Reklamace, opravy a servis čínských telefonůReklamace u Etotalk

Autor tohoto vlákna
smileboy1
Nové Androidě
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Newman N1
Rom: Etotalk

Reklamace u Etotalk

Příspěvek od smileboy1 » pát 15. úno 2013 22:18:20

Ahoj všichni, nenašel jsem tu, že by se tu už někdy řešila reklamace, přeto... Můj Newman přestal po 14 dnech fungovat, resp. nefuguje displej, vůbec se nezapne, počítač taky ho nenajde, tudíž flash jsem asi nemohl zkusit... Tak jim ho pošlu zpátky, ale chci se zeptat, jestli s tim nemáte zkušenosti, na jakou adresu, jakým způsobem, jaký typ balíku.. Díky

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 39
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: Reklamace u Etotalk

Příspěvek od ramon.dexter » pát 15. úno 2013 22:21:23

Hodně štěstí.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

JarekB
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: THL W8
Tablet: Vodafone Smart Tab 7

Příspěvek od JarekB » pát 15. úno 2013 23:17:33

Tak to jsi mu poradil!
Naposledy upravil(a) don_alex dne čtv 03. říj 2013 17:56:09, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstraněna zbytečná citace

unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T 128GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » sob 16. úno 2013 6:46:58

Koukni nejdřív na jejich webu jak reklamovat. Jaký potřebuješ náležitosti. Pak jim napiš co máš za problém a domluv se s nima na jakou adresu a jak chtějí balík poslat. Mezitím si na stránkách České pošty najdi kolik bude stát balík do číny a jak ho poslat. DHL bude asi mnohem dražší ale můžeš si zjistit cenu i u nich.
Pokud Ti z etotalk neodpoví a platil si přes paypal tak se obrať na paypal jestli by šel otevřít spor. To ale až v případě že by etotalk nekomunikoval.
Na přesný postupy napiš sz uživateli romikus1, třeba dokáže líp poradit.
SLEVOVÉ KUPONY NA ZBOŽÍ Z GEARBEST POUZE NA MÉM WEBU A PROFILECH NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍ!

romikus1
Androiďák!
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Alpha
Tablet: iPad
Rom: ofiko KK4.4

Příspěvek od romikus1 » sob 16. úno 2013 16:02:24

pjesně jak psal unavix, normálně jim napiš, popiš jim problém, a na jakou adresu máš poslat. Balík opatři viditelným nápisem "telefon to opravy" samozřejmě v angličtině. Nemusíš nikde nic zkoumat, nejlevnější je česká pošta, na ostatní včetně DHL zapomeň. Pokud to pošleš jako dopis do ciziny prioritní, bude tě stát podle váhy a udané cena do 200,-,doba dodání do čtrnácti dnů - ale není to zaručeno,stalo se že šel i měsíc, ale to mohla být vyjímka. druhá varianta je balík do ciziny prioritní, cena okolo 650,-,doba dodání tak do týdne. U tohoto balíku můžeš sledovat pohyb. Zduř

Autor tohoto vlákna
smileboy1
Nové Androidě

Příspěvek od smileboy1 » ned 17. úno 2013 11:33:20

Dîky za radu, moc mi to pomohlo. Jen bych se ještě zeptal, jestli se platí i doprava nového výrobku z Číny do ČR nebo to je již v režii prodejce?

romikus1
Androiďák!

Příspěvek od romikus1 » ned 17. úno 2013 11:38:23

cestu zpět by měl hradit prodejce, pokud je ovšem solidní, etotalk je dost velký aby si to mohl dovolit.

TomasT342
Robot
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X

Příspěvek od TomasT342 » ned 17. úno 2013 12:41:41

smileboy1 píše:Dîky za radu, moc mi to pomohlo. Jen bych se ještě zeptal, jestli se platí i doprava nového výrobku z Číny do ČR nebo to je již v režii prodejce?
Pokud ti znovu posílají nový/opravený telefon po oprávněné reklamaci, měli by i dopravu platit oni - a že jde o vyřízenou reklamaci by měli napsat i do celního prohlášení, aby nebyly problémy s opětovným placením DPH.

romikus1
Androiďák!

