ZTE V970 - FW/ROM/ROOT[CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

dizzy2012
Androiďák!
Příspěvky: 495
Registrován: stř 31. říj 2012 10:29:55
Typ mobilu / ROM: ZTE V987

[CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od dizzy2012 »

Pokusím se tady pro ty, co s tímto smartphonem začínají, v tomto příspěvku popsat v češtině věci, které se týkají instalace cwm recovery a custom rom na telefon ZTE V970 (dualsim stand-by, chipset MediaTek MT6577). Pokud bude něco nejasné, dejte vědět, pokusím se návod upřesnit a vyjasnit.

Informace jsem čerpal:
-z fora XDA k ZTE V970 (opravdu velmi důležité jsou první 4 příspěvky!) http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1856578
-z blogu Bruna flashing tutorial (i když třeba neumíte anglicky, tak přesto doporučuji rozhodně prohlédnout před započetím flashování, jsou tam velmi užitečné printscreeny z průbehu flashování)
http://bm-smartphone-reviews.blogspot.b ... orial.html
-průvodce cwm recovery http://bm-smartphone-reviews.blogspot.b ... overy.html
-parametry a minirecenze telefonu ZTE V970 od BM http://bm-smartphone-reviews.blogspot.b ... pport.html

Pokud jste novými majiteli ZTE V970 dual sim a v telefonu máte původni čínskou rom bez google play (nebo vám nevyhovuje např. etotalk rom, která je počeštěna pouze pomoci morelocale, případně chcete vyzkoušet něco jiného), tak k nahráni custom rom od BM pres cwm recovery budete potřebovat následující:
-USB kabel
-MediaTEK USB VCOM ovladače
-SP Flash Tool ve verzi 3.1222.00 a vyšší
-cwm recovery image (verze od BM 6.0.1.2)
-custom rom od BM (k dispozici je ICS 4.0.4 verze 3.1 nebo JB 4.1.1 verze 1.1 R2)

Postup je následující:
1. Instalace ovladačů
Nainstalujte ovladače pro windows
(předpoklad je tedy umět a vědět, jak se instalují ovladače do Windows, pokud nejsou funkčně instalované ovladače, tak pak to doopravdy dál nejde - ve windows 8 nutno provést Disable signature verification of drivers, ve Window vista a 7 ve 64bitové verzi podobně - pátrejte v google po "how to install unsigned drivers windows")
http://www.uloz.to/xRqYEuW/mt6577-usb-vcom-drivers-7z nebo http://www.4shared.com/folder/Q_MYd0k_/ ... Tools.html (zde se to ptá na heslo, které je bm-smartphone-reviews.blogspot.com), pak vyberte folder MT6577 Tools. Teď si nejsem jist, jestli na stránky 4shared.com není nutná registrace. Pokud ano, zaregistrujte se :)

Ovladače rozbalte, pokud máte 32-bit verzi windows, vyberte InstallDriver.exe, pokud 64-bit verzi, pak installdrv64.exe. Jestliže windows bude tvrdit, že ovladač není digitálně podepsaný/je z nedůvěryhodného zdroje, instalujte ho i přes tuto volbu. Já mám vyzkoušené ovladače na 32bitových windows vista, fungovalo v pořádku.

2. Instalace CWM recovery
CWM recovery je takový malý systém, velmi zjednodušeně řečeno něco jako bios v počítači, resp. přesnějí spíše malý servisní operační systém, který můžeme spustit při startu telefonu, přes který můžete provádět úkony typu instalace custom rom, záloha rom, obnova rom, wipe data/factory reset, wipe cache partition atd. Do cwm recovery se dostaneme tak, že při zapínání telefonu současně držíme tlačítko power a volume + asi tak po dobu 5-6 sekund. Pokud máte telefon koupený od etotalk, tak v jejich cwm recovery verze 6.0.1.1 je zřejmě znefunkčněn backup, resp. na obrazovku při volbě backup se nic nevypisuje a dle reakci zde z fóra trvá třeba hodinu.

