Ostatní aplikaceAndroid Auto

Pokud si nejste jistí do jakékoli kategorie vložit nové vlákno, tak zde je to pravé místo. Zároveň pokud máte pocit, že zde nějaká kategorie schází, tak to hned napište Supovi

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
kirisek95
Stálý androiďák
Příspěvky: 71
Registrován: pon 07. lis 2011 15:27:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10+
Mobil 2 / ROM: iPhone 7
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4 LTE
Rom: stock

Android Auto

Příspěvek od kirisek95 »

Zdravíčko lidi,

Tak nějak jsem rozchodil Android Auto appku v ČR. Kdyby někdo tedy chtěl zkoušet v autě ;)

klidně poznatky, postřehy, připomínky... podělte se o strasti i slasti této appky =)

Jinak NEXUS 7 jede na stock 4.4 a mám tam HeadUnit, což umožňuje využít android auto bez vestavěných navigací nebo rádií, stačí OTG kabel

A LG G3 jede na CM12.1 - 5.1.1 - android auto 1.5.xx.xx.xx

takže tak =)

Obrázek
Naposledy upravil(a) kirisek95 dne čtv 24. pro 2015 11:52:54, celkem upraveno 1 x.
Samsung Galaxy S10+ | stock | 9.0
Huawei MediaPad M5 8.4 LTE | stock | 8.1
Samsung Gear S3 | stock | 4.0.0.2
iPhone 7 | stock | iOS12
LumirKulda
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 22. pro 2015 14:50:55
Typ mobilu / ROM: SONY Z3

Re: Android Auto

Příspěvek od LumirKulda »

Zdravím,

mohu poprosit jak jste nainstaloval apku do telefonu? V googleplay appka vůbec není a přes web to nelze protože prý není u nás dostupná :-/
kirisek95
Stálý androiďák
Příspěvky: 71
Registrován: pon 07. lis 2011 15:27:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10+
Mobil 2 / ROM: iPhone 7
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4 LTE
Rom: stock

Re: Android Auto

Příspěvek od kirisek95 »

APKmirror "zrcadlí" aplikace z google play... ;) jinak je potřeba nejlépe nejnovější verze 1.5.100945 ;)
Samsung Galaxy S10+ | stock | 9.0
Huawei MediaPad M5 8.4 LTE | stock | 8.1
Samsung Gear S3 | stock | 4.0.0.2
iPhone 7 | stock | iOS12
mateshelma
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 24. úno 2015 14:18:44
Typ mobilu / ROM: ME173X - 4.2.4.82093_20140525
Tablet: Asus Memo Pad 7 8GB
Rom: 4.2.4.82093_20140525

Re: Android Auto

Příspěvek od mateshelma »

Zdravím,

chtěl jsem vyzkoušet AA, tak jsem na svoje staré HTC OneV hodil Lollipop 5.1(CM 12.1), abych vůbec AA mohl nainstalovat. Nejdřív jsem zkoušel nejnovější verzi určenou pro Marshmallow(ale s podporou i pro Lollipop ) , ale to mi vyhodilo hlášku o nekompatibilitě telefonu. Takže jsem tam dal starší 1.2.084954_(2166577-release), to se sice pustí, ale nijak to nefunguje, ani po připojení k infotainmentu. Viz. obrázek.. Nevíte někdo jak to rozchodit, popř. jestli neexistuje nějaká alternativa pro AA?

Díky za odpovědi
Přílohy
AA.jpg
AA.jpg (29.19 KiB) Zobrazeno 66403 x
kirisek95
Stálý androiďák
Příspěvky: 71
Registrován: pon 07. lis 2011 15:27:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10+
Mobil 2 / ROM: iPhone 7
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4 LTE
Rom: stock

Re: Android Auto

Příspěvek od kirisek95 »

No ono pokud to nemáš připojené do auta, co podporuje AA nebo nemáš nexus 7, který je na to upravený (viz. odkaz na HeadUnit) tak tě to tál nepustí, v praxi to funguje tak, že mobil je takové Pecko a tablet/rádio v autě je monitor. A jestli to máš připojené v podporovaném rádiu/N7, tak je nejspíš problém s podporou HTC, nikde jsem nějak nedohledal, jestli to podporuje.
Samsung Galaxy S10+ | stock | 9.0
Huawei MediaPad M5 8.4 LTE | stock | 8.1
Samsung Gear S3 | stock | 4.0.0.2
iPhone 7 | stock | iOS12
grinchd
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 04. čer 2016 17:10:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4