Příspěvek od romikus1 » ned 17. úno 2013 23:25:23

o tom co tam mají oni napsat ví sami nejlépe, ale vím že někteří už měli problém s celnicí, ale stačilo ukázat podací lístek z pošty a bylo to ok, tak si ho hlavně schovej. Já odesílám zítra dva kusy, jeden přestal nabíjet, druhý má asi kolaps grafiky, po pěti minutách čáry přes dsp a nemožnost ovládání. Záměrně neuvádím o jaké stroje jde abych někoho nestrašil. Tak Číně zdar a reklamacím zvlášť. Zduř
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Autor tohoto vlákna
smileboy1
Nové Androidě

Příspěvek od smileboy1 » pon 18. úno 2013 12:35:13

No nazdar.. :DD Já ještě počkám, jestli neodešla jen baterka (její napětí je na nule, ale na nabíjecích pinech telefonu napětí je), kolega má ten samej telefon, tak si jí od něj půjčim, nicméně nevim, jestli Číňan nebude chtít celej telefon zpátky, i když třeba odešla jen ta baterka, to se s nim musim domluvit. Nicméně budu dále informovat

EDIT:
Tak baterkou to neni, zkoušel jsem jinou a žádnej posun. Flashnutí telefonu taky nic. Tak čekám na odpověď z etotalku, až mi napíšou adresu, kam to mám poslat. No, bude to ještě zajímavý, protože koukám, že Newman už je na etotalku "sold out"... Tak jsem zvědavej, jak celá tahle eskapáda dopadne :|
Naposledy upravil(a) don_alex dne čtv 03. říj 2013 17:58:12, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny příspěvky

dizzy2012
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: ZTE V987

Příspěvek od dizzy2012 » úte 19. úno 2013 13:01:33

Newman N1 je momentalne sold out, zase ho naskladni, neboj :D

Autor tohoto vlákna
smileboy1
Nové Androidě

Příspěvek od smileboy1 » úte 19. úno 2013 16:42:02

Tak už neni ani sold out, už tam neni vůbec :DD

dizzy2012
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: ZTE V987

Příspěvek od dizzy2012 » úte 19. úno 2013 17:41:39

Neboj, to same bylo a mam zkusenost s Huawei G500, nebyl tam ani ve stavu sold out a pak zase naskocil, az cinak naplnil sklad.

Autor tohoto vlákna
smileboy1
Nové Androidě

Příspěvek od smileboy1 » stř 20. úno 2013 11:18:32

Takže update, etotalk se ozval s instrukcemi pro odeslání:

Please ship it back to us by the address below by registered air mail, don't use fedex or ups or dhl, customs will not allow to import if you ship it by those services. Please make sure not using too big package to pack it, make the package as small as possible. Please also pack it as hard to open as possible because if the package is too difficult to open, customs will not check it.
On your way bill or CN22, write: MP4 Player, with customs declare value of 15 USD. (important!)
Please write down your email address, your issues and request in details in a piece of paper so that we can follow up your case when we receive your phone.
Please also kindly let me know the tracking number if you have shipped back the problematic phone.
Look forward to your kind advice.

Tak zkusim telefon poslat jako cenné prioritní psaní, je třeba vyplnit podací lístek, celní prohlášku a napsat adresu na obal, který jsem zakoupil na poště. Jedinej problém bude tracking number, protože poště mi číslo balíku sice dá, ale to se během putování do ciziny změní v číslo mezinárodní a už to nebude dohledatelný. Snad to Číňanovi vadit nebude. Tak držte palce, jde se na věc! :)

EDIT:
Ještě kdyby mi někdo náhodou chtěl poradit, jak to mám poslat "registred air mail". Je mi jasný, že to je něco jako doporučeně, ale na podacím lístku ani na tom pytli z pošty nic takovýho neni.
Naposledy upravil(a) don_alex dne čtv 03. říj 2013 17:58:57, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny příspěvky

romikus1
Androiďák!

