Milestone (Droid)Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Motorola with Google
Uživatelský avatar
BeNiSh
Androiďák!
Příspěvky: 349
Registrován: úte 16. úno 2010 23:37:54
Typ mobilu / ROM: lenovo IdeaPhone S750
Bydliště: P6-CV
Kontaktovat uživatele:

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od BeNiSh »

kdybyste mel nekdo problem s prijmem GSM signalu, tak zkuste tohle reseni http://androidforum.cz/milestone-prijem ... tml#p55869 ;)
[ Mcz & T-M ] :: lenovo IdeaPhone S750 andreaROM-160130 @ 4.2.2 :: Verbatim 8GB μSDHC (c10)
fift
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: stř 11. lis 2009 19:24:18

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od fift »

zaznamenal jsem obcasny "blbnuti" dotykovyho snimani. Je to dobre videt na obrazku (to v cervenym ramecku),co to dela, pri primocarym dotyku ( posouvani, pripadne pretahovani ikon a widgetu,hrani her a vse co si dokazete predstavit, necham na vasi fantazii :) ), je to roztreseny, klepe se to a celkove to dela neplechu pri ovladani... ovsem objevuje se to jen obcas,stalo se to dneska chvili po tom co jsem zapnul telefon,po par vterinach/minutach to zase preslo a pak jsem si niceho az do ted nevsiml ,zatim teda nic zavaznyho,pravdepodobne nejaka sw chyba,protoze potom byl dotyk dost presny, coz je tam taky videt pro srovnani
display - dotyk
display - dotyk
display.png (282.82 KiB) Zobrazeno 6872 x
redave
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: ned 04. dub 2010 23:34:48
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od redave »

Nedělá to snímání dotyku neplechu jen když máš připojený dobíjecí adaptér? Něco podobného jsem už viděl na Samsungu Spica, ale v servisu nebyli schopní říct, jestli je to problém HW nebo SW.
Skrilax_CZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 211
Registrován: pát 04. pro 2009 23:18:46

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od Skrilax_CZ »

Jo tak dneska jsem zaznamenal bug s budíkem (nezazvonil pro jistotu vůbec).

EDIT: Nic, na vině je blbě nastavenej auto process killer.
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od nadlabak »

Jsem si už naprosto jistý - jakékoli na čas vázané naplánované úlohy jsou na současné verzi Milestone 2.1 systému naprosto nespolehlivé. Budík vám může třeba stokrát zazvonit správně, ale stejně se na něj nedá spoléhat. Jakákoli na čas vázaná úloha se vykoná vždy pouze tehdy, probudí-li nějaký non-RTC interrupt CPU někdy poté, co měla být provedena. 100x to může to být shodou okolností brzy po naplánovaném čase, ale jednou se tak stane třeba až půl hodiny poté. Pokud nezakážete usínání CPU, na budíky se nemůžete spoléhat.
Pokud tomu nevěříte, můžete si provést test s tou aplikací AlarmTester, kterou jsem přiložil k tomu bugreportu na MOTODEV. Pokud nebudou časové záznamy v AlarmLog.txt následovat neustále přesně 10s po sobě i po té, co se telefon uspí, je jisté, že máte stejný problém, jaký pozoruji u sebe.
boris
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 24. pro 2009 14:27:44

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od boris »

a nevies ci sa uz niekto od motoroly k tomu vyjadril a ci sa uz pracuje na oprave? a je to len problem na milestone s androidom 2.1,za ktory moze motorola alebo je to problem celeho androida a s resenim by teda mal prist v prvom rade samotny google.
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od nadlabak »

