Samsung Galaxy S4 (I9500/I9505) - ROM/ROOT/FWSamsung Galaxy S4 GT-I9505 - jen Logo

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
jonka
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 26. led 2015 9:02:16
Typ mobilu / ROM: Lenovo A660 etotalk

Samsung Galaxy S4 GT-I9505 - jen Logo

Příspěvek od jonka »

Zdravím,
dostal se mi do ruky Samsung Galaxy S4 GT-I9505 s ROM Android 5.x.x TMobile. Nacpal jsem tam TWRP a podle popisu funkční a odzkoušený Lineage-14.1-20190617-UNOFFICIAL-jfltexx - Android 7. Zprvu se zdálo být vše OK, ale když jsem zjistil, že tam není Google Play, dohrál jsem tam ještě balíček GApp. Od té doby mi to začalo hned po Bootu psát chybové hlášky a více méně už se s tím nedalo nic moc dělat. Zkoušel jsem to teda znova Wipovat a Flashnout, ale pořád to samé. Někdy k ránu jsem toho vy-Wipoval i víc přes TWRP/Advanced a od té doby - nabíhá je Logo.
No prostě jsem to dostal do stavu, že jde spustit TWRP, ale žádný FW z SDkarty mi tam nejde korektně nainstalovat ani TWRP záloha - vše končí s chybou. Dokonce jsem zkoušel už i přes Download mód a Oddin nahrát Originál ROM, proběhne to OK, zobrazí se zelený Android, chvilku pracuje, ale pak Reboot - a zůstane jen Logo.

Myslím si, že jsem asi něco udělal s Partitionama, ale přiznám se, že tolik do toho zase nevidím.

Mohl bych poprosit někoho zkušenějšího, aby mě navedl případně i s konkrétním souborem - co tam Flashnout, aby se to opět nastartovalo, prosím ?

Předem moc děkuji,
J.
sirThomas
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: úte 01. bře 2016 10:38:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T

Re: Samsung Galaxy S4 GT-I9505 - jen Logo

Příspěvek od sirThomas »

Udělej wipe cache, wipe dat...
HTC Mega => HTC EVO 3D => Galaxy Note 3 => Galaxy S8+ Gear Fit2Pro => OnePlus 7T + Amazfit TRex Pro
jonka
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 26. led 2015 9:02:16
Typ mobilu / ROM: Lenovo A660 etotalk

Re: Samsung Galaxy S4 GT-I9505 - jen Logo

Příspěvek od jonka »

Zvláštní, řekl bych, že jsem to určitě dělal...

Nic méně, teď jsem to Flashnul ještě jednou a usnul jsem po obědě s dcerou - nechal jsem tomu víc času. Po mém probuzení jsem si hned všiml, že už to nestojí na logu Samsung GT-I9505, ale už tam bylo jiné logo Samsung, svítila modrá LED - ale tuhoš.

Udělal jsem tedy Wipe data a Wipe cache (díky sirThomas), reboot a HEURÉKA :-D Už zase jede :-D

Zůstanu teď chvíli na Android 5, ale když už jsem se rozepsal, můžu ještě poprosit o info:

1. Celé to začalo tím, že jsem můj první Smartfon Samsung Galaxy S3 NEO s Androidem 4.x.x zahodil, protože mě přestalo fungovat odesílání fotek přes Viber i WhatsUp zároveň a ještě mě při připojení na iNet pořád naskakovalo: Česká pošta obj.č.xxxxxx vyhrál jste iPhone.
Myslíte, že to bylo zavirované, resp. dá se dneska ještě takový tel používat nebo je dobře, že jsem ho zahodil ?
2. No a pak jsem dostal do ruky zmíněný Samsung Galaxy S4 GT-I9505 a toužil jsem tam z Androida 5 dát aspoň 7, když ne rovnou 9 nebo 10, ale pořád jsem v diskuzích četl, jak nefunguje BT audio nebo kamera, no a nakonec jsem ho málem pohřbil.
Myslíte, že může být tento S4 vadný, že se jednou Flash povede, pak zase ne atd. nebo jsem spíš LAMA ?
3. Nebudu daleko od pravdy, že je dnešní trend ve smartfonech takový, že ho koupím s co nej-výkonnějším CPU a hlavně s co největší RAM a budu se modlit, aby výrobce dělal upgrade Androida zrovna na můj typ a pak to stejně po 2 letech budu muset zase zahodit, protože už upgrade není možný a appky nejedou korektně, je to tak ?

Omlouvám se, že to píšu všechno sem, ale věřím, že to ostatním taky pomůže.

Díky,
J.
sirThomas
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: úte 01. bře 2016 10:38:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T

Re: Samsung Galaxy S4 GT-I9505 - jen Logo

Příspěvek od sirThomas »

1. To bylo spíš rukama, ještě rok z5 jsem měl Galaxy Note 3 a Androidem 5 a bez problému (kupován v roce 2013, ale používán s originální ROM) Takže dá, je to jenom o tom jak uživatel mobil používá, co instaluje a na co kliká.....
2. Ne není, ono na běžné používání stačí i starší systém. Zase záleží co na to deláš a jak se k tomu chováš..
3. Jak apky nejdedou korektně? Apky jedou korektně... :-) U Androidu je to bez problému, pokud nehraješ hry nebo nepoužíváš nějaké super fíčury. Používal jsem mobil 5 let a bez problému, a to hry skoro vůbec nehraju, jen byl ke konci už trošku pomalejší, ale s tím jsem počítal. A s těma upgradama, běžné jsou 2 upgrady systému + 36 měsíců security updatů. Pokud chceš podporu 5 let kup si iPhone
HTC Mega => HTC EVO 3D => Galaxy Note 3 => Galaxy S8+ Gear Fit2Pro => OnePlus 7T + Amazfit TRex Pro
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S4 (I9500/I9505) - ROM/ROOT/FW“