Lenovo P770 - FW/ROM/ROOTCinska vetev ROMek - S124 a vyse

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Cinska vetev ROMek - S124 a vyse

Příspěvek od kozelos »

vzhledem k vzniklemu bordelu zakladam temata pro jednotlive romky, doufam, ze moderator bude mit pochopeni a pripadne pomuze s uklidem. diky
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: Cinska vetev ROMek - S124 a vyse

Příspěvek od kozelos »

od pudil » úte 14. kvě 2013 8:17:43
Koho by zajimal novy release "Asijske" verze, S125 najdete TU:
http://www.needrom.com/mobile/lenovo-p770-23/

Zatim jsem nezkousel a asi zkouset nebudu, drzim se S113.
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Cinska vetev ROMek - S124 a vyse

Příspěvek od rbarat »

ROM S128 v3.3
(Sorry screenshoty sa mi nikde stratili, ak si to niekto nainštalujete, spravte screenshoty nahrajte ich sem, vďaka)

Jeden kolega z http://www.neeedrom.com ma upozornil na túto zaujímavú ROM. Ide o rozsiahlu úpravu originál ázijskej ROM S128 pre Lenovo P770. Dizajnovo je ROM oproti originálu značne upravená, graficky vyzerá ako MIUI/Lewa ROM, z MIUI prevzala nové funkcie pre nastavenie prakticky všetkého možného, (napr. totožná inf. lišta so všetkými nastaveniami a iné) ale čo je najlepšie funguje tam LED notifikácia aj na emaily, facebook a podobne. ROM je bohužiaľ len v angličtine a čínštine. Pôvodne som ju chcel preložiť, ale asi sa k tomu už nedostanem, nakoľko plánujem kúpu nového mobilu.

ROM je ROOTnutá, GAPPS treba doinštalovať z extra inštalačného súboru, ktorý prikladám. V ROMke je ako originál čínsky launcher, ak som ho odstránil, mal som problémy s prihlásením ku Google účtu, začal padať proces "android.process.acore has stopped unexpectedly". Do inštalačky som pridal štandardný Nova launcher, povyhadzoval čínsky balast a nastavil default jazyk na angličtinu.

Inštalácia je jednoduchá, štandardne z TWRP:
0. skoč do TWRP
1. Wipe/Rozšírené očištení, zaškrtni všetko okrem sdcard, potiahnutím spusti očistenie
2. nainštaluj ZIP ROMky
3. restart do systému (fón nabehne)
4. znovu skoč do TWRP
5. nainštalujGAPPS a skoč do systému

Download:
ROM po mojich malých úpravách (fón naštartuje v angličtine): http://d-h.st/TWp
GAPPS do tejto ROM: http://d-h.st/Gie

Pôvodná originál inštalačka (fón naštartuje v čínštine): https://dl.dropboxusercontent.com/u/112 ... r_v3.3.zip
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
rebas
Droid
Příspěvky: 1336
Registrován: úte 18. pro 2012 22:11:48
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Max 3 + Lightning Launcher

Re: Cinska vetev ROMek - S124 a vyse

Příspěvek od rebas »

Hehe a co planujes kupovat?
Tak jde čas s telefony: Huawei G300 --> LG Optimus L7 II P710 --> Lenovo P770 --> Lenovo P780 --> THL 5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi Redmi Note 3 SE --> Ulefone Power 3 --> Xiaomi Mi Max 3
Vždy používám launcher pro geeky a to: Lightning Launcher
Miki62
Stálý androiďák
Příspěvky: 177
Registrován: úte 05. lis 2013 18:37:45
Typ mobilu / ROM: Poco F3
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Silver

Re: Cinska vetev ROMek - S124 a vyse

Příspěvek od Miki62 »

Robo to "tvrdě" rozjel na THL 5000, udělal tady spoustu dobré práce, škoda ho...
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Cinska vetev ROMek - S124 a vyse

Příspěvek od rbarat »

THL 5000, :-) som na velke baterky. Dakujem za pochvalu, snazil som sa urobit, co som vedel, skoda ze na niektore detaily som uz bol kratky.
Rebas, ty si presiel, ak si dobre spominam, na Jiayu G4S. THL 5000 a Jiayu G4S su skoro totozne mobily, az na velkost displeja a baterky, tiez dobra volba v pomere cena/vykon. Ja vsak jednoznacne chcem 5".
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
rebas
Droid
Příspěvky: 1336
Registrován: úte 18. pro 2012 22:11:48
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Max 3 + Lightning Launcher