Re: Android Auto

Příspěvek od grinchd »

Korisek95, prosim te, kdyz mas telefon pripojeny pres android auto, jakm hlasem ti to cte prichozi zpravy? Me to cte chlapskej hlas, ale tak blbe, ze tomu neni skoro rozumet a za boha to nemuzu prepnout na jinej hlas... pritom navigace je normalni plynuly zensky hlas.
migulov
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 06. čer 2016 15:10:29
Typ mobilu / ROM: Samsung 6

Re: Android Auto

Příspěvek od migulov »

Ahoj všem,
stáhl sem si aplikaci Android Auto a nainstaloval ji. Link na stažení je tady:
http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/" onclick="window.open(this.href);return false;

Připojil sem ji k autu a bohužel mi to napsalo že aplikace není schválena k provozu v České republice. Nevíte někdo jak to obejít?
Mám Samsung 6 s Androidem verze 6.0.1.
Předem děkuji za nápad nebo vyzkoušené řešení.
Michal
cenda007
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 09. lis 2015 17:11:08
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Re: Android Auto

Příspěvek od cenda007 »

AA jsem rozchodil na P8 s androidem 5.0. Po aktualizaci na 6.0 se AA hlásí jako "aplikace není dostupná pro vaši oblast", nicméně k autu se připojí a funguje. Nová instalace z APKmirror na telefon s 6.0 - koupil jsem nový P9 - se ani nespustí. Musel jsem se proto vrátit k původnímu telefonu, kde je již AA nainstalováno. Také bych uvítal jakékoliv rady, nebo nové informace jk případně "oblbnout" region v telefonu a tím AA nainstalovat
Uživatelský avatar
Pavel7
Androiďák!
Příspěvky: 379
Registrován: ned 10. črc 2011 20:15:40
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Re: Android Auto

Příspěvek od Pavel7 »

Nevím co se stalo, ale zdá se, že Google Android Auto zablokoval, v CZ není služba ofiko dostupná, nicméně dosud sosnuté apk fungovalo, nyní začalo psát nekompatibilní telefon (Android 6 stock, Huawei P8).
cenda007
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 09. lis 2015 17:11:08
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Re: Android Auto

Příspěvek od cenda007 »

měl jsem stejný problém, na P8 přestalo fungovat a musel jsem vyměnit P8 za P9, kde AA 2.0 (stáhnuto z APKmirror) normálně funguje. Někde jsem četl, že po upgrade FW u P8 již nelze nainstalovat z APKm
esty22
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 21. bře 2013 14:31:04
Typ mobilu / ROM: One+5 8/128Gb Midnight black

Re: Android Auto

Příspěvek od esty22 »

Mám problém dnes asi po pul roce bez problémového fungování apka přestala fungovat a hlásí na vašem uzemí není dostupná.
Nevíte jak to obejit,nová instalace nepomohla.
Nepomohl ani net anonimizer.
Ghostrider
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: pát 06. kvě 2011 15:52:23
Typ mobilu / ROM: Huawei P7

Re: Android Auto

Příspěvek od Ghostrider »

Moje P7 ve verzi 5.1.1 mi s AA funguje, ale bohužel už jako telefon pomalu dosluhuje. Zvažuji pořízení Honor 8, ale tahle diskuze o konci fungování AA na novějších verzích mě trochu vyděsila.
Máte někdo zkušenost, jestli funguje Android Auto s Honor 8 ve verzi Android 6.0 / 7.0?
MiRiS
Stálý androiďák
Příspěvky: 65
Registrován: ned 07. pro 2014 19:56:13
Typ mobilu / ROM: LG G3 16GB Gold
Mobil 2 / ROM: Aktuální Honor 8 blue
Rom: V30c - 262-02 root

Re: Android Auto

Příspěvek od MiRiS »

