Samsung Galaxy S4 (I9500/I9505) - ROM/ROOT/FWUpdate z 4.3 na 4.4.2 so získaním root-u a bez zmeny KNOX !!!

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Update z 4.3 na 4.4.2 so získaním root-u a bez zmeny KNOX !!!

Příspěvek od pRo_lama »

Celý tento postup robíte na vlastnú zodpovednosť a preto nenesiem žiadnu zodpovednosť za prípadné chyby, problémy alebo iné veci čo majú s týmto spoločné a spoločné s KNOX a pod.
##################################################################################################################

Tento návod je určený pre tých, ktorí majú root a KNOX 0x0 na 4.3 a chcú spraviť update na 4.4.2 bez toho, aby stratili root alebo aby sa im zmenil KNOX na 0x1. Táto metóda využíva platenú aplikáciu Mobile Odin Pro. Návod bol odskúšaný na Note 3 a nemal by byť žiadny problém ani na I9505. Samotný autor tohto návodu to vyskúšal na svojej I9505 a fungovalo mu to.

Potrebujem ešte niečo vedieť?
Na to, aby sa ti to podarilo úspešne spraviť je nutné mať firmvér nižší ako 4.3 MKF (vrátane) a je potrebné mať root. Bez týchto 2 vecí to nebude fungovať. (Interpretácia druhého autora =>Návod bude fungovať iba ak máte root na firmvéry nižšom ako 4.3 MKF.)

Aké súbory alebo programy budem potrebovať?
  1. firmvér 4.4.2 (stiahnuť si ho môžete zo SamMobile) - testované verzie boli NC5 a NB8;
  2. program na prácu so .zip/.tar súbormi (WinRAR, Total Commander a pod.);
  3. najnovšiu verziu aplikácie Mobile Odin Pro;
  4. osobne odporúčam Cygwin Terminal ak budete postupovať podľa návodu C;
Ako postupovať?
  1. Stiahnite si príslušný 4.4.2 firmvér, ktorý chcete do mobilu flashnúť.
  2. Je nutné rozbaliť stiahnutý súbor, kde by ste mali dostať ďalšie 2 súbory a to .md5 a .dll súbor.
  3. Tento krok mali obidva návody rôzny, ale výsledok je rovnaký. Takže si môžete vybrať čo chcete. Ja som si vytvoril tretí návod a fungoval. Tu sú všetky 3 návody:
    1. Vytvorte si kópiu firmvéru a extrahujte bootloader z firmvéru (aboot.mbn, rpm.mbn. sbl1.mbn, sbl2.mbn, sbl3.mbn, tz.mbn). Potom zbaľte tieto súbory do .tar balíka pomocou Total Commander (Autor nenapísal ako presne na to, iba sa odkázal na Google. Skúšal som hľadať návod na TC stránke ako mi to osobne napísal, ale presný návod som nenašiel, takže to asi stačí iba jednoducho zbaliť ako .tar).
    2. Pomocou aplikácie TAR MD5 Packager vyextrahujte súbory daného firmvéru. Potom vytvorte dva .tar súbory, kde jeden bude obsahovať súbory bootloaderu (aboot.mbn, rpm.mbn. sbl1.mbn, sbl2.mbn, sbl3.mbn, tz.mbn) a druhý .tar, kde budú zvyšné súbory (Mne osobne sa nepodarilo rozbehať ten program, nech som robil čo som chcel. Preto som si vytvoril vlastný návod. Ešte podotkne, že obaja autori neuvádzali rovnaké súbory. Preto som sa spýtal na XDA a bolo mi odpovedané, že .mbn súbory sú súbory bootloaderu. Takže preto som upravil aj názvy súborov pri tejto metóde, aby obsahovali všetky .mbn súbory, lebo v pôvodnom návode chýbali 2. Hádam to nebude problém.)
    3. Môj návod je možno trošku zložitejší ako tieto dva prechádzajúce, ale aspoň viem čo každý krok znamená a keď tak si viem nájsť chybu a viem proste čo robím. Je potrebné mať nainštalovaný program Cygwin Terminal. Vytvorte si nejaký adresár na HDD, kde sa bude nachádzať daný .md5 a .dll súbor. Spustite program a začnite písať nasledujúce príkazy:

      Kód: Vybrat vše

      cd C:/umiestnenie_daného_adresáru
      Týmto sme sa dostali do nášho adresáru, teraz ideme vymazať .dll a rozbaliť .md5 súbor (Jeden riadok = jeden príkaz ... potvrdzujte ENTER-om). Tento krok bude možno trvať dlhšie, lebo sa rozbaľuje dosť veľký súbor, tak majte trpezlivosť.