a)
Pro instalaci CWM recovery budete potřebovat stáhnout si SP flash tools ve verzi 3.1222.00 a vyšší, http://www.4shared.com/folder/Q_MYd0k_/ ... Tools.html (heslo opet bm-smartphone-reviews.blogspot.com) nebo http://uloz.to/xHxK3EPD/sp-flash-tool-v3-1238-5-sn58-7z. Uložíme a rozbalíme do adresáře u sebe na pc. Netřeba nic speciálně instalovat, SP Flash tool se jednoduše spouští pomocí Flash_tool.exe.
b)
nyní si stáhneme vlastní samotné cwm recovery http://d-h.st/Vgt, uložíme a rozbalíme do adresáře u sebe na pc. Vlastni recovery je soubor recovery.img, je to image od partition, která se pomocí SP flash tool nahraje do telefonu.

Nyní přikročíme k samotné instalaci cwm recovery:
-vypneme telefon (nabitý aspoň přes 50%), vyjmeme z něj baterku
-spustime SP Flash tool pomoci Flash_tool.exe
-v prave casti klikneme na scatter-loading, z adresáře, kam jsme ulozili cwm recovery (tj. tam kde je uložen soubor recovery.img a některé další), vybereme soubor MT6577_Android_scatter_emmc.txt (ten popisuje rozložení jednotlivých partition)
-k flashovani recovery nechame vybrane jen RECOVERY, preloader a DSP_BL nechame nezašrktnuto
-pokud chcete instalovat zároveň v tomto kroku do telefonu jednu velkou 2.5 GB partition na /data (tj. žádná interní sd karta), tak v tomto kroku lze ještě do flashovaní zahrnout navíc MBR a EBR1. Viz nize bod 4, kde je odkaz ke stažení MBR a EBR.
-stiskneme F9 pro download, dáme baterku do telefonu (vlastně ani vkládat baterku nemusíme, flashování proběhne, i když v telefonu není baterka přítomna), ale nezapínáme telefon, připojíme telefon usb kabelem s pc (nejlépe napřímo, ne přes usb hub)
-pokud máme správně nainstalované ovladače, počítač telefon rozpozná a pak proběhne postupne červená (případně fialová) a žlutá čára (ta žlutá je ten vlastní průběh flashnování), nakonec se objeví zelené kolečko, které znamená úspešný průběh
-odpojíme usb kabel a je hotovo

3. Instalace custom rom
Po úspěšné instalaci cwm recovery můžeme již přejít k samotné instalaci custom rom.
Z custom rom je k dispozici:
ICS 4.0.4 verze 3.1 http://d-h.st/BXw (obsahuje češtinu od HunCZ, většina položek počestěna, sem tam nějaká angličtina, občas něco chybí nebo je krkolomně přeloženo)
JB 4.1.1 verze 1.1 R2 http://d-h.st/hNr (obsahuje perfektní češtinu a slovenštinu)
Stáhneme, rozbalíme archiv 7z, ve kterem je pdf a dalsi zip soubor.
Tento další zip nakopírujeme už na externi sd kartu.
Nabootujeme do cwm recovery (držením tlačítka power a volume + současně dele jak 5 sekund).
V cwm recovery vybereme volbu "install zip from sdcard" (v recovery se pohybujeme nahoru a dolů pomocí tlačítek volume + a volume -, potvrzení je tlačítkem power), vybereme příslušný zip, spusti se instalace za pomocí grafického rozhraní aroma instaler. V průběhu instalace v aroma instaleru je zahrnuto wipe data/factory reset, wipe cache partition. Vybereme custom instalaci, kde navolime dle libosti komponenty co chceme instalovat (jaký governor, lunchery, prohlížeč atd.). Po rebootu naběhne již custom rom, prvni start trvá déle. Při prvním startu telefonu se rozběhne průvodce, kde vybereme jazyk telefonu, nastavení času, časového pásma atd. Nainstalovaná custom rom již je rootnutá pomocí SuperUser a su binary, tj. není třeba dělat žádný root. Tím je instalace custom rom hotova. Z google play si nainstalujeme svoje oblíbené aplikace.

