Lenovo P770 - FW/ROM/ROOTLewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
honzish
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: úte 12. lis 2013 14:31:01
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770
Rom: LeWa 5.1CZ (3.01)

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od honzish »

Bez překladu do naší mateřštiny je pro manželku a švagrovou navá verze LeWa nepoužitelná. Budu muset počkat na překlad.

Co mě na nové verzi zajímá:
Stalo se vám někomu s novou verzí, že by se baterka zničehonic zahřála a během pár hodin (typicky přes noc) telefonu došla šťáva? S verzí 2.02 se mi to se ženou stává tak 1x za měsíc, telefony jsou přitom offline. Jednou jsem to zachytil v procesu vybíjení a na pozadí běžela jen ikona kontaktů od posledního telefonování a když jsem dal "čistítko" na uvolnění paměti z první (levé) obrazovky, zahřívání i vysoký odběr hned ustal.
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od rbarat »

Ahoj, no pokiaľ fakt bude záujem, možno vám to preložím, nakoľko s novým telefónom mám komplikácie, takže ešte nejaký čas budem Lenovo P770 používať. Neviem to garantovať, ale keď bude čas, pozriem sa na to. Potreboval by som vedieť, či ste v angličtine s touto verziou spokojní. Ak by tam boli nejaké závažné chyby, nebudem s touto verziou strácať čas.

A s tou verziou 2.02 máš pravdu, sú v nej bugy, čo sa týka batérie, predpokladám, že v novej verzii je to už opravené.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
stovka
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: stř 13. lis 2013 7:21:00
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70A CM12.1
Mobil 2 / ROM: Lenovo P770 S128v35

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od stovka »

Aj ja sa pridávam k záujemcom, ak by to šlo preložiť, nebolo by zle. Skúšam to, nevyzerá to zle, dokonca moja výdrž baterky cca 6 hodín rozsvietenej obrazovky sa predĺžila na takmer 9 hodín, čo sa mi celkom páči :clap:

Neviem, či robím niečo zle, ale aj pri inštalácii po pôvodnej S113, a aj po úplnej novej a čistej inštalácii (flashtools S110, recovery... a potom Lewa) mi vždy zrušilo IMEI, musel som ho obnovovať zo zálohy. Keďže mám zálohu, hlavu si z toho nerobím, ale zaujímalo by ma, že prečo.

Jeden môj postreh, alebo skôr otázka na ostatných - Sygic napriek korektnému ukončeniu ostáva v spotrebe baterky na prvom mieste a stále ju papká. Musím spraviť manuálne Force stop. Toto mi Sygic robil na tomto telefóne (dokonca rovnako aj na druhom telefóne s čipom MTK6577) komplet na všetkých romkách, okrem jednej jedinej - S113.
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od Mareman »

6 hodin rozsvícené obrazovky je při brouzdání netem a staženém jasu displeje dost málo. Zkus si nainstalovat něco jako Resource Monitor Mini. Ta appka umí zobrazovat v overlay info o vytížení CPU, volné paměti, teplotě, počtu aktivních jader, speedstep jader atd. Doporučuju každému komu se nepozdává výdrž androidího zařízení. Dá se tím dobře odsledovat jestli je zařízení v klidu opravdu "v klidu" nebo něco na pozadí vytěžuje CPU.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
daddy_dd
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 09. zář 2014 12:40:01
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770 Lewa OS5
Tablet: Kindle Fire

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od daddy_dd »

Ahoj kvůli tomu, abych se mohl přidat k těm co žádají o přeložení nové ROM jsem si zřídil registraci. Jsem s Lewa opravdu moc spokojený potažmo i s P770 a nemám v plánu (pokud jej neutopím) kupovat jiný telefon. Kdykoliv vyšla nová verze okamžitě jsem si ji přeloženou odtud stáhl a používám si a to veliký dík panu s velkým P. RBARAT.
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od rbarat »

stovka píše:Neviem, či robím niečo zle, ale aj pri inštalácii po pôvodnej S113, a aj po úplnej novej a čistej inštalácii (flashtools S110, recovery... a potom Lewa) mi vždy zrušilo IMEI, musel som ho obnovovať zo zálohy. Keďže mám zálohu, hlavu si z toho nerobím, ale zaujímalo by ma, že preco.
No nieco asi naozaj robis zle, lebo mne IMEI nikdy nezrusilo, a to som tu ROM instaloval mozno aj 200x (pri skúšaní prekladov).