      Kód: Vybrat vše

      rm -rf SS_DL.dll
      tar -xvf názov_vášho_firmvéru.tar.md5
      Týmto krokom sme získali všetky potrebné súbory. Teraz už zostáva iba vytvoriť balík s potrebnými súbormi bootloaderu (POZOR jedná sa o jeden príkaz, aj keď môže byť napísaný na 2 riadkoch!):

      Kód: Vybrat vše

      tar -H ustar -c rpm.mbn tz.mbn aboot.mbn sbl1.mbn sbl2.mbn sbl3.mbn > názov_nového_tar_súbora.tar
      Teraz keď máme spravený .tar súbor, už iba stačí vytvoriť .md5 súbor pre flashnutie cez ODIN (pozor teraz hovorím o PC verzií ... sú to 2 príkazy nie jeden!)

      Kód: Vybrat vše

      md5sum -t názov_nového_tar_súbora.tar >> názov_nového_tar_súbora.tar
      mv názov_nového_tar_súbora.tar názov_nového_tar_súbora.tar.md5
      A to je všetko. Máme 2 súbory (.tar a .md5), ktoré potrebujeme. Ak si chcete vytvoriť ďalší .tar súbor so zvyšnými súbormi, tak stačí iba napísať názvy ostatných súborov ako to je napísané tu (je to jeden príkaz) a následne použiť príkazy na vytvorenie .md5 súboru. Ale keďže Mobile Odin Pro neflashuje bootloader, tak stačí keď máme pôvodný .md5 čo sme si stiahli (čiže pôvodný firmvér).
      Spoiler:

      Kód: Vybrat vše

      tar -H ustar -c boot.img cache.img.ext4 hidden.img.ext4 modem.bin NON-HLOS.bin recovery.img system.img.ext4 > názov_nového_firmvéru.tar
  4. Nainštalujte si aplikáciu Mobile Odin Pro a do vnútornej pamäte alebo na SD kartu si skopírujte buď .tar/.md5 súbor stiahnutého firmvéru alebo .tar/.md5 súboru, ktorý sme si vytvorili a neobsahuje bootloader (ten čo sme si vytvorili cez návod B alebo C).
  5. Po spustení aplikácie vložte daný súbor do aplikácie a nezabudnite ešte zaškrtnúť tieto možnosti:
    • Enable Everoot
    • Inject Superuser (SuperSU)
    • Inject Mobile Odin
    • After flash boot to download mode
    • Wipe data (vymaže vám všetky dáta, takže je dobré keď si spravíte zálohu ešte pred samotným použitím aplikácie)
    • Wipe Dalvik cache
  6. Keď sa všetko dokončí, tak mobil by mal zostať v DOWNLOAD móde. Teraz si stiahnite Odin 3.09 a spustite ho. Budeme flashovať bootloader (vytvorený .tar/.md5 súbor s .mbn súbormi). Po spustení program vložte daný .tar/.md5 súbor do BOOTLOADER (BL), zaškrtnite možnosť "Phone Bootloader Update" a uistite sa, že NIE SÚ zaškrtnuté možnosti "Auto Reboot" a "F. Reset time". Pripojte mobil a dajte flashovať. Tento krok je veľmi dôležitý, lebo bez flashnutia nového bootloaderu mobil nenabootuje. Po flashnutí mobil asi zostane v DOWNLOAD móde, ak nie tak nabootujte do neho a overte si, že sa nezmenil KNOX.
Po tomto všetko by ste mali mať v mobile nový Android 4.4.2 spolu s root-om a nezmeneným KNOX. Ja som celý návod netestoval, lebo nemám dôvod meniť 4.3 za 4.4.2. Ale zatiaľ nikto v XDA téme nenapísal, žeby mal s tým problém, alebo že by sa mu zmenil KNOX.

Návod bol preložený a upravený podľa tejto témy - http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2719434 - a tohto príspevku - http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=51488982 - a doplnení o môj postup.
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
josfa
Stálý androiďák
Příspěvky: 208
Registrován: pon 12. bře 2012 19:03:52
Typ mobilu / ROM: samsung Galaxy S7
Tablet: samsung Galaxy tab 10.1 3G
Rom: custom

Re: Update z 4.3 na 4.4.2 so získaním root-u a bez zmeny KNOX !!!

Příspěvek od josfa »

velmi pekne zpracovano ,jedine v cem se chci ujistit s mou verzi 4.3 MKF (T mobile) to asi nepujde , "je nutné mať firmvér nižší ako 4.3 MKF" jak to tak ctu ,no zustanu tedy na 4.3 a pockame co bude dal
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Update z 4.3 na 4.4.2 so získaním root-u a bez zmeny KNOX !!!

Příspěvek od pRo_lama »

Tu sa típek pýtal na MKF - http://forum.xda-developers.com/showpos ... stcount=20 - a ak to dobre chápem, tak aj s MKF to spravíš. ;)
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Update z 4.3 na 4.4.2 so získaním root-u a bez zmeny KNOX !!!

