Milestone (Droid)Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Motorola with Google
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karel01
Stálý androiďák
Příspěvky: 183
Registrován: sob 08. kvě 2010 15:51:28
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9
Mobil 2 / ROM: Blackberry Classic
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2
Tablet 2 / ROM: Ipad mini 4
Bydliště: Kladno

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od Karel01 »

Motorolu Milestone považuji stále za velmi povedený telefon. Ale přístup,chování a podpora Motoroly pro Evropu a ČR je tak zoufalá, že já skalní příznivec těchto telefonů (12 let) jsem před dvěma dny MM prodal a přešel na Nexus S. A nelituji toho.
awe_cz
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: úte 16. bře 2010 1:24:45

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od awe_cz »

Karel01 píše:Motorolu Milestone považuji stále za velmi povedený telefon. Ale přístup,chování a podpora Motoroly pro Evropu a ČR je tak zoufalá, že já skalní příznivec těchto telefonů (12 let) jsem před dvěma dny MM prodal a přešel na Nexus S. A nelituji toho.
Pristup Motoroly je tristni, to mas bohuzel naprostou pravdu;(
babaq
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 17. bře 2011 21:30:25
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od babaq »

cyan píše:Zdravím, vzhledem k tomu, jak to na tomto fóru kolem Milestone stále žije (CyanogenMod 7 apod.), tak se chci zeptat, zda má stále po více než roce od uvedení na trh smysl tento telefon koupit nový.
Ti z Vás, co ho celou dobu vlastní - brali byste ho i teď, nebo je už za zenitem?
Ahoj, já jsem Milestone (jedničku) kupoval v březnu a pořád jsem spokojený.

- Výkon by mohl být lepší - ovšem chystám se na přetaktování a podvoltování :)
- Paměti by také mohlo být více, ale to platilo pro všechny mé telefony, protože si typicky instaluju celkem dost aplikací.
- Klávesnice je super, lepší podpora češtiny se dá doinstalovat (např. opakovaní stisk klávesy postupně nabízí háčkovaná a čárkovaná písmenka).
- Teď je aktutální verze Androida 2.2.1 Froyo, a nic lepšího asi už nepřijde, ale Froyo je "good enough"

Nejspíš bych si ji koupil zase. (Pro informaci: je to můj první telefon s Androidem. Chtěl jsem hw klávesnici, a Milestone 2 se mi podle fotek nějak nezdála. HTC jsem nechtěl vůbec.)
Uživatelský avatar
Sodan Tok
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: úte 21. pro 2010 19:40:49
Typ mobilu / ROM: Mobil

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od Sodan Tok »

Ač mě Motorola a její politika zamčeného bootloaderu štve, tak stále není k sehnání slušnej mobil co by splnoval podmínky: highend, HW klávesnice a nebýt motorola... takže bych si nejspíš milestone koupil znova(kdybych ji neznal), kdybych ji znal asi bych nakonec narazil na její novější verze.
Uživatelský avatar
Moral3z
Stálý androiďák
Příspěvky: 182
Registrován: pon 07. čer 2010 12:16:41
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6 edge
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od Moral3z »

Já ji mám dva týdny... (měl jsem přez rok G1), moje nároky byly jasné: HW klávesnice, Android... Teď je spoustu lg a samsungu, ale ty sem kvuli spatny podopre vyskrtl hned... takze zbyvaly jen MM 1, MM2, a Htc desire Z.... hlavně kvůli penězům sem šel do MM 1 a vůbec nelituju...ba naopak...
Jediná nevýhoda pro mě je trožku "tužší" klávesnice a mám trochu divnej mezerník - ale to je jen můj kus asi... jinak všecko jsem na něm parádně rozběhl, mám android na 2.3 a chystám se taky taktovat...
Taky mě překvapila hodně baterka - drží parádně... Jen musím sehnat nabíječku a hlavně pouzdro...
Kdyby někdo věděl o koženým pouzdru, do kterého se telefon dává zestrany a nemá žádné zavírání, nechť mi píše PM :)
Samsung Galaxy S6 edge 32gb
Historie: od G1 přes všechny galaxy S
cyan
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 28. kvě 2011 17:14:07

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od cyan »

Děkuji všem za reakce, téměř se shodují s tím, co jsem chtěl slyšet :D
Na Karla01 bych měl ještě dotaz, zda po změně na Nexus S kromě jiných věcí postrádá HW klávesnici, případně zda je významný rozdíl v rychlosti/odezvách telefonu.
viktorkovarik
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: ned 13. úno 2011 23:39:58

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od viktorkovarik »

MM je super mobil, velice se jim podařil a neoficiální CM7.1 (2.3.4) šlape líp jak originál 2.1 ;)
a osobně neplánuju přechod na jinší model v dohledné době.... možná až se oběví nějaký mobil s tegrou 3 (nebo jiným výkoným ARM procesorem) a hw.klávesnící ;)
Aktuálně: IceandFire 3.4; testuji průběžně ROMky z XDA fóra. ;)
Měl sem: Stock 2.1 a 2.2.1 (asi hodinu :D), pak CM7, MIUI, HO!NO!, FroyoMOD...
Uživatelský avatar
BeNiSh
Androiďák!
Příspěvky: 349
Registrován: úte 16. úno 2010 23:37:54
Typ mobilu / ROM: lenovo IdeaPhone S750
Bydliště: P6-CV
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od BeNiSh »

