HTC DesireVýpadek hovoru při prvním zavolání

Uvedení na trh: 02-2010

Moderátoři: Jacho, Jacho

skooopa
Droid
Příspěvky: 2720
Registrován: úte 17. bře 2009 15:44:35
Typ mobilu / ROM: Motorola BackFlip
Twitter: @fireskopa
Tablet: Nexus 7
Rom: CM7/ofiko 4.1.1
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek hovoru při prvním zavolání

Příspěvek od skooopa »

No me to delalo prave jen se sim o2.Nyni jsem u Vodafone a nikdy se mi to jiz nestalo. Testoval jsem i t-mobile a take ok nevim cim to je .Pritom VF sim je 5let stara, T-mobile je tatuv pausal starej tak 10 let a sim od 02 byla aktualne kupovana jelikoz byla za akcni cenu a mel sem asi tri- vsechny na nic...
Obrázek
Fackováním se hloupost odnaučit nedá
Nepiste mi SZ s banálním dotazem! Od toho je tu tlacitko HLEDAT!
Hotdog
Stálý androiďák
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 01. dub 2010 9:24:35

Re: Výpadek hovoru při prvním zavolání

Příspěvek od Hotdog »

Zkoušel jsem svojí SIM kartu v jiném Desire (shodou okolností nejspíš v nové várce s TFT displayem) a problém se tam projevoval taky (můj problém viz první příspěvek této diskuze).

Proto jsem se rozhodl, že zkusím výměnu SIM.

Takže SIM kartu jsem právě vyměnil, ale problém pořád přetrvává. (samotná výměna byla velice rychlá a pohodlná, nicméně bezcenná)

Teď už mě tedy napadá jen reklamace. Zkoušel jste někdo tuto závadu reklamovat u HTC? Díky za případné info.
tygl
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: sob 15. kvě 2010 21:32:26

Re: Výpadek hovoru při prvním zavolání

Příspěvek od tygl »

Ahoj,

ja jsem menil SIMku uz 2x ... zatim bez uspechu. Do dalsi zmeny se mi uz nechce jit. Zkousel jsem to s kolegovou SIM, take ma GO, ale jeste puvodni a x-let starou a funguje. Zrejme to ma problem s novymi SIM. Resenim by asi bylo prejit na pausal, coz se mi popravde moc nechce, navic, kdyz bych nemel zaruceno, ze se chyba odstrani (IMHO se odstrani, protoze ten problem je v tom, ze si z nejakeho duvodu pri prvnim zvednuti mysli, ze nema kredit. Soudim dle hlasky, kterou vypise.).

A s kreditem to zrejme souvisi, protoze kdyz se vola na bezplatne, tak ten hovor probehne vzdy. Jakmile se vola na placene, tak to pri prvnim pokusu dropne (po restartu telefonniho modulu). Jakoze, je to demence. Stesti je, ze moc nevolam ... ale kdyz volam a dropne mi to, mam v nekterych pripadech co delat, abych s tim nesvihl o zem.
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek hovoru při prvním zavolání

Příspěvek od radegast »

tygl píše:(IMHO se odstrani, protoze ten problem je v tom, ze si z nejakeho duvodu pri prvnim zvednuti mysli, ze nema kredit. Soudim dle hlasky, kterou vypise.)
Tak to si myslí nějak pozdě, ne?
Jestli je nebo není dostatečný kredit se zjišťuje ještě před tím, než vůbec začne vytáčení. To v případě, že kredit chybí, ani nezačne.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Hotdog
Stálý androiďák
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 01. dub 2010 9:24:35

Re: Výpadek hovoru při prvním zavolání

Příspěvek od Hotdog »

Tak jsem psal do servisu (VSPdata) a dostalo se mi následující odpovědi:

"Jedná se o nekompatibilu mezi telefonem a SIM. Konkrétně se jedná jen o problém s O2. Výrobce jsme na tento problém upozornily a čekáme na jejich vyjádření. V tuto chvílí se jedná o neopravitelnou závadu.

