Milestone (Droid)Návod: RSD Lite/sbf_flash - flash firmware v SBF souboru

Motorola with Google
Odpovědět
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Návod: RSD Lite/sbf_flash - flash firmware v SBF souboru

Příspěvek od nadlabak »

RSD Lite/sbf_flash umožňuje provést flash firmware ve formě SBF souboru.
To umožňuje buď obnovení původního oficiálního firmware, nebo též nahrání pouze děravého recovery do telefonů s recovery záplatovaným (např. telefony aktualizované na 2.1 systém) a tím následně získání root, při zachování stávajícího systému.

Co je potřeba:
- RSD Lite 4.6 (Windows) nebo sbf_flash (Linux)
- USB ovladače http://and-developers.com/motorola_mile ... sb_drivers (Windows)
- SBF soubor s firmware, přehled s odkazy ke stažení zde: http://and-developers.com/motorola_milestone:sbf nebo SBF obsahující pouze otevřené recovery z U2_01.14 (umožní root).

Nabootování do Bootloader režimu:
Vypnout telefon, stisknout d-pad ve směru nahoru a zapnout telefon.
Na obrazovce se objeví nápis Bootloader a číslo verze.
Je-li nainstalován USB ovladač, telefon je připraven na flash.

Samotná instalace a použití RSD Lite/sbf_flash jsou myslím jasné...
Pokud se po vybrání SBF souboru ke flashnutí nezaktivuje v RSD Lite tlačítko Start, přejmenujte SBF soubor na nějaký krátký jednoduchý název (např. "recovery.sbf") a zkuste to znovu (jde o problém RSD Lite pod Windows Vista a 7).

Flash oficiálního SBF souboru spolu s Wipe/Reset umožňuje uvést telefon kompletně do továrního nastavení (ať už bylo předtím jakkoli zasahováno do systému a podobně).
Flash tohoto SBF nebo oficiálního firmware s otevřeným recovery umožňuje otevřít telefon s recovery záplatovaným. SBF v tabulce s Yes pod Rootable jsou otevřené, ostatní mají recovery záplatované a neumožňují získat root přímo.

Upozornění: verze Bootloaderu v telefonu omezuje, jaký SBF soubor může být na daný telefon flashnut. Každý SBF obsahuje RAMDLD verze, která odpovídá verzi Bootloaderu. Bootloader 90.78 nedovolí flash SBF se starším RAMDLD 90.73 nebo 90.74. Aby šly tedy na nové telefony flashovat starší verze firmware, musel by se v daném SBF nahradit RAMDLD novější verzí. Naopak flashování SBF s novějším RAMDLD než je Bootloader v telefonu je bez problému.
martyl
Stálý androiďák
Příspěvky: 139
Registrován: úte 08. pro 2009 10:56:29

Re: Návod: RSD Lite - flash firmware v Bootloader režimu

Příspěvek od martyl »

Chci se zeptat, je verze firmware 2.1 z tíéto stránky (http://and-developers.com/motorola_milestone:sbf) oficiální? System update v telefonu mi stále žádný update nenalezl, tak jsem dal tento...mám ale problém s navigací Copilot...v režimu landscape jsou před displej jenom barevný pruhy. Copilot jsem zkoušel přeinstalovat, ale nic nepomůže.
Skrilax_CZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 211
Registrován: pát 04. pro 2009 23:18:46

Re: Návod: RSD Lite - flash firmware v Bootloader režimu

Příspěvek od Skrilax_CZ »

Ano ty jsou oficiální ;)
Českej byl myslím kompilován 4.3.; vzhleded k tomu, že Mechulo psal, že to zkoušeli 3.3, tak to nejspíš bude finální release, nicméně na 100% to vím pouze u Tajwanské (společná pro celou jihovýchondí Asii).
Update ještě neprobíhá, pouze firmwary jsou již vytvořeny.
Naposledy upravil(a) Skrilax_CZ dne ned 21. bře 2010 23:37:27, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod: RSD Lite - flash firmware v Bootloader režimu

