Prestigio MultiPhone 4044 DUO - obecná diskuzeReklamace s poškozeným display u CZC

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
andre97
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 13. bře 2014 20:34:49
Typ mobilu / ROM: Lenovo A6000

Reklamace s poškozeným display u CZC

Příspěvek od andre97 »

Zdravím, jsem tady na forum nový, tak doufám, že jsem založil téma ve správné sekci.
Mám takový problém, vlastním od vánoc Prestigio MultiPhone PAP4044 DUO, po měsíci šel na reklamaci s audio jackem. Vyjádření technika bylo: Oprava základní desky. Ale po reklamaci jsem si začal všímat, že dotyk funguje jak chce, nefunguje GPS, zamrzá, v manuálu i na stránkach je napsáno, že telefon má interní pamět 4gb, ale můj má 2gb a když jsem telefon spustil do rootu (Volume + power) tak se mi ukázal mrtvý ležíci android s červeným vykřičníkem. Po dlouhé době najede.

Dal bych ho na reklamaci, ale stála se mi nepříjemná věc. Dostal se mi do obalu nějaký bordel a poškrábal display. U prostřed displaye ze zhora dolů tenká čára asi 4cm. Vemou mi to na vrácení telefonů, nebo za výměnu nového? Telefon jsem kupoval u CZC v Ostravě.

Předem děkují za odpovědi.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Reklamace s poškozeným display u CZC

Příspěvek od Mirda86 »

Skrabanec na displayi neni duvod k neprijeti do reklamacniho rizeni.
Nech si vymenit telefon za novej kus.V ramci rozporu s kupni smlouvou.Respektive zadej vymenu a ne opravu.
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Reklamace s poškozeným display u CZC

Příspěvek od roy100 »

Obávám se, že na to je už pozdě, o výměnu jsi měl žádat při první reklamaci, teď již jen tři stejné závady nebo čtyři různé.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Reklamace s poškozeným display u CZC

Příspěvek od ludekbrno »

Pokud je to do šesti měsíců od data prodeje, tak může stále žádat výměnu za nový kus.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Reklamace s poškozeným display u CZC

Příspěvek od roy100 »

To platí v případě první reklamace. Logicky, protože pokud platí právní fikce existence vady již při znakoupení, je spotřebitel povinen vadu reklamovat bez zbytečného odkladu, tedy nejpozději při první reklamaci. Pokud při ni spotřebitel nic nenamítal má se za to, že rozpor s kupní smlouvou nenastal.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Reklamace s poškozeným display u CZC

Příspěvek od ludekbrno »

Pokud vím, tak v zákoně není nic ve smyslu, že by se to týkalo jen první závady v tom půl roce. Obecně se předpokládá, že každá závada, která se projevila do 6-ti měsíců, byla ve výrobku už v době prodeje, přestože se nemusela projevit hned. Proto tam je ta lhůta. Není tedy rozumný důvod, proč by již proběhlá reklamace nějaké vady měla rušit možnost požadavku na výměnu, pokud se vyskytne další vada stále ještě v půl roce. To by nemělo logiku.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Prestigio MultiPhone 4044 DUO - obecná diskuze“