:-) Ďakujem za všetky pochvaly, ak to bude čo len trochu možné, pokúsim sa vám novú verziu preložiť. Mám to teraz s časom dosť komplikované, ale vynasnažím sa, keďže vidím, že záujem je.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
stovka
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: stř 13. lis 2013 7:21:00
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70A CM12.1
Mobil 2 / ROM: Lenovo P770 S128v35

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od stovka »

S veľkou pravdepodobnosťou to bude asi tým, že som spravil totálne čistú inštaláciu, vrátane formátovania všetkých úložných priestorov (čo si Ty asi nerobil). Nuž, nevadí, aj keď je to otravné po každom factory resete obnovovať imei, ale zatiaľ laborujem, keď bude tá romka úplne funkčná, už to bude bezpredmetné.
Druupy
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: stř 08. kvě 2013 14:13:28
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770
Rom: 4.2.2

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od Druupy »

U posledni verze Lewa my neslo se pripojit na Google+ resp. na ucet google. Neprisel jsem na to v cem to bylo ani opetovna instalace nic nezmenila. Jinak jsem fanoskem Lewa, ikdyz ted pouzivam S113 ;)
mikisan
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 22. lis 2013 8:54:19
Typ mobilu / ROM: Lenovo p770
Rom: Lewa os5
Bydliště: Vlčnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od mikisan »

Taktéž se přimlouvám za přeložení poslední verze. Angličtina mi nevadí, ale čínština je už moc. Telefon mi přijde svižnější a rychleji načítá a mění i wifi připojení. Výdrž baterie nevím, ale je vidět, že i některé appky jsou vylepšené k lepšímu. Předem děkuji ;)
ugga
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: sob 23. úno 2013 13:58:22
Typ mobilu / ROM: HTC Diamond
Tablet: Nexus 7

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od ugga »

Zdravin mam problem s novou verzi. Kdyz pouziju fotak, tak to vypada ze se foto vyfoti, ale na karte to akorat vytvori soubor o velikosti 0. I pri porizovani screenshotu to nechce ulozit a vyhodi to hlasku ze nemuze byt ulozen. Mohl by to prosim nekdo zkusit jestli to je problem jen u me nebo v romce? Diky
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od Jumbo78 »

Spíš bych to viděl na problém karty...

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od rbarat »

Ja mam tiez podozrenie na SD kartu. Sformatuj ju v PC a skontroluj na chyby.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
honzish
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: úte 12. lis 2013 14:31:01
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770
Rom: LeWa 5.1CZ (3.01)

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od honzish »

Je možno nainstalovat Lewa 3.00 EN přes 2.02 CZ pouhou instalací .zipu v TWRP? Nebo se něco podělá?
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od rbarat »

Malo by to ist bez problemov.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Verbir
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 05. zář 2013 15:12:32
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770
Rom: Foxtrot

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od Verbir »

Ahoj, fungujou vam v lewa prehravaci hudby vlastni album cover obrazky? Me se zadne nezobrazi, jen ty ktere si stahne sam prehravac.
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od rbarat »

Ahojte, tak čo som sľúbil, to som dodržal :) . V prvom príspevku máte preloženú poslednú stable verziu z 31.7.2014, je to toto:
19.09.2014 LeWa_OS5_EnCzSkHu_rbarat_Lenovo_P770_stable_31-07-14_v3.01 http://d-h.st/7Y3

Preložil som to s Cz/SK/Hu textami, ktoré som použil už u predchádzajúcej stable verzie, takže sa môže stať, že naozaj vynimočne môžete naraziť na nejaký nový nepreložený text v angličtine (ktorý v minulej verzii nebol). Čo som skúšal, všetko mi fungovalo, len to čínske počasie sa správa nejako divne. Keď dám vyhľadať napr. Bratislavu alebo Prahu, nájde ich, aj zobrazí počasie, ale meno mesta je uvedené ako "null". Vyhľadanie počasia trvá dlho, asi majú preťažený server. Pri prvom zadávaní mesta ešte zobrazuje mená miest v angličtine, pri ďalších už len v čínštine, ale mesto nájde ( :o ). Prekladom to nebude, rovnako to blbne aj v angličtine, takže usudzujem, že tam rákosníci majú nejaké chyby... Preto si pre účely widgetu počasia v Lewa launcheri nastavte nejaké svoje mesto hneď na prvýkrát a už ho nemeňte. Na zobrazovanie CZ/SK/HU počasia tam máte In-počasí, alebo si nahrajte čo chcete.