Re: Cinska vetev ROMek - S124 a vyse

Příspěvek od rebas »

Ne ne, ja sel na P780...
Tak jde čas s telefony: Huawei G300 --> LG Optimus L7 II P710 --> Lenovo P770 --> Lenovo P780 --> THL 5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi Redmi Note 3 SE --> Ulefone Power 3 --> Xiaomi Mi Max 3
Vždy používám launcher pro geeky a to: Lightning Launcher
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Cinska vetev ROMek - S124 a vyse

Příspěvek od rbarat »

:) Máš pravdu, to pudil išiel do Jiayu G4S, pardón. Inak zvažoval som aj P780, stále slušný fón, ale dnes uz asi radsej model s 2GB RAM a veľkou baterkou.
Z tohoto pohľadu sú dnes na trhu dva modely, ktoré sa podľa mňa oplatia:
- Jiayu G4S (obrazovka 4,5" a baterka 3000mAh)
- THL 5000 (obrazovka 5" a baterka 5000mAh)
- ostatné parametre majú viac-menej rovnaké.
- oba majú dobrú podporu tu na diskusii, Jiayu má väčšiu, nakoľko prišlo skôr

Pôvodne som chcel pokračovať v Lenove, ale sklamali ma čo sa týka konfigurácie nových modelov s veľkou baterkou, Lenovo S660 aj S860 majú len 1GB RAM a S860 dokonca nemá ani SD a má len 16GB internej pamäti. No katastrofa.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
rebas
Droid
Příspěvky: 1336
Registrován: úte 18. pro 2012 22:11:48
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Max 3 + Lightning Launcher

Re: Cinska vetev ROMek - S124 a vyse

Příspěvek od rebas »

Tak ja koupe P780 nelituju, je to dobry telefon. Pokud bych si ted mel kupovat neco dalsiho, tak bych volil taky ty dva vyse zmineny. Akorat jsem se furt tak nejak neszil s velikosti 5". Oproti skvele padnouci p770 je to proste rozdil...

Na druhou stranu... Zacatkem roku mi pritelkyne temer odrovnala notebook (hdd jsem vymenil, ale monitor mi furt blbne). Vyresil jsem to tak, ze jsem si koupil bluetooth mys a klavesnici a bezdratovy hdmi display (tedy si poustim notas jako zrcadlo na televizi). No a kdyz chci, tak ten bezdratovy displej napojuju na p780 a to je taky sranda. A kdyz jsem venku a potrebuju neco z toho notasu ktery je doma, tak se pres aplikaci teamview pripojim pres p780 a pres vzdalenou plochu ovladam notebook. V tomhle pripade by se zas klidne hodil vetsi displej...
Tak jde čas s telefony: Huawei G300 --> LG Optimus L7 II P710 --> Lenovo P770 --> Lenovo P780 --> THL 5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi Redmi Note 3 SE --> Ulefone Power 3 --> Xiaomi Mi Max 3
Vždy používám launcher pro geeky a to: Lightning Launcher
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Cinska vetev ROMek - S124 a vyse

Příspěvek od rbarat »

Hej 5" je už pre niekoho dosť, ale pre mňa to bude ideál, mám to odskúšané. Vlastne už v čase, keď som kupoval P770ku som chcel 5", ale kvôli cene som vzal P770ku. Ako kto chce z nových fónov displej 4,5" jednoznačne odporúčam Jiayu G4S, je to harvérovo to isté ako THL 5000, len má menší displej a baterku. Keby som nechcel 5", tak idem do Jiayu G4S. Teda jednu chybu Jiayu má, originál ROM Android 4.2 (ktorá je kvalitná, netreba žiadnu custom ROM) má len češtinu a nemá slovenčinu. THL 5000 má originál ROM už KitKat (tiež vraj veľmi kvalitná) a má v nej aj slovenčinu. Čeština pre slovákov žiadny problém nie je, lenže sú tu detaily, ktoré vadia, ako napr., že názvy mesiacov sa zobrazujú česky, čo je pre nás dosť neprirodzené. :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
stovka
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: stř 13. lis 2013 7:21:00
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70A CM12.1
Mobil 2 / ROM: Lenovo P770 S128v35