Příspěvek od romikus1 » stř 20. úno 2013 16:56:14

já posílám normálně jako prioritní balík do ciziny, žádný štráchy s tím, na balík normálně lepím štítek telefon do opravy a hotovo. zítra posílám dva, astejně se mi to vrací zpět, bez nároku u celnice, je třeba mít schovaný lístek. zduř

Autor tohoto vlákna
smileboy1
Nové Androidě

Příspěvek od smileboy1 » stř 27. úno 2013 12:33:41

Takže pro ty, které tohle téma zajímá, mám další update. Posílal jsem telefon jako cenné psaní s tím, že mi slečna na poště oznámila, že tracking number sice mít budu, ale že bude fungovat jen a pouze na území ČR a že v cizině se o balíku nedozvim. A že se sice tracknout dá, ale až v momentě, kdy budu reklamovat to, že balík (psaní) nedorazil k adresátovi. Tak jsem si to dneska omrknul ze zvědavosti a hle "Item was accepted on 25.02.2013 at the Office of Exchange in destination country (Čína)." Takže tracking očividně funguje i u cenného psaní, jen teda nevim, jestli se tam objeví i info o předání adresátovi. Psal jsem etotalku, jak to bude s poštovnym zpět a dostalo se mi odpovědi, že poštovné budou hradit oni, ale balík nepůjde DHL, nýbrž klasika airmail. Tak uvidíme, budu dál informovat.

Autor tohoto vlákna
smileboy1
Nové Androidě

Příspěvek od smileboy1 » úte 05. bře 2013 19:21:05

Tak už se pomalu začínám loučit s penězma i s telefonem. Na cenné psaní jsem na Číňanovu radu napsal "MP4 player" s hodnotou 15 dolarů. Status trackingu se již nezměnil a trvá 9.den. Netrpělivě jsem napsal i do etotalku, jestli jim tam náááhodou už balík nepřišel a odpověď bohužel zněla, že stále nic. Že by za 9 dní v Číně nedoručili balík, to se mi zdá nepravděpodobné. Takže když budu mít štěstí, dostanu od pošty 15 dolarů za ztrátu balíku, se kterýma si můžu vytřít zadek. No, tolik moje krátka eskapáda s Čínou, která mě stála 4000 :evil:

Tomáš Kubec
Moderátor
Reputace: 53
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Kubec » úte 05. bře 2013 19:25:59

Buď v klidu, i 14 dní je normální.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 39
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » úte 05. bře 2013 19:26:38

No a pro tebe je to do budoucna poučení, že cena neznamená všechno.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
smileboy1
Nové Androidě

Příspěvek od smileboy1 » úte 05. bře 2013 19:32:28

Tomáš Kubec píše:Buď v klidu, i 14 dní je normální.
14 dní beru, že je normální doba od té chvíle, kdy to podám já na poštu. Měl jsem totiž zato, že nejdelší doba putování bude z ČR do Číny, kde to ale bylo za 4 dny. Teď už je to 9 dní někde v Číně a já ztrácím pomalu naději
ramon.dexter píše:No a pro tebe je to do budoucna poučení, že cena neznamená všechno.
To neznamená, ale značkovej telefon s těmahle parametrama na 2 simky u nás neseženeš, i kdyby ses rozkrájel.

MaTToS
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4

Příspěvek od MaTToS » úte 05. bře 2013 19:43:59

Este by som sa nestrachoval, uz som posielal reklamacie a ono sa ten balicek objavi kludne aj po 17 dnoch od odoslania u predajcu ajked v cine je do tyzdna... niekedy v tom maju bordel a potom to takto vyzera .

romikus1
Androiďák!

Příspěvek od romikus1 » úte 05. bře 2013 21:49:42

koukej co to píše mě

Zásilka podána dne 25.02.2013 na poště 430 03 - Chomutov 3.
Zásilka přepravována k vyměňovací poště.
Zásilka odeslána poštou 220 00 - pošta Praha 120 dne 26.02.2013 do země určení (Čína).
Zásilka dne 01.03.2013 převzata vyměňovací poštou v zemi určení (Čína).

asi to jede na oslovi... :lol: :lol: :lol:

Autor tohoto vlákna
smileboy1
Nové Androidě

Příspěvek od smileboy1 » úte 05. bře 2013 21:58:28

Jo, to ti jede stejně jako mně, mně to šlo taky 5 dní do Číny, ale ten poslední status, že byla zásilka převzata vyměňovací poštou, už tam visí od 25.2. a nikdo furt nic nemá.

TomasT342
Robot
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X

Příspěvek od TomasT342 » úte 05. bře 2013 22:13:53

Čína je veliká země (ne sice jako Rusko...) a než tam pošťák dojede...
Obrázek

Mě z DX jde baterka poštou už přes měsíc (odesláno 30.1.).

