ZTE Grand X IN - FW/ROM/ROOTROOT / ClockworkMod recovery GRAND X IN

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
pedrop01
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: stř 20. črc 2011 17:06:37

ROOT / ClockworkMod recovery GRAND X IN

Příspěvek od pedrop01 »

Všetky tieto úkony s telefónom vykonávate na vlastné riziko možnosťou skončenia platnej záruky

ROOT GRAND X IN

1.) Zapnite telefón , ísť do nastavenia - možnosti pre vývojárov - zaškrtnúť USB ladenie.
2.) Pripojte telefón k počítaču cez rozhranie USB ( pre istotu komu sa nedarí pripojiť tu je driver
3.) Stiahnite si súbor GXI_root_NGT dvakrát kliknite na položku a čakajte na dokončenie operácie ( 2 x sa reštartne telefon ).obrázok
Po skončení pokračujte stlačením ľubovoľnej klávesy.
4.) Stlačením ľubovoľnej klávesy ukončite aplikáciu a odpojte telefón od PC a máte hotový ROOT.


ClockworkMod recovery GRAND X IN

Upozornenie : zavedenie ClockworkMod recovery do telefónu prichadzate o záruku !!!( hlavne Telekom lebo nebol oficialne vydaný stock recovery pre Sk TSKV1.0.0B01 ani TSKV1.0.0B02, ale Orange Santa Barbara tam stock recovery má GXI_OSKV1.0.0B02 a návrat späť by nemal byť problém ALE!!!)

Postup inštalácie je rovnaký ako pri root :
1.) Zapnite telefón , ísť do nastavenia - možnosti pre vývojárov - zaškrtnúť USB ladenie.
2.) Pripojte telefón k počítaču cez rozhranie USB ( pre istotu komu sa nedarí pripojiť tu je driver
3.) Stiahnite si súbor ClockworkMod recovery dvakrát kliknite na položku a čakajte na dokončenie operácie ( 2 x sa reštartne telefon ).obrázok
Po skončení pokračujte stlačením ľubovoľnej klávesy.
4.) Stlačením ľubovoľnej klávesy ukončite aplikáciu a odpojte telefón od PC a máte hotový ClockworkMod recovery.

Načo potrebujem ClockworkMod recovery ?
Bez tohto programu nevieme dostať žiadnu inú romku ( custom rom ) iba oficialnu buď update (OTA) alebo celé rom . Ale ako sa na to pozerám tak všetci okolo nás PL,HU,CZ dostavájú update aspoň nejaké ale my žiadne ( operátor Telekom ). Jeden spôsob ako dostať oficialnu romku TelekomB02SK existuje len neviem ci nebudu preverovať práve originálny závadzač ale na originálnom Srbskom stock recovery sa to dá a aj funguje ako originálna romka, takže kto chce použiť horeuvedený postup nech si príspevok prečíta ešte raz a pozre sa aj cez uja googla do akého rizika ide!!!
visis
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 13. kvě 2013 15:15:12
Typ mobilu / ROM: ZTE Grand X In

Re: ROOT / ClockworkMod recovery GRAND X IN

Příspěvek od visis »

Funguje tento root na grand x in spolehlivě? Jen pro jistotu se ptám, protože tu u toho příspěvku nejsou žádné komentáře a nerad bych nové zte poslal do věčných lovišť.
A ještě jeden dotaz. Pro případ záruky je tento krok vratný, nebo ne?
Díky :-)
pedrop01
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: stř 20. črc 2011 17:06:37

Re: ROOT / ClockworkMod recovery GRAND X IN

Příspěvek od pedrop01 »

Ten ROOT funguje 100% ale spraviť clockwormod a dať potom späť na pôvodné tak tam je takí istí problém ako aj u Slovak telekom kedže ani jedna pôvodná stock recovery pre nich nebola vydaná
visis
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 13. kvě 2013 15:15:12
Typ mobilu / ROM: ZTE Grand X In

Re: ROOT / ClockworkMod recovery GRAND X IN

Příspěvek od visis »

Jde mi hlavně o root. Aby se nestal nějaký průšvih.
Mám grand x in od O2 a na stránkách ZTE je pro O2 umístěn firmware V1.0.0B04.
Clockworkmod asi dělat nebudu, leda, že bych potřeboval z ICS přejít na JB. Ale to zatím asi nejde.
RudyX
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 15. črc 2013 17:16:11
Typ mobilu / ROM: ZTE Grand X Intel

Re: ROOT / ClockworkMod recovery GRAND X IN

Příspěvek od RudyX »

Ahoj mám problém: Stáhnul jsem soubor GXI_root_NGT, povolil laďění pro vývojáře, nainstaloval ovladač. Ale program mi píše :device not found, zkoušel jsem opakovaně odpojit a zapojit ale nic nepomáhá. Nevíte co s tím? Mám GXI_TSKV1.0.0B03 Díky
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: ROOT / ClockworkMod recovery GRAND X IN

Příspěvek od LivArt »