Myslím, že jde o problém v kernelu. Zřejmě je to nějaký bug v RTC driveru (nastavování RTC interruptů), ale to se jen dohaduju. Určitě nejde o AlarmManagerService ani NotificationManagerService v user space, s těmi jsem již experimentoval. Jestli jde čistě o problém Motoroly nebo obecně kernelu je těžko soudit. Motorola zdrojáky kernelu, který použila ve 2.1 systému ještě nezveřejnila (ale časem to bude muset kvůli GNU licenci udělat). Je to blízko k hardwaru, takže se to nemusí projevovat jinde než na OMAP procesorech. Každopádně u Motoroly hanebně selhalo testování před vydáním aktualizace...
Na reakci teprve čekám, byly Velikonoce a v US mají o pár hodin zpoždění... Uvidíme. Moc informací k tomu určitě stejně neřeknou, očekávám jen případné potvrzení problému (možná ani to ne, obligátní "It is being investigated" se píše velmi snadno). Kdy vydají opravu, to se dopředu nejspíš stejně nedozvíme...
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od nadlabak »

Tak už přišla reakce od Alexe z motoroláckého týmu na podporu vývojářů. Zatím jen, že na 2.0.1 tyhle funkce testoval a bylo to v pohodě, otestuje to tedy na Milestone s 2.1, prozkoumá to, a dá vědět.
fift
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: stř 11. lis 2009 19:24:18

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od fift »

Je mozny,aby budik dosahl takove urovne, ze zacne zvonit i pri vypnutem telefonu (jako tomu byva u hloupych telefonu,nevim jak to je treba u wm,myslim,ze tam to jde) ,nebo toho nejde v zadnym pripade dosahnout?
Uživatelský avatar
Nesli
Robot
Příspěvky: 705
Registrován: pát 01. kvě 2009 13:57:00
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D ICS 4.0.4
Twitter: nesliva
Tablet: PMP 5770D JB 4.1.1
Bydliště: Matička Praha

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od Nesli »

= NE =

Budík je program, který musí na něčem běžet(OS)
HTC EVO 3D|androidí minulost-G1, Acer Liquid, Acer Liquid MT, SE Mini Pro SK17i, HTC Sensation - ukraden :(|Huawei G300 4.0.3
http://WWW.TWITTER.COM/NESLIVA
Uživatelský avatar
milennium
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: ned 29. lis 2009 0:18:33
Typ mobilu / ROM: Pixel 3 XL
Mobil 2 / ROM: BlackBerry Passport
Twitter: @jardalukas
Bydliště: kousek od KUTNÉ HORY

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od milennium »

Chlapi, tak nevím. Tento týden jsem se budil nastaveným budíkem a vždy bez problémů a přesně... Žádný problém...
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od nadlabak »

To že budík někomu třeba 100x zazvoní správně nic nemění na faktu, že ve stávajícím kernelu nejsou naplánované alarmy schopné probudit spící CPU. Máte-li kvůli místním podmínkám mobilní sítě časté interrupty od rádia, budíky budou zdánlivě fungovat. Také CPU v telefonu připojeném k nabíječce nemá tendenci tolik usínat. Ale na alarmy a notifikace od kalendáře se spoléhat nedá. Jedině když zakážete usínání pomocí wake locku, třeba i pomocí aplikace Load Monitor nebo LEDs hack.
Testoval jsem přímo funkce jádra pomocí ioctl na /dev/alarm a /dev/rtc0 z nativního kódu - opravdu to nefunguje a opravdu je to kernelem.
Včera odpoledne to konečně chlapík z Motoroly po počátečním zdráhání potvrdil:
Ok this is now a recognised issue after some further testing.
I have discussed this with our platform engineering team and they are working on a resolution.
(Nejdříve provedl jen velmi nedbalý test - nezapnul flight mód, aby eliminoval interrupty od rádia a zkoušel jen jednorázový alarm - a trval na tom, že je vše v pořádku, cca čtvrthodiny poté ale napsal již výše uvedené...)

