Lenovo P770 - obecná diskuzeproblém s kontakty

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
mauik
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: stř 16. říj 2013 14:24:25
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770

problém s kontakty

Příspěvek od mauik »

Dobrý den,
mám nový telefon Lenovo P770 a po několika dnech mi každou chvíly když chci volat a zmáčknu tlačítko s kontakty naběhne chyba, že kontakty nelze otevřít a najednou nemám signál který po chvilce naběhne, ale do kontaktů se dostanu pouze až po restartu. Nevíte někdo co s tím? Děkuji.
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: problém s kontakty

Příspěvek od rbarat »

Ďalší truhlík, čo nevie ako sa píše do diskusie...

Na takto zadanú otázku Ti tu asi nikto kvalifikovane neodpovie, ľudia sú už na takéto kladenie otázok dosť alergickí...
Prvá vec je napísať akú máš ROM!!! To ako keby si povedal: "Na mojom aute mi nejde motor, neviete čo s tým je?". Odkiaľ máme vedieť čo máš za auto, čo je to za motor, atď? Veštica Theodora už zmazala svoje konto v tejto diskusii.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
mauik
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: stř 16. říj 2013 14:24:25
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770

Re: problém s kontakty

Příspěvek od mauik »

Tak to se omlouvám, ale já se v telefonech nevyznám...Můžu se tedy zeptat jak zjistím ten ROM ? Nejsem žádný expert přes telefony..;) MArkéta
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: problém s kontakty

Příspěvek od rbarat »

Ahoj, ale v pohode, ja som to nemyslel zlom :) . Pozri sa do Nastavenia/Informácie o telefóne/Verzia systému:
Napíš čo tam máš napísané.

Inak mne problém s Kontaktami spôsobovala posledná verzia Skype, po nainštalovaní aktualizácie mi začali tiež kontakty padať. Skype totiž spolupracuje s kontaktami a zrejme tam Microsoft niečo zle naprogramoval. Ak používaš Skype, skús ho odinštalovať a uvidíš, či to prestane padať. Ak áno, tak je to ono a musíš si nainštalovať staršiu verziu.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
mauik
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: stř 16. říj 2013 14:24:25
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770

Re: problém s kontakty

Příspěvek od mauik »

V pohodě :).. Verze to je 4.1.1 jestli to je tedy ono. Skype nepoužívám tak jsem ho odinstalovala. Tak uvidím jestli to bylo tím, ale byla bych ráda protože reklamovat se mi ho nechce :/
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: problém s kontakty

Příspěvek od rbarat »

Napíš všetky čísla a texty čo tam vidíš, lebo to čo si napísala mi nič nepovedalo. Nie je tam niečo ako Foxtrot alebo S124 alebo tak podobne?
Na reklamáciu to nie je, skôr predpokladám, že máš v telefóne nejakú neodladenú ázijskú ROM alebo etotalk.
Pre náš telefón sú najlepšie tieto ROMky:
-S113 - http://androidforum.cz/prechod-z-azijsk ... 44949.html
-Lewa - http://androidforum.cz/topic44500.html
-Foxtrot - http://androidforum.cz/foxtrot-rom-t42293.html

Máme tu aj novinky:
-Android 4.2.2 - http://androidforum.cz/stable-lenovo-p7 ... 48024.html
- MIUIU - http://androidforum.cz/miui-v5-t46589.html

Foxtrot a Lewa sú plne preložené do češtiny a slovenčiny, vrátane nastavení telefónu.
S113 je na 50% v angličtine (nastavenia) a 50% v češtine/slovenčine (aplikácie)
Android 4.2.2 a MIUIU sú veľmi mladé ROM z Ruska, nie sú ešte dlhodobo odskúšané, ale vyzerajú veľmi nádejne, obidve by mali byť aj v češtine.

Mal som v telefóne všetky uvedené ROM, každá má nejaké svoje muchy, môj osobný názor je, že pre bežných ľudí je najlepšia asi Lewa. Mne sa teda ohromne páči, zúčastnil som sa na jej preklade. O mesiac (15.11.) tu bude nová Lewa OS5 - http://androidforum.cz/lewa-rom-cz-sk-l ... 48276.html, ktorú preložíme tiež do češtiny a slovenčiny.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
mauik
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: stř 16. říj 2013 14:24:25
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770

Re: problém s kontakty

Příspěvek od mauik »

Joo tak už to mám. Mám ten Foxtrot, ale tím Skypem to nebylo po chvilce mi to tu chybu ukázalo znovu. Asi teda zkusím to LeWa.
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: problém s kontakty

Příspěvek od rbarat »

Vyber Ti schvalujem, Foxtrot uz dnes nie je bohvieco. Ale budes to vediet nainstalovat? Poradim Ti, ale uplne trivialne to nie je. Kde si kupila telefon, od akeho predajcu?
Ak mas telefon ROOTnuty, tak najjednoduchsie bude instalovat cez Mobile uncle, ako som opisal v prvom prispevku k Lewa ROM. Foxtrot by ROOTnuty mal byt. Pozri ci mad medzi apkami ikonu Superuser.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
dvouletp
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 02. srp 2011 13:54:56
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770 Android 4.2.2. ROM

Re: problém s kontakty

Příspěvek od dvouletp »

Mám naprosto stejný problém, jako tazatelka. :roll:

Mobil jsem koupil před měsícem od Mironetu, ROM Foxtrot_010. Padají kontakty, vypínají se SIMky. K aktivaci kontaktů dochází až po restartu telefonu. V případě výpadku SIMek naskakují po chvíli a mobil se tváří jako funkční. "Hezká" je i azbuka s latinkou na číselníku volby telefonního čísla. Pročetl jsem už hodné příspěvků v diskusi, jen si stále nejsem jistý, jestli je problém v oblasti software nebo hardware. Přikláněl bych se k přeinstalaci telefonu, ale ani já nechci přijít zbytečně o případnou záruku. Nikdy jsem ROM u mobilního telefonu nepřeinstalovával i já bych přivítal případný servis za úplatu. Prosím o sdělení, jestli se podobný probléme vyskytuje i u LEWA ROM. :?:

