Milestone (Droid)Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Motorola with Google
Uživatelský avatar
mepu
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: stř 21. dub 2010 15:33:23

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od mepu »

No tak jiste ze je to tim ze jsem zacal telefon pouzivat, taky pisu ze se to projevuje po tydnu :D to je celkem logicke :) Zajimalo mne hlavne jestli se to tyka i vice uzivatelu ci mam smulu na spatny kus, dekuju vsem za prispevky. a pro lepsi naladu z Androidu pridam typ na jednu skvelej prohlizec fotek Floating Image s hodne futuristickym napadam prohlizeni obrazku, pro mne jako pro fotografa co se rad inspiruje primo idealni vec ;) a k tomu podporuje flickr a picasa.
vjtz
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 22. dub 2010 8:56:19

Re: Milestone - známé problémy - budík a Motonav

Příspěvek od vjtz »

Zdravím, nějak mi úplně není jasný ten workaround s budíkem. Když mám telefon (s Vodafone) normálně zapnutý a procesy nezabíjím, tak se dost zpožďuje... Chápu tedy dobře, že si musím z Marketu nainstalovat nějakou aplikaci (Wake Lock?) a tu po každém zapnutí telefonu spustit a dávat pozor, abych jí nezabil? Jak je to pak s baterkou? Nestačí nějaké nastavení a mít telefon přes noc v nabíječce? Ono bug v Androidu není nejlepší výmluva při zaspání do práce... :-)
Jo, a mohl by mi, prosím, někdo pomoci s http://androidforum.cz/obnova-motonav-p ... t4335.html ?
Předem děkuji. :-)
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od nadlabak »

Workaround je ubohý, teď už můžeš použít postup popsaný pod svépomocí, to je skutečné řešení problému s budíky.
vjtz
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 22. dub 2010 8:56:19

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od vjtz »

A dá se odhadnout, kdy ta aktualizace dorazí i k nám? Jestli se vyplatí to počkat. :-) A mohl by, prosím, někdo nahrát tu složku Motonav z SD karty? Já jsem si jí omylem smáznul... :-(
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od nadlabak »

To je jako snažit se odhadnout, kdy už začne další doba ledová. Určitě to přijde, to jo...
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od nadlabak »

Tak konečně byl objeven nějaký vedlejší efekt nahrazení kernelu (léčba problémů s budíkem).
Prkotina, kterou rád podstoupím, abych se mohl na budíky a upozornění kalendáře spolehnout.
Po vypnutí (Power off) se telefon zase sám po chvíli zapne. Pokud nechcete být telefonem rušeni, doporučuji Airplane nebo Silent mód. Nebo po vypnutí vyndat baterii...
Sám telefon nevypínám, takže jsem to vůbec nezaznamenal, někoho by to ale mohlo zaskočit. Přidáno do prvního příspěvku.
Skrilax_CZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 211
Registrován: pát 04. pro 2009 23:18:46

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od Skrilax_CZ »

Jo, taky mi právě proved "reboot" místo "vypnutí". Ale nevim, zda je to specifický pro tento kernel. Pořád ale lepší, než mít nefunkční budík.
Napodruhý se nezapnul po delší době.
Skrilax_CZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 211
Registrován: pát 04. pro 2009 23:18:46

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od Skrilax_CZ »

Ještě je možné vyzkoušet kernel z Brazilského 2.1 (SHLA_U2_03.05.0, datum kompilace 22.4.).
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od nadlabak »

Kernel z Brazilského 2.1 update je totožný s kernelem z Německého DACH 2_02.34 a byl zkompilován už 16.3. Takže bohužel nic nového nepřináší (a obsahuje CPU Wake-up/Alarm bug).
Uživatelský avatar
mr.web
Stálý androiďák
Příspěvky: 81
Registrován: úte 24. lis 2009 21:55:18

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od mr.web »

Ahoj, začal se mi projevovat jeden nepříznivý jev. Email aplikace pro exchange čas od času začne dlouhodobě vytěžovat procesor na 49 - 51%, což s procesy systému dá rovných 100%. Neví někdo co se to děje? Je to nějaká chyba?
Uživatelský avatar
BeNiSh
Androiďák!
Příspěvky: 349
Registrován: úte 16. úno 2010 23:37:54
Typ mobilu / ROM: lenovo IdeaPhone S750
Bydliště: P6-CV
Kontaktovat uživatele:

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od BeNiSh »

mpradny píše:Můj Mileston má asi první problém - při odpojení od Bluetooth HF, přípandě i občas v jiných chvílích, kdy na něm něco pustím, začne přehrávat muziku do repráku.