V mých podmínkách (T-Mobile, Žižkov) jsem pomocí své monitorovací aplikace pozoroval i při zapnutém rádiu nepřerušený spánek CPU trvající až 40 minut - takové zpoždění budíku už by bylo dost nemilé...
machnac
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 06. dub 2010 21:19:04

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od machnac »

ano mas pravdu.budik naozaj funguje dajak cudne.uz druhykrat sa mi stalo ze budik zvonil v iny cas ako mal.prvy krat asi o desat minut neskor ale druhy krat skoro o dvadsat minut neskor takze som skoro zaspal do roboty.
mpradny
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 03. dub 2010 13:35:04

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od mpradny »

Tak se mi vrátil problém se spouštěním muziky po odpojení od BT handsfree. Odhaduji, že problém vznikl spuštěním car nebo music dock modu. Bohužel jsem si koupil blbé pouzdro s magenty, které tyto módy spouští. Naštěstí bylo jen za pár dolarů z ebaye. Moje staré pouzdro s magentem to nedělá, neboť ho má proti baterce, kde to nevadí. Senzory jsou v horní části nad baterkou.

Btw. nevyřešil jste někdo problém s těmi magenty? Jelikož car dock ani music dock nemám v plánu používat, nejradši bych je úplně vyřadil z provozu. Někde jsem zahlédl, že na rootnutém telefonu by měl jít ten cardock smazat, ale jelikož root zatím nemám, tak bych si to rád ověřil, než se do toho pustím (i když mne k tomu láká víc důvodů wifi tethering, openvpn apod.).

M.
Milestone 2.1 - CZ distrubuce
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od nadlabak »

Jasně, Dock.apk i MotoCarDock.apk ze /system/app/ není problém smazat (a později případně zase vrátit).
Sam
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: sob 10. dub 2010 8:16:31

Manual

Příspěvek od Sam »

Čuzz! Nemáte někdo manual v češtině na Milestona??
petrcl
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 28. bře 2010 2:10:54

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od petrcl »

Mám problemem se systémem 2.1. Po nainstalování mi každý den nad ránem mobil napiše, že v mobilu nemam simkartu, tak musim telefon vypnout a zaplnout a pak je zase vse ok. Nestalo se to také někomu. Případně jak to řešil? dik
kubahucek
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 15. dub 2010 20:26:14
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od kubahucek »

Vyřešil jste už někdo problém s tím budíkem? Mě totiž nezazvoní asi vůbec, ani s nějakým zpožděním
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od nadlabak »

Alarmy: kromě použití wakelocku žádné řešení nebude, dokud Motorola nevydá kernel, ve kterém to bude opravené. Pokud ti ale budík nezazvoní ani při tom, kdy telefon tlačítkem sám probudíš, tak u tebe bude problém ještě asi někde jinde, třeba stažená hlasitost zvuku budíku.
SIM karta: měl jsem podobné problémy ještě na 2.0 systému, ale přestalo to po výměně SIMky za novou (měl jsem ještě starou z dob Paegasu a na ní už nešlo zapnout testování 3G v Praze, takže byl k výměně i další důvod).
Uživatelský avatar
mr.web
Stálý androiďák
Příspěvky: 81
Registrován: úte 24. lis 2009 21:55:18

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od mr.web »

ahoj, mel bych s kolegou jeden otravny problem. Nekdy po zapnuti Wifi se wifi proste nezapne (nezobrazi se ikona vedle hodin). stava se to docela casto. Jedine co pomuze je jit do "wifi settings", kde se wifi pripoji. Lze tento problem nejak odstranit, nebo to je nejaky bug? Diky za pripadnou odpoved a pomoc.
Pavel
martyl
Stálý androiďák
Příspěvky: 139
Registrován: úte 08. pro 2009 10:56:29

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od martyl »

To se m i stávalo taky, ale na 2.1 už je toto méně časté. Nějak to neřeším. Spíš mě trápí častý restart telefonu, většinou při příchozí SMS nebo při příchozím hovoru. Teď mi pomohlo snad zakázat používání 3G sítí. zatím mi to nevadí, protože v mém bydlišti pokrytí Vodafone nemá. Doufám že Motorola toto opraví, než zde Vodafone 3g síť vybuduje. Má někdo zkušenosti, čím je orpavdu toto samovolné restartování způsobeno?
marshall1727
Nové Androidě
Příspěvky: 34
Registrován: stř 31. bře 2010 14:41:38

