Newman N1 - FW/ROM/ROOT[ROM] N1 Etotalk

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Lars
Stálý androiďák
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 07. bře 2013 17:28:53
Typ mobilu / ROM: Newman N1
Rom: etotalk

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od Lars »

Snoop_cz píše:Tak..problemy co popisujes ja nemam..zadny padani nastaveni casu,baterka ted ukazuje 28° kdyz to potrapim tak ukazatel vyleze takze asi ok.jen to automaricky nastaveni jasu,ale to dela asi vsem.:smile::cry:

Odesláno z mého N1
Já jsem měl namysli verzi 4.1 Jelly Bean. Etotalk ROM 4.0 jede bez problémů.
petr-ape
Stálý androiďák
Příspěvky: 88
Registrován: pon 25. led 2010 23:23:39
Typ mobilu / ROM: Newman N1

Re: Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od petr-ape »

Snoop_cz píše:Tak cwm nahrano pres mtk-tools a ani jsem necekal, že to pujde tak jednoduše. Záloha úspěšně vytvořena. Ještě přemýšlím jestli zrovna nevyzkoušet 4.1 ale nemám moc odvahy :-)
Odesláno z mého N1
Taky jsem myslel, že ti mobil přišel s androidem 4.1. Ale jinak nechápu proč bys do něj nešel. Udělej si plnou zálohu svoji Rom. Pak můžeš zkoušet do aleluja a když ti nebude sedět, tak prostě natáhneš znovu zálohu a máš to. Já osobně si také brousit zuby na novou verzi. Ale po zkušenostech s poslední verzi etotalk ještě počkám na další lidi kterým přijde. Třeba chyby odstraní. Jako při nefunkčnosti GPS. Na moji verzi byla chyba a u mobilů, které přicházely do ČR o pár dní později, již chyba nebyla.
Nesnáším lidi, co se dřív ptají než hledají a čtou!!!
Uživatelský avatar
Snoop_cz
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 09. kvě 2013 12:47:07
Typ mobilu / ROM: Newman N1

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od Snoop_cz »

Plná záloha to je ten backup v cwm? Nebo se ještě někde něco nastavuje?


Odesláno z mého N1
petr-ape
Stálý androiďák
Příspěvky: 88
Registrován: pon 25. led 2010 23:23:39
Typ mobilu / ROM: Newman N1

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od petr-ape »

Ano. Backup. Jenom doporučuji před tím zkontrolovat, že máš jako default backup format zvolený tar. I když je to vlastně jedno. Záloha má pak akorát přehlednější strukturu. A poslední rada na závěr. Záloha se ti vytvoří jako adresář s názvem podle času zálohy ve složce clockworkmod/backup/ klidně si ji zkopíruj a dělej co chceš. Jenom si pamatuj, že ten adresář se zálohou nesmíš přejmenovat! Jinak obnovení neuděláš. Po provedení zálohy (Backup) si můžeš vyzkoušet hned i obnovení (restore). ;-)

Odesláno z mého N1    
Nesnáším lidi, co se dřív ptají než hledají a čtou!!!
Uživatelský avatar
Snoop_cz
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 09. kvě 2013 12:47:07
Typ mobilu / ROM: Newman N1

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od Snoop_cz »

Díky vyzkouším.

Odesláno z mého N1
Uživatelský avatar
Snoop_cz
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 09. kvě 2013 12:47:07
Typ mobilu / ROM: Newman N1

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od Snoop_cz »

8-) vyzkoušeno funguje,změnil jsem i vnitřní rozdělení paměti-teď už je celá dohromady 2.5 GB. Se systémem 4.1 ještě asi počkám až tu někdo napíše,že to funguje 8-) díky za vaše rady.

