ZTE Blade II - obecná diskuzeZTE Blade II

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Ctibi
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 25. led 2012 15:24:20
Typ mobilu / ROM: Nokia

ZTE Blade II

Příspěvek od Ctibi »

Ahoj. nevíte někdo něco o tomto telefonu kdo ho máte ze zahraničí? Kdy se dostane přibližně do ČR? http://mobil.idnes.cz/opravdovy-nastupc ... lefony_ada
Uživatelský avatar
ErrorJoe
Stálý androiďák
Příspěvky: 115
Registrován: stř 04. led 2012 16:57:12
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G
Tablet: Ainol NOVO 7 Venus

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od ErrorJoe »

Taky na něj čekám. Zatím je to jediný možný nástupce mého Blade. Asi nejaktuálnější informace jsem našel na Sunnysoftu. http://tinyurl.com/7f43zgb Jestli se fakt bude prodávat za 4 tisíce, tak mám jasno.
hpyk
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: sob 24. bře 2012 20:22:58
Typ mobilu / ROM: ThL W8

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od hpyk »

Taky cekam na ZTE Blade II :-) Kontaktoval jsem kvuli tomu zastupce ZTE v CR a bylo mne sdeleno, ze se ocekava dodani do distribucniho centra v druhe polovine dubna 2012 a od 1.kvetna 2012 by mel byt telefon k dostani u prodejcu. Vzhled toho telefonu odpovida odkazu, co tady byl napsan (http://tinyurl.com/7f43zgb), jen s tim rozdilem, ze se udajne nepocita s dodavanim teto bilo-stribrne varianty, ale pouze sede. Dozvedel jsem se jeste, ze ma mit pry 1 GHz procesor, Android 2.3.6 a cena se ma pohybovat okolo 3500,- (podle me ale realna cena u prodejcu bude ze zacatku o neco vyssi, aby doprodali zasoby ZTE Blade I).
Uživatelský avatar
ErrorJoe
Stálý androiďák
Příspěvky: 115
Registrován: stř 04. led 2012 16:57:12
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G
Tablet: Ainol NOVO 7 Venus

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od ErrorJoe »

Že nebude v bílé barvě pro mě není mínus, ale naopak plus. :) Už jsem si na svůj Blade v barvě grey zvyknul, aspoň to nebude takový šok z nového telefonu (možná si okolí ani nevšimne, že mám jiný telefon)
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od kozelos »

Ahoj vsem,

planuji nakup noveho telefonu s omezenym rozpoctem a padnul mi zrak na Blade. Pak jsem ale zjistil, ze nema led diodu u fotaku a nepodporuje flash. Nacez jsem zjistil, ze se blizi jeho nastupce, ktery led ma, ale za boha nejsem schopen vygooglit, zda na nem pobezi flash, nebo ne. tady sem cet: Qualcomm MSM7227A a na strankach sunnysoftu zas: Intel ARM1136. Jelikoz se v tomto nevyznam a strejda google mi moc nepomohl, neni mi moc jasne, jak to tedy je a jaka je korelace mezi temito dvema oznacenimi. Vyzna se v tom nekdo? Desifruje z toho nekdo znalejsi, zda pobezi flash?
je to pro me dost dilema, padz blade ma 252k barev, kdezto blade II 65k, takze ten flash je asi jediny, co muze zpusobit vychyleni vah na stranu blade II...
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
hpyk
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: sob 24. bře 2012 20:22:58
Typ mobilu / ROM: ThL W8

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od hpyk »

Ja bych veril tomuto http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=3 ... e_blade_ii, i kdyz je to oznaceno jen jako "Preliminary specifications".
Kazdopadne doufam, ze bude mit podporu flash, protoze to je jeden z duvodu, proc na nej taky cekam...ledka u fotaku je ten druhej :)
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od kozelos »

toz treba se najde nekdo, kdo se v tom orientuje. koukal jsem, ze stejny cpu ma podle tvyho odkazu i treba galaxy ace plus, takze by snad flash mel jit. ale nejak me desi ten displej. mozna ze 65k barev staci, nevim, nezkousel jsem to, ale prechazim ze super amoledu, tak chci co nejmensi sok:)
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
Loki_sg1
Androiďák!
Příspěvky: 261
Registrován: stř 09. zář 2009 20:11:37
Typ mobilu / ROM: Huawei P10 Stock ROM
Bydliště: Trnava

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od Loki_sg1 »