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od marshall1727 »

mr.web píše:ahoj, mel bych s kolegou jeden otravny problem. Nekdy po zapnuti Wifi se wifi proste nezapne (nezobrazi se ikona vedle hodin). stava se to docela casto. Jedine co pomuze je jit do "wifi settings", kde se wifi pripoji. Lze tento problem nejak odstranit, nebo to je nejaky bug? Diky za pripadnou odpoved a pomoc.
Pavel
a co zkusit jinou aplikaci pro zapínání wifi? to by nešlo?
--
sony mini pro bez úprav
Skrilax_CZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 211
Registrován: pát 04. pro 2009 23:18:46

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od Skrilax_CZ »

Tady je sbf pouze s novějším kernel z kanadského firmwaru 03.10.0: http://rapidshare.com/files/378277372/2 ... y.rar.html
Nijak extra jsem to neprotestovával, ale možná má opraven bug s budíkem.
Uživatelský avatar
netineti
Robot
Příspěvky: 978
Registrován: čtv 08. dub 2010 11:48:26

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od netineti »

kupil som droida nedavno uz s 2.1 verziou a problem s budikmi som este nemal a vyuzivam ich kazdy den..
Uživatelský avatar
mepu
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: stř 21. dub 2010 15:33:23

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od mepu »

Zdravím všechny, jsem novým majitelem Milestonu, a jsem s nim velice spokojen, zatím jej mám druhý týden, oč se mně jedná, pozoruji už týden že při zasunuté klávesnici když mírným tlakem prstu přitlačím na displej úplně vlevo dole (u tlačítka zpět) , tak o sebe vrchní a spodní část zavazuje (ale opravdu jen mírně) a způsobuje skoro neslyšitelné lupaní, nejde mně o to lupání, (zatím to není nic hrozného), ale oto zda je to technickým řešením Milestonu a vyskytuje se to po krátkém čase u více lidí či jen u mně. Pozorujete to na své Motorole nebo něco podobného?, jinak můj kus pochází z oficiální distribuce, a zacházím s nim velice slušně :)
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od nadlabak »

Jsem na to stejně. Je to zjevně dané řešením konstrukce. Od poloviny prosince do současnosti se to nijak nezhoršilo a se svým Milestonem zas tak jemně nezacházím...
Uživatelský avatar
mepu
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: stř 21. dub 2010 15:33:23

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od mepu »

Tak snad to vydrží, přeci jen je to kov, taky si myslím že je to dáno konstrukcí Milestonu, tohle by se dalo řešit celkem jednoduše pomoci 2-3mm silikonových mini-opěr nahoře dole a uprostřed, ten mírný tlak od prstu by pohltily v pohodě, to kluci v Motorole asi nedomysleli :-(
Skrilax_CZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 211
Registrován: pát 04. pro 2009 23:18:46

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od Skrilax_CZ »

To je ok. To "lupnutí" je, že se výsuvná část v tom rohu dotkne té pevné. Je to konstrukční úmysl, jinak by se zadrh slider.
Uživatelský avatar
mepu
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: stř 21. dub 2010 15:33:23

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od mepu »

Konstrukční úmysl to být podle mně nemůže protože to začlo dělat až po týdnu používání, a nejde o to lupnutí ( ale o částečné uvolnění vůle při tlaku na displaj při zasunuté klávesnici od levé spodní částí displaje do jeho půlky myšleno vertikálně kde je ještě patrno mírné dosednutí vrchní částí s displejem na klávesnici) jako ničemu to zatím nevadí, mně šlo jen oto jestli se to nebude náhodou zhoršovat :-)
Skrilax_CZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 211
Registrován: pát 04. pro 2009 23:18:46

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od Skrilax_CZ »

Nebude, to je prostě tím, že si ten telefon začal používat. Jednoduše řečeno ten slider tam nemůžeš ukotvit "naprosto napevno".
Odpovědět

Zpět na „Milestone (Droid)“