde zrrušit......ani v nastavení vyzvánění oznámení
Uživatelský avatar
x125
Stálý androiďák
Příspěvky: 208
Registrován: čtv 04. lis 2010 22:09:08
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7000

Re: Problém s nastavením zvuku na sms/budík

Příspěvek od x125 »

Já jsem to na mém LG Optimus One (Android 2.2) vyřešil tak, že jsem na sd kartě vytvořil složku ../media/audio/alarms a tam vložil zvuk (mp3) pro budík. Do složky ../media/audio/notifications zvuk pro sms. Ten jsem potom nastavil přes sms (seznam konverzací) - kontextové tlačítko - nastavení - vybrat vyzváněcí tón :).
Lepší dumbphohe v kapse, než smartphone v servisu.
Pokud se mě na něco zeptáte, nečekejte odpověď ihned. Na fóru ani mailu, kam mi chodí upozornění, nebývám zas tak často.
feriii
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 20. bře 2012 19:45:33
Typ mobilu / ROM: 0905485335

Re: Problém s nastavením zvuku na sms/budík

Příspěvek od feriii »

Zdravím som v oblasti smartphonov úplne noví doteras som fičal na starom sony ericsone, pred dvoma dnami som si kúpil HTC legend a mám rovnaký problém. Nedá sa mi zmeniť žiadne zvonenie. Skúšal som vytvárať tie priečinky no bez odozvy. No niesom si istý či to robím správne, ked som pripojil k pc môj sony ericson pripojilo mi to 2 jednotky a to phone memory a phone card , pri htc mi pripojí iba jednu jednotku tak tiež neviem či to tak má byť a je to tam všetko v kope alebo musím nastaviť niečo tak aby som mal pripojenú zvlášť kartu a zvlášť mobil , ako sa vytvára root tiež netuším.
(možno mám blbé otázky no fakt som v tomto nový)

Vopred dakujem za prípadné odpovede a ochotu
Cajtas
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 26. dub 2012 22:09:21
Typ mobilu / ROM: 725437047

Re: Problém s nastavením zvuku na sms/budík

Příspěvek od Cajtas »

Zdravim kluci a slečny zkuste to takhle pro budík vyzvaneci tón se nastaví takto. Nejdříve si nastavíte vyzvaneci tón telefonu když vám někdo volá a veškeré tóny které si nastavíte jako vyzvaneci tón se ukládají jako vyzvaneci tón i v budíku takže pak jen stačí nastavit hodiny/budík/vyzvaneci tón. Dalším návodem tón pro sms zní takto vytvoříte si na vaší sd kartě složky media potom v ní další složku audio a
v ní další složku notificatios do této složky notifications si nahrajete váš tón dle libosti a pak jen stačí zprávy/nastavení a dole je vyzvaneci tón. Pokud se stane že se vyzvaneci tón nezobrazi vypnete a zapnete mobilní telefon a zkuste návod znova. Doufám že to všem bude fungovat příjemný zbytek večera s pozdravem cajtas
flotila_yuri
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 25. kvě 2012 1:31:00
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D

Re: Problém s nastavením zvuku na sms/budík

Příspěvek od flotila_yuri »

Cajtas píše:Zdravim kluci a slečny zkuste to takhle pro budík vyzvaneci tón se nastaví takto. Nejdříve si nastavíte vyzvaneci tón telefonu když vám někdo volá a veškeré tóny které si nastavíte jako vyzvaneci tón se ukládají jako vyzvaneci tón i v budíku takže pak jen stačí nastavit hodiny/budík/vyzvaneci tón. Dalším návodem tón pro sms zní takto vytvoříte si na vaší sd kartě složky media potom v ní další složku audio a
v ní další složku notificatios do této složky notifications si nahrajete váš tón dle libosti a pak jen stačí zprávy/nastavení a dole je vyzvaneci tón. Pokud se stane že se vyzvaneci tón nezobrazi vypnete a zapnete mobilní telefon a zkuste návod znova. Doufám že to všem bude fungovat příjemný zbytek večera s pozdravem cajtas
Tenhle návod funguje,doporučuju
Uživatelský avatar
Pepa9
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: pon 21. led 2013 15:00:01
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S3 mini

Re: Problém s nastavením zvuku na sms/budík

Příspěvek od Pepa9 »

Napíšu i svou zkušenost :-) android 2.2 ... když nastavím mp3 jako vyzvánění, tak se mi hned objeví i v nabídce pro budík... jinak díky moc za rady o SMS
pudldh
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 06. zář 2014 11:56:41
Typ mobilu / ROM: htc desire x

Re: Problém s nastavením zvuku na sms/budík

Příspěvek od pudldh »

Ahoj tak mám složky hotové šlo mi akorát o zvuk kalendaře a zpráv ,vyzvanění a budík jdou normalne nastavit . V telefonu vidím mp3 pro zprávy a kalendář nastavím a stejne se ozvou ty staré zvuky .
Ví někdo jak nato?
pudldh
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 06. zář 2014 11:56:41
Typ mobilu / ROM: htc desire x

Re: Problém s nastavením zvuku na sms/budík

Příspěvek od pudldh »

ahoj tak jsem nastavil vše kromě zpráv sice to tam mám v nich nastavené vidím to nastavím to a nic pořad tam mám ten zvuk výchozí
Uživatelský avatar
amrtin
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: pát 08. dub 2016 9:38:19
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 3S Prime 3GB 32GB Global SE
Tablet: Asus ZenPad 8.0 Z380KL

Re: Problém s nastavením zvuku na sms/budík

Příspěvek od amrtin »

Mám tablet ASUS ZenPad 8.0 (Z380C) a po poslední aktualizaci systémových hodin nejde nastavit explicitní zvuk k budíku, pouze u každého zvlášť. V předchozí verzi to šlo. Nemá někdo spolehlivý nápad jak na to? :rtfm: Už jsem prohledal co šlo...
Xiaomi Redmi 3S Prime (3GB/32GB) Global - Special Edition s CZ LTE
HUAWEI MediaPad T3 10
Tesla MediaBox QX8 PRO
Samsung UE55NU7172
Odpovědět

Zpět na „Tattoo / Click“