Prestigio MultiPhone 4322 DUO - obecná diskuzeZvětšení vnitřní paměti telefonu [ROOT]

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
VitekCzech
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 07. srp 2014 21:27:02
Typ mobilu / ROM: Prestigio PAP 4055 DUO Android 4.1.1

Zvětšení vnitřní paměti telefonu [ROOT]

Příspěvek od VitekCzech »

Největší problém těchto telefonů je vemi malá interní paměť pro data aplikací, která se zaplní tak rychle až to není hezké.
Velikost tohoto oddílu je žalostných 0,99GB!
Je to spousta aplikací, které to částečně oddalují jako Foldermount, App2SD, .. ale nakonec paměť dojde i tak a přijde moment kdy nebude možné nainstalovat další aplikace.

A to uživatelé používající SD kartu, mají v úložišti nevyužitých 1,5GB prostoru! Co stím? Nešla by použít tato paměť i pro data? Šla, a jde to i v pohodlí aplikace.

Našel jsem funkční aplikaci, která vám přerozdělí tyto oddíly jak se vám zlíbí. Avšak je potřeba root.
Já jsem použil a doporučuji verzi s 2GB pro data. (při větších prý má systém problém z nedostatkem místa - nevyzkoušeno)
Takto vypadá moje úložiště po přerozdělení viz. spoiler
Spoiler:
Obrázek
Změna:
Data pro aplikace: 0,99GB -> 1,97GB
Paměť telefonu: z cca 1,56GB -> 0,59GB

Upozornění: !!!
- tento postup uvede váš telefon bez zálohy do továrního nastavení!! přijdete o veškerá data v telefonu (SD karta zůstane), proto je nutné udělat zálohu!
- nezaručuji funkčnost aplikace (je od kluků z XDA fóra a mám ji vyzkoušenou, ale neručím za to jen přeposílám dál :) )
- doporučuji si udělat kompletní zálohu telefonu v CWM, lze ji potom obnovit se všemi vašimi daty (návod na CWM v jiných tématech tohoto fóra)

Předpoklady: root, CWM/TWRP recovery, záloha telefonu v CWM/TWRP na SD kartě (záloha v PC také neuškodí ;) )
Postup:
1) stáhneme a spustíme aplikaci
2) vybereme položku 2GB a potvrdíme popup okno (bohužel není kompletně přeložená, ale OK je na pravé straně)
3) klikneme na REBOOT TO RECOVERY (opět OK je tlačírko na pravé straně), telefon by se vám měl restartovat do CWM recovery
4) Musíte dát "Wipe data/Factory reset" (wipe chache a dalvik cache neuškodí)
5) Obnovit zálohu a restartovat do systému ("reboot to system")

6) Pokud systém najel, zkontolujte si v nastavení-úložiště jestli se povedlo
Pokud telefon zústal na obrazovce s logem prestigia můžete vše vrátit do původního stavu: viz spoiler
Spoiler:
1) Připravíme si na SD kartu záchraný zip soubor (http://uloz.to/xY8wNyYX/ritz-partition-mod-4055-zip heslo: 4055 )
2) Zapneme do recovery (držíme hlasitost + a napájecí tlačítko zároveň)
3) vybereme "install zip from sd card" a "choose zip from sdcard" a vybereme připravený záchraný zip a flashneme
4) následně v "advanced" dáme "restart to recovery" (rozhodně ne reboot to system)
5) po té "wipe data/ factory reset"
6) a v "backup and restore" a "restore" obnovíte vaši zálohu
7) "reboot to system" a máme vše jak bylo :) (Avšak již nepokračujte v návodu)
Pokud nechcete obnovit zálohu, tak máte hotovo.
Pokud ano tak pokračujte v návodu

7) Restartujte opět do CWM recovery
8) Wipe data/factory reset (neuškodí)
9) a v "backup and restore" a "restore" obnovíte vaši zálohu
10) nyní již "reboot to system" a máme všechny data jak byly a přerozdělenou paměť :)

PS: vše jde vrátit zpět pomocí návodu ve spoileru výše u bodu 6) :)

Pokud v návodu uvidíte nějakou chybu, nebo víte jak něco říct lépe, tak neváhejte napsat :)

Odkazy:
apliakce: https://www.wuala.com/jaydvn/Apps/Mt657 ... on_EN.apk/
původní fórum: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1914184
Odpovědět

Zpět na „Prestigio MultiPhone 4322 DUO - obecná diskuze“