Zkus si nainstalovat ten driver, na který je tam link.
frantasad
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 18. srp 2013 21:19:44
Typ mobilu / ROM: ZTE Grand X In

Re: ROOT / ClockworkMod recovery GRAND X IN

Příspěvek od frantasad »

Dělal jsem si root - udělal jsem vše - nainstaloval driver pak to spustil ten program atd. mobil se 2krat restartoval a pak sem stiskl klavesu presne jak to ma byt mobil se zapl. vypadalo to ze je normalne rootnutý ale potom sem skousel jeden program na root ale ten nesel tak sem nasel aplikaci která má zjistit jestli root mám nebo ne a napsalo mi ze ne. takze nwm, muzete mi poradit co s tím nebo je to jenom nákej trapnej rootkeeper ??
r3d0x^
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 31. říj 2013 21:16:29
Typ mobilu / ROM: ZTE Grand X In
Rom: GXI_THUV1.0.0B06

Re: ROOT / ClockworkMod recovery GRAND X IN

Příspěvek od r3d0x^ »

Môžem poprosiť o REupload odkazov ? sú žiaľ nefunkčné...to isté aj v sekcii "Custom ROM Slovak MIX"....Ďakujem!
psulek
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 23. led 2014 16:06:08
Typ mobilu / ROM: ZTE Grand X In

Re: ROOT / ClockworkMod recovery GRAND X IN

Příspěvek od psulek »

Link na USB Driver:
http://search.4shared.com/postDownload/ ... river.html

Link na GXI_root_NGT:
http://ulozto.cz/xpNgWTU8/gxi-root-ngt-exe

DOLEZITE:

Ak vam po spusteni GXI_root_NGT, pise "devices not found" aj ked mate mobil spojeny s PC cez USB, tak si zmente nastavenie typ pripojenia na "Fotoaparat PTP" pretoze ak je to nastavene (co defaultne je) na "Zariadenie pre media (MTP)" tak to nevidi device.
wancohoff
Androiďák!
Příspěvky: 627
Registrován: pát 16. pro 2011 17:16:52
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 12GB 256 GB Green
Mobil 2 / ROM: android 13 One UI 5

Re: ROOT / ClockworkMod recovery GRAND X IN

Příspěvek od wancohoff »

ahojte mam grand x in od orange, B02 ... a vobec sa mi nedari ho rootnut... mam povolene ladenie, aj nezname zdroje, aj prepnute na PTP, aj ovladace nainstalovane, a stale device not found.. neviete mi poradit ??
Samsung Galaxy S20+
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: ROOT / ClockworkMod recovery GRAND X IN

Příspěvek od LivArt »

Driver je OK? Zkontroluj přes správce zařízení. Na jakých Windows se to snaží dělat?
wancohoff
Androiďák!
Příspěvky: 627
Registrován: pát 16. pro 2011 17:16:52
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 12GB 256 GB Green
Mobil 2 / ROM: android 13 One UI 5

Re: ROOT / ClockworkMod recovery GRAND X IN

Příspěvek od wancohoff »

ano driver je OK,aj sa mozem prehrabat v zlozkach mobilu... ale zaujumave je ze v tom strome mam : samsung android device, a ked to rozkliknem tam je ZTE handset ADB interface ... neviem ci to tak ma byt... aj ked to odinstalujem, a manualne dam vybrat ovladace zo zlozky ZTE handset drivers kde mam tie k zte nainstalovane, stale to nainstaluje takto ...


win 7 x64 ... inak v minulosti som mal tiez jedno taketo grand x in, a robil som ho na tomto PC... a mam pocit ze som mal tiez problem..len sa nespominam ako som to vyriesil.... ale problem nebude v PC...


EDIT: tak som to vyriesil tak, ze som to spravil na frajerkynom PC.... pravdepodobne sa bili ovladace k mojej S4 ...
Samsung Galaxy S20+
harrvy
Stálý androiďák
Příspěvky: 117
Registrován: pát 28. led 2011 13:27:32

Re: ROOT / ClockworkMod recovery GRAND X IN

Příspěvek od harrvy »

Ahoj, vobec sa mi nedari rozbehat drivre, telefon je z orangeu.. Skusal som aj kupu inych ovladacov okrem tych co su v tomto vlakne a nic, skusal som aj pod XP aj pod WIN 7.. Telefon som prepinal aj do rezimu MTP aj fotoaparat, usb ladenie mam povolene..
MacFy
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 12. zář 2014 18:03:42
Typ mobilu / ROM: ZTE Grand X In

Re: ROOT / ClockworkMod recovery GRAND X IN

Příspěvek od MacFy »

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či týmto rootom mi pôjde natáčať screen ? A ešte, že tento root zabezprčí to, aby som mohol prezerať skryté priečinky? Ďakujem za odpoveď ;)
POSIX
Robot
Příspěvky: 847
Registrován: stř 30. dub 2014 22:26:35
Typ mobilu / ROM: Redmi 2
Rom: MIUI

