Milestone (Droid)Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Motorola with Google
Odpovědět
Uživatelský avatar
karel_e71
Stálý androiďák
Příspěvky: 211
Registrován: ned 09. kvě 2010 11:56:30
Typ mobilu / ROM: SGS

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od karel_e71 »

Dalsi neprijemny problem:
telefon se dost casto restartuje , hlavne pri odchozim hovoru. Obcas vidim, jak si potaji ulevuje, aniz bych na nem neco delal, tak se stejne restartuje. Radsi ani nesleduju kolikrat denne to praktikuje. Nejake rady, tipy?
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od nadlabak »

Uživatelský avatar
karel_e71
Stálý androiďák
Příspěvky: 211
Registrován: ned 09. kvě 2010 11:56:30
Typ mobilu / ROM: SGS

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od karel_e71 »

Dik.. uz kdyz jsem reklamoval E71, tak mi servisu rekli, ze se mam vymenit sim, ale lenost byla lenost :-D Taky to bude trocha nostalgie po 7 letech..
Uživatelský avatar
mr.web
Stálý androiďák
Příspěvky: 81
Registrován: úte 24. lis 2009 21:55:18

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od mr.web »

Zajímalo by mě, pokud si to někdo přečte od distributorů pro ČR, kdy bude konečně nějaká lepší podpora pro náš trh. Mluvím například o této stránce: http://direct.motorola.com/hellomoto/support/update/, kde samozřejmě nejsme (czech republic), i když se tu produkty prodávají. I stránka http://www.motorola.com/Consumers/CZ-CZ/GLP mluví za své (přeložena pouze úvodní stránka, po té přesměrování na anglickou verzi). Pokud komunikujete s Motorolou, mohli by jste se na podporu zeptat? Už jsem se s pár dotazy na Motorolu obrátil, ale nikdy se mi nepodařilo získat kloudnou odpověď. Většinou odpověď zněla, že to neví, nebo že se musím obrátit jinam. Byl ohlášen návrat na český trh a pořád nic kloudného.

Díky
grabydee
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: sob 22. kvě 2010 20:13:47

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od grabydee »

Zdravim, mám takovej dotaz (nejspíš blbej, ale prostě jsem ženská a nerozumim tomu ;D). Už tak dva měsíce se rozmýšlím na MM a chtěla jsem se zeptat na něco ohledně češtiny. Bude nákej rozdíl mezi tím, když si MM koupím ted v AJ s tím, že si na přelomu toho června/července stahnu update s češtinou a nebo když si počkám, až bude v prodeji už přímo v čestině? Dík
Uživatelský avatar
Wexter
Droid
Příspěvky: 2147
Registrován: ned 17. kvě 2009 7:47:35
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od Wexter »

Jaký rozdíl máš na mysli ? S jazykem to bude v obou případech stejné.
grabydee
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: sob 22. kvě 2010 20:13:47

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od grabydee »

Takže je to vlasně uplně jedno jestli koupim ted a stahnu update a nebo pockam? V prvni chvili jsem chtela cekat, ale asi to nevydrzim a pristi tejden si pro ni zajedu, tak se jen ubezpečuju, páč lepší ze sebe udelat debila ted, než udelat chybu ;D
Uživatelský avatar
Wexter
Droid
Příspěvky: 2147
Registrován: ned 17. kvě 2009 7:47:35
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od Wexter »

Určitě do něj běž, časem zjistíš, že ta angličtina v mobilu není až tak hrozná a pak se ukáže update a ty si tu angličtinu třeba necháš :-)
grabydee
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: sob 22. kvě 2010 20:13:47

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od grabydee »

Dík :D Už se těším, že ze mě bude další štastný vlasník MM :D :)
Uživatelský avatar
Wexter
Droid
Příspěvky: 2147
Registrován: ned 17. kvě 2009 7:47:35
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od Wexter »

Kamarád s podobnými zkušenostmi, jako máš ty, si teď taky pořídil MM a je z ní úplně nadšený :)
snoopyk
Stálý androiďák
Příspěvky: 90
Registrován: stř 19. kvě 2010 12:48:59
Typ mobilu / ROM: LG G4 bootloop momentalne
Tablet: LENOVO MiiX300 10,1" 64GB SSD/2GB RAM - Win10
Bydliště: kolin
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od snoopyk »

jj ja taky mel obavy z eng a ejhle MM mam doma a nedam na nej dopustit i s eng :D
Uživatelský avatar
Karel01
Stálý androiďák
Příspěvky: 183
Registrován: sob 08. kvě 2010 15:51:28
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9
Mobil 2 / ROM: Blackberry Classic
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2
Tablet 2 / ROM: Ipad mini 4
Bydliště: Kladno

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od Karel01 »

Mám takový asi hloupý dotaz. Ale teprve teď jsem to zaregistroval, že mám Market ( nové aplikace, stažené aplikace atd), Google Maps ( moje poloha atd) v češtině. Telefon je koupený v Německu (Amazon), jazyk nastavený na EN. Tak mě to hlava nebere, jedině, že se jazyk nastavuje u těchto app podle operátora? Asi mě někdo stál na vedení, ale fakt mě trklo až dnes.
awe_cz
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: úte 16. bře 2010 1:24:45

