Lenovo P770 - obecná diskuzePři telefonování nejde reproduktor - jde jen hlasitě

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
teushka
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 27. kvě 2013 12:53:11
Typ mobilu / ROM: Huawei 4x Honor - CHe2-L B 070 Android 4.4.2.
Mobil 2 / ROM: Lenovo p770 custom Android 4.1.1. od Rbarat 14
Tablet: Prestigio Multipad PMP7280C DUO bílý; iPad 4th
Bydliště: Praha

Při telefonování nejde reproduktor - jde jen hlasitě

Příspěvek od teushka »

Ahoj :-),

mám problém.. Můj Lenovo cca po deseti měsících čím dál častěji nebyl schopný využít reproduktoru do ucha při telefonu - tzn. když jsem vytočila číslo, bylo ticho... zavibrovalo to, že druhý telefon přijal, ale stále ticho. Pak jsem zkusila dát - Nahlas - a vše fungovalo. Jenže v tramvaji či open space kanceláři toto vůbec nejde praktikovat... Děje se to i v případech, kdy někdo volá mě - zvednu a ticho a vím, že musím dát Hlasitý odposlech či Hlasitě apod. :(((
Někdy se "vada" objevovala stále, někdy jen občas.

Telefon fungoval jinak ok, sem tam spadl Android.core.. - to jsem měla ještě nainstalovanou Lewu.

Před měsícem jsem si do telefonu hodila po hard resetu Rom Android 4.1.1. tu poslední verzi ... jsem mega nadšená, jak je telefon rychlejší atd... ALE opět se mi to před dvěma dny začlo dít :(((( :evil: Ach jo :cry: :cry: (plus mi teda mrzí pořád ta GPS vypadávající)

Co je špatně? Ram promazávám, vnitřní paměť pořád taky, aplikace běžící zabíjím.. nevím.. :no:

Děje se to někomu, pomůže mi něco? JInak na telefon nedám dopustit a už jsem zlanařila bratra ke koupi a je taky rád - přeci jen je kapacita baterky velkým plusem...

:help:

Díky Tea

PS: když už si tu beru prostor - fancy widget - hodiny se mi pořád zasekávají .. :(((( fakt nevím, co mi v mobilu dělá takovej bordel..
...mám ráda Android :-)
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Při telefonování nejde reproduktor - jde jen hlasitě

Příspěvek od rbarat »

Tipujem to na hardvérovú závadu. Ktorú ROM to presne máš?

BTW: GPS mi na tejto ROM funguje perfektne, žiadne vypadávanie... Takže asi máš naozaj vadný fón...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
POSIX
Robot
Příspěvky: 847
Registrován: stř 30. dub 2014 22:26:35
Typ mobilu / ROM: Redmi 2
Rom: MIUI

Re: Při telefonování nejde reproduktor - jde jen hlasitě

Příspěvek od POSIX »

To zasekavani widgetu dělá rozhodně to zabíjení aplikaci, mela by jsi stím přestat

->Mobil<-
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Při telefonování nejde reproduktor - jde jen hlasitě

Příspěvek od rbarat »

Presne tak, ten Task Killer pod tlačítkom Home vôbec nepoužívajte!!! Keby som bol mohol, bol by som ho z ROM vyhodil.

Nepoužívaj ani žiadny iný Task Killer či inú aplikáciu na premazávanie pamäti!!! Niežesi pomôžeš, ale naopak si uškodíš. Android si všetko obhospodári sám.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
teushka
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 27. kvě 2013 12:53:11
Typ mobilu / ROM: Huawei 4x Honor - CHe2-L B 070 Android 4.4.2.
Mobil 2 / ROM: Lenovo p770 custom Android 4.1.1. od Rbarat 14
Tablet: Prestigio Multipad PMP7280C DUO bílý; iPad 4th
Bydliště: Praha

Re: Při telefonování nejde reproduktor - jde jen hlasitě

Příspěvek od teushka »

Zdravím,

díky za reakce, málem jsem na položený dotaz zapomněla... :( že by byl vadný hardware není dobrá reakce :( Mobil v záruce rozhodně mám(MIronet), ale nevím, zda-li ji má i v případě, že jsem si do telefonu nahrávala i jiné firmwary... v Lewě mi ten repro přestal fungovat asi po osmi měsících a opravdu jen někdy - třeba po restartu to bylo lepší(výpadky méně časté).. v tomto posledním se to objevilo po cca dvou týdnech - třeba doinstalováním nějaké aplikace?

Jinak já používám akorát v CM security zabíječ aplikací, ale klidně přestanu, když tak kážete - jen mám po čase celý systém pomalejší a vždycky to pomohlo.... co teď? restartovat pravidelně telefon, aby byl hbitý stále?
No, a jinak mám onen Android ROM 4.1.1 S128v35 mod - konkrétně tu nejnovější verzi ze 7.11....

