Prestigio MultiPhone 4055 DUO - FW/ROM/ROOT[CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4055

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

[CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4055

Příspěvek od negrbob »

Testovano na aktualnim modelu PAP4055 s FW 1.0.16.

Instalace CWM:
1. Telefon zatim nepripojujte nechte ho lezet nekde pobliz budeme ho potrebovat.
2. Stahnete soubor a rozbalte. http://ulozto.cz/xyLNaB6z/pap4055-recovery-flash-zip heslo: 4055
3. Otevrete spravce zarizeni v pocitaci, vypnete telefon vyndejte baterku a pripojte kabelem k PC na chvili se objevi nove zarizeni ( MT65xx preloader) kliknout pravym tlacitkem aktualizovat ovladac (pripadne 2x kliknout levym a otevre se info o zarizeni a zvolte aktualizovat ovladac) a manualne nainstalovat ovladac "MediaTek PreLoader USB VCOM Port" ze slozky Drivers podle verze vasich Windows (testovane Win7 64bit) - Pokud se nepovede napoprve staci jen odpojit tel a pripojit znova, opet bude chvilka na odchyceni zarizeni.
4. Odpojte telefon a spustte Flash_tool.exe
5. Kliknete vpravo na scatter-loading a nastavte cestu do adresare /PAP4055 Recovery CWM/MT6577_Android_scatter_emmc.txt a dejte otevrit.
6. Nahore v nabidce ikon kliknete na download a v nasledujici volbe potvrdte ANO ze chcete pokracovat.
7. Pripojte vypnuty telefon - spusti se sam od sebe download recovery do telefonu. Nyni muzou nastat dve situace; Projede download zakonceny oknem se zelenym krouzkem. A nebo druha varianta projede prvni cast downloadu a pocitac zacne instalovat sam od sebe dalsi driver "MediaTek DA USB VCOM Port" a flash program vyhodi chybu. Neni se ceho bat jen odpojte telefon vyndejte baterku po par vterinach ji vratte zpet kliknete znovu na download znovu kliknete na ANO a pripojte vypnuty telefon. Ted by melo zdarne dorazit recovery do telefonu a potvrzenim bude zeleny krouzek v novem okne.
8.Odpojte kabel od telefonu vyndejte/zandejte baterku a drzte VOL+ a Power a jste v CWM recovery.

ROOT:
1. Ve slozce ROOT se nachazi soubor SuperSU-v1.04.zip ktery nahrajte na kartu nebo do pameti telefonu.
2. Spuste recovery a vyberte "install zip from sdcard" pak vyberte misto odkud chcete soubor nainstalovat zalezi podle mista ulozeni "from sdcard" nebo "from internal sdcard" najdete uvedeny soubor a potvrdte tlacitkem power.
3. vyberte reboot system

Tot vse. :-)

Cesta zpet na origo recovery pokud by bylo treba:
Postup stejny jako s CWM jen misto do slozky Recovery CWM smerovat do Recovery Origo. Zbytek postupu je stejny. V telefonu spustit aplikaci SuperSu a v nastaveni dat odstranit root.

THNX:
Milda2000 za CWM recovery 6.0.2.8
Atlet69 za SuperSU-v1.04.zip
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
Tommy_CZ
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 09. zář 2013 16:38:22
Typ mobilu / ROM: i9300+i9000+Prestigio 4055
Tablet: Sencor 9,7 V2 RTN (Chuwi v99)

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4055

Příspěvek od Tommy_CZ »

Díky za ten návod, rád bych se zeptal, ty reklamy (grr!!!) při každém startu, např. na tu jejich čtečku atd., jdou nějak (třeba pomocí rootu) zlikvidovat?
gulomet
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 04. čer 2013 10:22:27
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia X8

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4055

Příspěvek od gulomet »

Nemas nahodou root na verziu 1.0.22?
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4055

Příspěvek od negrbob »

Stejny postup na verzi fw nezalezi.

@telefon
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
gulomet
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 04. čer 2013 10:22:27
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia X8

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4055

Příspěvek od gulomet »

Diky. Potom som to rozbehal. Na prvy krat mi nesiel loader (aj ked bol zeleny kruzok). Ale potom sa podarilo rozbehat...
Špekodlak
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 25. bře 2013 18:58:26
Typ mobilu / ROM: Prestigio Multiphone PAP4055 DUO

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4055

Příspěvek od Špekodlak »

Podařilo se mi najít jednodušší způsob na root tohohle telefonu. Vůbec se nepřepisuje bootloader a není ani potřeba připojení k počítači. Našel jsem ho na adrese:
http://www.jellydroid.com/2013/08/how-t ... hone-4055/

