Sony Xperia Z - obecná diskuzeČeština a tagy v mp3

Odpovědět
nitram 02
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 15. led 2016 11:56:03
Typ mobilu / ROM: XPERIA Z1 C6903

Čeština a tagy v mp3

Příspěvek od nitram 02 »

Už dlouho se snažím o správné zobrazení tagů mp3 v přehrávači.
- všechny tagy jsem upravoval stejně v PC / kid3
- přesto se mi některé zobrazí správně česky a jiné s čínskými či jinými podivnými znaky (míním tím stejné znaky, jednou je "ř" a jednou je čert ví co)
- Star Music Tag Editor ukáže při editování znaky správné, ale přehrávač opět blbě
- zkoušel jsem měnit kódování v zákl. nastavení kid3, opět bez výsledku
- zkoušel jsem umazat ID3v1, neboť tam se znaky zobrazovaly (po uložení) špatně, bez výsledku
- nevím jestli je to jen chyba u mě (mezi židlí a klávesnicí), ale neumím si už poradit.

Díky za radu.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Čeština a tagy v mp3

Příspěvek od LivArt »

Stáhni si pořádnej id3 editor, kterej umí nastavit kódování (mp3tag třeba). Pak všechny tagy přeukládej v UTF16 a půjde to.
edo_nick
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 22. srp 2012 12:37:49
Typ mobilu / ROM: Xperia Mini Pro
Rom: Android 2.3.4

Re: Čeština a tagy v mp3

Příspěvek od edo_nick »

Mne osobne pomohla zmena kódovania na UTF-8. MP3Tag mal prednastavené UTF-16 a nerobilo to dobrotu.
Abby
Stálý androiďák
Příspěvky: 169
Registrován: sob 20. úno 2016 1:00:21

Re: Čeština a tagy v mp3

Příspěvek od Abby »

Mám taky problém s pár písničkama a přeuložit v MP3TAG mi nepomohlo, stále je to stejné... Nebyla by nějaká konkrétní rada co nastavit? Soubory jsou m4a, Google Music a Sony Music je zobrazují špatně, takové čínské znaky. VLC je v pořádku, na počítači v iTunes, MusicBee, Media Monkey a ve spoustě linuxových přehrávačů (Clementine, Strawberry, Amarok, Rhythmbox a spousta dalších) je také všechno v pořádku. Ráda bych používala Google Music, ale z tohoto důvodu nemůžu. VLC není špatný přehrávač, ale radši bych ho měla jen na video. Díky za radu.
Odpovědět

Zpět na „Sony Xperia Z - obecná diskuze“