Milestone (Droid)Milestone 2 brick? Prosím o pomoc

Motorola with Google
Odpovědět
Orfanik
Stálý androiďák
Příspěvky: 60
Registrován: stř 04. bře 2009 14:46:58
Typ mobilu / ROM: Atrix 4G
Kontaktovat uživatele:

Milestone 2 brick? Prosím o pomoc

Příspěvek od Orfanik »

Moje Motorola Milestone 2 A953 údajně údajně zatuhle při flashování ( "odborník" slíbil flashnout ROM bez Blur ). Nyní vše funguje, jenom ne GSM, stále pouze Vodafone CZ ( No service ). Zkoušel jsem několik stock ROM pro A953 a je to stále stejné. Nevíte někdo, prosím, zda je to konečná, či se snad dá něco dělat. Je někdo schopen pomoci, či snad opravit? Rád opravu zaplatím. Děkuji za každou radu, zkusil jsem už snad vše.

Edit:
Vyřešeno, funguje. Na XDA nakonec vždycky všechno zvládnou.
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1182050
Naposledy upravil(a) Orfanik dne úte 06. zář 2011 23:11:16, celkem upraveno 1 x.
matilda06
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 02. čer 2011 20:30:27
Typ mobilu / ROM: milestone

Re: Milestone 2 brick? Prosím o pomoc

Příspěvek od matilda06 »

Nabízí telefon po zapnutí možnost zadání pin? stalo se mi u některých sw že mi to nenabídlo a nepřihlásilo se to do sítě. vyzkoušel jsi i jiný sw než jenom ty základní?
Orfanik
Stálý androiďák
Příspěvky: 60
Registrován: stř 04. bře 2009 14:46:58
Typ mobilu / ROM: Atrix 4G
Kontaktovat uživatele:

Re: Milestone 2 brick? Prosím o pomoc

Příspěvek od Orfanik »

Díky za reakci. Pin nechce, mam ho na karte deaktivovaný. Zkoušel jsem pouze různé stock ROM.
matilda06
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 02. čer 2011 20:30:27
Typ mobilu / ROM: milestone

Re: Milestone 2 brick? Prosím o pomoc

Příspěvek od matilda06 »

Zkoušel jsi i jinou simkartu třeba i do jinýho operátora? jestli ani to nepomůže, tak bych vyzkoušel nějakej jinej nejnovější neoficiální sw co to bude dělat.
Uživatelský avatar
vaclav
Stálý androiďák
Příspěvky: 121
Registrován: čtv 11. úno 2010 14:50:44

Re: Milestone 2 brick? Prosím o pomoc

Příspěvek od vaclav »

Odbornik Ti tam nejspis flashnul ROM urcenou pro DROID2, kterej nema GSM ale CDMA. Bez bluru na M2 jeste zadna ROM neni - co vim. tak pokud to jeste nemas v cajku,tak tam musis flashnout original ROM. Musis stahnout WIN USB ovladace pro Motorolu http://www.motorola.com/Support/US-EN/S ... ng-Drivers a program RDS lite http://www.uploadmb.com/dw.php?id=1285967465. Jde to jeste pod linuxem a tam se to dela pres sbf_flash - http://dl.opticaldelusion.org/sbf_flash (mnohem mene komplikovanejsi) a nakonec si musis stahnout aktualni ROM/FW pro Milestone 2 - http://www.multiupload.com/JJGBOQFM7E - jinac aktualni seznam ROM/FW najdes zde http://and-developers.com/sbf:milestone2

Pokud mas telefon plne nabitej tak ho spust v rezimu fastboot nebo jak se tomu nadava. Dostanes se tam kombinaci tlacitek POWER+VOLUME+CAMERA. (to vse pri startu). Nabehne ti fastboot spustis pripojis kabel k pocitaci a spustis RDS lite v nem musis otevrit rozbaleny soubor s aktualni rom/fw s priponou SBF. Kliknes na pripojenej telefon a das flash. Pri trose stesti kdyz budes mit ok ovladace a soubor ulozen nejlepe v rootu treba na disku D: (RDS lite me zlobil kdyz cesta k souboru byla prilis dlouha), tak se Ti spusti flash kterej trva cca 15 minut az se telefon restartuje. Pote bych doporucil vyndat jeste baterku a telefon spustit do recovery. Tam se dostanes pri startu tlacitky POWER+X - potreba chvili drzet. Tam das wipe/factory reset a wipe cache a pak reboot a jestli se zadarilo tak by ti to melo nabootovat do dodavane romky. ;)

navod spb_flash pod linuxem najdes tady http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=775913 - dva prikazy v terminalu -