----------------------------------------------------------
Chyby, co jsem jsem objevil při užívání JB 4.1 verze 1.1 R2 (nejsou nijak zásadní, celá custom rom s JB běží svižně, systém nepadá):
-vypadá to, že foťák fotí tak nějak dorůžova - toto lze opravit v nastavení fotaku ve scénickém nastavení, kdy vyberte jinou volbu než automatickou.
-stock kalendář při pokusu přidat událost se ukončí - řešení nainstalovat google nebo jiný kalendář
-oproti verzi ICS 4.0.4 v 3.1 když máte nastaveno potvrzení o doručení smsky, tak se vám u té odeslané smsky po doručení nezobrazí "fajfka", ale vyskočí jen pop-up o doručení
----------------------------------------------------------

4. Přerozdělení vnitřní paměti
(vytvoření jednoho velkého oddílu 2.5 GB bez interní sd karty)

Postup popsán zde včetně obrázku http://forum.xda-developers.com/showpos ... ostcount=4 - je to tam velmi dobře popsáno od Bruna anglicky (věřím, že těch pár kroků je srozumitelných). Je třeba znovu flashnout pomocí SP Flash Tool MBR, EBR1 a RECOVERY (k tomu je třeba stáhnout si "V970 extended userdata mod.zip" z té stránky http://forum.xda-developers.com/attachm ... 1353857532, záloha pomocí cwm recovery před touto akcí nutná!! Udělat i zálohu vnitřní sd karty (překopírovat do pc). Po úspešném flashnutí obnovit v advanced restore partition data!).
Pokud vám po restartu systém neuvidi externi sd kartu, ale pouze vnitřní oddíl o velikosti 2.5 GB, tak je nutno provést znovu instalaci systému z cwm recovery, pak bude již vše v pořádku. Pro verzi Brunovy custom rom ICS 3.0 a vyšší a JB není třeba instalovat disable intenal storage.zip, během instalace je rozšířená partition detekována.


5. Ostatní záležitosti/poznámky
-Stock rom (čínská) je ke stažení zde http://d-h.st/DTN, instalace pouze přes SP Flash tool
-zálohu/obnovu telefonu provádíme přes cwm recovery - backup and restore, backup se ukládá na sd kartu do adresáře Clockworkmod/backup/
-do cwm recovery se dá též nabootovat v případě, že již máte custom rom od BM, po tom, co dlouze stisknete power, tak jedna z položek, co se objeví, se nazývá "Menu obnovení" se symbolem ozubeného kola s kloboukem.
-pokud by někdo opět toužil zrušit rozšířený velký 2.5 GB oddíl a opět chtěl mít v telefonu interní sd kartu, tak musí flashnou EBR1 ze stock rom
-přehled partition, které jsou před flashováním v telefonu (telefon má 4GB ROM):
0.5 GB system
0.5 GB cache
0.5 GB data
2.0 GB interní sd karta
zbylých 0.5 GB je na boot, recovery a ostatní
Naposledy upravil(a) dizzy2012 dne čtv 18. dub 2013 20:13:05, celkem upraveno 7 x.
stavod
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 12. dub 2013 7:23:47
Typ mobilu / ROM: ZTE V970
Rom: etotalk

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od stavod »

Ahoj, postupoval jsem dle návodu, ale nepodařilo se mi připojit telefon k PC ve vypnutém stavu bez baterie. Telefon se připojí a okamžitě odpojí. Driver mám nainstalován podle návodu. Zařízení hlasí, že je odpojeno. Myslím, že mám vadný HW, nebo etotalk ve své CWM 6.0.0.1 udělal chybu.
Chci spojit interní paměť s interní SD, jde to jinak než přes SP Flash?
zaty
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: úte 03. kvě 2011 19:47:37
Typ mobilu / ROM: Honor 9
Mobil 2 / ROM: Nokia Lumia 730 DS
Bydliště: Brno

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od zaty »

Já na změnu velikosti oddílů používám tuto čínskou app :-)
http://db.tt/tVeNKCPB
I když je to rozsypaný čaj, čísla jsou arabská takže je to lehce pochopitelné. Spustit, vybrat rozdělení pak reboot do recovery, wipe data a pokud máš brunovu rom, tak flashnout disable internal...