Příspěvek od nadlabak »

Link k tomu SBF z té stránky vede na https://rsddownload.motorola.com - ano, je to oficiální firmware, jen zatím oficiálně nezveřejněný...
Uživatelský avatar
BeNiSh
Androiďák!
Příspěvky: 349
Registrován: úte 16. úno 2010 23:37:54
Typ mobilu / ROM: lenovo IdeaPhone S750
Bydliště: P6-CV
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod: RSD Lite - flash firmware v Bootloader režimu

Příspěvek od BeNiSh »

kdyz sem si nahral tenhle SBF SHOLS_U2_02.31.0_UCASHLSMR2EMEAB1B805C.0R_PDS003_USASHLS00RTEU_P042_A005_HWp2a_1FF.sbf objevi se mi pak nekdy automaticky update, ktery uz v sobe bude mit cestinu? nebo uz nekde existuje firmware obsahujici cestinu?
[ Mcz & T-M ] :: lenovo IdeaPhone S750 andreaROM-160130 @ 4.2.2 :: Verbatim 8GB μSDHC (c10)
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod: RSD Lite - flash firmware v Bootloader režimu

Příspěvek od nadlabak »

Ano, bude-li takový update pro telefony určené pro český trh vydán, nabídne se ti jako OTA (v telefonu), i přes Motorola Software Update (v PC).
Ne, firmware se zapnutou podporou češtiny může mít nanejvýš nějaký vývojář v laborce Motoroly, coby testovací verzi.
Máš-li zájem o standardní softwarovou klávesnici s podporou češtiny, nahrál jsem ji před pár hodinami sem.
Uživatelský avatar
jemnostpan
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: sob 20. bře 2010 10:48:35
Typ mobilu / ROM: S4_mini
Twitter: @jemnostpan
Rom: 4.4.2+root

Re: Návod: RSD Lite - flash firmware v Bootloader režimu

Příspěvek od jemnostpan »

Mrzi me to, ale narazim uz pri cteni vety "Samotná instalace a použití RSD Lite jsou myslím jasné..."
Tusim ze bych v RSD Lite mel v levem okne Device properties videt info o pripojenem telefonu, v pravem pak info o nactenem .sbf souboru.
Vpravo vidim, telefon mi to nenachazi.
Mam BootLoader 90.78, pise to Battery OK, OK to Program, Transfer mode: USB
Ovladac mam 32-bit 4.2.0, Windows 7 32 bit
Zalezi jestli driv pustim RSD Lite nebo zapnu MM do BootLoaderu? Je treba v programu jeste neco aktivovat?
Poradte prosim, diky
S4_mini 4.4.2 + root
pkucto
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: sob 27. bře 2010 14:10:56

Re: Návod: RSD Lite - flash firmware v Bootloader režimu

Příspěvek od pkucto »

Mně to taky nešlo , musel jsem nechat telefon normálně zaplý v pohotovostní režimu, připojit a potom to šlo bez problémů, telefon se sám přepl do do Bootloader režimu.
Mámtaky BootLoader 90.78.
Uživatelský avatar
jemnostpan
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: sob 20. bře 2010 10:48:35
Typ mobilu / ROM: S4_mini
Twitter: @jemnostpan
Rom: 4.4.2+root

Re: Návod: RSD Lite - flash firmware v Bootloader režimu

Příspěvek od jemnostpan »

Diky. Nakonec se stejne na puvodnim PC nepovedlo.
Zkusil jsem to na jinem PC s Windows XP a slo hned napoprve. Mozna byl tedy problem v nejakem nastaveni Win7.
S4_mini 4.4.2 + root
fift
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: stř 11. lis 2009 19:24:18

Re: Návod: RSD Lite - flash firmware v Bootloader režimu

Příspěvek od fift »

