Prestigio MultiPhone 3540 DUO - FW/ROM/ROOT[CWM+ROOT] pro Prestigio PAP3540

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

[CWM+ROOT] pro Prestigio PAP3540

Příspěvek od negrbob »

Testovano na aktualnim modelu PAP3540 s FW 1.0.06

Instalace CWM:
1. Telefon zatim nepripojujte nechte ho lezet nekde pobliz budeme ho potrebovat.
2. Stahnete soubor a rozbalte. http://ulozto.cz/xDd6cit7/pap3540-recovery-flash-zip heslo: 3540
3. Otevrete spravce zarizeni v pocitaci, vypnete telefon vyndejte baterku a pripojte kabelem k PC na chvili se objevi nove zarizeni ( MT65xx preloader) kliknout pravym tlacitkem aktualizovat ovladac (pripadne 2x kliknout levym a otevre se info o zarizeni a zvolte aktualizovat ovladac) a manualne nainstalovat ovladac "MediaTek PreLoader USB VCOM Port" ze slozky Drivers podle verze vasich Windows (testovane Win7 64bit) - Pokud se nepovede napoprve staci jen odpojit tel a pripojit znova, opet bude chvilka na odchyceni zarizeni.
4. Odpojte telefon a spustte Flash_tool.exe
5. Kliknete vpravo na scatter-loading a nastavte cestu do adresare /PAP3540 Recovery CWM/MT6575_Android_scatter_emmc.txt a dejte otevrit.
6. Nahore v nabidce ikon kliknete na download a v nasledujici volbe potvrdte ANO ze chcete pokracovat.
7. Pripojte vypnuty telefon - spusti se sam od sebe download recovery do telefonu. Nyni muzou nastat dve situace; Projede download zakonceny oknem se zelenym krouzkem. A nebo druha varianta projede prvni cast downloadu a pocitac zacne instalovat sam od sebe dalsi driver "MediaTek DA USB VCOM Port" a flash program vyhodi chybu. Neni se ceho bat jen odpojte telefon vyndejte baterku po par vterinach ji vratte zpet kliknete znovu na download znovu kliknete na ANO a pripojte vypnuty telefon. Ted by melo zdarne dorazit recovery do telefonu a potvrzenim bude zeleny krouzek v novem okne.
8.Odpojte kabel od telefonu vyndejte/zandejte baterku a drzte VOL+ a Power a jste v CWM recovery.

ROOT:
1. Ve slozce ROOT se nachazi soubor Super-su.zip ktery nahrajte na kartu nebo do pameti telefonu.
2. Spuste recovery a vyberte "install zip from sdcard" pak vyberte misto odkud chcete soubor nainstalovat zalezi podle mista ulozeni "from sdcard" nebo "from internal sdcard" najdete uvedeny soubor a potvrdte tlacitkem power.
3. vyberte reboot system

Tot vse. :-)

Cesta zpet na origo recovery pokud by bylo treba:
Postup stejny jako s CWM jen misto do slozky Recovery CWM smerovat do Recovery Origo. Zbytek postupu je stejny. V telefonu spustit aplikaci SuperSu a v nastaveni dat odstranit root.

THNX:
Milda2000 za CWM recovery 6.0.2.8
Atlet69 za Super-SU.zip
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
funes35
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 10. dub 2012 22:45:54
Typ mobilu / ROM: Prestigio Multiphone 4500 DUO
Rom: PAP4500TDUO v5.

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP3540

Příspěvek od funes35 »

Overene root uplne bez problemov . Dakujem.
maxiKINGdavid
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 08. črc 2013 17:20:53
Typ mobilu / ROM: Prestigio 3540

Problem

Příspěvek od maxiKINGdavid »

Zasekol som sa uz pri 2. bode mne nic nevypise ked mam vybratu baterku a ked ju mam tak mi vyoise Unknow device. Co s tym?
Glass
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: pon 04. črc 2011 14:02:46
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7000 Marshmallow
Tablet: Prestigio PMP5770D

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP3540

Příspěvek od Glass »

Ahoj,
mam problem, co taky jinyho. ;)
Mam Prestigio Multiphone 5000T DUO, ktery jsem rootoval podle navodu na tento model.
Manzelce jsem koupil Prestigio Multiphone 3540 DUO a mam problem s USB portem. Nove zarizeni se nezjevuje.
Jak ho zjevim, co odebrat, ci pridat?
Diky
franta26
Stálý androiďák
Příspěvky: 205
Registrován: ned 16. zář 2012 19:57:14
Typ mobilu / ROM: Prestigio MultiPhone 3540 DUO
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1
Rom: 4.1.2

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP3540

Příspěvek od franta26 »

Mám zajímavý problém, CWM jsem podle postupu flashnul, jednou jsem se potom do CWM recovery dostal. Pak jsem ovšem zjistil, že nemám v telefonu uložený Super-su.zip, takže jsem telefon restartoval, nahrál do něj Super-su.zip a opět ho vypnul (vytáhl a znovuvložil baterku). Při dalším pokusu o spuštění CWM recovery mi vždy naskočí úvodní obrazovka a pak jen prázdná obrazovka. Zkoušel jsem i nový flash, vrácení origo a nový flash. Už se prostě do CWM recovery nedostanu.
Nevíte někdo co s tím ?
zijo1
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 03. říj 2013 14:58:35
Typ mobilu / ROM: PAP3540

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP3540

Příspěvek od zijo1 »

Is it possible to root PAP3540 FW 1.0.10 with this method?

