Huawei Honor 2 - obecná diskuzeProblémy a chyby Huawei Honor 2 U9508

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
roboxxl
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: pát 12. črc 2013 7:41:00
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 2

Re: Problémy a chyby Huawei Honor 2 U9508

Příspěvek od roboxxl »

to dawe: mam podobný problém. Odkedy som dal original 4.2.1, tak baterka mi skace hore dole, raz 10‰ vypne, potom mi ukaze 2% a za 30sekund sa vypne, potom skoci na 3% a fici dalej. Mam root, dal som aj wipe batt a nic. dufal som ze orig B703 sa to vylepsi, ale stale nic. Uvazujem o navrate k orig. 4.0.4 B115...
dawe
Androiďák!
Příspěvky: 390
Registrován: pát 13. srp 2010 11:17:25
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia XZ Premium

Re: Problémy a chyby Huawei Honor 2 U9508

Příspěvek od dawe »

Já jsem si tím návratem bohužel vůbec nepomohl. Předpokládám, že by to u tebe nebylo jiné. Kvůli tomuhle bych zpátky nepřecházel, asi si nepomůžeš. Je mi to fakt divné. Před tím to chodilo světově, při 2% napsal že mám 30 sekund a pak že se vypne a fakt to tak bylo. Když jsem do té doby stačil připojit nabíječku tak se nevypnul, ideální. Kde ty časy jsou ...
Uživatelský avatar
Sentinel
Androiďák!
Příspěvky: 317
Registrován: sob 27. srp 2011 7:22:01
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro

Re: Problémy a chyby Huawei Honor 2 U9508

Příspěvek od Sentinel »

Ja bych se na v4.0.4 urcite nevracel.

Zkuste si stahnout nejnovejsi [ROM] B707 V2.0 BY BATTY86

Pouzivam modifikovanou verzi SoreX 706 a vydrz baterie v klidovem rezimu je primo ukazkova ! Mrknete se do spoileru na obrazek. Mimochodem zjistil jsem, ze dost podstatny vliv na vydrz ma i zpusob nabijeni, original nabijeckou mi to opravdu drzi prumer 1% na 1,5 - 2 hodiny provozu v klidu, kdyz jsem telefon nabijel nabijeckou ze Sony Xperia E dual, tak tam to bylo horsi cca 3% na hodinu.
Spoiler:
Obrázek
Honor 20 Pro - 8GB/256GB
FW 11.0.0.176(C431E3R5P4)
EMUI 4.0.0
dawe
Androiďák!
Příspěvky: 390
Registrován: pát 13. srp 2010 11:17:25
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia XZ Premium

Re: Problémy a chyby Huawei Honor 2 U9508

Příspěvek od dawe »

Nejde o to jak vydrží, to mě vydrží v pohodě. Ale jde o to, kdy se vypne. A při 10-13% mě vypínání fakt štve, protože to člověk počítá že třeba ještě chvíli vydrží .... Navíc na stejné romce mi to dřív fungovalo ukázkově. Zvláštní, fakt nevím. Zatím ho držím víc nabitý a počítám s tím ale je to teda vopruz.
Uživatelský avatar
Sentinel
Androiďák!
Příspěvky: 317
Registrován: sob 27. srp 2011 7:22:01
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro

Re: Problémy a chyby Huawei Honor 2 U9508

Příspěvek od Sentinel »

No na to ti mohu odpovedet jedine, ze jit na mobilu s vydrzi az na hranici 10% a mene je docela hazard s baterii.
Pokud to takto praktikujes delsi dobu, pak se nediv. Novym typum baterii vylozene skodi, pokud jsou vybijene stylem, ze se zarizeni kvuli tomu vypne ! Nejzassi hranici bych videl nekde na 30% a pak na nabijecku...
Honor 20 Pro - 8GB/256GB
FW 11.0.0.176(C431E3R5P4)
EMUI 4.0.0
dawe
Androiďák!
Příspěvky: 390
Registrován: pát 13. srp 2010 11:17:25
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia XZ Premium

Re: Problémy a chyby Huawei Honor 2 U9508

Příspěvek od dawe »

Nemáš úplně pravdu. U baterií li-ion a li-pol je koncové vybíjecí napětí povolené výrobcem většinou 3,0V. Honor 2 se ale vypíná při 3,6V což je její nominální hodnota, to rozhodně škodit nemůže, ne. Jistě že vyšší životnost dosáhneš při vybíjení na 30% ale je stará půl roku jako telefon. A že to začala dělat přesně v den instalace jiné rom jistě nebude náhoda. Uvidíme jak to bude s jiným akumulátorem ale spíš si myslím, že to bude dělat pořád, to bude pak teprve sranda co s tím :)
Uživatelský avatar
animan
Stálý androiďák
Příspěvky: 110
Registrován: čtv 27. pro 2012 21:42:48
Typ mobilu / ROM: LG G6

(Ne)rozeznávání čísel

Příspěvek od animan »

Nedávno jsem řešil problém, že se při příchozích hovorech namísto jména volajícího zobrazovalo pouze číslo.

Řešení (pro mobily z oficiální české distribuce už to pravděpodobně nebude třeba):
Upravit soubor /system/build.prop následovně (vyžaduje root):
Řádek: ro.config.hwft_MatchNum=11
Změnit na: ro.config.hwft_MatchNum=9

Vysvětlení: V Číně mají čísla 11 míst a předvolbu. U nás je to 9 míst a předvolba - MatchNum určuje, kolik čísel od konce se bude porovnávat, když vám někdo zavolá.
Uživatelský avatar
Sentinel
Androiďák!
Příspěvky: 317
Registrován: sob 27. srp 2011 7:22:01
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro

Re: Problémy a chyby Huawei Honor 2 U9508

Příspěvek od Sentinel »

Myslim, ze takovato uprava je naprosto zbytecna :!:
Zakladem je mit ulozena telefonni cisla v kontaktech v mezinarodni formatu tj. +420123456789.
Problem muze take byt v tom, ze jedno a to same cislo ma uzivatel ulozen u dvou kontaktu, pak se zobrazi misto jmena cislo, protoze system nevi, ktere jmeno ze dvou kontaktu ma zobrazit.
Honor 20 Pro - 8GB/256GB
FW 11.0.0.176(C431E3R5P4)
EMUI 4.0.0
dawe
Androiďák!
Příspěvky: 390
Registrován: pát 13. srp 2010 11:17:25
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia XZ Premium

Re: Problémy a chyby Huawei Honor 2 U9508

Příspěvek od dawe »

Tak po dvou měsících jsem se dočkal nového akumulátoru a po nabití, kalibraci a vybití už vše funguje jak má, vypíná se při 2% tak to asi bylo skutečně už akumulátorem. Tak to jen pro info a pro ostatní kdyby se jim to stalo, při výměně romek jsem mu dal trochu kouř, nabíjel jsem kdy jsem potřeboval a ne do plna, vždy jen chvilku, a pak přeinstal rom, pak třeba zase, možná to byla poslední kapka.
Uživatelský avatar
janekCZbUbU
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: ned 09. pro 2012 18:11:44
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI3

Re: Problémy a chyby Huawei Honor 2 U9508

Příspěvek od janekCZbUbU »

Nejde mi hra Clumsy Ninja. Zapnu ji a mam jen cernou obrazovku. Romku mam v podpisu. Jsem jediny nebo jeste nekdo to nemuze rozbehat?
Xiaomi MI3w, 64 Gb
MIUI CZ DEV Multirom (MIUI, Custom roms)
Odpovědět

Zpět na „Huawei Honor 2 - obecná diskuze“