Chjo chjo...
...mám ráda Android :-)
Uživatelský avatar
teushka
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 27. kvě 2013 12:53:11
Typ mobilu / ROM: Huawei 4x Honor - CHe2-L B 070 Android 4.4.2.
Mobil 2 / ROM: Lenovo p770 custom Android 4.1.1. od Rbarat 14
Tablet: Prestigio Multipad PMP7280C DUO bílý; iPad 4th
Bydliště: Praha

Re: Při telefonování nejde reproduktor - jde jen hlasitě

Příspěvek od teushka »

.. tak jsem volala do Mironetu a řekli mi, že je možné, že je to tím novým firmwarem. A já bych řekla, že to s tím musí souviset - formátovala jsem SD, vypla všechny smart sound funkce a vše fungovalo parádně. a pak jsem do mobilu dala druhou simkartu a bylo to opět v háji.

prostě to nějak nejde... hold budu mít dva telefony jako všechny kolegyně... nehodlám mít na telefonu původní firmware...

No nic.

Tak zdar
...mám ráda Android :-)
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Při telefonování nejde reproduktor - jde jen hlasitě

Příspěvek od rbarat »

No jasné Mironet sa bude vždy vykrúcať, najjednoduchšie je "odpálkovať" zákazníka s tým, že je to softvérová chyba.
Firmwarom to nie je, mal som v telefóne všetky ROM čo spomínaš, lebo som ich tvorca a na žiadnej z nich som uvedenú chybu nemal. Je to hardvérom!
Treba vymeniť reproduktor slúchadla - mne ho museli meniť hneď ako bol telefón nový, mal hrozný plechový zvuk. Zrejme má reproduktor zlý kontakt alebo je celkovo zlý, občas ide a občas nie, možno vadná membránka alebo je len zvukovod zanesený od nečistôt. Je to je pomerne časná chyba, známy servisák mení reproduktory slúchadla často a v rzônych telefónoch. Na Tvojom mieste by som trval na reklamácii.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
cocin
Stálý androiďák
Příspěvky: 65
Registrován: sob 14. úno 2015 11:16:59
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770

Re: Při telefonování nejde reproduktor - jde jen hlasitě

Příspěvek od cocin »

Tak tohle mě dělalo u androidu 4.2.1 kupoval jsem u HEREshop ,
pomohl mi tenhle návod:

návod na úpravu citlivosti mikrofonu v inženýrském memu v telefonu Lenovo P770.

Na číselníku vytočte tuto kombinaci: *#*#3646633#*#*.
V inženýrském menu vyberte záložku "Hardware Testing".
Ihned první položka "Audio", vstupte do ní a vyberte "Normal mode".
Otevře se nastavení, kde v "Type" vyberte "Mic".
Pod "Type" je "Level" tedy úroveň od 0 - 6.
Nastavte hodnoty takto:

Level 0 - 112
Level 1 - 136
Level 2 - 160
Level 3 - 184
Level 4 - 208
Level 5 - 232
Level 6 - 255


Při každé změně nezapomeňte klepnout na tlačítko "SET". Jakmile budete mít vše nastaveno, restartujte telefon. Pokud by se neprojevila žádná změna, zkuste rovněž nastavit úrovně na hodnotu 255 u všech od 0 - 6.

jestli nebude fungovat ta zkratka na číselníku, dá se stahnout apka mobiluncle tools z marketu a na nastavení se dá najet tam..
pak jsem přešel na tu samou romku 4.1.1 , která dle mě je best
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Při telefonování nejde reproduktor - jde jen hlasitě

Příspěvek od rbarat »

To poznám, da sa tak zvýšiť hlasitosť, ale jej ten reproduktor vypadáva úplne, takže problém je inde. Mal som tiež problémy s reprákom a výmena pomohla. Servisák mi vravel, že vadný reprák je častá závada.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
poison3x
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 13. bře 2016 23:42:20
Typ mobilu / ROM: Alcatel One Touch
Mobil 2 / ROM: Romzjeskyne

Re: Při telefonování nejde reproduktor - jde jen hlasitě

Příspěvek od poison3x »

Tak vážení a hlavně tady mistr, co nadává na Mironet a obviňuje všechny ostatní z odbejvání zákazníků, můžu Vás ujistit, že se jedná o softwareovou závadu, která nastává libovolně, ale dokáže jí také vyvolat zapojení sluchátek a tím spíš pak zapojení sluchátek, které mají i mikrofon. Již 2x za sebou se to stalo u Lenovo A6000. A
Odpovědět

Zpět na „Lenovo P770 - obecná diskuze“