Odesláno z mého N1
Sion.1
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: úte 07. kvě 2013 15:38:29
Typ mobilu / ROM: Xperia Neo

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od Sion.1 »

ted jsem zjistil ze na 4.1 nejde IMO. ani 2.5.7. ani posledni nejaka trojka.. jak se prihlasim a prijde zprava tak se zasekne komplet telefon a je to na vyndani baterie :cry:
Uživatelský avatar
Snoop_cz
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 09. kvě 2013 12:47:07
Typ mobilu / ROM: Newman N1

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od Snoop_cz »

No psal jsem jim taky a odpověděli,že 4.1 je pouze zatim v novych a že se když tak ozvou, ale moc tomu nevěřím. Psal jsem jim totiž i kvůli nefunkční záloze přes cwm a poslali teda moc pěknej návod co a jak i s odkazama na stažení ovladače,sptools,atd ale poslali k tomu rom verse 4@dean a ne tu poslední 5@dean co mám v telefonu takže 4.1bychh moc nečekal. :sad:

Odesláno z mého N1
Sion.1
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: úte 07. kvě 2013 15:38:29
Typ mobilu / ROM: Xperia Neo

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od Sion.1 »

Jde vam GPS na 4.1?
petr-ape
Stálý androiďák
Příspěvky: 88
Registrován: pon 25. led 2010 23:23:39
Typ mobilu / ROM: Newman N1

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od petr-ape »

Tak v rychlosti jsem to otestoval na tvé záloze ROMky pomocí aplikace GPS status. Chvíli to vypadalo, že nefunguje ani kompas a senzor náklonu, ale po chvilce se všechno chytlo a GPS v pohodě. Satelity to našlo hodně rychle.
Chtěl jsem to ještě ověřit přes Factory mode, ale ten je u této ROMky v čínštině. Takže další negativní vlastnost téhle ROM.

Odesláno z mého N1    
Nesnáším lidi, co se dřív ptají než hledají a čtou!!!
Sion.1
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: úte 07. kvě 2013 15:38:29
Typ mobilu / ROM: Xperia Neo

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od Sion.1 »

to je blby.. me to nechce chytit satelity ani na 4.0.4. v5

edit: tak uz jede.. na 4.1.1. .. jen to chtelo jit na hodne velky prostranctvi.. jsem zvyklej ze xperie si chytne gps skoro z pokoje.
Antonio99
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: úte 27. lis 2012 12:07:58
Typ mobilu / ROM: nokia n82

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od Antonio99 »

Tak druhý den zkouším Etotalk 4.1 (z odkazu výše) a zatím spokojenost, vše funguje. Jen zatím jediná věc mě zarazila a to, že při nabíjení baterky
ukazuje procesor (napr. v CPU Master) celou dobu maximální frekvenci 1001MHz. Vím, že se o tom už nekdy dřív mluvilo (na xda i tady), ale já na předchozí romce Etotalk 4.0.4 tento problém určitě neměl. Jak jste na tom vy? a co jiné zkušenosti s Etotalk 4.1?

PS: Teplota baterky je opravdu stále a trvale na 30C
Lars
Stálý androiďák
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 07. bře 2013 17:28:53
Typ mobilu / ROM: Newman N1
Rom: etotalk

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od Lars »

Takže chyba. 30C je podle mě nesmysl. A co nastavení datumu a času? Nepadá?

BTW nevíte někdo, do jaké složky se ukládají sms?
Antonio99
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: úte 27. lis 2012 12:07:58
Typ mobilu / ROM: nokia n82

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od Antonio99 »

Máte pravdu, nastaveni casu padá, ale nejak mi toto nevadi, cas se nastavil automaticky sam. Ale chyba to je.
Co se tyce teploty, tak podle me je chyba jen to zobrazeni 30C, tolik to urcite netopi. A hlavne se to pri ruznych zatezich nemeni takze
chyba jen ve cteni cidla nebo neco takovyho.
Co me vadi je ta frekvence cpu, ze jede na max pri nabijeni (prodluzuje se to tim). A jsem zvedav jak dlouho baterka vydrzi v porovnani s 4.0.4,
podle ruznych diskusi je to citelne méně.
Jinak ale spokojenost, vse frci, GPS fix behem 30s, cely system rychlejsi a uziatelsky privetivejsi :)
petr-ape
Stálý androiďák
Příspěvky: 88
Registrován: pon 25. led 2010 23:23:39
Typ mobilu / ROM: Newman N1