Funguje spolehlivě v Astře K s intellilinkem i v posledních verzích aplikace i androidu 7 :)
Vladimír Čáp
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 10. čer 2017 4:35:03
Typ mobilu / ROM: Samsung J5 2016

Re: Android Auto

Příspěvek od Vladimír Čáp »

potřebuji pomoc: mám Samsung J5 2016 a potřebuji na něj nainstalovat APK AA. z Google Play to nejde. nejsem žádny expert: zkusil jsem přes odkaz stáhnout - mám už přetaženo v mobilu, ale nemohu spustit instalaci, protože nevím jak to spustit.

opět potřebuji poradit k uvedenému problému: apk jsem si nainstaloval a do konce září fungovala bezvadně. nyní v říjnu po připojení telefonu přes usb kabel se na displeji auta objevila (zrcadleni) mapa(poloha fungovala i při pohybu) ale nefungovala navigace vyhledávání. zkusil jsem stáhnout a nainstalovat různé aktualizace ze stránek - výsledek bídný - navigace opět nefungovala, v nejlepším případě navigace fungovala těsně po instalaci, ale následně druhý den opět nefungovala.
díky za pomoc.
Naposledy upravil(a) Vladimír Čáp dne úte 17. říj 2017 14:11:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Android Auto

Příspěvek od Jumbo78 »

Klikneš na tu aplikaci(soubor) a instalace se spustí. Bude to chtít povolení instalace z neznámých zdrojů - povolíš v nastavení.
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Whippy
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: ned 05. čer 2011 18:22:44
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5
Tablet: Nvidia Shield Tablet

Re: Android Auto

Příspěvek od Whippy »

Chtěl jsem se zeptat :)
Provozuju Android auto s Nexus 6P. Při poslední jízdě kdy byla spustěna navigace WAZE a přehrávání hudby se mobil nestíhá dobíjet a po 3 hodinové cestě byla baterie na 50%. Existuje nějaké řešení? Případně, má s tím někdo podobné zkušenosti? u Google map jsem podobné chování nezaznamenal. Možná to může být i baterií v mobilu.
Díky za reakce.
Whippy

P.S. Lze nějak přes AA nadiktovat odpověď na SMSku? Nebo zapsat nějakou poznámku? Je někde seznam českých příkazů, jenž jsou funkční?
Morkon
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: pon 31. říj 2011 15:12:54
Typ mobilu / ROM: Samsung Ace
Rom: CM 7.2 HaniMode*Lite

Re: Android Auto

Příspěvek od Morkon »

Nema nekdo potuchu, kdy bude aplikace oficalne dostupna v CR?
alesP
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: pát 16. lis 2012 19:03:19
Typ mobilu / ROM: LG g3

Re: Android Auto

Příspěvek od alesP »

Kdyby měl někdo tip na příkazy co fungují tak uvítám, já zatím vyzkoušel:
kolik je .... (počty)
jaké je počasí v /zítra
co je to ... jaky je .... (vyhledání pojmu na webu) - tady je zajimavy jak to funguje, u pojmu "fazovy posun" mně to přečtlo definici ze stranek nějaké střední školy, když si to teď hledám na google tak to ve výsledcích ani nemůžu najít.

pak samozřejmě navigace

prehraj... (album, skladba - co mam v mobilu)
preloz .... jazyk


Zajimalo by mně zda se dá nějak ptát na zpárvy - sportovní výsledky aj.
semtex11
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 01. úno 2018 9:35:24
Typ mobilu / ROM: Samsung A3 2017

Re: Android Auto

Příspěvek od semtex11 »

Ahoj :idea: ,

mám Samsung A3 2017, měl by podle šodovky podporovat Mirror link, ale jen jediná navi co s tím jde,
je Sygic Car za nesmysl :facepalm: .
Android Auto se v ČR nepodporuje. Stáhnul sem nějakou poslední verzi z APK a přes komp ji nahrál do
mobilu a spustil instalaci. Po spuštění mi napíše, že: aplikace Služby Google Play momentálně nefunguje
(Something went wrong).
Má cenu se s tím sr*t nebo to na tento telefon nepůjde vůbec dostat.. :ugeek:

Děkuju za odpovědi.
TNO07
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 27. úno 2018 10:39:06

Re: Android Auto

Příspěvek od TNO07 »

starší verzi aplikace (asi z roku 2016) jsem až do 20.2. bez problému používal. Pak Google nejspíš vynutil aktualizaci a začalo mě to také hlásit nepodporovanou app v ČR.