Máte tedy nyní několik možností.
1. počkat na vydání opravného patche, který tuto závadu odstraní
2. požadovat odstoupení od kupní smlouvy z důvodu neopravitelné závady
3. pokud chcete zůstat u HTC tak chvíli vydržet do uvedení nového modelu (HTC Desire HD nebo HTC Desire Z) a požadovat výměnu"

Jen je mi záhadou, co by se dělo, kdybych se upsal O2 na pár let spolu s Desire. To by mi to taky nešlo? Takových lidí musí být hodně a přitom o té závadě nikdo nemá ani tušení.
Uživatelský avatar
Daidalos
Stálý androiďák
Příspěvky: 192
Registrován: úte 07. pro 2010 22:26:43
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2S 32gb
Twitter: Daidalos117
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek hovoru při prvním zavolání

Příspěvek od Daidalos »

Tak jsem narazil na stejný problém, nechal jsem si vyměnit kartu, ale ani to nepomohlo.
Zkusím nahodit jinou ROM a uvidím jestli se něco zlepší :).
shark
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: pon 02. srp 2010 9:51:57

Re: Výpadek hovoru při prvním zavolání

Příspěvek od shark »

hmmm...myslel jsem, ze to bylo prechodem na jinou romku a ted koukam, ze za to asi muze o2.
mam uplne stejny problem . vse zacalo v dobe, kdy jsem nahral rom IC. kdyz si tak zpetne uvedomuju, v tutez dobu jsem prechazel na o2.

popravde on to zas tak banalni problem neni. pokud nekomu zavolam, on to vezme a me se to zavesi, tak mi to samozrejme strhne penize za prvni minutu hovoru. nemluve o tom, ze vypadam jako kdyz nekoho prozvanim...coz treba osobne nesnasim.

desireho mam po zaruce, takze me vicemene zbyva vymena operatora...mozna jeste zkusim vymenu te simky...ale jak nekteri pisete, nepomohl vam to.

takze co s tim ? je uz nejake reseni ?
Hotdog
Stálý androiďák
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 01. dub 2010 9:24:35

Re: Výpadek hovoru při prvním zavolání

Příspěvek od Hotdog »

shark: můžeš napsat do servisu (VSP Data), kde mi vždycky ochotně a rychle odpověděli, jak se situace v této věci má. Ale pokud řešení není (jakože asi opravdu není), a pokud máš po záruce, tak jedině jiný operátor nebo nový telefon.
PepaJ
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 26. čer 2013 15:59:02
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: Výpadek hovoru při prvním zavolání

Příspěvek od PepaJ »

Ahoj, všichni.

Chci se zeptat, jestli už je nějaké řešení tohoto problému. Už měsíc řeším totiž ten samý...

Mám 3 roky starý HTC Desire a vždy (s 13 let starou SIM) fungoval bez problémů. Před měsícem mi SIMkarta odešla a dostal jsem od T-mobilu novou. S ní (i po dvou dalších výměnách) mi vždy první hovor spadne (poté, co ho druhá strana přijme) a objeví se mi hláška: "Byl dosažen limit ACM."

Technici od T-mobilu mi poradili factory reset. Ten jsem udělal, ale problém je stále stejný. Nedaří se mi jim vysvětlit, že na SIMkartě jsou soubory ACM a ACMmax, které patrně mají nějak přenastavit.

Jejich SIMku jsem zkoušel v jiných telefonech a funguje. Stejně tak jsem ve svém telefonu zkusil starou SIMku Go a fungovala. Hodlám tedy ještě vyzkoušet "nové" SIMky od O2 a Vodafonu, ale třeba už prostě existuje nějaké řešení...
Uživatelský avatar
lukasekrod
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 12. srp 2010 8:56:05
Typ mobilu / ROM: HTC One M8

Re: Výpadek hovoru při prvním zavolání

Příspěvek od lukasekrod »

