Samsung Galaxy S4 (I9500/I9505) - ROM/ROOT/FWAndoid 5.01 Lollipop na S4 LTE-A GT-I9506 oficiálně

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Jakepilot
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 12. led 2016 13:23:05
Typ mobilu / ROM: Samsung 9506

Re: Andoid 5.01 Lollipop na S4 LTE-A GT-I9506 oficiálně

Příspěvek od Jakepilot »

Tak me zase zlobi fotak z ROMky, ale z Gapps ne. A podle toho root checkeru tam root nemam ... s netem problem nebyl. Vim ze je jeste moznost v TWRP tam nahrat SuperSU, ale to mi vzdy problikne a zrestartuje telefon a root tam stejne neni ..
EDIT: Tak uspech !! Na telefonu nebyl TWRP (divny), takze pres Odin jsem tam dal znovu TWRP a v nem flashnul UPDATE-SuperSU-v2.46.zip a ted je telefon rootnuty ... tak uvidime. Zatim me tahle ROMka dost potesila, skoro zadny problemy ....
SklyneCZ
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: úte 01. dub 2014 18:04:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4 i9506
Rom: CM 13.0 by Temasek

Re: Andoid 5.01 Lollipop na S4 LTE-A GT-I9506 oficiálně

Příspěvek od SklyneCZ »

Ja tam TWRP nemam, dal jsem tam co doporucuje autor, Philz touch recovery. Zkusim taky flashnout ten root.
A taky jsem spokojenej.

EDIT: Ted mi nejdou vubec data.
A taky komentovat na XDA, super forum teda... Neco 10 prispevku ci co chteji abych mohl komentovat... No tak data zase fungujou, je to celkem zabugovany ty data, staci tam jen neco nahodne naklikat a zase jdou.

EDIT: Máte taky někdo problém s výdrží baterie? Je fakt že víc hraju, ale příjde mi, že na stock romce od Samsungu to vydrželo podstatně déle.
A taky přehřejvání při zátěži.
Daveman01
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: úte 05. led 2016 11:15:17
Typ mobilu / ROM: SM-G930F
Mobil 2 / ROM: GT-I9195

Re: Andoid 5.01 Lollipop na S4 LTE-A GT-I9506 oficiálně

Příspěvek od Daveman01 »

Zdravím, po aktualizaci na Android 5.0.1 se mi na zamykací obrazovce nezobrazuje nastavený budík, nevíte co s tím. Dále ještě u Profile Scheduler+ se mi nezapínají a vypínají mobilní data. Instalován Android 5.0.1 a pak dáno tovární nastavení. Díky za tipy.
Sheldoniq
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: ned 31. led 2016 21:21:47
Typ mobilu / ROM: S4

Re: Andoid 5.01 Lollipop na S4 LTE-A GT-I9506 oficiálně

Příspěvek od Sheldoniq »

Nevíte čím se řídí příchod nebo nepříchod aktualizací na ten který telefon? Mám dvě i9506 na obou jsem měl I9506XXUDOK1 na jeden mi přišla aktualizace na I9506XXUDPG2 druhy stále tvrdí, že mám nainstalovanou poslední aktualizaci. myslel jsem, že v tom hraje roli i operátor v aktualizovaném byl Vodafone v neaktualizovaném karta od O2. Dnes jsme vrazil do O2 také vodafone, ale kontrola aktualizace opět tvrdí, že mám poslední FW.
Docela by mě+ zajímalo jaké bulharské konstanty v tom hraji roli.
Uživatelský avatar
guppy
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: úte 12. bře 2013 7:43:25
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4 LTE
Mobil 2 / ROM: Newman N2
Tablet: Yoga 3

Re: Andoid 5.01 Lollipop na S4 LTE-A GT-I9506 oficiálně

Příspěvek od guppy »

Je to jednoduché. Aktualizace je stejná pro ten daný typ telefonu a záleží na tom, kdy ji uvolní operátor. Takže změna SIM by měla aktualizaci povolit..... :palec:
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Andoid 5.01 Lollipop na S4 LTE-A GT-I9506 oficiálně

Příspěvek od Jumbo78 »

To je blud - SIM v telefonu na aktualizaci vliv nemá.
Verze firmware ano - pokud má telefon od operátora a v něm brandovaný firmware, záleží na tom, kdy operátor aktualizaci vypustí.
Pokud má nebrand, tak záleží na výrobci
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
guppy
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: úte 12. bře 2013 7:43:25
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4 LTE
Mobil 2 / ROM: Newman N2
Tablet: Yoga 3

Re: Andoid 5.01 Lollipop na S4 LTE-A GT-I9506 oficiálně

Příspěvek od guppy »

Trochu si protiřečíš. SIM určuje síť a tím pádem i operátora který povoluje aktualizaci......takže pokud telefon koupíš v oficiální síti je brandovaný vždy pro daného operátora.....a tím pádem reaguje na operátorské nastavení aktualizací
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Andoid 5.01 Lollipop na S4 LTE-A GT-I9506 oficiálně

Příspěvek od Jumbo78 »

1) necituj předchozí příspěvky
2) SIM určuje pouze síť a operátora, přes kterého voláš atd. Na aktualizaci vliv nemá.
Dle tvé teorie: pokud bys koupil telefon u O2, dal tam SIM od T-Mobile, musel bys čekat, až T-Mobile vydá aktualizaci - a to je blbost.