;) Nová bordová default téma sa mi celkom páči....
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
honzish
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: úte 12. lis 2013 14:31:01
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770
Rom: LeWa 5.1CZ (3.01)

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od honzish »

Potlesk překladateli :clap: , jde se instalovat!
honzish
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: úte 12. lis 2013 14:31:01
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770
Rom: LeWa 5.1CZ (3.01)

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od honzish »

Jaký byl důvod dát do 3.01 starší verzi wifi?
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od rbarat »

Nechal som tam tú verziu modemu, čo je tam ako originál od Lewa (P15.V14). Ak chcete, dám vám tam aj P15.V15, ale zistil som, že táto verzia modemu nemusí byť najlepšia, prijímač Wifi je s ňou síce citlivejší (chytí aj slabší signál), ale napr. na ROM S113 modem P15V15 spôsoboval prudké kolísanie GSM signálu na 3G SIM karte.
Preto som si povedal, že programátori z Lewa asi vedia, prečo tam dávajú modem P15.V14.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
honzish
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: úte 12. lis 2013 14:31:01
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770
Rom: LeWa 5.1CZ (3.01)

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od honzish »

První zkušenosti s 3.01:
- instalace přes 2.02 CZ proběhla rozbalením zipu a wipe cache v TWRP bez problémů, vše funguje, nic podstatného se neztratilo. Telefon nabootoval přímo do češtiny. Jen to čínské počasí z lockscreenu je definitivně pryč, asi proto, že jsem někdy předtím odstranil jeho widget a dal si na plochu in-počasí.
- rychlost telefonu zdá se o malinko lepší
- GPS fix stejný, ale to jezáležitost spíš verze chipsetu Mediatek. Když pustíte GPS, není vidět ikona GPS ve stavové liště nahoře.
- BT funguje normálně, ale s tím problémy nebyly ani u 2.02
- Wifi taky funguje normálně, chytá se možná o něco rychleji, citlivost odpovídá verzi modemu (jako byla v 2.01)
- výdrž baterie jsem neměl čas zatím otestovat, ale u 2.02 jsem dosahoval běžně 5 - 7 dní, rekord byl 9 dní, ale většinou jen telefonuju
- nevím jestli opravili bug s občasným rychlým vybitím za několik hodin, kdy baterka hřála - uvidíme za pár týdnů
- byl odstraněn bug se svítícími tlačítky při nabíjení
- zmizela stavová obrazovka "vlevo", dá se k ní přejít podržením prostředního tlačítka, ale obsahuje jen "task killer", nastavení budíků, objem dat a zapnutí svítilny je bohužel pryč - nevíte kde?
- v task killeru je možnost uzamčít aplikaci (aby furt běžela), to dřív nebylo
- překlad je zdá se o.k., chybí přeložit jen nové funkce např. Systémové nastavení/ zařízení / Smart Somatosensory

RBARATovi tímto velké díky !
Naposledy upravil(a) honzish dne pon 22. zář 2014 9:02:52, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od rbarat »

Vdaka za testy, ja som novu verziu nemal cas dlho testovat. Ak das dokopy nejaky zoznam, co nie je prelozene, posli mi ho, ulahcis mi pracu. Idealne porobit screenshoty, dat do Wordu a pripisat navrh textu v cestine. Ak bude cas, tak to dotiahnem. Ak sa Ti chce, skus si doinstalovat a nastavit apku Lenovo Power, mohlo by to kusok pomoct. Prelozil som verzie 1.6.7 a 2.5.4. Niekomu to vraj pomohlo, mne ani nie, ale zavisi to aj od toho, ako telefon pouzivas.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
honzish
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: úte 12. lis 2013 14:31:01
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770
Rom: LeWa 5.1CZ (3.01)

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od honzish »

Po každé cca minutě hovoru mi telefon v ruce krátce "zavibruje" jako když mačkáte klávesy. Nevíte, někdo, kde to vypnout?
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od rbarat »

Klikni na ikonu Hovoru, potom na lave tlacitko pod displejom, vyber Vlastnosti, tam niekde by to malo byt.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od Mareman »

/honzish/ Ten normálně fungující BT je myšlený jak? Používáš např. nějaký sofistikovanější hands-free v autě který umí víc než jen vzít /položit a přesměrovat hovor?
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
honzish
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: úte 12. lis 2013 14:31:01
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770
Rom: LeWa 5.1CZ (3.01)

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od honzish »