Sent from my ZTE_V970     2
Lumia 730 DS
Asus Memopad ME176CX - na prodej
dizzy2012
Androiďák!
Příspěvky: 495
Registrován: stř 31. říj 2012 10:29:55
Typ mobilu / ROM: ZTE V987

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od dizzy2012 »

stavod:
Nevim, nejak to motas. ;) V tomto pripade je verze etotalk recovery uplne sumak, pri flashovani pres sp flash tool jejich recovery vubec nepotrebujes. V sp flash tool vyberes brunovo recovery (pripadne vyber jeste rovnou ebr a mbr1 ze souboru, ktery je zminen v bodu 4, at to flashovani vezmes jednim vrzem a mas hnet velkou 2.5 gb /data partition.
Paklize mas ovladace ve windows spravne nainstalovane (prover ve spravci zarizeni/device manager), tak viz navod --> po spusteni F9 download v sp flash tool a pripojeni telefonu (i bez baterky to jde taky) usb kabelem pocitac vyda ten klasicky zvuk oznamuji pripojeni usb zarizeni (urcite znas z pripojovani usb klicenky), pak hlaska instaluji ovladace. Az to dobehne, tak zacne flashovani.
Musis proste umet instalovat ovladace ve windows.
Pomoc jedine snad tak , ze udelal video, co delas, nekam ho nauploadujes a nasledne ti pujde snad poradit.
Pokud instalujes brunovu rom, tak jak pisu v navodu, od verze 3.0 ics a JB neni treba instalovat zadny disable intenal storage.zip, protoze v aroma instaler detekuje pripadne rozsirenou partition /data.
Zaty ma na telefonu lewa rom, tak tam je to zrejme jinak. Ani neni treba nejakou utilitu na velkou partition /data, staci pri flashnovani v sp flash tool vybrat ty tri veci - recovery, ebr a mbr1.
dizzy2012
Androiďák!
Příspěvky: 495
Registrován: stř 31. říj 2012 10:29:55
Typ mobilu / ROM: ZTE V987

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od dizzy2012 »

https://www.youtube.com/watch?v=PECfQHi ... ata_player
Tady mas ještě video z flasovani. Stačí ti mezi druhou a patou minutou.
zaty
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: úte 03. kvě 2011 19:47:37
Typ mobilu / ROM: Honor 9
Mobil 2 / ROM: Nokia Lumia 730 DS
Bydliště: Brno

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od zaty »

Sice mám lewaos ale ta app funguje i na brunove rom :-)
Ale samozřejmě pokud bude flashovat recovery tak to vezme jedním vrzem i s repartition.

Sent from my ZTE_V970     2
Lumia 730 DS
Asus Memopad ME176CX - na prodej
marmou365
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: ned 14. dub 2013 10:00:57
Typ mobilu / ROM: ZTE V970
Bydliště: Znojmo

Přerozdělení paměti V970

Příspěvek od marmou365 »

Zdravím všechny.
Díky moc za návod. Skvěle a přehledně napsané. Díky tomu se mi podařilo nahodit znovu systém i jako úplnému nováčkovi. Smartphone mám něco málo přes týden a v sobotu mi systém z neznámých důvodů zkolaboval. Ráno už jsem ho prostě nezapnul. Ještě že jsi to sem tak skvěle dal. :D
Ještě bych měl dotaz na přerozdělení paměti. Je na to nějaký nástroj ? Zkoušel jsem ROM manager, ale tento typ tam není a tak odmítá spolupracovat. V zavaděči tato služba zdá se není. Nevíte někdo něco ?
Ještě jednou moc děkuji.
dizzy2012
Androiďák!
Příspěvky: 495
Registrován: stř 31. říj 2012 10:29:55
Typ mobilu / ROM: ZTE V987

Re: Přerozdělení paměti V970

Příspěvek od dizzy2012 »