Podľa toho čo píšeš aký by tam mal byť procesor, by tam mal ísť flash. Pretože to je procesor založený na archytektúre ARM v 7.
HTC HERO -- SONY Xperia U -- LG Nexus 4 --OnePlus One -- Huawei P9 Lite -- OnePlus 3T -- Huawei P10 -- Xiaomi mi 9 -- OnePlus Nord -- Google Pixel 5
greenandroid
Stálý androiďák
Příspěvky: 104
Registrován: pát 20. led 2012 22:10:46
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade
Rom: CM10-KonstaKANG

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od greenandroid »

to bude mít jenom 3.5 palců displej??? to snad ne, jesli nebude mít aspon 4 tak nekupuju
Uživatelský avatar
ErrorJoe
Stálý androiďák
Příspěvky: 115
Registrován: stř 04. led 2012 16:57:12
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G
Tablet: Ainol NOVO 7 Venus

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od ErrorJoe »

greenandroid píše:to bude mít jenom 3.5 palců displej??? to snad ne, jesli nebude mít aspon 4 tak nekupuju
Tak vzhledem k tomu, že je to nástupce Blade, který má taky 3,5 palce, tak jsem rád, že rozměr zachovali. Jsou totiž i takoví lidé, kteří prostě větší telefon nechtějí a mezi 3,5 palcovými displeji moc výběr není. Telefonů se čtyřmi a více je spousta (i ZTE takové představili, stačí sledovat - viz např. http://tinyurl.com/bt6tv3t).
reku
Androiďák!
Příspěvky: 431
Registrován: ned 06. úno 2011 23:53:42
Typ mobilu / ROM: L

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od reku »

Vypadá to podle popisu na ARMv6.... Bohužel..... S ARMv7 by byl zajímavý, ale pokud opravdu bude jen šestka, tak je to úplně zbytečný telefon...
Uživatelský avatar
ErrorJoe
Stálý androiďák
Příspěvky: 115
Registrován: stř 04. led 2012 16:57:12
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G
Tablet: Ainol NOVO 7 Venus

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od ErrorJoe »

reku píše:Vypadá to podle popisu na ARMv6.... Bohužel..... S ARMv7 by byl zajímavý, ale pokud opravdu bude jen šestka, tak je to úplně zbytečný telefon...
Podle kterého popisu to vypadá na ARMv6? Ať hledám, kde hledám, všude to má jako procesor MSM7227A, což je (doufám) ARMv7. Se šestkou ho teda taky nechci. :-)
greenandroid
Stálý androiďák
Příspěvky: 104
Registrován: pát 20. led 2012 22:10:46
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade
Rom: CM10-KonstaKANG

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od greenandroid »

ErrorJoe píše:
greenandroid píše:to bude mít jenom 3.5 palců displej??? to snad ne, jesli nebude mít aspon 4 tak nekupuju
Tak vzhledem k tomu, že je to nástupce Blade, který má taky 3,5 palce, tak jsem rád, že rozměr zachovali. Jsou totiž i takoví lidé, kteří prostě větší telefon nechtějí a mezi 3,5 palcovými displeji moc výběr není. Telefonů se čtyřmi a více je spousta (i ZTE takové představili, stačí sledovat - viz např. http://tinyurl.com/bt6tv3t).
Nějaký tip s displejem cca 4,3 palců? nový kousky moc nesleduju protože se mi nechce dávat 7 000 za mobil :-) jsem jenom chudej student takže du hlavně po ceně :-)
reku
Androiďák!
Příspěvky: 431
Registrován: ned 06. úno 2011 23:53:42
Typ mobilu / ROM: L

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od reku »

Dal jsem dotaz na Sunnysoft, ať se zeptají u výrobce nebo ať to zkusí zjistit s tím ARMv... Tak uvidíme, co odpoví ...
reku
Androiďák!
Příspěvky: 431
Registrován: ned 06. úno 2011 23:53:42
Typ mobilu / ROM: L

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od reku »

Greenandroid - například ZTE Skate má 4,3", pokud ti nevadí procesor ArmV6.
A Huawei G300 bude pod 5000 korun, bude mít Armv7 a 4" displej....
reku
Androiďák!
Příspěvky: 431
Registrován: ned 06. úno 2011 23:53:42
Typ mobilu / ROM: L

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od reku »

Tak tady je odpověď od Sunnysoft - takže opravdu asi mají pravdu ti, co hovoří o ARMv7:

