Milestone (Droid)Problémy s SD kartou

Motorola with Google
Odpovědět
vjtz
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 22. dub 2010 8:56:19

Problémy s SD kartou

Příspěvek od vjtz »

Zdravím, od včerejška mám neustálé potíže s SD kartou. Měl jsem Motorolu připojenou k notebooku přes USB kabel, ale jen pro nabíjení. Pak jsem přepnul na přístup k SD kartě. Motorla zahlásila, že karta byla neočekávaně vyjmuta. Notebook se netvářil, že by k němu měl být připojen nový disk. Odpojil jsem kabel, ale telefon už se ke kartě neznal. Restartoval jsem a po startu mě uvítala hláška, že karta je prázdná (Blank) a že jí asi budu chtít naformátovat. Přímo v telefonu jsem jí naformátoval, ale nic se nestalo. Nic nehlásilo, že by akce proběhal nebo tak. Opět jsem restartoval telefon. Uvítala mě nová hláška, a sice, že karta je buď poškozená nebo má nepodporovaný souborový systém. Po pár dalších pokusech jsem jí z telefonu vyndal a naformátoval v kamarádovo telefonu. Pak fungovala dle očekávání dokud jsem opět nevybral přístup k SD kartě při připojení k USB. A celá zábava začala nanovo...
Karta mimo telefon funguje v pohodě. Nemůže to být chyba karty? Hardware telefonu? Softwarový bug? Stalo se to někomu?
vjtz
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 22. dub 2010 8:56:19

Re: Problémy s SD kartou

Příspěvek od vjtz »

Tak jsem pokročil. :-) Kartu lze připojit k počítači (ve čtečce) a když jí vrátím naformátovanou nebo i s nahranými daty, tak někdy telefon nastartuje a s kartou pracuje v pořádku, jindy řve, že je prázdná nebo poškozená. Divné. Když spustím aplikace sahající na kartu, někdo to zařve, že karta byla neočekávaně vyjmuta a pokud se na ní chci dostat, musím restartovat. Divné.
Saim
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: pát 12. bře 2010 21:56:52
Typ mobilu / ROM: Motorola Razr XT910

Re: Problémy s SD kartou

Příspěvek od Saim »

Podobny problem ma aj ja.Akurat, ze mne vyhlasuje nepodporovany filesystem.Naformatovanie v citacke nepomohlo, vymene tri karty a nic.Takze kartu nevidi.Na nete je tohto problemu kopec akurat rada ziadna.
Durri
Stálý androiďák
Příspěvky: 64
Registrován: úte 01. úno 2011 13:51:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s SD kartou

Příspěvek od Durri »

Zdravim vas, mne sa problem vyskytol tiez pred par minutami a pomohol UNROOT fonu! Karta sa znova prihlasila a potom som fon znova ROOT-ol a vsetko bezi ako ma.
Hadam som pomohol...
Uživatelský avatar
Morri_s
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pát 08. črc 2011 10:29:52
Typ mobilu / ROM: Dell Streak 5

Re: Problémy s SD kartou

Příspěvek od Morri_s »

Zdravím. Mám taky tento problém. Nahoře v liště se mi objevuje obrázek SD karty s vykřičníkem a u toho popis " SD card is removed. Insert a new one " . Karta je 4GB, je naprosto v pořádku, funguje v jakémkoli jiném zařízení. Fungovala dokonce i v Milestone, ale jakmile jsem ji vyjmul a sformátoval, tak už se nedaří ji najít. Zkoušel jsem různé formáty (fat32, ntfs apod.) ale nic nepomohlo. Taky jsem čistil kontakty. Někde jsem se dočetl, že ji mám vytahovat a zase zandávat - taky nic. Udělal jsem oficiální update na 2.2.1, systém se zrychlil, zdokonalil, ale problém s kartou přetrvává. Netuším už čím by to mohlo být. Jsem bezradnej, už mě z toho hlava bolí. Na netu něco o tomto problému je, ale snad nikde není řešení. Pokud kdokoli něco ví, prosím napište, budu vděčný za cokoli. Díky.
Morris
Uživatelský avatar
Morri_s
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pát 08. črc 2011 10:29:52
Typ mobilu / ROM: Dell Streak 5

Re: Problémy s SD kartou

Příspěvek od Morri_s »

Nikdo nic neví ?? Docela to spěchá. Díky
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Problémy s SD kartou

Příspěvek od ludekbrno »

Co je to za kartu? Pokud by to náhodou byla A-data, tak ji rovnou hoď do koše :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Morri_s
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pát 08. črc 2011 10:29:52
Typ mobilu / ROM: Dell Streak 5

Re: Problémy s SD kartou

Příspěvek od Morri_s »

Včera jsem telefon poslal na reklamaci. A-data to asi nebyla, nejsem si na stopro jistý, ale myslím, že ne. Ale vím, že jsem tam zkoušel i kartu z mého Streaka, což je 8GB SDHC od Samsungu, a problém byl stejný. Ale díky za reakci. Poreferuji až telefon vyreklamují.
Odpovědět

Zpět na „Milestone (Droid)“