Re: ROOT / ClockworkMod recovery GRAND X IN

Příspěvek od POSIX »

Root je buď superSU nebo SU, autor neuvádí který je zde, ale oboje věci ti půjdou
Zobrazeni skrytých složek umí snad každý správce souborů - pokud myslíš složky vs tečkou na začátku ( na to root nepotřebuješ )

→Mobil←
MacFy
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 12. zář 2014 18:03:42
Typ mobilu / ROM: ZTE Grand X In

Re: ROOT / ClockworkMod recovery GRAND X IN

Příspěvek od MacFy »

Vďaka za odpoveď, a myslel som priečinky, ktoré bez rootu neuvidím, napr. z nejkej hry alebo tak... :)
czfox
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 05. úno 2015 21:34:49
Typ mobilu / ROM: Zte Grand X in

Re: ROOT / ClockworkMod recovery GRAND X IN

Příspěvek od czfox »

Ahoj, budu doufat ze to tu nekdo sleduje a pripadne odpovi/vyresi muj problem. Rad bych root tohohle telefonu, bohuzel moje pokusy jsou hrozne neuspesne. Prvni pokusy byli neuspesne kvuli spatnemu pripojeni kabelem. No nakonec jsem to rozbehal a zkousel jsem jak GXI_root_NGT.exe tak RunMe.bat tak i aplikaci Kingo (2x failed) . Ty 2 predchozi jsou oboje pres prikazovy radek coz hadam vite. :)

Nejdal jsem se dostal pres GXI NGT restartuje se telefon a pak visi v droid bootu. Nikdy jsem se nedostal k tomu ze by me to rootlo telefon.

Nejake rady?
srebalat
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 19. dub 2015 12:33:48
Typ mobilu / ROM: ZTE Grand X IN GXI_THUV1.0.0B06

Re: ROOT / ClockworkMod recovery GRAND X IN

Příspěvek od srebalat »

nahodou nema niekto orange stock ROM pre tento telefon lebo nikde na nete neviem najst funkcny odkaz na Slovakian | GXI_OSKV1.0.0B02 | 2012-11-29 | Orange |

ide mi o to ze som kupil tento telefon a nejde wi-fi, je tam momentalne nejaka madarska ROM , ktora pise aj na zaciatku pri zapnuti telefonu chybovu hlasku..

vdaka za kazdu pomoc :palec:
Přílohy
Screenshot_1982-01-02-17-46-08.png
Screenshot_1982-01-02-17-46-08.png (268.26 KiB) Zobrazeno 5985 x
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: ROOT / ClockworkMod recovery GRAND X IN

Příspěvek od LivArt »

Dělals tovární nastavení?
Tu custom ROM, co tam je, najdeš i tady. Jsou tam i linky na slovenskou, ale jsou mrtvý.
srebalat
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 19. dub 2015 12:33:48
Typ mobilu / ROM: ZTE Grand X IN GXI_THUV1.0.0B06

Re: ROOT / ClockworkMod recovery GRAND X IN

Příspěvek od srebalat »

ako prve ked som ho kupil som daval tovarenske nastavenia, nepomohlo, skusal som aj factory reset v cwm recovery, ale nejak nic nepomaha, chcem teda skusit stock romku lebo to vyzera mozno aj na hw chybu wi-fi modulu, problem je ze vsade su linky uz mrtve a tak ma napadlo ci nema niekto nahodou ulozenu v PC pre kazdy pripad..


bude nejaky problem dat tam jednu z tych O2 cze ROM z ich stranky? http://www.ztedevice.com/support/smart_ ... e=software
Přílohy
Screenshot_2015-04-19-15-34-01.png
Screenshot_2015-04-19-15-34-01.png (65.41 KiB) Zobrazeno 5942 x
czfox
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 05. úno 2015 21:34:49
Typ mobilu / ROM: Zte Grand X in

Re: ROOT / ClockworkMod recovery GRAND X IN

Příspěvek od czfox »

Tak nikdo neporadi?
Marne cekam, jestli muze nekdo reagovat a ono nic...
NightShadeThePony
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 15. kvě 2015 19:59:23
Typ mobilu / ROM: ZTE Grand X IN

Re: ROOT / ClockworkMod recovery GRAND X IN

Příspěvek od NightShadeThePony »

Je tu ještě nekdo na fóru? Mám problém s instalováním CWM Recovery. Když spustím ten soubor recovery.exe tak se mi normálně resetuje do bootloaderu a tam se sekne. Mám dojem že bootloader je zamknutý a proto nefunguje. Můžete mi s tím někdo pomoct?

EDIT:

Už sem to vyřešil stačilo zmáčknout volume UP

EDIT by Cleric
Nepiš dva a více příspěvků pod sebou a používej tlačítko UPRAVIT. Poslední příspěvky se NECITUJÍ, přečti si laskavě Pravidla tohoto fóra. Děkuji
Odpovědět

Zpět na „ZTE Grand X IN - FW/ROM/ROOT“