Dobrý den,
správně je Qualcomm MSM7227A, parametry sjednoceny s popisem.
Děkujeme za upozornění.
S pozdravem
Kabát Peter
www.SUNNYSOFT.cz

:-D To je v tom případě super cena za solidní mobil ! Jen ta nic moc baterie.... No ale to je kompromis za tu cenu... Na heureka.cz jsou ceny i několik stovek pod 4000 korun. Ale ještě není v prodeji.
Uživatelský avatar
Marek989
Droid
Příspěvky: 1869
Registrován: ned 13. lis 2011 0:18:43
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G
Tablet: Sony Xperia Z2 Tablet WiFi
Rom: Android 5.0.2
Bydliště: Praha

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od Marek989 »

Podle me bude lepší koupit zte mimosa x s tegrou 2 :/

Odesláno z mého Blade
Naposledy upravil(a) Marek989 dne pát 26. dub 2013 16:44:01, celkem upraveno 1 x.
SmartFouny: Nokia 5230 -> ZTE Blade -> HTC HD2 -> HTC EVO 3D - > Motorola Moto G
reku
Androiďák!
Příspěvky: 431
Registrován: ned 06. úno 2011 23:53:42
Typ mobilu / ROM: L

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od reku »

Jenže tady se bavíme o telefonu pod 4000 korun.
Mimosa bude stát kdoví kolik.... Může být i předražená vůči jiným značkám se stejnými parametry...
davidma
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: sob 07. dub 2012 17:20:01
Typ mobilu / ROM: zatim nemam android

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od davidma »

Zdravím hoši. Jak jsem našel tohle vlákno vyčkávajících na Bladea dvojku, musel jsem se zaregistrovat. Taky o něm uvažuju, ale mám trochu rozpaky. Buď počkám na tu dvojku nebo vemu jedničku. Flash teda asi mít bude, ale je to vůbec k něčemu? Jako flashové aplikace jsou sice pěkná věc, ale je to asi největší žrout FUPky a k našemu mobilnímu internetu si myslím že to vůbec není potřeba. Věc druhá je vzhled. Vzhledově se mě mnohem víc líbí Blade I. Za prvé je myslím si rozměrově o něco málo větší což mě vyhovuje, je to aspon pořádný kus mobilu. Za druhé designově se mě taky celkově líbí víc. I ta černá barva k němu sedne líp. Ta deep coffee nebo jak to nazývají se mě moc nezdá. Takže když to shrnu, tak jedinou výhodu kterou vidím (pro mě) je přisvětlovací dioda k fotáku ani tak ne pro foták (fotím zrcadlovkou, ne mobilem), ale de mě o to, že bych ju mohl použít jako baterku, když du v noci pěšky.

Ted připočtěte asi 1000 Kč k nástupci původního Blade a není lepší nakonec vzít starou dobrou jedničku? Co myslíte? :?: :-)
reku
Androiďák!
Příspěvky: 431
Registrován: ned 06. úno 2011 23:53:42
Typ mobilu / ROM: L

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od reku »

Lepší procesor má vliv i na rychlost přístroje a v aplikacích, hlavně hrách. Takže nejde jen o flash...
davidma
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: sob 07. dub 2012 17:20:01
Typ mobilu / ROM: zatim nemam android

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od davidma »

reku píše:Lepší procesor má vliv i na rychlost přístroje a v aplikacích, hlavně hrách. Takže nejde jen o flash...
tak mě o hry moc nejde...na hry na cesty mam PSP, de mě hlavně o mobilní internet (EDGE), a myslím, že na to ten 600Mhz bohatě stačí. Viděl jsem v několika recenzích, že to běhá docela svižně :). S cyanogenmodem...
reku
Androiďák!
Příspěvky: 431
Registrován: ned 06. úno 2011 23:53:42
Typ mobilu / ROM: L

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od reku »

Ano, tak to ti bude stačit jednička. Úplně v pohodě ;-)
Uživatelský avatar
Marek989
Droid
Příspěvky: 1869
Registrován: ned 13. lis 2011 0:18:43
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G
Tablet: Sony Xperia Z2 Tablet WiFi
Rom: Android 5.0.2
Bydliště: Praha

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od Marek989 »

Lepší je vzít dvojku, mas tam totiž o mnoho výkonnější hardware.. to se pak pozná...
Zase tapatalk blbne
SmartFouny: Nokia 5230 -> ZTE Blade -> HTC HD2 -> HTC EVO 3D - > Motorola Moto G
Uživatelský avatar
adis002
Robot
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv 07. říj 2010 14:23:17
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 2X
Twitter: adis002
Rom: MiUi
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od adis002 »

