Prestigio MultiPhone 4044 DUO - FW/ROM/ROOT[CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4044

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

[CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4044

Příspěvek od negrbob »

Testovano na aktualnim modelu PAP4044 s FW 1.0.8

Instalace CWM:
1. Telefon zatim nepripojujte nechte ho lezet nekde pobliz budeme ho potrebovat.
2. Stahnete soubor a rozbalte. http://ulozto.cz/xBW5sqPh/pap4044-recovery-flash-zip heslo: 4044
3. Otevrete spravce zarizeni v pocitaci, vypnete telefon vyndejte baterku a pripojte kabelem k PC na chvili se objevi nove zarizeni ( MT65xx preloader) kliknout pravym tlacitkem aktualizovat ovladac (pripadne 2x kliknout levym a otevre se info o zarizeni a zvolte aktualizovat ovladac) a manualne nainstalovat ovladac "MediaTek PreLoader USB VCOM Port" ze slozky Drivers podle verze vasich Windows (testovane Win7 64bit) - Pokud se nepovede napoprve staci jen odpojit tel a pripojit znova, opet bude chvilka na odchyceni zarizeni.
4. Odpojte telefon a spustte Flash_tool.exe
5. Kliknete vpravo na scatter-loading a nastavte cestu do adresare /PAP4044 Recovery CWM/MT6577_Android_scatter_emmc.txt a dejte otevrit.
6. Nahore v nabidce ikon kliknete na download a v nasledujici volbe potvrdte ANO ze chcete pokracovat.
7. Pripojte vypnuty telefon - spusti se sam od sebe download recovery do telefonu. Nyni muzou nastat dve situace; Projede download zakonceny oknem se zelenym krouzkem. A nebo druha varianta projede prvni cast downloadu a pocitac zacne instalovat sam od sebe dalsi driver "MediaTek DA USB VCOM Port" a flash program vyhodi chybu. Neni se ceho bat jen odpojte telefon vyndejte baterku po par vterinach ji vratte zpet kliknete znovu na download znovu kliknete na ANO a pripojte vypnuty telefon. Ted by melo zdarne dorazit recovery do telefonu a potvrzenim bude zeleny krouzek v novem okne.
8.Odpojte kabel od telefonu vyndejte/zandejte baterku a drzte VOL+ a Power jste v CWM recovery.

ROOT:
1. Ve slozce ROOT se nachazi soubor SuperSU-v1.04.zip ktery nahrajte na kartu nebo do pameti telefonu.
2. Spuste recovery a vyberte "install zip from sdcard" pak vyberte misto odkud chcete soubor nainstalovat zalezi podle mista ulozeni "from sdcard" nebo "from internal sdcard" najdete uvedeny soubor a potvrdte tlacitkem power.
3. vyberte reboot system

CWM zaloha telefonu:http://ulozto.cz/xJ2LZot7/pap4044-cwm-backup-zip heslo:4044
Stahnout rozbalit do interni pameti telefonu je dulezite aby to zustalo ve slozce clockworkmod, pak spustit CWM v telefonu vybrat backup and restore a pote volba restore from internal card.

Tot vse. :-)

Cesta zpet na origo recovery pokud by bylo treba:
Postup stejny jako s CWM jen misto do slozky Recovery CWM smerovat do Recovery Origo. Zbytek postupu je stejny. V telefonu spustit aplikaci SuperSu a v nastaveni dat odstranit root.

THNX:
Milda2000 za CWM recovery 6.0.2.8
Atlet69 za SuperSU-v1.04.zip
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
windindeed
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 16. čer 2013 12:48:04
Typ mobilu / ROM: Prestigio MultiPhone PAP4044 DUO

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4044

Příspěvek od windindeed »

Hello, negrbob!

First of all, thanks for this wonderful guide to finally get root access in PAP4044!

Would it be possible to translate this guide to english?
Google Translate is not doing very good. Especially at the step 7 - can't really understand the details.

If I do this, I need to be sure I do everything right.

