Milestone (Droid)Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Motorola with Google
Odpovědět
Uživatelský avatar
jtoxx
Droid
Příspěvky: 2008
Registrován: čtv 03. zář 2009 9:41:51
Typ mobilu / ROM: Note 3
Twitter: Jiratoxx
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od jtoxx »

Ano ty procenta cca odpovidaji.

@telefon    
Follow me on - twitter
boris
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 24. pro 2009 14:27:44

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od boris »

tie percenta vyuzitia baterky jednotlivymi castami telefonu su +- v poriadku ale 3%/hod je strasne vela pri nic nerobeni, mne to naozaj viac ako 15%/24h nezozerie a skor by som povedal ze sa to blizi k 12%/24h

u teba to skor bude zla baterka
Uživatelský avatar
karel_e71
Stálý androiďák
Příspěvky: 211
Registrován: ned 09. kvě 2010 11:56:30
Typ mobilu / ROM: SGS

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od karel_e71 »

boris píše:tie percenta vyuzitia baterky jednotlivymi castami telefonu su +- v poriadku ale 3%/hod je strasne vela pri nic nerobeni, mne to naozaj viac ako 15%/24h nezozerie a skor by som povedal ze sa to blizi k 12%/24h

u teba to skor bude zla baterka
A mas zaplou sycnhronizaci mailu treba? Ja jo, jednou za hodinu, jinak nic, zadnej fb ani sync s google uctem
boris
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 24. pro 2009 14:27:44

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od boris »

nie ziadnu synchronizaciu zapnutu nemam, ale nezda sa mi ze by to spravilo taky velky rozdiel
ved vyskusaj vypnut tu synchronizaciu a uvidis
alebo este lepsie sprav wipe a tym dostanes cisty system ako by si ten telefon prave kupil, len nezabudni vsetko zazalohovat lebo pri wipe sa vymazu vsetky tvoje data a nastavenia. ak budes mat stale slabu vydrz tak to daj rovno na reklamaciu
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od nadlabak »

Jestli to tedy nebude problém toho email klienta:
od mr.web: http://androidforum.cz/post62212.html#p62212
od cafepele: http://androidforum.cz/post62820.html#p62820
Obvykle používám na telefonu jen Gmail, takže na tento problém jsem ještě nenarazil.
Uživatelský avatar
karel_e71
Stálý androiďák
Příspěvky: 211
Registrován: ned 09. kvě 2010 11:56:30
Typ mobilu / ROM: SGS

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od karel_e71 »

tak hele zkusil jsem takovej jednoduchej trik, co jsem nasel na nakym zahranicnim foru. Kdyz se telefon nabiji, dat ho do airplane mode, nechat ho chvili spat, pak probudit, vypnout airplane mode. Mam takovy pocit, ze to pomohlo. Dneska jsem napsal 10 sms, 2 hovory, 2 hodiny hrani Robot Defense (silne navykove), pak instalovani par aplikaci a tak pul hodiny opera mini. V 8 hlasil 15 % baterky. Tak uz jsem dostal na vasi uroven v podstate... Nekde jsem cetl, ze je lepsi ho nabijet ze zasuvky, ja ho nabijim furt z pc, protoze jsem si jeste nekoupil ceskou koncovku.

BTW: odchlipla se mi barva ze spouste fotaku, takze tam bile tlacitko tedka..
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od nadlabak »

Po 34 hodinách od odpojení od nabíječky mi baterie hlásí 30%. Wifi, Bluetooth, synchronizaci ani GPS nevypínám (ale radši po použití kontroluji, že GPS už není aktivní). Na wifi jsem byl připojen neustále kromě přejezdu mezi prací a domovem. Jas displeje mám ale nastavený na minimum, v místnostech to bohatě stačí, jen venku na slunci dle potřeby přepínám na auto nebo max. Telefonování mi dnes zabralo 25 minut čistého času. GPS byla aktivní jen na chvilku. Stroj jsem dnes využíval spíše méně...
Uživatelský avatar
karel_e71
Stálý androiďák
Příspěvky: 211
Registrován: ned 09. kvě 2010 11:56:30
Typ mobilu / ROM: SGS

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od karel_e71 »

ja mam jas nastaveny na auto, s tim ze dost casto je na max
Uživatelský avatar
quazatron
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: úte 06. dub 2010 9:26:49

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od quazatron »

mr.web píše:Ahoj, neví se už přesné datum aktualizace Android OS s češtinou, případně s opravou s budíku? Neprosákla nějaká invormace zda bude někdy update na Android 2.2 či jiný?