Stačí stáhnout a nainstalovat Framaroot APK.
http://forum.xda-developers.com/attachm ... 1375631419
Po jeho spuštění je potřeba zadat: install su a exploit: boromir.
Pokud se objeví okno s nápisem success je vše ok, pokud aplikace spadne (jako mě) je potřeba postup ještě jednou opakovat.
Následně už jen restart a je hotovo :-)

EDIT:
Tommy_CZ
Reklam se pomocí rootu zabavíš poměrně snadno. Stačí smazat (rozuměj zazálohovat a pak smazat) soubory v /system/media bootanimation.zip bootanimationipo.zip shutanimation.zip shutaudio.mp3 bootaudio.mp3 (například pomocí total commanderu) a rázem je z reklamy prostý nápis android :)

EDIT by jumbo78:
Nepiš dva a více příspěvků pod sebe, od toho máš tlačítko "Upravit"! Přečti si prosím pravidla fóra a dodržuj je.


EDIT by špekodlak
moc se omlouvám
Uživatelský avatar
Hellgate
Stálý androiďák
Příspěvky: 68
Registrován: pát 01. kvě 2009 14:26:51
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 Lite ROOT [ALE-L21 B120]

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4055

Příspěvek od Hellgate »

Čauky všem, prosím o radu.
Podle návodů jsem udělal root, zbavil se animací, ale ještě bych se potřeboval zbavit těch jejich nainstalovaných aplikací. Lze to nějak ? Nebyla by nějaká ROM
bez těchto věcí a plně v CZ. Díky za rady.

PS: Pokud by někdo uměl odstranit z orig. ROM ten balast, tak rád poskytnu finanční kompenzaci za ztrátu času.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4055

Příspěvek od LivArt »

Když máš root, tak nainstaluj Link2SD a co nechceš, tak zakaž. Při nejhorším uděláš hard reset a telefon znova nabootuje.
Uživatelský avatar
Hellgate
Stálý androiďák
Příspěvky: 68
Registrován: pát 01. kvě 2009 14:26:51
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 Lite ROOT [ALE-L21 B120]

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4055

Příspěvek od Hellgate »

Díky zkusím, ale byl bych radši za čistou ROM bez Prestigio programů.
Uživatelský avatar
kowalski
Stálý androiďák
Příspěvky: 97
Registrován: sob 18. črc 2009 19:09:17
Typ mobilu / ROM: Android One
Bydliště: vidím na Sněžník
Kontaktovat uživatele:

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4055

Příspěvek od kowalski »

Zdravím,
nabídlo mi to jede update a provedl jsem ho bez problémů.
Poté jsem dle návodu udělal root a proběhl ok.
Pak jsem ho začal bez problémů používat (až na tu blbou gps) a zase naskočil další update a po stažení a restartu jsem vyzván abych potvrdil instalaci update.zip
když to udělám dopadne to takhle.
Obrázek
Bosch Com 509 => Siemens C25 => Siemens M35 => Siemens ME45 => Siemens M65 => Sony Ericsson K800i => Samsung U900soul => SGS2 => SGS3 => SGS5 => P8 => Xperia XZ => Nokia9
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4055

Příspěvek od LivArt »

Musíš mít stock recovery.
Frenky20
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 22. srp 2014 8:44:29
Typ mobilu / ROM: Prestigio PAP4055 DUO

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4055

Příspěvek od Frenky20 »

Dobry. Telefon Prestigio PAP4055 som si rootnol podla pokynov a pracuje super, aplikacie ktore mi vadili som odstranil, lenze podla navodu ako je uvedene vyssie na reklamy (nechcem teraz spamovat ) /system/media bootanimation.zip bootanimationipo.zip shutanimation.zip shutaudio.mp3 bootaudio.mp3 ...som nic take v mobile nenasiel teda neviem tie reklamy odstranit. Chcel by som vediet ci nemam nieco spravne alebo ci jestvuje iny postup. Dakujem za odpoved !
energizer
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 05. čer 2014 12:02:45
Typ mobilu / ROM: Prestigio PAP4055 DUO

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4055

Příspěvek od energizer »

negrbob píše:Testovano na aktualnim modelu PAP4055 s FW 1.0.16.