Obdobné problémy jsem našel na foru Motoroly, ale bez řešení. Zde je nějaké dočasné:
https://supportforums.motorola.com/mess ... 560#131560

V settings jsem ale žádné promazání music dat nenašel :(

Nějaké nápady? :)

Díky - teprve se s tím učím - mám ji od pondělka z Alzy
od dob aktualizace na 2.1 zaznamenavam stejnej problem. vypnu BT sluchatka a po rozpojeni BT spojeni se pusti aplikace Music a zacne prehravat nejakou hudbu. a to i presto, ze na MP3 pouzivam Meridian :lol: na chvilku pomuze ClearData u aplikace Music, ale za par dni se to stane zas. jeste, ze mam na plose widget na rychly kill aplikace :) doufam, ze brzo vyjde update, ktery tohle opravi

aspon sem se tu dozvedel, proc se mi obcas pustil CarHome ci Multimedia Station, v kapse sem mel nejaky magnety a on MM na ne fakt reaguje :lol: je to docela prca, prilozim magnet jednim polem vedle fotaku, pusti se CarHome, prilozim druhym polem pusti se Multimedia dock :D MM me bavi kazdym dnem vic a vic :twisted:
BTW neda se odnekud Multimedia Station pustit rucne obdobne jako CarHome? :o
[ Mcz & T-M ] :: lenovo IdeaPhone S750 andreaROM-160130 @ 4.2.2 :: Verbatim 8GB μSDHC (c10)
cafepele
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: stř 17. úno 2010 10:46:31

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od cafepele »

mr.web dik za upozornenie. ja si tiez v poslednej dobe lamem hlavu ako je mozne, ze sa mi tel. tak rychlo vybija. a ked som nasiel tvoj prispevok tak som si v jednom task killeri kukol vytazenie cpu v zozname spustenych aplikacii a email mi ukazoval 80%. nechapem to. existuje nejake riesenie?? mam 2.1 rteu/root s boot.img na opravu budika, hack na memory...
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od nadlabak »

BeNiSh píše:BTW neda se odnekud Multimedia Station pustit rucne obdobne jako CarHome? :o
Stáhni si z marketu aplikaci DockRunner.
Uživatelský avatar
nocni kanec
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: úte 24. lis 2009 22:15:58
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy NOTE 3
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od nocni kanec »

Ať to čtu jak chci tak z toho nejsem moudrej :no: jedná se mi o problém s budíkem-který v nastavený čas prostě nezvoní :cry: Je tedy řešení stáhnout a používat nějakou app typu "Klaxon,AlarmMaster",atd,nebo je možnost tento bug nějak opravit?Funkci budík používám pravidelně a to že se na ní nemůžu spolehnout mě dost vadí :cry:
Skrilax_CZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 211
Registrován: pát 04. pro 2009 23:18:46

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od Skrilax_CZ »

Ne, flashni Kernel z kanadského firmware a budík bude opět v pořádku.
Uživatelský avatar
BeNiSh
Androiďák!
Příspěvky: 349
Registrován: úte 16. úno 2010 23:37:54
Typ mobilu / ROM: lenovo IdeaPhone S750
Bydliště: P6-CV
Kontaktovat uživatele:

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od BeNiSh »

problem s fotkama

od updatu na 2.1 sem si vsimnul, ze ve fotaku pribylo rozliseni wide (alespon ja si ho z verze 2.0 nejak nepamatuju) a v tomhle rozliseni mi fotky delaj takovou zvlastnost. po cely vysce na pravy strane je tenkej prouzek pixelu, ktery patrej na levou stranu. v beznym 5Mpx rozliseni se to nedeje, takze to je takovy reseni svepomoci, reseni nereseni :DD jak ste na tom vy?