Thanks for your time!
prewit
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 29. srp 2013 14:49:14
Typ mobilu / ROM: Prestigio PAP4044

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4044

Příspěvek od prewit »

Ahoj mám problém. Udělal sem root dle návodu a vše proběhlo v pořádku, poté sem si nainstaloval Titanium Backup a odinstaloval sem pár aplikací (facebook, email, rádio atp). restartoval sem mobil a všechno bylo v pohodě ale když sem ho restartoval po druhé tak mi zmizela notifikační lišta po každém dalším restartu mi přestávali fungovat i jiné aplikace.
Tak sem se rozhodl dát zpět origo recovery a když sem zapnul mobil tak se mi tam objevil ležatej android s vykřičníkem tak sem to opakoval asi desetkrát a žádná změna. Tak sem to vyzkoušel podle tohoto návodu:
A když začal download tak mi to vyhodilo tuhle chybovku: http://www.2i.cz/0a97b69c4f
A od tý doby mobil nejde ani zapnout.
Můžete mi prosím pomoc?
Uživatelský avatar
jurinacek14
Stálý androiďák
Příspěvky: 78
Registrován: pát 13. zář 2013 22:01:42
Typ mobilu / ROM: THL T11
Rom: 4.4.2 MOD

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4044

Příspěvek od jurinacek14 »

ahoj prosím mě nejde spustit skype ani google chrome jen se zapne a hned vypne nemohl by mi sem někdo dát i romku puvodní? nevim třeba 1.0.10 ? diky :)

prewit: taky sem to tak udělal a taky se mi stalo to stejný ale řekl bych ze když tam dáš to origo a podržiš vol+ + power tak se ti to v tom origu zapne do download režimu nebo něco takovýho a když máš to CWM tak se ti to zapne do toho CWM asi teda jinak opravu těch aplikací bych řešil asi přehráním systému komplet a příště asi nic nemazat bůh ví jestli to bylo tim mazáním nebo tim rootem. jinak nemůžu nikde sehnat ale oreginální systém takže kdyby někdo věděl pls odkaz díky :) jinak návod dobrej funguje :)

EDIT by pRo_lama:
Nepíš dva a viac príspevkov za sebou, od toho máš tlačítko "Upraviť"! Prečítaj si prosím Ťa pravidlá fóra a dodržuj ich!
FilipCZ
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: pon 08. dub 2013 17:55:38
Typ mobilu / ROM: THL 4000 [Stock]
Mobil 2 / ROM: nevlastnim
Twitter: nepotrebuju
Tablet: Lark Ultimate 8i (Win8.1 w Bing) (vyreklamovany)
Rom: štok

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4044

Příspěvek od FilipCZ »

jurinacek14 píše:ahoj prosím mě nejde spustit skype ani google chrome jen se zapne a hned vypne nemohl by mi sem někdo dát i romku puvodní? nevim třeba 1.0.10 ? diky :)
Stačí se kouknout na stránky Prestigia: http://www.prestigio.com/catalogue/Mult ... t/firmware
jurinacek14 píše:prewit: taky sem to tak udělal a taky se mi stalo to stejný ale řekl bych ze když tam dáš to origo a podržiš vol+ + power tak se ti to v tom origu zapne do download režimu nebo něco takovýho a když máš to CWM tak se ti to zapne do toho CWM
Pokud se telefon nezapne (zřejmě kvůli poškozenému bootloaderu), tak bude obtížné dostat se do recovery či download režimu. :) Taky jsem hard-bricknul můj PAP3500 DUO.
Uživatelský avatar
jurinacek14
Stálý androiďák
Příspěvky: 78
Registrován: pát 13. zář 2013 22:01:42
Typ mobilu / ROM: THL T11
Rom: 4.4.2 MOD

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4044

Příspěvek od jurinacek14 »

hele tohle mi nepomůže potřebuju komplet celou romku když dám tohle napíše to že už to tam je :D já sem si smazal asi nějaký věci z androidu tak celý nový systém potřebuju

dál sem zjistil že mi nejdou mazat ani upravovat kontakty aplikace vždycky když chci uložit nebo smazat kontakt zamrzne
FilipCZ
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: pon 08. dub 2013 17:55:38
Typ mobilu / ROM: THL 4000 [Stock]
Mobil 2 / ROM: nevlastnim
Twitter: nepotrebuju
Tablet: Lark Ultimate 8i (Win8.1 w Bing) (vyreklamovany)
Rom: štok