Autor tohoto vlákna
smileboy1
Nové Androidě

Příspěvek od smileboy1 » úte 05. bře 2013 23:18:12

Jojo, z DX nebo z ebaye to chodí dlouho... Ale já to posílal jako priority, s tracking number...

Autor tohoto vlákna
smileboy1
Nové Androidě

Příspěvek od smileboy1 » stř 13. bře 2013 8:45:25

Tak stále nic..:(

MaTToS
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4

Příspěvek od MaTToS » stř 13. bře 2013 22:23:00

Co to robi podla trackingu ?
Neskusal si to cislo hodit do trackingu china post, hongkong post a singapore post ci z toho nieco vyleze ?
Je to cudne, mne zatial zo siestich balikov dorazilo do ciny 5 v dobe 8-15 pracovnych dni a jeden sa nenavratne stratil - opustil Slovensko a uz nikam nedosiel a posta dala ruky prec ze oni to odoslali korektne a s poistenim som nedopadol tiez nijako :cry:

Autor tohoto vlákna
smileboy1
Nové Androidě

Příspěvek od smileboy1 » čtv 14. bře 2013 9:44:18

Uf uf uf... Dneska psal Číňan, že už jim telefon došel, sláááva hááleluja. Cituji:

Dear Buyer,

We have received your item.
We will check it and return it to the factory.
Thanks.

Takže dneska je to přesně 3 týdny od odeslání, tj. 15 pracovních dní. Tracking ještě nezareagoval a stále poslední zprávou v něm je, že že zboží bylo převzato vyměňovací poštou v Číně. Jinak s tou reklamací u pošty, paní mi říkala, že v momentě, kdy se balík ztratí, dostanu plné odškodné uvedené na zásilce a je jedno, jestli se ztratí tady nebo v Číně, protože v ceně odeslání se platí i pojistka.

Chci se ještě optat, jak dlouho jim trvá vyřízení reklamace, máte zkušenosti? Abych na to nečekal zas půl roku...

abernas
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 5
Tablet: Yuandao N70

Příspěvek od abernas » stř 27. bře 2013 17:27:55

Prosim vas netyka se to konkretne etotalku, ale stejne potrebuju poradit.
Koupil jsem mobil na aliexpressu a potrebuju ho reklamovat. Odesla dotykova vrstva. Mam adresu cinana a dnes jsem byl na poste to poslat. Poslal jsem to jako cenne psani v hodnote 5000,- coz byla samozrejme blbost, protoze cinan by si to nevyzvedl. Nastesti se mi jeste podarilo zasilku stopnout a zitra si pro ni jdu na postu a poslu ji znova. Ted uz to ale nechci podelat. Precetl jsem si to tady a chci se jen ujistit jak na to:

Muzu to poslat jako cenne psani prioritni s nulovou hodnotou a na ten igelitovy pytlik, co si koupim na poste napsat "telefon do opravy". Nebo cenne psani musi mit udanu nejakou (i kdyz minimalni) hodnotu? Chci mit jistotu, ze za to cinan nebude nic pri prevzeti platit.

Jak tady nekdo psal, ze to chteji deklarovat jako prehravac MP4 v hodote 15$ je nesmysl, pokud to budu na obalku nadepisovat "telefon k oprave", coz mi prijde rozumne.

Autor tohoto vlákna
smileboy1
Nové Androidě

Příspěvek od smileboy1 » úte 02. dub 2013 10:10:26

Asi už je to s křížkem po funuse, přesto... Já to posílal jako cenné psaní, MP4 player, 15 dolarů a do CN22 jsem napsal "item for repair". A hle, stejně to v Číně na celnici zastavili a chtěli po Číňanovi zaplatit 20 dolarů jako DPH (nebo clo, co já vim), který chtěl pak po mě. Nicméně... Za 2 dny byla reklamace vyřízená a telefon je na cestě ke mě. Ale... Číňan tam napsal, že to je telefon z reklamace, jenže náš celní úřad to taky zadržel a chce po mě doklady na proclení, ty jsem mu dneska poslal, tak to snad bude stačit, ale bude mě to stát samozřejmě další kilo :) Ku*vy... No ale snad už to nebud mít dlouhýho trvání...

Odpovědět

Zpět na „Reklamace, opravy a servis čínských telefonů“