Instalace CWM:
1. Telefon zatim nepripojujte nechte ho lezet nekde pobliz budeme ho potrebovat.
2. Stahnete soubor a rozbalte. http://ulozto.cz/xyLNaB6z/pap4055-recovery-flash-zip heslo: 4055
3. Otevrete spravce zarizeni v pocitaci, vypnete telefon vyndejte baterku a pripojte kabelem k PC na chvili se objevi nove zarizeni ( MT65xx preloader) kliknout pravym tlacitkem aktualizovat ovladac (pripadne 2x kliknout levym a otevre se info o zarizeni a zvolte aktualizovat ovladac) a manualne nainstalovat ovladac "MediaTek PreLoader USB VCOM Port" ze slozky Drivers podle verze vasich Windows (testovane Win7 64bit) - Pokud se nepovede napoprve staci jen odpojit tel a pripojit znova, opet bude chvilka na odchyceni zarizeni.
4. Odpojte telefon a spustte Flash_tool.exe
5. Kliknete vpravo na scatter-loading a nastavte cestu do adresare /PAP4055 Recovery CWM/MT6577_Android_scatter_emmc.txt a dejte otevrit.
6. Nahore v nabidce ikon kliknete na download a v nasledujici volbe potvrdte ANO ze chcete pokracovat.
7. Pripojte vypnuty telefon - spusti se sam od sebe download recovery do telefonu. Nyni muzou nastat dve situace; Projede download zakonceny oknem se zelenym krouzkem. A nebo druha varianta projede prvni cast downloadu a pocitac zacne instalovat sam od sebe dalsi driver "MediaTek DA USB VCOM Port" a flash program vyhodi chybu. Neni se ceho bat jen odpojte telefon vyndejte baterku po par vterinach ji vratte zpet kliknete znovu na download znovu kliknete na ANO a pripojte vypnuty telefon. Ted by melo zdarne dorazit recovery do telefonu a potvrzenim bude zeleny krouzek v novem okne.
8.Odpojte kabel od telefonu vyndejte/zandejte baterku a drzte VOL+ a Power a jste v CWM recovery.

ROOT:
1. Ve slozce ROOT se nachazi soubor SuperSU-v1.04.zip ktery nahrajte na kartu nebo do pameti telefonu.
2. Spuste recovery a vyberte "install zip from sdcard" pak vyberte misto odkud chcete soubor nainstalovat zalezi podle mista ulozeni "from sdcard" nebo "from internal sdcard" najdete uvedeny soubor a potvrdte tlacitkem power.
3. vyberte reboot system

Tot vse. :-)

Cesta zpet na origo recovery pokud by bylo treba:
Postup stejny jako s CWM jen misto do slozky Recovery CWM smerovat do Recovery Origo. Zbytek postupu je stejny. V telefonu spustit aplikaci SuperSu a v nastaveni dat odstranit root.

THNX:
Milda2000 za CWM recovery 6.0.2.8
Atlet69 za SuperSU-v1.04.zip
V čem to zlepší tento telefon? Promin jsem uplný laijk
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4055

Příspěvek od LivArt »

Nepotřebuješ to.
Špekodlak
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 25. bře 2013 18:58:26
Typ mobilu / ROM: Prestigio Multiphone PAP4055 DUO

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4055

Příspěvek od Špekodlak »

Protože jsem nedávno řešil problém s tímhle telefonem pap4055duo, zjistil jsem, že se nikde na netu nedá najít záloha romky. Tak jsem je z jednoho nepoužívaného kusu stáhnul a nahrál jsem je zde:

Originální stock rom v 1.0.28, která je rootnutá a má nainstalovaný busybox:
http://uloz.to/xJqKq9rR/pap4055duo-stoc ... usybox-zip

Originální stock rom v 1.0.28:
http://uloz.to/xDUdNzPK/pap4055duo-stock-rom-1-0-28-zip

Originální stock rom v 1.0.22:
http://uloz.to/xzb6mBSq/pap4055duo-stock-rom-1-0-22-zip

Originální stock rom v 1.0.16:
http://uloz.to/x434thpE/pap4055duo-stock-rom-1-0-16-zip

Všechny obsahují rom obraz, rozbalené soubory pro sp flash tool, scatter file a obsah sd karty. Vše je zabaleno v zipu a potom v 7z (lzma). Pro rozbalení použijte například program 7zip.
Pozor: Nikdy neflashujte PRELOADER a DSP_BL
Jirka04
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 08. led 2015 9:50:59
Typ mobilu / ROM: Prestigio Multiphone 4055
Mobil 2 / ROM: Lenovo A7000

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4055

Příspěvek od Jirka04 »

Díky za zálohu romky, přesně tohle jsem hledal :palec:
Moje přihlášení na Gmail - http://gmail.prihlaseni.net/ a facebook - http://facebook.prihlaseni.net/
jupo2
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 13. srp 2015 10:14:18
Typ mobilu / ROM: 4055

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4055

Příspěvek od jupo2 »

Podarilo sa mi naflashovať PRELOADER a DSP_BL :-)
Je cesta spať?????
Odpovědět

Zpět na „Prestigio MultiPhone 4055 DUO - FW/ROM/ROOT“