Příspěvek od pRo_lama »

Dnes som testoval tento "môj" návod pri prechode z 4.3 MFK na 4.4.2 NDG a všetko prebehlo, tak ako malo a tým pádom návod je 100% funkčný podľa pokynov.
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
vprocha
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 22. dub 2014 12:04:14
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4 i9505

Re: Update z 4.3 na 4.4.2 so získaním root-u a bez zmeny KNOX !!!

Příspěvek od vprocha »

:palec: ... potvrzuji funkcnost ... dnes proveden upgrade z MKF (T-Mobile) na NC4 (Black Edition) ... S4 je stale s rootem a Knox zustal 0x0 :clap:
ale stejne jako v pripadu autora navodu muselo dojit k vymene Samsung klavesnice ;)

Diky za pekne prelozeny a upraveny navod (cygwin) :palec:
Jendakorecky
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 15. kvě 2014 22:24:36
Typ mobilu / ROM: SGS4

Výhody a nevýhody

Příspěvek od Jendakorecky »

Ahoj, měl bych dotaz k tomuto návodu. Jsou nějaký nevýhody pramenící z toho, že zůstanu na starým bootloaderu? Mám tam teď firmware MEA (4.2.2) a chci zkusit novější se zachováním možnosti downgrade.
Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Update z 4.3 na 4.4.2 so získaním root-u a bez zmeny KNOX !!!

Příspěvek od pRo_lama »

Toto nie je návod na starý bootloader. Pre neho platia iné veci. Teda ak si ho chceš zachovať. Pokiaľ pôjdeš podľa tohto návodu, tak si tam flashneš nový bootloader a cesta späť potom už nie je.
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
Jendakorecky
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 15. kvě 2014 22:24:36
Typ mobilu / ROM: SGS4

Re: Update z 4.3 na 4.4.2 so získaním root a bez zmeny KNOX !!!

Příspěvek od Jendakorecky »

Aha, díky nepochopil jsem... Teda asi blbě četl. Díky za odpověď.
fudrk
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 17. kvě 2011 17:19:39
Typ mobilu / ROM: tp2

Re: Update z 4.3 na 4.4.2 so získaním root-u a bez zmeny KNOX !!!

Příspěvek od fudrk »

Díky za návod, ale pokud bych musel telefon poslat do servisu, tak ho musím předtím stejně od-rootnout, aby mi uznali reklamaci, ne?
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Update z 4.3 na 4.4.2 so získaním root-u a bez zmeny KNOX !!!

Příspěvek od pRo_lama »

Áno. A unroot sa dá spraviť pomocou SuperSU (má v sebe danú funkciu) alebo flashnutím stock ROM.
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
fudrk
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 17. kvě 2011 17:19:39
Typ mobilu / ROM: tp2

Re: Update z 4.3 na 4.4.2 so získaním root-u a bez zmeny KNOX !!!

Příspěvek od fudrk »

Díky za návod. Ale ještě bych měl pro jistotu dotaz k postupu.
Dejme tomu, že postupuji podle metody "A". Poté se dostanu ke kroku "4.". Předpokládám správně, že mám pomocí MOP flashnout čistou neupravenou ROM, kterou jsem si stáhnul, nikoliv upravenou s odstraněnými bootloader soubory?
A ještě jeden dotaz, je jedno jak bude pojmenován vytvořený *.tar s bootloader soubory?
Dík za odpověď
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Update z 4.3 na 4.4.2 so získaním root-u a bez zmeny KNOX !!!

Příspěvek od pRo_lama »

MOP flashuje ROM bezohľadu na to či máš v danom .tar bootloader alebo nie. On ti nezmení bootloader. Preto je nutné flashovať bootloader extra. Názov súbory si môžeš dať aký chceš.
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
Fire
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: pon 26. pro 2011 22:39:38
Typ mobilu / ROM: 200SX
Tablet: Samsung Galaxy Tab 10.1

Re: Update z 4.3 na 4.4.2 so získaním root-u a bez zmeny KNOX !!!

Příspěvek od Fire »

Ahoj, je nějaký pěkně pochopitelný návod jak rootnout i9505 se systeme 5.0.1. jako je na ten 4.4.2 ? Nejlépe v češtině , anglicky zrovna moc neumím :|
Návod jsem našel zde : http://forum.xda-developers.com/galaxy- ... e-t3018625 , jen si nejsem jist zda podle něj můžu postupovat.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Update z 4.3 na 4.4.2 so získaním root-u a bez zmeny KNOX !!!

Příspěvek od don_alex »

Můžeš

S tímto odkazem můžeš použít i metodu 1.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S4 (I9500/I9505) - ROM/ROOT/FW“