Obrázek
[ Mcz & T-M ] :: lenovo IdeaPhone S750 andreaROM-160130 @ 4.2.2 :: Verbatim 8GB μSDHC (c10)
Uživatelský avatar
mr.web
Stálý androiďák
Příspěvky: 81
Registrován: úte 24. lis 2009 21:55:18

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od mr.web »

Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od nadlabak »

BeNiSh: zaznamenal jsem informaci o tomto problému na android-hilfe.de - sám jsem v poslední době s telefonem moc nefotil, ale tahle sedmipixlová chybka je evidentní. Žádné řešení zřejmě zatím známo není.
(mimochodem, zajímavé akční foto... ;) )
igi9
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: ned 16. kvě 2010 8:58:26

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od igi9 »

Zdravím, mám Milestone 4 dni a teraz som si všimol že keď pustím nejakú mp3 alebo hru cez hlavný reproduktor a keď dám hlasitosť tichšie ako na polovicu tak počujem z reproduktoru šum... som sa chcel opýtať či je to vada alebo to robí každá Milestone?
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od nadlabak »

To bude principiální záležitost. Na rozdíl od sluchátkového výstupu, kde řízení hlasitosti mění výkon sluchátkového zesilovače (hlasitost se tedy mění až v analogové doméně - do DA převodníku se stále dostávají zvuková data s původním dynamickým rozsahem), při výstupu do zabudovaného reproduktoru probíhá snižování hlasitosti již v digitální doméně. Dochází tedy efektivně ke snižování bitové hloubky přehrávaného zvuku a od určité úrovně už začíná být slyšet kvantizační šum.
Porovnej si schválně, jak zní původní 16-ti bitový zvuk (dynamický rozsah: 65536 úrovní hlasitosti), a jak poté, co ho převedeš třeba na 8-mi bitové kvantování (dynamický rozsah: 256 úrovní hlasitosti).
marshall1727
Nové Androidě
Příspěvky: 34
Registrován: stř 31. bře 2010 14:41:38

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od marshall1727 »

dneska se mi dvakrát stalo, že telefon zvonil, ale neobjevil se dialog pro zvednutí hovoru. stalo se mi to při připojených sluchátkách jako handsfree. divné. znáte to někdo?
--
sony mini pro bez úprav
Uživatelský avatar
sorame
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: sob 12. pro 2009 17:40:32
Typ mobilu / ROM: maxx defy
Bydliště: Bratislava

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od sorame »

Aby som pridal, mne sa obcas stava tiez neprijemna vec, a sice ked dopocuvam muziku, vyplnem prehravac (stop) a samozrejme odpojim nasledne sluchatka. niekedy sa vsak potom stane, ze ked robim po case s telefonom, napr. otvorim SMS, zrazu sa prehravac spusti a zacne mi z repraku revat muzika. dokaze to docela vystrasit kolegu :) nema niekto obdobnu skusenost?
Motorola RAZR MAXX (4.0.4)
ALTR
Stálý androiďák
Příspěvky: 64
Registrován: pon 19. dub 2010 13:44:18
Bydliště: Brno

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od ALTR »

Zdar tak už jsem také vlastníkem MM.
Hned po rozbaleni jsem narazil na problem s nabíjením:
Po připojení k USB cabelu i nabíjecky se vubec nic nedeje...
Abych mohl nabíjet musim telefon vypnout a potom pripojit, takhle se automaticky zapne a nabíjení začne..
To samý musím dělat i pro spojení s PC...
Je snad v MM nekde neco na nastavení abych tohle změnil ??
Kdyz po vypnuti a zapojeni vse probíha nezdá se mi to jako vada k reklamaci... Nesetkali jste se s tim?

EDIT: 24 hodin poté... problém je jinde.. TaskPanelem (process manager & killer) killuji nejaky proces diky kterému to dela tento problém.. Netusite o jaky proces jde?? Na Galaxy Spica me tento killmanager tento problem nedelal...
Tápám...
tmc77
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: ned 30. kvě 2010 17:14:46

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od tmc77 »

ALTR píše:Zdar tak už jsem také vlastníkem MM.
Hned po rozbaleni jsem narazil na problem s nabíjením:
Po připojení k USB cabelu i nabíjecky se vubec nic nedeje...
Abych mohl nabíjet musim telefon vypnout a potom pripojit, takhle se automaticky zapne a nabíjení začne..
To samý musím dělat i pro spojení s PC...
Je snad v MM nekde neco na nastavení abych tohle změnil ??
Kdyz po vypnuti a zapojeni vse probíha nezdá se mi to jako vada k reklamaci... Nesetkali jste se s tim?