Re: Cinska vetev ROMek - S124 a vyse

Příspěvek od stovka »

Skúšali ste niekto S128 v 3.3 ? Vyzerá to veľmi dobre a sľubne, stálo by to za preklad...
@rbarat, ty si síce svojim spôsobom upravil túto verziu, ale vyhodil si odtiaľ súbor ideafriend.apk, čo sú vlastne kontakty a dialer, tým pádom je tá romka nepoužiteľná. Po inštalácii čínskej verzie, prepnutí do angličtiny a nahodení nova launchera tomu nič nechýba. Pár čínskych aplikácií stačí zmraziť cez RomToolbox (vrátane pôvodného launchera) a ide to ako hodinky. Hlavne výdrž baterky vyzerá veľmi zaujímavo - 3:40 hodiny svitu displeja na 30% baterky, čo v konečnom dôsledku dáva cca 12 hodín svietiaceho displeja (automatický jas), to som so žiadnou romkou nemal (maximálne 9 hodín s poslednou verziou Lewa). Nechce sa ti to preložiť...? :)
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: Cinska vetev ROMek - S124 a vyse

Příspěvek od kozelos »

co lokalizace podle site? a gps? a synchronizace google kalendare? mozna vyzkousim
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
stovka
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: stř 13. lis 2013 7:21:00
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70A CM12.1
Mobil 2 / ROM: Lenovo P770 S128v35

Re: Cinska vetev ROMek - S124 a vyse

Příspěvek od stovka »

GPS funguje normálne ako v každej romke, synchronizácia kalendára mi ide (nepoužívam google kalendár, ale aj tak ide asi v podstate všetko cez to), lokalizácia podľa siete nejde, práve s tým laborujem, mal by na to byť nejaký fix, len som ho zatiaľ nenašiel .
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Cinska vetev ROMek - S124 a vyse

Příspěvek od rbarat »

Tak som opravil moju verziu, doplnil som tam tú omylom vyhodenú apku ideafriend.apk a aktualizoval pár apiek. ROMka by v tomto stave mala už fungovať až na tú lokalizáciu podľa GSM buniek (tak je to už v originál verzii). Po inštalácii je ROM hneď v angličtine, ako launcher si vyberte Nova. Preklad robiť nebudem, nie je čas.
Link: http://d-h.st/50a
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
stovka
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: stř 13. lis 2013 7:21:00
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70A CM12.1
Mobil 2 / ROM: Lenovo P770 S128v35

Re: Cinska vetev ROMek - S124 a vyse

Příspěvek od stovka »