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od awe_cz »

Ne, operatorem to nebude - ja mam vse v anglictine (cesky T-Mobile, telefon z Nemecka od Vodafonu). Operator-related jsou zrejme defaultni bookmarky v prohlizeci - jinak si nedokazu vysvetlit, jak by se tam dostalo treba iDnes.
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od nadlabak »

Karel01: nenainstaloval sis náhodou z marketu aplikaci More Locale (Národní prostředí)?
Uživatelský avatar
Karel01
Stálý androiďák
Příspěvky: 183
Registrován: sob 08. kvě 2010 15:51:28
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9
Mobil 2 / ROM: Blackberry Classic
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2
Tablet 2 / ROM: Ipad mini 4
Bydliště: Kladno

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od Karel01 »

nadlabak píše:Karel01: nenainstaloval sis náhodou z marketu aplikaci More Locale (Národní prostředí)?
Tu aplikaci jsem zkoušel, ale odinstaloval jsem ji.
Dnes jsem aktualizoval z Marketu aplikaci Call Meter NG a koukám, že je taky v češtině.
I když si teď vůbec nevybavuji, jestli před aktualizací byla v EN.
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od nadlabak »

Pokud jsi před odinstalováním MoreLocale 2 nepřepnul prostředí zpět z češtiny na angličtinu, zůstalo ti to nastavené od této aplikace. Každopádně máš locale nastavené na cs_CZ, což se rozhodně nestalo nijak automaticky samo.
Uživatelský avatar
Karel01
Stálý androiďák
Příspěvky: 183
Registrován: sob 08. kvě 2010 15:51:28
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9
Mobil 2 / ROM: Blackberry Classic
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2
Tablet 2 / ROM: Ipad mini 4
Bydliště: Kladno

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od Karel01 »

Před odinstalací jsem to zpátky nepřepnul na EN, to je fakt. Takže až to budu chtít dát do původního stavu - zpět nainstalovat More locale 2 a přepnout na EN a odinstalovat.
Díky za upozornění.
Uživatelský avatar
sorame
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: sob 12. pro 2009 17:40:32
Typ mobilu / ROM: maxx defy
Bydliště: Bratislava

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od sorame »

Motorola RAZR MAXX (4.0.4)
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

MILESTONE / DROID konečně na XDA

Příspěvek od nadlabak »

XDA fórum konečně upustilo od zásady "jen pro telefony vyrobené v HTC fabrice" a Milestone/Droid tam mají ode dneška svou sekci: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=667
Uživatelský avatar
karel_e71
Stálý androiďák
Příspěvky: 211
Registrován: ned 09. kvě 2010 11:56:30
Typ mobilu / ROM: SGS

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od karel_e71 »

Dotaz: pouzivam K-9 mail a chtel bych zrusit stahovani priloh, nevite jak na to? V menu to nejsem schopen nalezt a s mesicnim limitem 100 mb od VDF jsem po 14 dnech na nule. Bohuzel mam silne podezreni, ze to vubec nejde.
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od nadlabak »

http://code.google.com/p/k9mail/issues/detail?id=616
Tohle issue už tam visí 9 měsíců, status stále "new". Asi bych se kouknul po jiné aplikaci.
grabydee
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: sob 22. kvě 2010 20:13:47

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od grabydee »

Další, nejspíš trivialní dotaz :D ale včera jsem se v tom hrabala celej večer a nepřisla na to. Videa a fotky vim jak poslat mms, přes BT atd, ale nepřisla jsem na to, jak někomu poslat písničku... poradite, prosim? :?
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od nadlabak »

Stačí si nainstalovat z marketu nějaký souborový manager, třeba EStrongs File Explorer nebo Astro. Z něj se pak dá jakýkoli soubor odeslat přes bluetooth nebo mail. Nebo zkusit nějaký alternativní hudební přehrávač z marketu, ty většinou také nabízí u skladeb možnost sdílet přes bluetooth nebo mail.
grabydee
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: sob 22. kvě 2010 20:13:47

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od grabydee »

Super, dík :) Tušila jsem, že to pujde pres nakej program, ale než by to nasla, takže dik za usetrení casu a namahy :)
Uživatelský avatar
Eso Rimmer
Stálý androiďák
Příspěvky: 205
Registrován: pon 15. bře 2010 19:39:37
Typ mobilu / ROM: Motorola Razr MAXX + Sharp Galapagos 003SH
Rom: stock 4.1.2

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od Eso Rimmer »