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od petr-ape »

Jj. Tyto dvě chyby jsou nepodstatné. Ale ta frekvence bude asi horší... O tom tady zatím nikdo nepsal. Jinak ty první dvě řeším mailem s etotalk prostřednictvím uživatele Sion.1, jelikož je tady asi zatím jediný, komu mobil s novou Rom přišel.
První mail vlastně moc nepochopili ale včera jsme posílali druhý. Tak uvidíme jaká bude odpověď.
Nesnáším lidi, co se dřív ptají než hledají a čtou!!!
Antonio99
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: úte 27. lis 2012 12:07:58
Typ mobilu / ROM: nokia n82

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od Antonio99 »

Tak dej urcite vedet co vám odpoví :)

Jinak s tím cpu a nabijenim psali kdysi uz tady, ale to byla 4.0.4 na které mi to nedelalo enbo jsem si toho nevsiml.

http://androidforum.cz/newman-n1-newsmy ... 9-180.html

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1888501
petr-ape
Stálý androiďák
Příspěvky: 88
Registrován: pon 25. led 2010 23:23:39
Typ mobilu / ROM: Newman N1

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od petr-ape »

Ano mluvilo se o tom. Lale tuším, že vždy v souvislosti s jinými ROM . Etotalk ROM tím tuším nikdy netrpěla. Ale možná se pletu.
Nesnáším lidi, co se dřív ptají než hledají a čtou!!!
Antonio99
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: úte 27. lis 2012 12:07:58
Typ mobilu / ROM: nokia n82

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od Antonio99 »

Mas pravdu, ctu to u starsich a jinych romek (Lewa, gommers...), ale ja to ted mam bohuzel i takto u Etatolk 4.1.1.
Tak prosím pište i další jaké mate zkusenosti s Etatolk 4.1.1 :)
Sion.1
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: úte 07. kvě 2013 15:38:29
Typ mobilu / ROM: Xperia Neo

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od Sion.1 »

zatim na druhy mail neodpovedeli, mozna zitra... a N1 uz nemam u sebe takze testovani je jen na vas. muzu delat jen emailoveho prostrednika.
Sion.1
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: úte 07. kvě 2013 15:38:29
Typ mobilu / ROM: Xperia Neo

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od Sion.1 »

tohle dnes poslali:

Dear Buyer,

We forwarded this problem to our engineers, they will solve your problem soon.

Thanks,

Smily
etotalk.com

jde o ten bug s hodinama a teplotou baterie u 4.1.1.
Lars
Stálý androiďák
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 07. bře 2013 17:28:53
Typ mobilu / ROM: Newman N1
Rom: etotalk

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od Lars »

Výborně. Faktem je, že tyto problémy se vyskytují napříč všemi romkami - originál, lewa i etotalk. Snad něco borci vymyslí. A Brzy.

BTW. Nevím, jestli je to chyba, ale taky v Etotalk JB nejde shrnout horní oznamovací lišta při zamčené obrazovce. U verze 4.0.4 to funguje a je to docela praktické. Či je to někde v nastavení?
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Ten problém s hodinama je u 4.2 i u jinejch telefonů. Nastavení funguje na automat nebo bez karty. Třeba u THL W8 je na to patch. To že šla lišta stahovat byl bug :-) a je odstraněn.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
petr-ape
Stálý androiďák
Příspěvky: 88
Registrován: pon 25. led 2010 23:23:39
Typ mobilu / ROM: Newman N1

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od petr-ape »