Thanks for your answer
Naposledy upravil(a) zijo1 dne pát 11. říj 2013 8:46:57, celkem upraveno 1 x.
franta26
Stálý androiďák
Příspěvky: 205
Registrován: ned 16. zář 2012 19:57:14
Typ mobilu / ROM: Prestigio MultiPhone 3540 DUO
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1
Rom: 4.1.2

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP3540

Příspěvek od franta26 »

Takže můj problém vyřešen. Stačí telefon s prázdnou svítící obrazovkou po spuštění přes VOL UP+POWER nechat pár minut a on nakonec do CWM Recovery najede.
ond96
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: pon 27. kvě 2013 18:49:51
Typ mobilu / ROM: Prestigio

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP3540

Příspěvek od ond96 »

Když chci jen root, potřebuji i custom recovery?

edit: Negrbobe děkuji za návod a menší dopomoc přes SZ. Jen u kroku 3. jsem baterku musel mít ve phonu, jinak se nic neukázalo. Root mám už taky.
Glass
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: pon 04. črc 2011 14:02:46
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7000 Marshmallow
Tablet: Prestigio PMP5770D

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP3540

Příspěvek od Glass »

Help, pls... Nejsem schopny prejit pres bod 7. Mam PAP3540 FW 1.0.10.
franta26
Stálý androiďák
Příspěvky: 205
Registrován: ned 16. zář 2012 19:57:14
Typ mobilu / ROM: Prestigio MultiPhone 3540 DUO
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1
Rom: 4.1.2

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP3540

Příspěvek od franta26 »

2monca.feryna:
Pokud chceš, aby ti někdo mohl odepsat do soukromých zpráv, tak si zruš to nastavení, které to blokuje.
Jinak, pokud tím, že tě to neupozorňuje po rootu na aplikace myslíš to, že ti to nenabízí aktualizace aplikací, tak to se nastavuje přímo v Google Play, ale s rootem to nijak nesouvisí.
pepa23
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 02. led 2014 17:21:11
Typ mobilu / ROM: Prestigio multiphone PAP3540

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP3540

Příspěvek od pepa23 »

Vse se povedlo :) jen mi nejde alikece SMS a MMS :(
Mohl by mi nekdo poradit jakou ROMku bych si tam mohl hodit?
Diky:)
akosvegh123
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 20. led 2014 13:42:12
Typ mobilu / ROM: h
Tablet: b
Rom: b

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP3540

Příspěvek od akosvegh123 »

lol! někdo udělat video o tom, jak vykořenit odpověď na tuto Prestigio multiphone 3540, a pokud máte odkaz na video a poslat soubor super-su, které mají být staženy. Díky předem! akosvegh :help:


ordítás
lol! someone to do a video on how to root answer to this prestigio multiphone 3540 and if you have video link and send the super-su file to be downloaded. Thanks in advance! akosvegh :help:
kluknawa235
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: úte 11. čer 2013 7:57:21
Typ mobilu / ROM: ZTE Grand X in
Rom: GXI_THUV1.0.0B06

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP3540

Příspěvek od kluknawa235 »

ahoj,

mam taky problem z telefonom, ze neviem ho pripojit cez kabel k PC.

da sa aj ináč rootnut alebo nahrat CWM donho.
velmy bi mi to pomohlo.
cestina
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 23. srp 2014 17:10:26
Typ mobilu / ROM: Prestigio Multiphone 3540 DUO

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP3540

Příspěvek od cestina »

funguje to, ale mal som s tym trochu problemy, kym som pochopil, co treba vlastne robit. :)

druha vec je, že som si skoro odpálil telefón. zrazu sa proste vypol, a nesiel zapnut, po viacerych pokusoch sa mi ho podarilo znovu rozchodiť, ale musel som dať "factory reset"

pozitívom toho všetkeho je, ze zrazu je oveľa živší, a nevypisuje mi "storage space is running out"

tretia vec: celkom som nepochopil, načo je vlastne ten ROOT?

teraz rozmyslam, ze ja som sa dostal asi len po Recovery CWM (vzhladom k tym problemom som uz druhykrat Super-su.zip nespustal). co to znamena? mám rootnuty telefon? alebo nie?

Mimochodom stále neviem, ako odstrániť kopec tých zbytočných aplikácií, ktoré tam vyrobca Prestigio ponahraval?

som tu nováčik, dik za pochopenie.
Odpovědět

Zpět na „Prestigio MultiPhone 3540 DUO - FW/ROM/ROOT“