Díky
HTC_IME (viz forum zde) a More Locale 2 (Market) ti dodá češtinu v aplikacích a na klávesnici..
Uživatelský avatar
karel_e71
Stálý androiďák
Příspěvky: 211
Registrován: ned 09. kvě 2010 11:56:30
Typ mobilu / ROM: SGS

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od karel_e71 »

tak nevim, co se stalo, ale baterka se nejak vzpamatovala... zapnuto v 9, ted ukazuje 70 %, 7 zprav, 2 hovory, pul hodina opera mini...

Baterka sice bezi jak, ale telefon se dost casto restartuje pri vytaceni hovoru
Uživatelský avatar
netineti
Robot
Příspěvky: 978
Registrován: čtv 08. dub 2010 11:48:26

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od netineti »

hodim sem nejake moje poznatky okolo likvidovania baterie..
- za pat hodin od sto percentneho dobitia mi zlikvidovala baterku aplikacia email, kde som mal nakonfigurovany azet.sk a nevsimol som si ze mi stale taha nove maily, takze azet je uz prec..da sa to vyriesit aj aplikaciou lokale kde nastavite kill na email ak je mobil napajany z baterie mobilu ale neviem ako zatazi bateriu toto neustale killovanie..radsej azet prec..
- ak mate nejaky widget na ploche, ktory ma spustit nejaku aplikaciu alebo jej funkciu, aplikacia bezi zbytocne stale na pozadi..
- bateria dostava dalej zbytocne zabrat ak mate zapnute neustale poskytovanie polohy cez siet pre google - vyuziva sa to pre latitude ak chcete aby vasi znami mohli stale vidiet vasu polohu..
- dobra aplikacia ktoru mam na zakladnej ploche je aiSystemwidget, ktora umoznuje nepretrzite sledovanie vyuzitia CPU, RAM a aktivnych datovych tokov..okamzite zbadate ak sa nieco deje na pozadi aj ked je mobil v klude..

ak nieco este spozorujem doplnim..
Mechulo
Stálý androiďák
Příspěvky: 101
Registrován: pon 28. zář 2009 12:00:24

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od Mechulo »

Originalne prislusenstvo na Milistone skladom

docking station cena 33 eur
Car holde 33 eur
kozenne puzdro 13,9 eur

v pripade zaujmu mail kozmer@irdistribution.sk vybojovali sme iba velmi obmedzeny pocet ks cize rychlejsi vyhrava :)
Mechulo
Stálý androiďák
Příspěvky: 101
Registrován: pon 28. zář 2009 12:00:24

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od Mechulo »

tak este pre cesku rep poslednych 10 ks zo vsetkeho :)
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od ramon.dexter »

netineti píše:hodim sem nejake moje poznatky okolo likvidovania baterie..
- za pat hodin od sto percentneho dobitia mi zlikvidovala baterku aplikacia email, kde som mal nakonfigurovany azet.sk a nevsimol som si ze mi stale taha nove maily, takze azet je uz prec..da sa to vyriesit aj aplikaciou lokale kde nastavite kill na email ak je mobil napajany z baterie mobilu ale neviem ako zatazi bateriu toto neustale killovanie..radsej azet prec..
- ak mate nejaky widget na ploche, ktory ma spustit nejaku aplikaciu alebo jej funkciu, aplikacia bezi zbytocne stale na pozadi..
- bateria dostava dalej zbytocne zabrat ak mate zapnute neustale poskytovanie polohy cez siet pre google - vyuziva sa to pre latitude ak chcete aby vasi znami mohli stale vidiet vasu polohu..
- dobra aplikacia ktoru mam na zakladnej ploche je aiSystemwidget, ktora umoznuje nepretrzite sledovanie vyuzitia CPU, RAM a aktivnych datovych tokov..okamzite zbadate ak sa nieco deje na pozadi aj ked je mobil v klude..

ak nieco este spozorujem doplnim..
upřímně, co se trošku zamyslet než všechno hned vyhazovat a ukončovat
1) u mailu si můžeš nastavit frekvenci kontroly mailů, od 5 minut po hodinu nebo taky jenom ručně. Takže azet.sk tam s klidem můžeš mít, jenom tot chce trošku poladit
2) tohle spotřebu ovlivňuje v řádech promile
3) ano, to ano.
4) a zrovna tohle žere opravdu hodně ;)
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
netineti
Robot
Příspěvky: 978
Registrován: čtv 08. dub 2010 11:48:26

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od netineti »

Frekvenciu stahovania mailov som mal nastaveny na rucne stahovanie ale asi sa mi to nejako seklo a bezalo to stale - sorry ale az take mesuge nie som..aj ked som stahovanie zastavil po case sa mi to samo rozbehlo..neviem preco..