Kód: Vybrat vše

chmod +x sbf_flash
sudo ./sbf_flash MILS2_U6_2.4.24_SIGNED_UCAMILESTONE2B1B80E100E.0R_UCXMILE20RTGB_P040_A013_HWp2a_Service1FF.sbf
# G1 WHITE = [ROM] MT3G Test3 - port 2708 - SPL 1.33.0013d - Radio 2.22.28.25 #
# Motorola Milestone 2=[ROM]FROYO 2.2.2 UK/rooted/CPU1300Mhz #
Orfanik
Stálý androiďák
Příspěvky: 60
Registrován: stř 04. bře 2009 14:46:58
Typ mobilu / ROM: Atrix 4G
Kontaktovat uživatele:

Re: Milestone 2 brick? Prosím o pomoc

Příspěvek od Orfanik »

Děkuji ti za obsáhlý návod a snahu, bohužel vše marné. Motorolám nerozumím, dělám HTC a v nouzi i Samsung. Podobně se chová SGS, pokud je smayaná či poškoyená složka EFS, nevím, jak je to ale u MM2. Bohužel je stále mrtvá a já skřípu zuby a používám Desire HD.
matilda06
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 02. čer 2011 20:30:27
Typ mobilu / ROM: milestone

Re: Milestone 2 brick? Prosím o pomoc

Příspěvek od matilda06 »

Nechceš se motorolky zbavit?
Orfanik
Stálý androiďák
Příspěvky: 60
Registrován: stř 04. bře 2009 14:46:58
Typ mobilu / ROM: Atrix 4G
Kontaktovat uživatele:

Re: Milestone 2 brick? Prosím o pomoc

Příspěvek od Orfanik »

Jasně, že chci. Je to kompletní balení, česká záruka, 100% stav, ale netelefonuje. Dám ji za libovolný funkční Android. Kdyby tu byl servis, dám ji tam.
Uživatelský avatar
vaclav
Stálý androiďák
Příspěvky: 121
Registrován: čtv 11. úno 2010 14:50:44

Re: Milestone 2 brick? Prosím o pomoc

Příspěvek od vaclav »

A podle toho navodu jsi to delal a naflashoval jsi to SBF? Nabootovala Ti tam aspon uz ta romka s blurem? Napis mi co tam mas za "system version" a "android version". Nastaveni-> About phone. No kdyby ses ji chtel zbavit, tak tady mam na vymenu jednu peknou funkcni HTC G1 :D
# G1 WHITE = [ROM] MT3G Test3 - port 2708 - SPL 1.33.0013d - Radio 2.22.28.25 #
# Motorola Milestone 2=[ROM]FROYO 2.2.2 UK/rooted/CPU1300Mhz #
Orfanik
Stálý androiďák
Příspěvky: 60
Registrován: stř 04. bře 2009 14:46:58
Typ mobilu / ROM: Atrix 4G
Kontaktovat uživatele:

Re: Milestone 2 brick? Prosím o pomoc

Příspěvek od Orfanik »

Libovolná ROM bootuje, verze se správně změní. IMEI je v pořádku. Jenom stále No service. Jinak vše funguje.
matilda06
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 02. čer 2011 20:30:27
Typ mobilu / ROM: milestone

Re: Milestone 2 brick? Prosím o pomoc

Příspěvek od matilda06 »

za 1700.- ho od tebe odkoupím
Uživatelský avatar
Fabo
Stálý androiďák
Příspěvky: 110
Registrován: ned 07. lis 2010 17:32:29
Typ mobilu / ROM: Vf845+MotoDefy TEMP INOP - digitizer na vymenu

Re: Milestone 2 brick? Prosím o pomoc

Příspěvek od Fabo »

Orfanik píše:Jasně, že chci. Je to kompletní balení, česká záruka, 100% stav, ale netelefonuje. Dám ji za libovolný funkční Android. Kdyby tu byl servis, dám ji tam.
Lubovolny funkcny... byt v Prahe, tak uz mas v ruke moj Vf845... :)
Uživatelský avatar
BeNiSh
Androiďák!
Příspěvky: 349
Registrován: úte 16. úno 2010 23:37:54
Typ mobilu / ROM: lenovo IdeaPhone S750
Bydliště: P6-CV
Kontaktovat uživatele:

Re: Milestone 2 brick? Prosím o pomoc

Příspěvek od BeNiSh »

fuuuj, motorolu bych nechtel ani zadarmo! :DD
[ Mcz & T-M ] :: lenovo IdeaPhone S750 andreaROM-160130 @ 4.2.2 :: Verbatim 8GB μSDHC (c10)
m41t
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 31. srp 2011 18:02:07

Re: Milestone 2 brick? Prosím o pomoc

Příspěvek od m41t »

Pokud bys měl zájem vyměnil bych tu motorolu za LG Optimus One. Když tak mi napiš SZ
Odpovědět

Zpět na „Milestone (Droid)“