K tomu procesoru- jedná se o mírně předělaný ARMv6 procesor Qualcomm 7227(T), který je s Bladeovi 1, LG Optimus One, SE Xperia X8 a vlastně v každém 3. zařízení :) jeho úpravou je to, že běží na instrukcích ARMv7-A, díky čemuž ho dokázali vytáhnout právě na 1 GHz... GPUčko je stále extrémně slaboučké Adreno 200, ale angry birds si na tom stále slušně zahrajete :-) a kdybych to měl přiřadit k nějakému ARM Cortex, což u Qualcommu nejde, protože mají vlastní architekturu Snapdragon, tak je to předělaný ARM Cortex-A5 (Snapdragon S1)
LG P990 Optimus 2X, 1,5GHZ
poradna ohledně čínských tabletů
davidma
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: sob 07. dub 2012 17:20:01
Typ mobilu / ROM: zatim nemam android

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od davidma »

Tak jsem si ještě dnes objednal Blejda za 2870 Kč. A věřím, že jsem chybu neudělal, nevidím žádné podstatné výhody ve dvojce. Na internet ten procesor bohatě stačí, navíc vzhledově se mě mnohem víc líbí jednička...
racik198
Androiďák!
Příspěvky: 286
Registrován: úte 15. úno 2011 17:16:57
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade+LG P970+SIII Mini

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od racik198 »

Tak nevím jestli vyměnit Blade I za Blade II. GPU je u obou stejné, CPU je u Blade II o kus lepší, ale nevím jestli pujde taktovat. Kupoval jsem Blade I za 1500Kč jako nefunkční poté co ho nezkušený člověk brickl a nevěděl jak unbrick. Takže bych si možná Blade II koupil jako cestovní mobil, Blade I by zůstal na pokusy a Optimus Black by byl jako hlavní.
SGSIII Mini Stock 4.1.2 <-- Spokojenost
LG Optimus Black Zeus Marvel v11 ICS 4.0.4
ZTE Blade Android 4.0.4 ColdFusionX OC:700Mhz
Sony MDR-ZX300 USER
Uživatelský avatar
Marek989
Droid
Příspěvky: 1869
Registrován: ned 13. lis 2011 0:18:43
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G
Tablet: Sony Xperia Z2 Tablet WiFi
Rom: Android 5.0.2
Bydliště: Praha

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od Marek989 »

GPU má blade II ADRENO 205, zatímco blade I má adreno 200
Edit:
Aha, asi jsem zblblej z V881, neboli blade+
SmartFouny: Nokia 5230 -> ZTE Blade -> HTC HD2 -> HTC EVO 3D - > Motorola Moto G
MichelinkaB
Stálý androiďák
Příspěvky: 103
Registrován: úte 08. pro 2009 11:50:59

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od MichelinkaB »

Myslíte, že rozdíl oproti ZTE Blade I je tak zásadní, že stojí za to připlatit tisícovku za II? Chci ten telefon pro mámu a rozhoduju mezi I a II. V podstatě by tedy měla ta II mít rychlejší procesor, led diodu, lepší foťák a android 2.3 oproti 2.2 co má I je to tak? To jsou veškeré rozdíly? Mě připadá, že pro normálního uživatele, který rozhodně nebude měnit rom stačí ta I, co myslíte?
Uživatelský avatar
ErrorJoe
Stálý androiďák
Příspěvky: 115
Registrován: stř 04. led 2012 16:57:12
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G
Tablet: Ainol NOVO 7 Venus

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od ErrorJoe »

Tak jsem pořád čekal a čekal na Blade II, až jsem si koupil Ascenda. :-) Jak to tak vypadá, tak Ascend způdobil stejný poprask jako kdysi Blade I, začíná se kolem něj vytvářet dost velká komunita, takže počítám, že i ROMek se dočkáme dřív. Oželel jsem teda menší rozměry Blada (fakt jsem původně nechtěl 4" telefon), ale jinak vřele doporučuju.
MichelinkaB
Stálý androiďák
Příspěvky: 103
Registrován: úte 08. pro 2009 11:50:59

Re: ZTE Blade II

Příspěvek od MichelinkaB »

teda za ty prachy mi nepřide o tolik lepší
Odpovědět

Zpět na „ZTE Blade II - obecná diskuze“