@telefon    
Uživatelský avatar
Eso Rimmer
Stálý androiďák
Příspěvky: 205
Registrován: pon 15. bře 2010 19:39:37
Typ mobilu / ROM: Motorola Razr MAXX + Sharp Galapagos 003SH
Rom: stock 4.1.2

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od Eso Rimmer »

Mechulo píše:Originalne prislusenstvo na Milistone skladom

docking station cena 33 eur
Car holde 33 eur
kozenne puzdro 13,9 eur

v pripade zaujmu mail kozmer@irdistribution.sk vybojovali sme iba velmi obmedzeny pocet ks cize rychlejsi vyhrava :)
Trochu drahé, ne? Nevím jak ostatní věci, ale třeba ten orig. držák do auta s nabíječkou stojí z USA 670Kč včetně poštovného a poplatku paypalu.
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od Case »

Oznamování polohy ovlivňuje spotřebu asi podobně jako ty aplikace na pozadí - prakticky vůbec.
Uživatelský avatar
Karel01
Stálý androiďák
Příspěvky: 183
Registrován: sob 08. kvě 2010 15:51:28
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9
Mobil 2 / ROM: Blackberry Classic
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2
Tablet 2 / ROM: Ipad mini 4
Bydliště: Kladno

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od Karel01 »

Potřeboval bych poradit od zkušenějších uživatelů MM. Pro někoho možná banální záležitost, ale fakt si nevím rady.
Nainstaloval jsem si missed call, nastavil diody, zvuková upozornění a opakování.
Diody fungují OK, ale zvukové upozornění se neopakují podle navoleného časového limitu.Fungují pouze, když je aktivní display, jakmile zhasne tak ne, když ho pak následně rozsvítím(nemusím ani odemykat), tak se ozve zvukové upozornění a když display udržuji aktivní, tak to opakování funguje. To samé u SMS.
Události v kalendáři.Nastavím upozornit 5 min před , při zhasnutém display nic, jen dioda.Když odstraním kalendář z missed call, tak při události samozřejmě nejde dioda, ale ani zvukové upozornění - to samé - při zhasnutém display nic.
V Task manageru Missed call mám zařazený do ignore listu. Nevím co ještě nastavit, je to vyloženě vázané na display, ale nenašel jsem nic, co bych měl případně aktivovat nebo zrušit.
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od nadlabak »

Používáš tu verzi pro 2.1 systémy? V marketu je k dispozici víc verzí missed call...
Zkusil jsem to a zvuková upozornění mi fungují bez problému i při zhasnutém displeji.
Pokud jsi si ale neflashnul kanadský kernel, na žádná upozornění se spoléhat nemůžeš - naplánované úlohy nebudou probouzet CPU ze spánku.
Viz Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li), bod věnovaný budíku - svépomoc.
Uživatelský avatar
netineti
Robot
Příspěvky: 978
Registrován: čtv 08. dub 2010 11:48:26

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od netineti »

Toto som si kupil na e-bay - nabijacka + bateria - 11€

@telefon    
Přílohy
ImageUploadByTapatalk.jpg
ImageUploadByTapatalk.jpg (62.7 KiB) Zobrazeno 4677 x
Uživatelský avatar
Karel01
Stálý androiďák
Příspěvky: 183
Registrován: sob 08. kvě 2010 15:51:28
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9
Mobil 2 / ROM: Blackberry Classic
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2
Tablet 2 / ROM: Ipad mini 4
Bydliště: Kladno

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od Karel01 »

nadlabak píše:Používáš tu verzi pro 2.1 systémy? V marketu je k dispozici víc verzí missed call...
Zkusil jsem to a zvuková upozornění mi fungují bez problému i při zhasnutém displeji.
Pokud jsi si ale neflashnul kanadský kernel, na žádná upozornění se spoléhat nemůžeš - naplánované úlohy nebudou probouzet CPU ze spánku.
Viz Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li), bod věnovaný budíku - svépomoc.

Tak jsem vyzkoušel missed call verzi 0.9.0 a také 0.9.0 RC6 (jiné jsem nenašel) a výsledek stejný.
Nic jsem neflashoval, tak to vzdávám, aspoň že fungují ty diody.
Uživatelský avatar
netineti
Robot
Příspěvky: 978
Registrován: čtv 08. dub 2010 11:48:26

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od netineti »

No neviem..mne missed calls funguje uplne bezchybne..

@telefon    
panda007
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 05. led 2010 21:14:14

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od panda007 »

Mám dotaz, existuje nějaká aplikace pro zpřístupnění zoomu při režimu kamera.
Skrilax_CZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 211
Registrován: pát 04. pro 2009 23:18:46

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od Skrilax_CZ »

Karel01 píše:
nadlabak píše:Používáš tu verzi pro 2.1 systémy? V marketu je k dispozici víc verzí missed call...
Zkusil jsem to a zvuková upozornění mi fungují bez problému i při zhasnutém displeji.
Pokud jsi si ale neflashnul kanadský kernel, na žádná upozornění se spoléhat nemůžeš - naplánované úlohy nebudou probouzet CPU ze spánku.
Viz Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li), bod věnovaný budíku - svépomoc.