EDIT: 24 hodin poté... problém je jinde.. TaskPanelem (process manager & killer) killuji nejaky proces diky kterému to dela tento problém.. Netusite o jaky proces jde?? Na Galaxy Spica me tento killmanager tento problem nedelal...

Zakaž killování služby "USBService" a bude ti to fungovat jak má.
ALTR
Stálý androiďák
Příspěvky: 64
Registrován: pon 19. dub 2010 13:44:18
Bydliště: Brno

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od ALTR »

Takovou službu nevidím ;-(
Obecně, používáte někdo jakýkoli task manager, který nezpůsobuje problém s killnutím služeb co se týkají nabíjení, spojení s PC ??
Task panel mi vyhovuje z duvodu, že do něj lezu z notifikační lišty... (žádny widget, ikona atd..) ale to bych oželel pokud je něco co bude fungovat... Jen zopáknu, na Galxy Spice jsem killoval vše a toto se nestávalo ;-(
Tápám...
fift
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: stř 11. lis 2009 19:24:18

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od fift »

pouzivam advanced task manager,ktery mi prijde jako nejprehlednejsi,je tam i rozdeleni sluzeb a aplikaci,ale pokud das do exclude (ignore) listu sluzbu USBservice jak psal tmc77,tak musi byt po problemu. Kdyby to blblo dal,tak hold musis najit co to dela a zakazat killovani dany aplikace/sluzby.
tmc77
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: ned 30. kvě 2010 17:14:46

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od tmc77 »

fift píše:pouzivam advanced task manager,ktery mi prijde jako nejprehlednejsi,je tam i rozdeleni sluzeb a aplikaci,ale pokud das do exclude (ignore) listu sluzbu USBservice jak psal tmc77,tak musi byt po problemu. Kdyby to blblo dal,tak hold musis najit co to dela a zakazat killovani dany aplikace/sluzby.
jj presne tak
Pouzivam taky ATM vyzkousel jsem kdeco, ale nakonec jsem skoncil u nej. Problem co mas resi s prehledem. Dokonce mi vyresil i problem s budikem, kdyz jsem dal AlarmClock do Ignore listu. Mam ho koupenej, ale na Marketu je i free verze tak testni a uvidis sam.
ALTR
Stálý androiďák
Příspěvky: 64
Registrován: pon 19. dub 2010 13:44:18
Bydliště: Brno

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od ALTR »

Ahoj je mozne ze MM se neumí nabíjet ve vyplém stavu??? Po připojení a započetí nabíjení jsem telefon vypl v domění, že třeba bude nabitý dřív. A překvapilo mě po cca 3h, že se vlastně celou dobu nic nedělo ;-(.
Tápám...
Honza P.
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: stř 19. kvě 2010 13:01:26
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Tablet: Vodafone Smart Tab 7

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od Honza P. »

Mě nabíjení při vypnutém telefonu funguje bez problémů.

Jinak žádný task killer pravidelně nepoužívám, je to podle mě zbytečné, žádný rozdíl oproti tomu, když jsem aplikace killoval nevidím. Aplikaci killnu jedině když se mi sekne, a to se moc často nestává.
Uživatelský avatar
Karel01
Stálý androiďák
Příspěvky: 183
Registrován: sob 08. kvě 2010 15:51:28
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9
Mobil 2 / ROM: Blackberry Classic
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2
Tablet 2 / ROM: Ipad mini 4
Bydliště: Kladno

Re: Milestone - známé problémy a jejich řešení (existují-li)

Příspěvek od Karel01 »

Asi jako každý jsem po zakoupení MM nainstaloval a odinstaloval množství aplikací.
Nyní se mě okruh používaných aplikací již ustálil a rád bych provedl hard reset, abych dostal telefon do továrního nastavení a čistý od případných zbytků odinstalovaných aplikací.
Když použiji settings – privacy - factory data reset
jedná se o obnovu celého operačního systému, nebo jen vymažu z telefonu vše co jsem nainstaloval, nastavil atd. Jak se potom dá udělat hard reset na MM?
Odpovědět

Zpět na „Milestone (Droid)“