Prerozdeleni pameti viz navod v bode 4. Nastroj sp flash tool, pri flashovani vybrat MBR, EBR1 a RECOVERY. Pred akci zaloha pres cwm recovery + zaloha i vnitrni sd karty. Po flashi obnova v advanced restore /data. Pokud system neuvidi po prerozdělení externi sd kartu, spustit znovu instalaci v cwm recovery.
hor410
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 03. dub 2013 9:50:57
Typ mobilu / ROM: HTC Vision
Rom: CyanogenMod 7.2

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od hor410 »

Zdravím,

už to tady jednou zaznělo, ale nenašel jsem nikde řešení. Můj problém spočívá v tom, že při instalaci ovladače "MT6577 VCOM USB driver" (nebo tak nějak) se telefon sice jakoby připojí (je slyšet klasický zvuk jako při připojení flashky), ale hned po cca 1s se odpojí (taky je slyšet klasický "odpojovací" zvuk). Je možné, že je chyba ve Windows 8 x64? Jiný systém nemám k dispozici (teda mám, ale jen Linux a pro ten jsem tu nic nenašel). Zkoušel jsem to i bez baterky v telefonu i s baterkou, jiný USB, ale stále to dělá to samé. Dokonce jsem našel i ovladač přímo pro W8, ale problém stále přetrvává. Nechci se pouštět do flashování recovery dokud to takto blbne... Díky za případná řešení.
dizzy2012
Androiďák!
Příspěvky: 495
Registrován: stř 31. říj 2012 10:29:55
Typ mobilu / ROM: ZTE V987

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od dizzy2012 »

Disable signature verification of driver si udělal?
hor410
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 03. dub 2013 9:50:57
Typ mobilu / ROM: HTC Vision
Rom: CyanogenMod 7.2

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od hor410 »

Samozřejmě, to bylo první co mne napadlo. Zkusil jsem i tento návod z XDA:

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2206421

ale výsledek je ten samý. Ještě mne napadlo si na noťas nainstalovat XP-čka SP3 32-bitové a zkusit to v nich. Jo - teď mne tak napadlo.... přes ROM Manager to nejde?
dizzy2012
Androiďák!
Příspěvky: 495
Registrován: stř 31. říj 2012 10:29:55
Typ mobilu / ROM: ZTE V987

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od dizzy2012 »

Tak pak spusť ten sp flash tool a uvidíš, jestli flashovani proběhne.
Jinak já mám na tyto účely, kdy to nejde, notebook s win vista 32 bit. Ale i na win7 64bit vše OK.
Přes rom manager nedoporučuji, možnost vyvolání boot loopu, takže pokud by se to nepovedlo, tak bys stejně potřeboval spflash tool.
hor410
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 03. dub 2013 9:50:57
Typ mobilu / ROM: HTC Vision
Rom: CyanogenMod 7.2

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od hor410 »

No tak jo... tak si na notebook nainstaluju ty XP 32bit a dám vědět...
Majkl007
Stálý androiďák
Příspěvky: 148
Registrován: stř 28. zář 2011 13:50:17
Typ mobilu / ROM: ZTE V970 + ZTE Blade + Huawei U8120
Rom: Cyanogen Mod 7.2 ICS
Bydliště: Brno

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od Majkl007 »

Jsou 2 možnosti:
1. ovladač nepodporuje win8
2. Ty nový wokna mají nějaké vlastní ovladače, které to přebijou. Novou instalací jakýchkoliv jiných (klidně i 64bit) woken na NB to vyřešíš 100%. nebo případně to zkusit u někoho (kamaráda, rodičů, sourozenců, atd.) na jejich počítači. Pokud se flashování v SP Flash tool spustí, je to dobré. Pokud by to hlásilo, že není telefon připojen, nic se nestane, jenom to neflešneš.
Naposledy upravil(a) pRo_lama dne úte 06. srp 2013 17:12:05, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necituj posledný príspevok viď pravidlo č. 5 !!!
ZTE V970 - LeWa ROM 3.2
Huawei U8120 - FZF eclair v 5.2
ZTE Blade - [26.8.2012] CyanogenMod 7 - Nightly build - umřela deska :(
les0
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: sob 19. led 2013 14:19:18
Typ mobilu / ROM: Honor 3C