Tak jsem se byl v O2 zeptat, jestli by mi nevyměnili simku za novou s tím, že ji mám asi 8 let starou a na netu jsem se dočetl, že to může způsobovat restarty telefonu a baba na mě čuměla jak mucha puk a že prý o tom nikdy neslyšela a že výměna simky stojí 400Kč. Takže jsem obrátil oči v sloup a odpochodoval. Restartlo se mi to za ty dva měsíce snad 2x a to ještě ze začátku, když jsem tam měl starší systém, takže to mi za ty 400Kč nestojí... Každopádně nula na druhou opět nezklamala. A o tom, že bydlím na sídlišti a po bytě nemám signál a to tak, že všem známých vypadávají hovory a někdy se ukáže i no signal ani nemluvím. Přitom vylezu před barák a jede 3G...
Ještě že mám aspoň po bytě pokrytí wifinou od nějakého neznámého souseda, co si ji nezabezpečil, tak aspoň ten ten v mobilu mám vysokorychlostní i na záchodě. :D
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od nadlabak »

Výměna SIM karty, která sama o sobě přestává fungovat, je i u O2 zdarma. Řekni, že ti to blbne i v jiných telefonech - že to věčně hlásí vložte SIM a tak. Když tak zkus jinou provozovnu, nebo jiného člověka v té samé. Vymění to zadara, fakt, jen je potřeba se nenechat odpálkovat.
Uživatelský avatar
Karel01
Stálý androiďák
Příspěvky: 183
Registrován: sob 08. kvě 2010 15:51:28
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9
Mobil 2 / ROM: Blackberry Classic
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2
Tablet 2 / ROM: Ipad mini 4
Bydliště: Kladno

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od Karel01 »

Eso Rimmer : Potvrzuji, přitlač na ně. Já jsem svojí blbostí ztratil sim - tandem karta, tak jsem ji nechal zablokovat a nabízel mě O2 za 400Kč novou. Tak jsem řekl, že to byla tandem a že ji zase tak nepotřebuji, ať ji zruší. A najednou to šlo bez poplatku. Já bych si ten poplatek asi zasloužil, ale v tvém případě by neměli dělat problémy.
Ten název Nula na druhou je teda super. Já jsem u O2 byl 12 let. Co Eurotel převzala Nula na druhou, tak rapidně klesla ochota, přístup k zákazníkům. Tak jsem se rozhodnul přejít k Vodafone a nelituji. Tarif jsem si sestavil jak mě vyhovuje a ještě jsem ušetřil 200Kč/měsíc ve srovnání s O2. Sice nemají takové pokrytí 3G, ale pokud dodrží co vyhlásili, tak do roka tu Nulu na druhou dohoní. A v Edge má Vodafone daleko lepší pokrytí. Těch 100MB FUP na e-maily a aktualizaci počasí apod. bohatě stačí a na případné stahování se připojím přes wifinu.
AlexejKir
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: stř 16. čer 2010 12:24:02

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od AlexejKir »

zdravím, jsem čerstvým majitelem MM, a hned mám nekolik dotazu a problému - nebo spíš jeden a to docela velky :D Při volaní slyším svoji ozvenu, je to chyba přístroje nebo systemu? prípadne jestli se toho dá nejak zbavit..?

edit. a ted jeste vetsi problem, jak sakra mam importovat telefonní kontakty??? Najedu do kontaktu, dam import ze sim, naimportuje se mi to, a kontakty presto nejsou videt??? Co to jako ma bejt? A kdyz pripojim telefon pres USB, nabehne Moto Phone Portal, koukam do kontaktu a tam je normalně mam.. Nevíte nekdo co s tim?

edit2: pročítam forum a zjištuju že kontakty jedine synchronizovat pres google... spíš mi příjde jako docela dost blba situace, když potkam kamošku, vezmu si od ni čislo, ale bude mi k ničemu jelikož uloženy telefoní čísla se mi nezobrazujou..

edit3: tak sem nemel zapnutou synchronizaci a proto mi to neukazovalo zadny cisla, nyni je vse ok :D
Uživatelský avatar
advanced
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 09. čer 2010 15:38:38
Bydliště: Brno

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od advanced »

to AlexejKir:

- s ozvenou jsem mel problemy v pripade, ze sem mel nastaveny reproduktorek telefonu na uplne maximum - zkus snizit volume tak na polovinu a melo by to byt ok
- zbytek) gratulace k vyreseni problemu :)
::: Motorola Milestone :: Android 2.1 :: ROOTED :: @1GHz ::
::: My applications: http://www.appbrain.com/user/advanced/a ... -milestone :::
::: twitter.com/radantuhy :::
Uživatelský avatar
nightflare
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pát 09. dub 2010 13:22:50
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II
Tablet: Samsung Galaxy Tab 10.1 Wifi
Bydliště: Choceň

Re: Motorola MILESTONE / DROID (Sholes)

Příspěvek od nightflare »

Máte na milestonu vzadu za displejem stále tu černou folii po které dochází ke "slidu" při otevírání? Já ji bohužel musel odlepit, protože se začala v jednom míste zatrhávat a otevírání a zavírání bylo celkem obtížné, ale teď po odlepení mi přijde, že pokud poklepu na levý dolní roh přístroje, tak je tam celkem nepříjemná vůle :roll: Nevíte zda se tato tmavá folie dá někde sehnat nebo existuje nějaké jiné řešení?
Odpovědět

Zpět na „Milestone (Droid)“