To nechapu,kdyz nabootuju do bootloaderu a chci nahrat pres RSD nadlabakovo recorvery U2_01.14 uvedeny vyse, tak tlacitko start je zasedly a nejde zmacknout, kdyz tam nactu recorvery stahly odsud http://www.android-hilfe.de/root-hackin ... mmies.html tak tlacitko start by zmacknout slo, ovsem nezkousel sem to,protoze nevim,jestli se neco nemuze pokazit...
ofiko 2.1 ceska distribuce
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod: RSD Lite - flash firmware v Bootloader režimu

Příspěvek od nadlabak »

To dělá RSD Lite pod Windows 7. Mělo by pomoci ten SBF soubor prostě přejmenovat, ať má nějaký jednoduchý krátký název.
fift
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: stř 11. lis 2009 19:24:18

Re: Návod: RSD Lite - flash firmware v Bootloader režimu

Příspěvek od fift »

Fakt ze jo,ale jeste to hazelo nejakou chybu, musel jsem to nakopirovat na root C.
Na konci to vypsalo hlasku please manually power up this phone,jenze telefon byl zapnutej,ani off a hned on to nezmenil, tak jsem vyndal a zandal baterku, pustil znova do BL a vyskocilo PASS. Ale porad mam v BL napsany 90.78,misto 90.74,je to chyba?
system w7 jak jsi spravne odhadl, 64bit
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod: RSD Lite - flash firmware v Bootloader režimu

Příspěvek od nadlabak »

To je v pořádku, účelem nebylo provést cokoli s bootloaderem, ale změnit recovery (přístupné při vypnutém telefonu přes klávesu X + power tlačítko). Tahle verze recovery umožňuje provádět různou neplechu pomocí správných update.zip souborů nahraných na SD kartu. Samotný bootloader není důvod měnit.
fift
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: stř 11. lis 2009 19:24:18

Re: Návod: RSD Lite - flash firmware v Bootloader režimu

Příspěvek od fift »

tak uz jsem rozchodil superusera, jen bych rad dodal, pokud nekdo bude mit problem s rozbehnutim nebo behem adb shellu, tak jako prvni zkuste vypnout firewall :) chvili mi to trvalo a zbytecne jsem zkousel jiny veci
magma
Stálý androiďák
Příspěvky: 144
Registrován: sob 24. říj 2009 10:36:41

Re: Návod: RSD Lite - flash firmware v Bootloader režimu

Příspěvek od magma »

Zdravim,

MMko dorazilo. Chcem si rekovernut nadlabakovu zalohu, ale mam taky problem, ze sa mi nedari telefon zapnut do bootloader rezimu pomocou navodu uvedeneho hore, takze som stroskotal uz pri nahravani vulnerable update.zip :( Ked drzim smerovy d-pad smerom hore a zapnem telefon, tak sa telefon zapne uplne normalne. Moze byt problem v tom, ze nemam v telefone SIMku?

dik
HTC Diamond > HTC Hero > Motorola Milestone > Acer E130 > HTC Desire HD > LG optimus 2X > HTC Sensation > Samsung Galaxy Note > Samsung Galaxy S3 > Samsung ATIV S a Acer A500 > Nexus 7
Uživatelský avatar
sorame
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: sob 12. pro 2009 17:40:32
Typ mobilu / ROM: maxx defy
Bydliště: Bratislava

Re: Návod: RSD Lite - flash firmware v Bootloader režimu

Příspěvek od sorame »

spolu s power tlacidlom drz tlacidlo spuste fotaku a ked nabehne trojholnik tak pusti a podrz horne tlacidlo hlasitosti + zaroven spust
Motorola RAZR MAXX (4.0.4)
magma
Stálý androiďák
Příspěvky: 144
Registrován: sob 24. říj 2009 10:36:41

