VideoSdílení obrazovky

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
jirbar
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 5
Mobil 2 / ROM: Stará Nokia
Tablet: Lenovo Tab4 8", Huawei MediaPad T5 10"
Tablet 2 / ROM: Android Box Vorke Z6

Sdílení obrazovky

Příspěvek od jirbar » pon 11. kvě 2020 19:57:11

Mám tablet, Smart TV LG a Android box u starší TV. Jde mi o sdílení obrazovky tabletu. Přenos uloženého video souboru v tabletu na obrazovku TV přes DLNA není problém.
Sdílení obrazovky tabletu aplikací Miracast Shortcut na obrazovku Smart TV taky není problém. TV umí Miracast.

Ovšem potřeboval bych poradit jak sdílet obrazovku tabletu na starší TV, která je připojená kabelem HDMI k Android boxu. Co nainstalovat do Android boxu, případně i do tabletu.

xanthor
Kyborg
Reputace: 83
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Sdílení obrazovky

Příspěvek od xanthor » pon 11. kvě 2020 21:53:25

Pokud ten tablet nemá výstup videa (samostatné HDMI, MHL přes micro usb, video výstup přes usb-c atd.) nebo ten Android box nemá Android TV a nefunguje jako Chromecast, tak bez dalšího hardware pravděpodobně nijak.

Autor tohoto vlákna
jirbar
Stálý androiďák

Příspěvek od jirbar » úte 12. kvě 2020 10:55:18

Nejsem si tak jist. V tabletu aplikace Miracast Shortcut pochopitelně přenos na Smart TV funguje. Zkoušel jsem aplikaci 1001 tvs trochu se nedařilo. Myslím že jsem musel zadat IP adresu toho Android boxu. Snad nešel zvuk. Otázka je zda Android box jako klient má mít stejnou aplikaci. Není problém si zaplatit PRO verzi.
Uvítal bych i typ na nějaké levnější hardware z Číny. TV má hdmi takže třeba přímo přes TV nebo USB třeba přes Android box.

dufko
Droid
Reputace: 56
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Příspěvek od dufko » úte 12. kvě 2020 11:54:19

LivArt
Terminátor
Reputace: 252
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI5 LOS17
Mobil 2 / ROM: SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » úte 12. kvě 2020 15:32:38

Já na android TV používám tohle: https://play.google.com/store/apps/deta ... .airscreen
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
jirbar
Stálý androiďák

Příspěvek od jirbar » úte 12. kvě 2020 20:34:40

To dufko: První aplikace je placená, celkem by nevadilo, ale rád bych vyzkoušel, ovšem asi půl hodiny na vrácení peněz je málo.
Ten vysílač a přijímač vyzkouším

To LivArt: Aplikaci jsem nainstaloval do Android boxu a úspěch se dostavil. Jenže v tabletu bylo několik aplikaci s Miracastem určitě běžely na pozadí a já nevím s čím ten program spolupracuje. Tak jsem vše odinstaloval. Byla tam i apka Web video Cast. No něco být musí. Teď v tabletu běží apka Miracast Shortcut.

Něco k nastavení. Čeština není, Angličtina bída. Co nastavit, co změnit, co vypnout.
Aplikace v tabletu Miracast Shortcut nabízela připojení Jméno boxu a Cast i Miracast. Myslím, že funkční je oboje. V Setingu se asi nechá Cast vypnout, Miracast zapnout. Možná DLNA vypnout.
Dalších hodně položek jako Other, Advanced, Recorder které jsou většinou vypnuté. Asi na placenou verzi. Dal bych jednorázově, jenže je to předplatné na rok. Vidím i položku Translation. Nevím zda se nenechá sehnat čeština.
Nevim že bych měl Miracast nastaven na Turn Off After 15 min (nevím k čemu to je), ale je fakt, že tablet hlásil, že dojde k ukončení spojení. Nevím která aplikace to přerušila.
Zatím děkuji a bližší rady uvítám

dufko
Droid
Reputace: 56
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Příspěvek od dufko » úte 12. kvě 2020 23:36:56

jirbar píše:To dufko: První aplikace je placená, celkem by nevadilo, ale rád bych vyzkoušel, ovšem asi půl hodiny na vrácení peněz je málo.
máš čas 48 hodín

Autor tohoto vlákna
jirbar
Stálý androiďák

Příspěvek od jirbar » stř 13. kvě 2020 8:48:19

Díky. Mrknu na to. Mezitím jsem zkoušel AllCast. Puštěná Smart TV ke které je připojen Android box Vorke. V tabletu pustím AllCast a ten mi hlásí se připojit k LG což nechci. Takže v Android boxu pustím AllCast Receiver. V tabletu se mi nabídne připojit se k Vorke. Vyberu Vorke. V tabletu nad nějakým menu vidím Vorke connected. Na obrazovce TV je žlutý Avatar pod tím AllCast Receiver a už se to ani nehne a na nic nereaguje.
Ještě dotaz. Ten placený má být instalovaný 2x nebo kde. A pokud jen jednou co v druhém zařízení. Zatím mimo toho AllCast mám instalován v tabletu Miracast Shortcut který spolupracuje jak se Smart TV LG i s tím programem Airscreen od LivArt

Odpovědět

Zpět na „Video“