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od les0 »

Zdravím. včera som dával do telefónu druhú simku... už som ju tam pred tým mal.. a telefón sa mi nespustí ukáže sa mi len nápis ZTE a panáčik s pracujúcimi vnútornosťami... a takto to robíí dokola... nápis ZTE asi 3-5 sec. potom panáčik android na 2 sec a restart.. a takto stále dookola... telefón mám z etotalk bola tam rom JB BM myslím že 1.0 a recovery tam je to čínske... mám tam nahodiť CWM podľa tohto návodu a nainštalovať na novo rom ? alebo čo s tým? nebricknem ho ? dik
Přílohy
fotka (1).JPG
fotka (1).JPG (119.99 KiB) Zobrazeno 18059 x
dizzy2012
Androiďák!
Příspěvky: 495
Registrován: stř 31. říj 2012 10:29:55
Typ mobilu / ROM: ZTE V987

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970,

Příspěvek od dizzy2012 »

Nahraj znovu přes spflash tool brunovo cwm recovery, tím to opravis.
kozomelec
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: pát 23. lis 2012 21:06:30
Typ mobilu / ROM: LG G2
Rom: OptimusG3

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od kozomelec »

Zdravím, chtěl bych se zeptat ohledně vnitřní SD karty a instalování aplikací. Na verzi 4.0.4 vše fungovao bez problémů, přes Link2SD jsem si mohl přesunovat aplikace na externí SD kartu, ale nyní to nejde, vše se přesune na interní SD kartu a já mám pořád všude plno. Přerozdělování nechci dělat, protože nikde není napsanej postup, jak přerozdělení vrátit do původního stavu. Nyní potřebuju jet na dovolenou a ani blbé mapy nemůžu stáhnout i když mám prázdnou externí kartu, jen kvůli tomu, že tato 4.1.1 ROM to blbě detekuje. Díky za rady
dizzy2012
Androiďák!
Příspěvky: 495
Registrován: stř 31. říj 2012 10:29:55
Typ mobilu / ROM: ZTE V987

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od dizzy2012 »

Na nejake link2SD se vykasli, to je u tohoto telefonu blbost na entou. Nejak nechapu smysl teto aplikace na tomto telefonu a proc to na tomto telefonu pouzivas, kdyz muzes mit partition /data (kam se instaluji aplikace, tedy i ovladaci program k navigaci) o velikosti 2.5 GB. Ja mam horko tezko na /data obsazeno 800 MB. Mapy samozrejme budes mit na externi sd karte.
Neni pravda, ze "nikde není napsanej postup, jak přerozdělení vrátit do původního stavu." Bud se ti nechce cist, ctes nepozorne nebo ses liny. Je to v tomto vlaknu, ktere je zatim na jednu stranku o 18 prispevcich, v prvnim prispevku, bod 5. ctvrta odrazka. Samozrejme je to take popsane na xda ve vlaknu k tomuto telefonu.
kozomelec
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: pát 23. lis 2012 21:06:30
Typ mobilu / ROM: LG G2
Rom: OptimusG3

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od kozomelec »

Dobře, ale stejně zde je pořád problém, že u této ROM mi nejde nastavit, aby se mi sygic map stahovali na externí SD kartu, snad se to po tom přerozdělení změní. Díky za předchozí radu.
HexaDekan
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 12. dub 2012 22:54:30
Typ mobilu / ROM: s5570

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od HexaDekan »

Zdravím všechny. Mám malý problém. Když chci naloadovat " MT6577_Android_scatter_emmc.txt " tak mi to píše "incorrect scatter file format". Vůbec nechápu proč! Setkal se tu někdo s tímto?
:help: :help: :help:
dizzy2012
Androiďák!
Příspěvky: 495
Registrován: stř 31. říj 2012 10:29:55
Typ mobilu / ROM: ZTE V987

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od dizzy2012 »

A odkud ten file máš zdownloadovaný?
HexaDekan
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 12. dub 2012 22:54:30
Typ mobilu / ROM: s5570

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od HexaDekan »