Pokud koupíš telefon u operátora, je tam upravený firmware od operátora. I kdybys tam SIM nikdy nedal, tak pokud aktualizace vyjde, dostaneš ji.

Takže znovu a naposled: je úplně jedno, jakou SIM v telefonu máš. Až aktualizace pro tvůj telefon vyjde, dostaneš ji.
Pouze závisí na tom, zda je firmware brandovaný a zda dotyčný operátor aktualizaci vydal.
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
guppy
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: úte 12. bře 2013 7:43:25
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4 LTE
Mobil 2 / ROM: Newman N2
Tablet: Yoga 3

Re: Andoid 5.01 Lollipop na S4 LTE-A GT-I9506 oficiálně

Příspěvek od guppy »

A víte co? Ve finále je mi jedno co někoho trápí. Napsal jsem tu svůj názor a nemíním se zaplétat do delší diskuze......HOWG
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Andoid 5.01 Lollipop na S4 LTE-A GT-I9506 oficiálně

Příspěvek od Jumbo78 »

Názor ti nikdo nebere.
Jen jsem upozornil, že to tak, jak si myslíš, není.
Hezký večer
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Andoid 5.01 Lollipop na S4 LTE-A GT-I9506 oficiálně

Příspěvek od aldabubo »

Sheldoniq píše:Nevíte čím se řídí příchod nebo nepříchod aktualizací na ten který telefon? Mám dvě i9506 na obou jsem měl I9506XXUDOK1 na jeden mi přišla aktualizace na I9506XXUDPG2 druhy stále tvrdí, že mám nainstalovanou poslední aktualizaci. myslel jsem, že v tom hraje roli i operátor v aktualizovaném byl Vodafone v neaktualizovaném karta od O2. Dnes jsme vrazil do O2 také vodafone, ale kontrola aktualizace opět tvrdí, že mám poslední FW.
Docela by mě+ zajímalo jaké bulharské konstanty v tom hraji roli.
Pro tento telefon je v ČR firmware pouze ETL a VDC. Proto, když Vodafone poslal aktualizaci a telefon je VDC Brand, je aktualizovaný. Ten druhý je nejspíš ETL, takže nedostane nic. Pravděpodobně už nikdy přes OTA, protože ETL přes OTA moc dobře nechodí. Takže si stáhni ETL ze sammobile.com a šoupni ho tam přes Odin.
SIM karta na to nemá vliv.
Přílohy
S4LTEA.jpg
S4LTEA.jpg (82.5 KiB) Zobrazeno 3103 x
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
Sheldoniq
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: ned 31. led 2016 21:21:47
Typ mobilu / ROM: S4

Re: Andoid 5.01 Lollipop na S4 LTE-A GT-I9506 oficiálně

Příspěvek od Sheldoniq »

Dík za info, fw mám z sammobile staženy asi dva týdny, ale nějak není morální síla to tam nahrát.
Spíš mě zajímalo podle čeho se určuje co je telefon zač při těchto aktualizacích, protože výchozí stav byl v obou telefonech stejný fw K1. Faktem ,ale je že ten aktualizovaný má původ v ČR a je VDC, ten druhý to je světový unikát :D . Jednoho dne jsem koukl do krabičky kam házím díly co mi zbydou z opravovaných telefonů a koukám, že až na základní desku tam mám kompletní S4 Tak jsem v Číně objednal základní desku k i9506 a po té co jsem zjistil, že mám asi 4 zadní kamery, ale všechny na i9505 doobjednal tu a mám za cca 1300 prakticky novou S4.
Podle originál CSC je základní deska FTM což je France Orange, ale i oni už uvolnili http://www.sammobile.com/firmwares/down ... MDOF1_FTM/
Dlabu na to Samsung očividně nic novějšího než 5.01 pro S4 stejně nikdy neuvolní, už ta aktualizace z K1 na G2 byl spíš šok.
Zvažoval jsem také použít nějakou custom ROM s 6.01, ale nic co je na XDA pro i9506 mě nepřesvědčilo.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S4 (I9500/I9505) - ROM/ROOT/FW“