Re: Návod: RSD Lite - flash firmware v Bootloader režimu

Příspěvek od magma »

dik, pomohlo :)
HTC Diamond > HTC Hero > Motorola Milestone > Acer E130 > HTC Desire HD > LG optimus 2X > HTC Sensation > Samsung Galaxy Note > Samsung Galaxy S3 > Samsung ATIV S a Acer A500 > Nexus 7
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod: RSD Lite/sbf_flash - flash firmware v SBF

Příspěvek od nadlabak »

Konečně jsem se dokopal k přidání odkazu na sbf_flash (Linux) do původního příspěvku.
Sket
Stálý androiďák
Příspěvky: 191
Registrován: úte 15. čer 2010 19:45:30
Typ mobilu / ROM: Motorola Milestone

Re: Návod: RSD Lite/sbf_flash - flash firmware v SBF souboru

Příspěvek od Sket »

nadlabak píše:RSD Lite/sbf_flash umožňuje provést flash firmware ve formě SBF souboru.
To umožňuje buď obnovení původního oficiálního firmware, nebo též nahrání pouze děravého recovery do telefonů s recovery záplatovaným (např. telefony aktualizované na 2.1 systém) a tím následně získání root, při zachování stávajícího systému.

Co je potřeba:
- RSD Lite 4.6 (Windows) nebo sbf_flash (Linux)
- USB ovladače http://and-developers.com/motorola_mile ... sb_drivers (Windows)
- SBF soubor s firmware, přehled s odkazy ke stažení zde: http://and-developers.com/motorola_milestone:sbf nebo SBF obsahující pouze otevřené recovery z U2_01.14 (umožní root).
Prosim o nejaky odkaz nebo reup tech usb ovladacu pro windows Vista - ten odkaz me posila na nejaky neexistujici vlakno nejakyho fora a kdyz jsem je zkousel stahovat primo z moto developers tak mi to hlasilo chybu. Thx
Naposledy upravil(a) Sket dne stř 04. srp 2010 15:08:10, celkem upraveno 1 x.
Motorola MPx220 -> E-TEN M750 -> Motorola Milestone The FroyoMOD v2.5.0
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod: RSD Lite/sbf_flash - flash firmware v SBF souboru

Příspěvek od nadlabak »

Není to fórum, ale Milestone wiki, teď se rozrůstá o informace o dalších telefonech, takže se měnil jmenný prostor (stačí vypustit to motorola_milestone):
http://and-developers.com/tools:usb_drivers
A link na drivery přímo k Motorole:
http://www.motorola.com/consumers/v/ind ... 06b00aRCRD
Stránka se SBF soubory pro Milestone se taky trochu přemístila:
http://and-developers.com/sbf:milestone
Uživatelský avatar
DODK
Androiďák!
Příspěvky: 507
Registrován: stř 14. dub 2010 12:56:14
Typ mobilu / ROM: Motorola Milestone
Twitter: @refJohny
Rom: CM7
Bydliště: Praha 6 - Dejvice
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod: RSD Lite/sbf_flash - flash firmware v SBF souboru

Příspěvek od DODK »

cau,mam mensi problem mel jsem 2.1 a chtel jsem si udelat z nandroid zalohy 2.2 ...
-ted sem musel flashovat aby mi to vubec slo..
-a nemam rot..
-prosimte jak na to pripadne,jakej .sbf soubor ma v sobe tu "zminovanou" diru ?
-jinak update.zip mam ... bootloader mam 90.74 s tim by to melo jit..
pls.napiste mi,co nejdriv jak na to ?
Motorola Milestone s vlatními úpravami CyanogenMod 7 / ROOT / nandroid / OP. Recovery / 250-400-600-800-1000MHz
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod: RSD Lite/sbf_flash - flash firmware v SBF souboru

Příspěvek od nadlabak »