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4044

Příspěvek od FilipCZ »

Tady jsem našel snad celou ROMku (v1.0.10) údajně pro FlashTool:
http://yadi.sk/d/uoWrf0tY7lApc
--nebo--
http://yadi.sk/d/ZihRyfk76fW8I
Uživatelský avatar
jurinacek14
Stálý androiďák
Příspěvky: 78
Registrován: pát 13. zář 2013 22:01:42
Typ mobilu / ROM: THL T11
Rom: 4.4.2 MOD

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4044

Příspěvek od jurinacek14 »

díky moc otestuju a pak napíšu :) snad to pujde :D

tak sem to skusil myslím že to bude podobný jak návod tady ale pak mi to napíše nějakou chybu

dál už mi nejde zapnout mobil ani :D

tak moje asi poslední psaní už sem to vyřešil stim formátováním jak je v tom videu a jak tam dává format tak jak je tam to auto a je tam ta třetí tečka tak sem dal tu první a už mi to přestalo psát tu chybu a android se nahrál normálně :D


naleznuta další chyba nefungujou mi v tom simkarty sice to chce pin ale volat a aby mi někdo volal nejde nevíte proč? píše mi to NEPLATNÉ IMEI
Spoiler:
Bez názvu.png
Bez názvu.png (72.58 KiB) Zobrazeno 15936 x
Naposledy upravil(a) pRo_lama dne ned 15. zář 2013 19:35:15, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upravený obrázok!
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4044

Příspěvek od negrbob »

Jo to je tak kdyz si nekdo stahuje nahodne fw od rusaku z yandexu. Aktualne Imei muzes zadat rucne ale aby ti to v telefonu drzelo tak je potreba flashnout nand podle serioveho cisla telefonu a to zvladne zatimjen autorizovanej servis. :-) A doporucuju vymluvu ze se to stalo samo.
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
Uživatelský avatar
jurinacek14
Stálý androiďák
Příspěvky: 78
Registrován: pát 13. zář 2013 22:01:42
Typ mobilu / ROM: THL T11
Rom: 4.4.2 MOD

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4044

Příspěvek od jurinacek14 »

no nakonec sem našel na youtube tohle

docela kruté a funguje to takže FW je už funkční ani se mi nezdá ruskej ale klasicky tak jak sem ten mobil koupil tak to vipada uplně stejně ani to nebylo v ruštině :D takže paráda :D sem šťastnej lidi :D

EDIT by pRo_lama:
Necituj posledný príspevok! Prečítaj si prosím Ťa pravidlá fóra a dodržuj ich!


ještě by mě zajímalo jestli se do tohoto mobilu nedá sehnat silnější baterka ta 1500mAh se mi zdá málo teda jestli to má vliv na výdrž ta co je v 4055 2500mAh kdyby do toho šla dat bylo by to super :D
wretch
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 30. črc 2014 15:51:02
Typ mobilu / ROM: prestigio 4044

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4044

Příspěvek od wretch »

Zdravíčko.
Nemáte prosím někdo zálohu originální ROM telefonu?
zkoušel jsem nahrát jinou a na telefonu se vždy objeví jen logo a pak následuje restart.
díky
FJakub
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: ned 20. lis 2011 21:27:09
Typ mobilu / ROM: SONY Z2

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4044

Příspěvek od FJakub »

Dobrý den,
poradil by mi tu někde funkční root pro tento telefon? Jsem v tomto nováček, ale rád bych v telefonu smazal nepotřebné aplikace abych trochu uvolnil místo protože neustále narážím na hlášku o plné paměti.
Děkuji moc za vaši radu
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4044

Příspěvek od negrbob »

Stahni si Framaroot :)
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
FJakub
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: ned 20. lis 2011 21:27:09
Typ mobilu / ROM: SONY Z2

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4044

Příspěvek od FJakub »

Ten bohužel nefunguje!
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4044

Příspěvek od negrbob »

Kingroot?
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
Odpovědět

Zpět na „Prestigio MultiPhone 4044 DUO - FW/ROM/ROOT“