Vyzkoušel jsem asi 4 místa pro download. Pak jsem přišel nato, že stačí hodit ten soubor na plochu a jede to. :yes:
zaty
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: úte 03. kvě 2011 19:47:37
Typ mobilu / ROM: Honor 9
Mobil 2 / ROM: Nokia Lumia 730 DS
Bydliště: Brno

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od zaty »

Bruno vydal novou verzi 1.2.
Lumia 730 DS
Asus Memopad ME176CX - na prodej
monstersdj
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: pon 21. led 2013 17:17:38
Typ mobilu / ROM: Samsung

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od monstersdj »

Tak co zkoušeli jste někdo tu novou ROM od Bruna ? Jak to frčí ?
dizzy2012
Androiďák!
Příspěvky: 495
Registrován: stř 31. říj 2012 10:29:55
Typ mobilu / ROM: ZTE V987

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od dizzy2012 »

Ne, pokud to všechno funguje, tak myslím není důvod, jsou tam jen malé změny typu aktualizace google map, však koukni do release note.
Majkl007
Stálý androiďák
Příspěvky: 148
Registrován: stř 28. zář 2011 13:50:17
Typ mobilu / ROM: ZTE V970 + ZTE Blade + Huawei U8120
Rom: Cyanogen Mod 7.2 ICS
Bydliště: Brno

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od Majkl007 »

mě se konečně vrátí snad opravenej telefon z Číny - v pondělí, takže zkusím zase všechny ROM a dám vědět i o této :-)
ZTE V970 - LeWa ROM 3.2
Huawei U8120 - FZF eclair v 5.2
ZTE Blade - [26.8.2012] CyanogenMod 7 - Nightly build - umřela deska :(
down
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 30. čer 2011 10:31:44

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od down »

Prosim poradte. Uz je to preberane na viacerych strankach (aj XDA). Stale vsak nemozem doinstalovat driver na XP. V spravcovi zariadeni sa objavi a za par sekund zmizne. Poradite?????? Dakujem.
ZTE V970 z ciny v testovani
Acer liquid E 700
4.4.2
dabyxxx
Stálý androiďák
Příspěvky: 169
Registrován: stř 20. dub 2011 9:01:45
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 32 GB CZ LTE

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od dabyxxx »

Tak po instalaci Bruno Rom v 1.2 se mi vybila baterie a telefon nešel vůbec zapnout ani nabít. Už jsem chtěl telefon posílat zpátky do Číny do Etotalk. Z podpory mi napsali, že mám přes SP Flash Tool nahrát originální ROM. To jsem udělal a telefon ožil. Za mě teda nejnovější Bruno ROM nedoporučuji.
dizzy2012
Androiďák!
Příspěvky: 495
Registrován: stř 31. říj 2012 10:29:55
Typ mobilu / ROM: ZTE V987

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od dizzy2012 »

Podle mě je to ukvapený závěr, vybije se ti baterie a ty kvůli tomu nedoporučuješ verzi 1.2. Jako kdyby ti došel benzin v autě a ty si říkal, abysme nebrali benzín na té poslední pumpě, kde si tankoval.
dabyxxx
Stálý androiďák
Příspěvky: 169
Registrován: stř 20. dub 2011 9:01:45
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 32 GB CZ LTE

Re: [CWM recovery + custom ROM od BM] ZTE V970

Příspěvek od dabyxxx »

No vzhledem k tomu, že po úplném vybití se telefon odmítal nabít, tak nějaký problém v tý Bruno v 1.2 možná bude. Nešlo to přes USB v PC ani ze sítě. Nešlo se dostat nikam, jen chvílemi obrázek nabíjení, kdy ukazatel stál. A to jsem telefon měl na nabíječce víc jak 10 hodin a nic. Z podpory Etotalk poradili flashnout originální ROM a tradá tel. je zase funkční. Teď už tam mám MIUI v4 1.5 z XDA a telefon zatím šlape. Bral jsem to spíš jako upozornění pro ostatní. ;).
Odpovědět

Zpět na „ZTE V970 - FW/ROM/ROOT“