Uživatelský avatar
DODK
Androiďák!
Příspěvky: 507
Registrován: stř 14. dub 2010 12:56:14
Typ mobilu / ROM: Motorola Milestone
Twitter: @refJohny
Rom: CM7
Bydliště: Praha 6 - Dejvice
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod: RSD Lite/sbf_flash - flash firmware v SBF souboru

Příspěvek od DODK »

jaj,diky moiooooc ! :-*
Motorola Milestone s vlatními úpravami CyanogenMod 7 / ROOT / nandroid / OP. Recovery / 250-400-600-800-1000MHz
Uživatelský avatar
DODK
Androiďák!
Příspěvky: 507
Registrován: stř 14. dub 2010 12:56:14
Typ mobilu / ROM: Motorola Milestone
Twitter: @refJohny
Rom: CM7
Bydliště: Praha 6 - Dejvice
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod: RSD Lite/sbf_flash - flash firmware v SBF souboru

Příspěvek od DODK »

yes,yeeeeeeeeeeees
-jeste jednou diky mooc uz to jede !
Motorola Milestone s vlatními úpravami CyanogenMod 7 / ROOT / nandroid / OP. Recovery / 250-400-600-800-1000MHz
Vit-ass
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 02. říj 2012 21:01:01
Typ mobilu / ROM: Motorola Fire XT311

Re: Návod: RSD Lite/sbf_flash - flash firmware v SBF souboru

Příspěvek od Vit-ass »

Zdravím, připadám si jako moula, ale ani po důkladném prosurfování (několika hodinová, nepřetržitá akce) jsem se nedostal k relevantním odpovědím. Bohužel mi ani tento návod nepomohl dostat na můj telefon (Motorola Fire X311) snad oficielní ROMku. Já blbec jsem si totiž nedal pozor co přesouvám na rootnutém telefonu a potřebuji telefon dostat do původního stavu. Bohužel RSD Lite mě můj telefon nenachází ani když ho zapnu normálně, ani při Bootloaderu (Win7 o něm vědí, ale RSD furt nic). Vyzkoušel jsem prakticky všechny možné kombinace a možnosti jak to připojit a nedaří se mi to. Manuál pro ESD Lite 5.6 hlásá v manuálu podporu i pod Win7 a ani úprava kompatibility nepomohla. Nevím zdali mám kompati-debilní telefon, počítač a nebo zda to snad ani nejde (já měl na takové telefony vždycky štěstí), proto prosím, kdyby snad někdo znal nějaký fígl, velice by mi to pomohlo.

PS: V manuálu taky píšou cosi o DeviceIdAllocationTool.exe, což jsem nikde ve svém počítači nenašel, mělo by to snad vyhledat ten telefon, ale nikde se to nedá sehnat. Jediný co jsem zatim nezkoušel je downgrade na starší verzi RSD

-------
3.10.2012 20:56
Tak jsem si stáhl doporučovanou verzi RSD a skutečně mi to telefon nějakým způsobem našlo a identifikovalo. Daný soubor se mi ale nepodařilo nahrát, pravděpodobně není podporovaný telefonem. Kdyby jste snad někdo věděl jde sehnat oficielní firmware na MM XT311, byl bych velmi vděčný, zatím se jej snažím sehnat i sám, jinde, ale bezúspěšně. :angel:

-------
1.11.2012 22:08
Před pár dny jsem si nakonec pomohl sám. Našel jsem na inernetu šikovnej program, kterej umožňuje instalovat .apk přímo do jakýhokoli android telefonu. jmenuje se DroidManager. Takže jsem si tam nahrál co jsem smazal, udělal z toho opět systémové aplikace (stejně jako jsem to zrušil) a helemese, funguje skoro správně.
Upozorneni: Me odpovedi na foru mohou obsahovat stopove mnozstvi sarkasmu, ironie a jinych forem humoru. U citlivych jedincu mohou vyvolavat ruzne formy alergicke reakce.
Odpovědět

Zpět na „Milestone (Droid)“