[ Mcz & T-M ] :: lenovo IdeaPhone S750 andreaROM-160130 @ 4.2.2 :: Verbatim 8GB μSDHC (c10)
cyan
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 28. kvě 2011 17:14:07

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od cyan »

Jak je vidět i z předešlého příspěvku, CyanogenMod stále zajišťuje bez problému SW aktuálnost tohoto modelu. I když se přiznám, že z hlediska hardware mě zaujal i model Defy, takže teď váhám, jak nutná je ta HW klávesnice. Využíváte ji opravdu tak intenzivně, že její přítomnost převažuje nad parametry určujícími výkon celého telefonu?
peetr_
Androiďák!
Příspěvky: 624
Registrován: pát 27. srp 2010 16:44:17
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od peetr_ »

Milestone jsem sice neměl, tak ze svého pohledu bych zase já nechtěl HW klávesnici. Ale chápu, že je to o zvyku. Defy s CM7, 1,2 GB paměti pro aplikace, přetaktovanou na 1100 MHz a instalovanou klávesnicí SwiftKey X, to vše za 7000, můžu vřele doporučit. Ale kdo nerad experimentuje a zůstane na ROM od Motoroly, tak bych se za Defy příliš nepřimlouval.
awe_cz
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: úte 16. bře 2010 1:24:45

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od awe_cz »

Neni to ani tak o zvyku, ale o pouzitelnosti. Ovladat treba SSH terminal SW klavesnici je nesmysl.
Naposledy upravil(a) awe_cz dne čtv 30. čer 2011 9:24:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
houmik
Stálý androiďák
Příspěvky: 113
Registrován: pát 23. črc 2010 18:00:33
Typ mobilu / ROM: HTC One S

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od houmik »

Ja to ted muzu po par dnech pouzivani ZTE Blade porovnat. S MM jsem pri psani daleko rychlejsi, mam mene preklepu a vubec je prace takova prijemnejsi, nez kdyz pisu na ZTE nebo na SGS.
HTC One S - spokojenost
SGS 3 - nespokojenost
Uživatelský avatar
Lien
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 24. bře 2010 18:52:15
Typ mobilu / ROM: Motorola Milestone + HTC HD2
Twitter: pepino_ol
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od Lien »

Můžu se zaptat, jak jste na tom s volnou RAM? Já jsem rád, když mám (aniž mám spuštěné nějaké aplikace - běží jenom widgety) kolem 20MB volného...
Motorola Milestone (Nadlabak's CM 7.2.4e) & HTC HD2 (NexusHD2-JellyBean v1.3a)
Uživatelský avatar
DODK
Androiďák!
Příspěvky: 507
Registrován: stř 14. dub 2010 12:56:14
Typ mobilu / ROM: Motorola Milestone
Twitter: @refJohny
Rom: CM7
Bydliště: Praha 6 - Dejvice
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od DODK »

40.- 80. ale min. je 40..
- omez wigdety, skorolovaci efekty a efekty vubec..

EDIT:
Spoiler:
kor, kdyz mas MIUI, to je hroznej pazdrat :D, nejvetsi napodobenina designu a systemu iOS..
Motorola Milestone s vlatními úpravami CyanogenMod 7 / ROOT / nandroid / OP. Recovery / 250-400-600-800-1000MHz
awe_cz
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: úte 16. bře 2010 1:24:45

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od awe_cz »

Lien píše:Můžu se zaptat, jak jste na tom s volnou RAM?
Typicky 33MB, pokud se skokove zacne dochazet pobije mi GC cache a dostanu se lehce pres 40MB. Pohoda.
marshall1727
Nové Androidě
Příspěvky: 34
Registrován: stř 31. bře 2010 14:41:38

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od marshall1727 »

martyl píše:Já jsem reklamoval milestone od expansys a bez problémů..přestal mi fungovat displej.
budu se muset tímto inspirovat a podívat se kdy mi skončila záruka. displej se zbláznil a mačká se sám od sebe a rolování textu se třepe.
--
sony mini pro bez úprav
fujtas
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 04. kvě 2012 13:30:11
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od fujtas »

Cau Droidove mel bych prosbu asi 3 mesic se uz pokousim nahrat neakou ROM na muj stroj dovezeny z USA Motorola droid A855 jinou rom chci protoze origo droid co je tam 2.2.3 neak blbe olada fotoaparat proste nezaostruje autofocus je to hodne znamej problem a jina rom to vyresi (PREJ!?) root uz mam udelal jen ta rom tam nejde a pokud tu dnes nedopadnu dobre motorola de do odpadkoveho kose uz mam nervy v p..... z toho je tu nekdo z plzenska tak ochotnej a udelal by mi to? nechci to zadarmo nebo mi radil treba na skype jak retardovi poradil krok za krokem jak nato? hlavvni problem spociva vtom ze se nedari dostat do spravneho boot loaderu nebo jak se tomu nadava diky moc
Odpovědět

Zpět na „Milestone (Droid)“