@Mareman
Mám v autě Ford C-Max 2009 integrovanou audio soupravu s navigací a s BT (nějaký TravelPilot od Blaupunktu), Prostě se to spáruje a dá se vylistovat seznam a zavolat. Cestou do Prahy (280km) to nespadne, tedy to dle mě funguje normálně. Nevím ale, co sofistikovaného používáš.
honzish
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: úte 12. lis 2013 14:31:01
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770
Rom: LeWa 5.1CZ (3.01)

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od honzish »

@rbarat
Díky, máš pravdu, Minutová upomínka se to jmenuje. Netuším jak jsem to mohl zapnout, ani jsem nevěděl, že tam to menu je :oops:
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od rbarat »

No, volakedy to bolo ptekvapko aj pre mna.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od Mareman »

/honzish/ - Tak to vypadá nadějně. Já měl s dřívějšími verzemi Lewy problém právě s tím provázáním telefonních položek. Volat se třeba dalo, ale telefonní seznam jsem nestáhnul a historii hovorů taky ne. Bluetooh streaming ale fungoval bez problémů a výpadků, tam problém nebyl. Pokud to budeš používat v autě, dej kdyžtak echo po dlouhodobějším používání jak se to chová. Co jsem sám vyzkoušel u MIUI, Android 4.2 a potvrdil si to na diskuzích, tak BT modul v P770 není schopný plné funkce v jiném androidu než 4.1. Ale pokud vím / tehdy to tak bylo/, LEWA je založená na 4.1. Tak mi nebylo jasné proč to blbne. BT funguje velmi dobře ve Foxtrotu a výborně v S113. Teď ale řešíme s Rbaratem, že se jeho funkčnost změnila k horšímu i v S113 po komplexnějším přeložení BT modulu do CZ/SK......tak uvidíme k čemu dojdeme.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
stovka
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: stř 13. lis 2013 7:21:00
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70A CM12.1
Mobil 2 / ROM: Lenovo P770 S128v35

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od stovka »

Pár mojich postrehov (netvrdím, že je to práve chyba rom, ale stalo sa mi to práve teraz na tejto):
- notifikačná ledka často stále bliká aj po viacnásobnom otvorení správy / zmeškaného hovoru, treba to spraviť tak 3-4x, pokým sa spamätá a prestane (tuším to tak blbne aj na predošlých verziách)
- používam sms backup na pozadí na zálohovanie hovorov/sms, na iných romkách mi to beží v pohode v automatickom režime, na tejto to musím robiť manuálne, pretože niekedy to zazálohuje, niekedy nie, aj napriek tomu, že som tú aplikáciu spravil ako systémovú a mala by stále na pozadí bežať
- neskutočne dlhé nabíjanie.. od 0 do 100% cca 11 hodín (vyskúšané 2x), je síce pravda, že výdrž je potom fantastická (do 15% zbehne relatívne rýchlejšie, na 15% sa drží cca 1,5-2 hodiny svitu obrazovky, potom rýchlo zbehne na 1% a na tom 1% som naposledy vydržal 3 (!!!) hodiny svitu obrazovky, dokopy cca 9-10 hodín svitu obrazovky, čo nie je zlé, ale to dlhé nabíjanie je šialené
- po inštalácií mi na jednej karte úplne zrušilo číslo na sms centrum, nedali sa mi posielať smsky. Nechápem, ako sa to mohlo stať, číslo sms centra ostáva uložené na sim karte, tak ako aj ostatné nastavenia súvisiace s hovormi (presmerovanie atď), nemá to nič spoločné s telefónom a predsa ho vynulovalo, ale iba na SIM1, na SIM2 normálne zostalo (obe karty sú Orange)
- vychytávky v smart somatosensory fungujú dosť sporadicky, napr. vytočenie čísla po prečítaní sms priložením telefónu pri ucho, odpoveď na hovor priložením k uchu, atď. Senzor priblíženia pri hovore funguje dobre (priloženie / odsunutie telefónu od hlavy), ale v týchto ostatných aplikáciách akosi nie vždy stíha
- už párkrát vypadla synchronizácia (kontakty, kalendár)
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od rbarat »

Co sa tyka tej LED, musel som pouzit externu utilitu, ktoru zohnal este volakedy rebas, nakolko volby pre LED v Nastaveniach nefunguju, zrejme preto, ze LED je na P770 nestandardne zapojena. Preto ta LED funguje rovnako ako v predoslych verziach. Tiez som cakal, ze to konecne dorobia.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Odpovědět

Zpět na „Lenovo P770 - FW/ROM/ROOT“