Předem děkuji za všechny odpovědi. ;)
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: problém s kontakty

Příspěvek od rbarat »

Mironet je známy tým, že dodáva tie fóny v mizernom stave - čo sa týka ROM.
Musíš si tam nahrať nejakú normálnu ROM:
-Lewa - http://androidforum.cz/lewa-rom-en-cz-s ... 48276.html
-MIUI - http://androidforum.cz/topic46589.html
-Android 4.2.2 - http://androidforum.cz/rom-android-4-2- ... 48024.html

Ani u jedenj z nich sa nevyskytujú problémy, čo popisuješ.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
dvouletp
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 02. srp 2011 13:54:56
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770 Android 4.2.2. ROM

Re: problém s kontakty

Příspěvek od dvouletp »

Děkuji za odpověď. Volal jsem i do Mironetu, doporučili mi přeinstalaci anglické verze ROM :o Asi nejsem první, kdo se ozval. Pokusím se někoho sehnat, kdy by mi pomohl s přeinstalací na Lewa ROM, pokud se mi to nepodaří, zkusím to v krajní nouzi sám. :rtfm:
Naposledy upravil(a) dvouletp dne čtv 27. úno 2014 7:05:23, celkem upraveno 1 x.
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: problém s kontakty

Příspěvek od kozelos »

nikoho neshanej, navody zde popsane jsou temer dokonale. vyhrad si vecer, v klidu procti, otevri lahvinku a zacni ;)
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: problém s kontakty

Příspěvek od Jumbo78 »

Tu lahvinku radši až po :D

Omlouvám se za OT...

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
dvouletp
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 02. srp 2011 13:54:56
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770 Android 4.2.2. ROM

Re: problém s kontakty

Příspěvek od dvouletp »

Tušil jsem, že to tak dopadne. ;) Až se ta chvíle najde, dám vědět. Sdělím zkušenosti. :DD
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: problém s kontakty

Příspěvek od rbarat »

Kľudne mi napíš SZ, ak budeš potrebovať poradiť.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
dvouletp
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 02. srp 2011 13:54:56
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770 Android 4.2.2. ROM

Re: problém s kontakty

Příspěvek od dvouletp »

Děkuji velice za nabídku, opravdu si ji vážím. Snažím se zatím proniknout do problematiky. Jste tady všichni tak trochu "ulítlí" :roll: - nic ve zlém. Prokousávám se slovníkem, základními pojmy, prostě se to snažím jako mladé androidě nějak nastudovat. V této chvíli mám jen tyto otázky. Instalační budu směrovat už přes SZ (zase zkratka...). :roll: (Měl bych po té zřejmě přejít i do jiného diskusního fóra, abych zase nedostal nějakou výstrahu! :DD)

V mobilu je vnitřní SD karta, na ní jsou adresáře android_secure, Android, LOST.DIR. Tuhle kartu bych měl naformátovat? V apkách (zase zkratka...) :lol: mám SuperSU, předpokládám tedy, že je asi telefon ROOTnutý. Nemusím tedy instalovat základnu ROM S110/S113? Když zformátuji kartu, nepřijdu o SuperSU?

Dále jsem vložil do mobilu druhou SD kartu, kterou jsem vyndal z předcházejícího telefonu HTC DESIRE Z, kde mám aplikace, které jsem dříve používal. Mimochodem mi nesprávně funguje aplikace SMARTMAPS pro navigaci, sice naviguje, ale neměří rychlost pohybu a nehlásí graficky křižovatky a příchozí body, správně to probíhá jen v audiu. Bude lepší i tuhle kartu naformátovat, po záloze písniček, dokumentů apod.? Předpokládám, že i na této kartě budu mít balast z původního telefonu. Aplikace dříve používané si samozřejmě po přeinstalaci ROM stáhnu znova. Je jedno, na kterou SD kartu budu aplikace instalovat? Nemá vnitřní SD karta mobilu nějaký přímý vstup do ROM?

Těch otázek je více, předem se omlouvám za jejich nízkou androidní úroveň. ;) Děkuji za pochopení.
dvouletp
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 02. srp 2011 13:54:56
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770 Android 4.2.2. ROM

Re: problém s kontakty

Příspěvek od dvouletp »

Mohu potvrdit, že problémy s kontakty a i další problémy popsané výše způsobuje ROM Foxtrot_010, který nahrává do telefonů Lenovo P770 firma Mironet. 8-) Opovážil jsem se přeinstalovat ROM telefonu a všechny problémy zmizely. ;) Telefony dodávané od Mironetu jsou ROOTnuté a obsahují TWRP 2500. Jako neznalec jsem se s přeinstalací ROM dost potrápil, děkuji za podporu rbaratovi, bez něj bych se do "akce" nepustil. Vyzkoušel jsem Lewa ROM, ale nakonec jsem na telefon nainstaloval ROM Android 4.2.2., je Foxtrotu_010 podobnější a grafika ROM Android 4.2.2. mi více vyhovuje. Telefon funguje k mě naprosté spokojenosti. :yes:
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: problém s kontakty

Příspěvek od rbarat »

Tak ďakujem za pochvalu, ak bude potreba poradím na diaľku aj iným :) .
Nechápem, prečo keď tam Mironet už nahráva custom ROM, prečo tam nedá rovno Android 4.2.2., mal by viac spokojných zákazníkov.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Odpovědět

Zpět na „Lenovo P770 - obecná diskuze“