Zdravím,
řekl bych, že za ty 3 roky se přístup operátorů vůbec nezměnil. Žádné konkrétní funkční řešení tohoto problému operátoři nevymysleli/nechtěli vymyslet a vzhledem k tomu, jak doposavad vypadal český trh se nedivím, že je to nezajímalo. Měli jistotu, že jediné řešení, které každý z nich vymyslel je měnit dokola SIMky, tím pádem bylo zbytečné přecházet ke konkurenci a oni si tak udrželi své zákazníky.
V tuto chvíli je několik možností řešení tohoto problému. Začnu tou asi nejsnadnější - paušál. O2 dobíjecí SIMku jsem strčil do šuplíku a u VF jsem si zařídil nové číslo s paušálem. Od té doby se chyba již nikdy nevyskytla. Druhou možností je nekonečné měnění SIMkaret, to jsem u O2 zkoušel několikrát a nepomohlo to. Třetí možností je zajít na pobočku operátora, nebo zavolat na zákaznickou linku, sdělit jim informace o problému a také o tom, že se to týká vícero uživatelů vícero telefonů, nejen HTC Desire a přes jejich pracovníky se dostat k někomu schopnému, kdo bude opravdu natolik erudovaný, aby problém opravil (otázkou je, jestli bude někdo schopný vůbec k nalezení).
Co se pak týče jiné ROMky, která by se do telefonu nahrála, mohlo by to pomoci, ale spíše si myslím, že to nepomůže. Jedná se o problém vícero zařízení již od HTC HD2 a pochybuji, že by se tolik let táhla originálními ROMkami takováto chyba komplikující volání. Bohužel jsem neměl možnost ozkoušet zda to pomůže nebo ne, protože v době, kdy jsem měl v Desiru Android 4 jsem již byl na paušálu.
Pokud nedojde ve vašem případě k nějakému razantnímu zvýšení ceny, doporučuji využít paušál, klidně i bez tarifů na SMS a bez minut, zkrátka si udělat takovou "dobíjecí paušální kartu" akorát s tím rozdílem oproti dobíjecí, že částka nebude odečtena po uskutečnění hovoru či odeslání SMS, ale až na konci zúčtovacího období.
PepaJ
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 26. čer 2013 15:59:02
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: Výpadek hovoru při prvním zavolání

Příspěvek od PepaJ »

Děkuji za odpověď.

Problém je stále nevyřešen, ale protože jsem byl na prodejně minulý čtvrtek, čekám hovor od techniků každým dnem... Jedinou věc, kterou mohu udělat já, je root telefonu s nahráním Androidu 4, ale, jak říkáte, vůbec není jasné, jestli to pomůže...

K dobíjecím SIMkartám O2 a Vodafonu jsem se zatím nedostal.

Opravdu se zdá, že řešení teoreticky existuje, ale leží v rukou operátorů, kteří ho prakticky nikdy neuskutečnili.
PepaJ
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 26. čer 2013 15:59:02
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: Výpadek hovoru při prvním zavolání

Příspěvek od PepaJ »

Nechci to zakřiknout, ale vypadá to, že můj problém je vyřešen.

Před dvěma dny se mi ozvala technička z T-mobilu a chtěla po mě datum a čas jednoho konkrétního hovoru, který mi takto spadl. To jsem jí oznámil a ona řekla, že to předá dohledovému oddělení, které má na nastavování SIMkaret vyšší pravomoce, než mají oni technici.

Včera mi volala s tím, ať to vyzkouším. Protože jsem od rána nevolal, zavolal jsem a hovor nespadl. Pak jsem telefon vypnul, zapnul, zavolal pro jistotu na jiné číslo a hovor opět nespadl.

Když jsem se zeptal, jak to udělali, řekla mi, že to na tom dohledovém oddělení nějak přenastavili. Takže to, co se snažím zařídit celý měsíc, šlo najednou za den. A potom, ať mi nikdo netvrdí, že SIMkarty přenastavovat nejdou...

Budu telefon pozorovat dál (doufám, že se mi tím nepokazilo zase něco jiného), ale zatím beru problém za vyřešený.
Uživatelský avatar
lukasekrod
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 12. srp 2010 8:56:05
Typ mobilu / ROM: HTC One M8

Re: Výpadek hovoru při prvním zavolání

Příspěvek od lukasekrod »

Tak to je skvělá informace, díky za ni. Je vidět, že se občas někdo schopný a oprávněný k úpravám nastavení SIMek najde :).
Škoda jen, že se na řešení přišlo až po více než 2 letech od doby kdy vstoupil Desire k nám na trh, když už kvůli tomu všichni buďto telefon vyměnili, nebo měnili stokrát simkartu a nebo tarif :)
lennnika
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 06. lis 2014 16:20:24
Typ mobilu / ROM: LG Optimus II

Re: Výpadek hovoru při prvním zavolání

Příspěvek od lennnika »

Zdravím Vás,
mám ten stejný problém, při zvednutí hovor se hned hovor odmítne ale podruhé už vše v pohodě, to docela naštve, zkusím sim několikrát vyměnit a uvidíme, dík za rady
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“