Pár myšlienok do diskusie ohľadom tejto ROM S128 v3.3. P770 je už takpovediac za zenitom, ale možno sa nájdu ešte nadšenci, ktorí sa tomu ešte venujú. Táto ROM má podľa mňa dosť veľký potenciál, čo sa týka stability a najmä výdrže batérie - podotýkam, že bez "barličiek", ako Lenovo Power, Clean Master a podobne. Našiel som ešte niekoľko jej verzií, zvláštne pre mňa je, že verzia 3.5 má dátum vydania pol roka pred 3.3 (možno preklep v roku...) a vizuálne je na tom, povedal by som, ešte lepšie. Potom bola ešte verzia 3.4 od toho istého autora (天若, skúste si to preložiť :-)), ktorý však následne prešiel na Lenovo P780 a tomuto fónu sa už nevenoval. Na základe 3.4 potom ďalší autor 静夜 v auguste 2014 stvoril vylepšenú verziu 3.6 (Lenovo P770_S128_JY-12-02), do ktorej narval aj aplikáciu Greenify, čím údajne ešte viac vylepšil výdrž. Sú tam aj nejaké vizuálne úpravy, celkovo to viac pripomína Lewa, resp. MIUI, funkčnosť a plynulosť vyzerá byť na úrovni (skúšal som to len necelý deň, potom som potreboval telefón, takže som ho musel normálne sprevádzkovať).
Z týchto všetkých zdrojov by sa podľa mňa dala vyskladať veľmi dobrá ROM, minimálne na úrovni S113, možno o kúsok lepšia. Jeden problém (možno ich je tam viac, ale zatiaľ som sa venoval len tomuto) je nefunkčná lokalizácia pomocou siete. Prešiel som pár zdrojov a táto záležitosť údajne nie je chybou v pravom slova zmysle, je to proste preto, že sú to origo čínske ROM (takýto problém má údajne viac typov fónov kúpených z Číny, najmä napodobeniny Samsungov S4, S5). Niektoré zdroje tvrdia, že je to úmyselne zablokované a že majú vlastný systém sieťovej lokalizácie, ktorý funguje len v Číne. Ťažko povedať, či tomu veriť. Riešenia sú rôzne, podľa typov telefónov - v niektorých stačí s pár fintami nahodiť Google Play a lokalizácia ide, iné sú v tomto smere "mŕtve" aj po takejto úprave. Konkrétne v tomto prípade ROM je úplne nefunkčná aj tzv. natívna lokalizácia, ktorá funguje normálne len na základe gsm buniek, a keďže google services s týmto úzko spolupracuje, je zbytočné ho aj inštalovať, pretože lokalizáciu to nerieši. Vyskúšal som pár návodov s úpravami niektorých súborov, permissions, volania procedúr a pod., no úspech sa nedostavil, nie som totiž programátor, išiel som na to len slepým opisom príslušných návodov.
Myslím, že človek znalý programovania a logiky, ako firmware telefónu pracuje, by nemal problém nájsť miesto problému. Môže to byť priamo v kerneli, môže to byť len ROMkou. Dávam to ako námet sem. Možno sa nájde niekto, kto má k tomu nejaké lepšie info. Ak áno, prosil by som, keby sa o tie info mohol podeliť. Myslím si, že toto nie je problém viazaný na typ telefónu (p770), ale skôr všeobecný vývojársky/programátorský.
basta74
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 19. dub 2012 17:43:14
Typ mobilu / ROM: Defy+ - Lenovo P770 - Honor 3C

Re: Cinska vetev ROMek - S124 a vyse

Příspěvek od basta74 »

Zdravím, nebudu to mít tak odborně a zkusím laický pohled.

Popíšu mé superlativy k této ROM protože jinak to nazvat nelze :)
Vždy jsem tlačil MIUI, protože zvyk je železná košile a tak cca každých 14 dní jsem měl jinou ROM a neustále jsem zkoušel co která dá.
Ošem takouvou rychlost, odezvu systému a rychlý GPS jsem ještě neměl. To že je to v angličtinš mi nevadí, stačí jednou překonat lenost a jede to.
Jen mi nejde spustit předinstalovaný Nova launcher. Nainstaloval jsem si nový přes gPlay, a to, že jsem ho do teď moc neměl rád už nějak s touto ROM zapomínám.
Skvělá je i horní lišta po odkrytí. Dioda bliká při zmeškaném hovoru, sms. JInakř FbMessenger jsem nezkoušel, takže netuším jak se chová.

JInak mi funguje opravdu vše.

Děkuji Ti "rbarat", že jsi ji sem dal zpracovanou!!!
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Cinska vetev ROMek - S124 a vyse

Příspěvek od rbarat »

Ta integrovana Nova Ti nejde? Mne isla, musim to teda este raz skusit a ak Nova naozaj nejde, pokúsim sa to opraviť. Skoda, ze uz nemam cas tuto ROM prelozit.

stovka: Mohol by si niekam nahrat tie verzie co spominas, chcem sa na ne pozriet.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
basta74
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 19. dub 2012 17:43:14
Typ mobilu / ROM: Defy+ - Lenovo P770 - Honor 3C

Re: Cinska vetev ROMek - S124 a vyse

Příspěvek od basta74 »

Pokaždé když jsem zvolil. použít nova tak to vypsalo hlášku " not supported" a něco takového i když jsem jí instaloval 2x tak pokaždé v té první tom kde nebylo telefonování a kontakty to bylo s novou v pohodě.
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Cinska vetev ROMek - S124 a vyse

Příspěvek od rbarat »

OK, vďaka za info, už som opravil, tú Novu, celu ROM prelozil pre túto ROM založil novu samostatnú temu, tu:
http://androidforum.cz/topic59445.html
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Odpovědět

Zpět na „Lenovo P770 - FW/ROM/ROOT“