Tak jsem vyzkoušel missed call verzi 0.9.0 a také 0.9.0 RC6 (jiné jsem nenašel) a výsledek stejný.
Nic jsem neflashoval, tak to vzdávám, aspoň že fungují ty diody.
Jo to bude tím bugem v kernelu. Flashni si kernel z kanadského firmwaru, potom to bude klapat v poho.
Uživatelský avatar
Karel01
Stálý androiďák
Příspěvky: 183
Registrován: sob 08. kvě 2010 15:51:28
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9
Mobil 2 / ROM: Blackberry Classic
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2
Tablet 2 / ROM: Ipad mini 4
Bydliště: Kladno

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od Karel01 »

netineti píše:No neviem..mne missed calls funguje uplne bezchybne..

@telefon    

A jakou máš verzi, já jsem našel na Marketu missed call v 0.9.0 nebo missed call for Android v 0.9.0 RC6. Ani u jedné mě nefungují zvuková upozornění při zhasnutém display.U zmeškaného hovoru nebo sms diody funkční, u kalendáře, když má připomenout událost je dioda funkční občas, tak jednou ze tří pokusů.Zkusil jsem odinstalovat i app Profiles kde jsem měl pro ruzné profily jiné melodie, myslel jsem jestli se to navzájem nehádá, ale nepomohlo to.
Uživatelský avatar
Karel01
Stálý androiďák
Příspěvky: 183
Registrován: sob 08. kvě 2010 15:51:28
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9
Mobil 2 / ROM: Blackberry Classic
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2
Tablet 2 / ROM: Ipad mini 4
Bydliště: Kladno

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od Karel01 »

Chtěl jsem se zeptat ostatních, jakou máte průměrně volnou RAM. U mě je to v průměru 45MB (nainstalovány jen 3 widgety). Zdá se mě to dost málo. Když to porovnám s druhým telefonem - to je Omnie i900 s WM, tak tam mám taky v průměru volnou RAM 45MB a to má Omnie celkovou 128MB a mám nainstalováno daleko více aplikací. A přitom MM má celkovou RAM 256MB.
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od nadlabak »

Řeknu k tomu jen toto: vůbec nechápu tu touhu po volné paměti, kterou u mnoha uživatelů na fóru pozoruji. Volná operační paměť je pamětí nevyužitou, dovedeno do důsledku tedy pamětí zbytečnou. Hardware, který je k dispozici, by podle mne měl dobrý systém umět využívat, ne ho nechávat ležet ladem. Android má sám o sobě slušného správce paměti - když se paměti nedostává, odstřelí se aplikace na pozadí a paměť se uvolní. Snaha některých, aby byla neustále spousta paměti nevyužita mi přijde jako zvrhlá, nepochopitelná věc.
Uživatelský avatar
Karel01
Stálý androiďák
Příspěvky: 183
Registrován: sob 08. kvě 2010 15:51:28
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9
Mobil 2 / ROM: Blackberry Classic
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2
Tablet 2 / ROM: Ipad mini 4
Bydliště: Kladno

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od Karel01 »

Pokud je to tak jak píšeš, tak jsem v klidu. Ale když člověk používal řadu let WM, tak je to síla zvyku a volná paměť ho samozřejmě zajímá protože u WM to bylo docela podstatné.
Uživatelský avatar
d750
Kyborg
Příspěvky: 3799
Registrován: pát 20. úno 2009 5:28:37
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: d750
Tablet: Asus EEE Pad

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od d750 »

Jen klid za takový měsíc si už asi nevzpomeneš že nějakou ram máš.
Mechulo
Stálý androiďák
Příspěvky: 101
Registrován: pon 28. zář 2009 12:00:24

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od Mechulo »

Eso Rimmer píše:
Mechulo píše:Originalne prislusenstvo na Milistone skladom

docking station cena 33 eur
Car holde 33 eur
kozenne puzdro 13,9 eur

v pripade zaujmu mail kozmer@irdistribution.sk vybojovali sme iba velmi obmedzeny pocet ks cize rychlejsi vyhrava :)
Trochu drahé, ne? Nevím jak ostatní věci, ale třeba ten orig. držák do auta s nabíječkou stojí z USA 670Kč včetně poštovného a poplatku paypalu.

Lokalna cena aj nakupna pre nas ako distributore je pravdepodobne ovela vyssia ako maju v USA samozrejme na to ked si to kupis tu mas realne aj 24 mes zaruku a to cez ebay mozes iba snivat
Odpovědět

Zpět na „Milestone (Droid)“