Jak to myslíš s tím bugem u notifikační lišty. Jakože správně při zamknuté obrazovce lišta stáhnout nejde, jenom v android 4.0.4 to šlo, protože to byla chyba? Hmm... Zajímavé...
Ale dává to smysl. Takhle se ti každý dostal k mailům, SMS apod.
Nesnáším lidi, co se dřív ptají než hledají a čtou!!!
Speder38
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 21. kvě 2013 7:57:39
Typ mobilu / ROM: NEWMAN N1

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od Speder38 »

Tak jsem zkoušel nahodit 4.1 JB romku a bohužel jsem musel zase hned zpět, protože po naběhnutí systému nemám signál ani na jedné romce. Stalo se to ještě někomu?
Lars
Stálý androiďák
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 07. bře 2013 17:28:53
Typ mobilu / ROM: Newman N1
Rom: etotalk

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od Lars »

Používám Etotalk 4.1 JB a problém se signálem či sítí nemám. Pouze ty standartní bugy – baterka 30°C, Padání nastavení při datumu a času. Zdá se mi, že telefon má nižší hladinu max hlasitosti. Zkoušel jsem nastavit v mobiluncletools vyšší, ale asi jsem hlasitost zvyšoval na špatném místě. Poradí pls někdo? Dík.
petr-ape
Stálý androiďák
Příspěvky: 88
Registrován: pon 25. led 2010 23:23:39
Typ mobilu / ROM: Newman N1

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od petr-ape »

Hlasitost jde nastavit podle postupu zde:

Kód: Vybrat vše

http://amitbhatia.in/newman/
Pod bodem: Low Volume of Mic/Speaker.
Nesnáším lidi, co se dřív ptají než hledají a čtou!!!
redik_cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 171
Registrován: úte 26. črc 2011 10:57:55
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od redik_cz »

Zkoušel jsem nainstalovat poslední ROM od Etotalku a mám v ní 2 problémy, jeden, jak už jsem psal v jiném postu, je ten, že se mi po restartu stále vytváří sdcard2 a druhý pak ten, že mi špatně funguje posílání sms, resp. že i když si zvolím, že si chci vybrat SIM, ze které chci sms poslat, tak mi telefon stejně na výběr nic nedá a posílá vždy z první SIM. Setkal se tím už někdo???
Lars
Stálý androiďák
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 07. bře 2013 17:28:53
Typ mobilu / ROM: Newman N1
Rom: etotalk

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od Lars »

Nic z toho, co popisuješ, se mi neděje. Ale je fakt, že jsem přecházel z oficiální romky pro Newman N1 JB. Jsem s Etotalk JB docela spokojený. Od té doby, co jsem ji nainstaloval, si nikdo nestěžoval, že by mi nebylo rozumět, jako v případě etotalk 4.0 ICS.
Lubcza
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 29. kvě 2013 6:36:06
Typ mobilu / ROM: Newman N1

Re: [ROM] N1 Etotalk nastaveni vibraci

Příspěvek od Lubcza »

Mám 4.1 JB V6 od Etotalk a problém s nastavením vibrací. I když nastavím, aby při dotyku nevibroval, někdy na stisky klávesnice vibrací reaguje (u některých aplikací, při vyhledávání). To by mi ale nevadilo tolik, jako ta vibrace, když druhá strana přijme hovor. Nenašel jsem to v žádných nastaveních a návody které jsem na webu a fórech našel odkazují na položky menu nastavení, které já nemám :-( . Nevíte prosím někdo poradit?
Uživatelský avatar
Pana_Ruplahlava
Stálý androiďák
Příspěvky: 114
Registrován: úte 11. led 2011 10:09:57

Re: [ROM] N1 Etotalk

Příspěvek od Pana_Ruplahlava »

eh... leva mi blbla fakt hodně, tak jsem přelezl na etotalk a když jsem zrušil sdcard2, tak mi v systému zmizela i klasická karta. nemáte někdo nějakej nápad jak to vyřešit? :D
Odpovědět

Zpět na „Newman N1 - FW/ROM/ROOT“