Opět jsem to rozchodil takto:
Phone > Vyndat SIM
Phone > Vývojářské možnosti > Aplikace Falešná poloha
Phone > Připojit na WIFI
Phone > Stáhnout FakeGPS a nastavit New York
Phone > Stáhnout VyprVPN a nastavit New York
Phone > Spustit Google Maps a lokalitzovat se (New York)
Phone > Vyčistit play store cache

Car > Připojit telefon
Phone > vše odsouhlasit

Phone > Dát zpět SIM
Opakovaně připojováno odpojováno a vše funguje.

Má to i výhodu v tom, že mám teď nejnovější verzi Android Auto a ta je o poznání svižnější.
DanOr
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 08. bře 2018 13:32:34

Re: Android Auto

Příspěvek od DanOr »

Mám stejný problém s Android Auto. Přestal fungovat. Můžete mi jako pro laika vysvětlit návod, který uvádíte? Jak vlastně nastavit falešnou polohu? Mě se to nepodařilo zprovoznit. Děkuji.
jendass
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: sob 24. črc 2010 15:25:21
Typ mobilu / ROM: S4
Tablet: G pad

Re: Android Auto

Příspěvek od jendass »

Postupoval jsem podle návodu a stále mi ti píše není podporováno ve vaší zemi
Ross29
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 20. bře 2018 17:45:19
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 3 Zoom

Re: Android Auto

Příspěvek od Ross29 »

Ahoj, prosim o radu, mam posledni verzi AA z unora 2018, v aute i v telefonu mi funguje, hlasovy asistent reaguje na vsechny pokyny kolem navigace, hudby nebo “znalostnich” otazek, ale od zacatku nefunguji hlasove pokyny pro volani a smsky. At uz je to pokyn v cestine nebo v anglictine, vzdy se mi dostane jen odpovedi, ze google nevi, jak mi muze pomoci. Resili jste to nekdo? Dnes jsem to zkousel i v jinem aute a zase stejny problem, predtim jsem to naopak zkousel ve svem aute s jinym telefonem - a zase, zadny hovor mi hlasovy asistent nespoji. Pokud ale manualne vytukam cislo nebo dam volat cislo z poslednich hovoru, tak to funguje. Problem je s tim hlasovym pokynem... Pripadne moc diky za pomoc!
HardyCz
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: stř 27. úno 2013 10:48:03
Typ mobilu / ROM: S10e

Re: Android Auto

Příspěvek od HardyCz »

Já jsem si AA nainstaloval následovně:

1) Připojil jsem se skrze VPN do USA
2) Otevřel jsem GPlay
3) Změnil jsem si účet na druhý s americkou adresou
4) Vyhledal AA
5) Nainstaloval AA
6) Přepnul jsem účet zpět na CZ
7) A odpojil se od VPN.
8) Hotovo.

:-)
HonzaSP
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 24. dub 2018 9:28:00
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 8

Re: Android Auto

Příspěvek od HonzaSP »

Po čase se mi podařilo AA (instalovaná APK na Huawei Mate 8) spojit s autem (Mitsubishi Eclipse Cross) a na první pohled vše funguje - navigace, Spotify. Ale na druhý pohled jsem zjistil, že mi AA v módu telefonu nenačetl celý telefonní seznam z mobilu, ani v tom zbytku nejde hledat (jak na displeji, tak hlasem), ani nezobrazuje příchozí hovory (volajícího). Jednoduše řečeno, modul telefonu je nefunkční. Blbý je to, že když používám AA, třeba navigaci, tak spojení mobilu s handsfree auta přes bluetooh je úplně odříznuto, takže když mi začne zvonit mobil, musím ho za jízdy odtrhnout od kabelu a hovor normálně přijmout s mobilem v ruce. To, předpokládám není účel AA, tak to považuji za chybičku.
Má někdo nějaké rady co s tím? Třeba v nastavení AA nebo snad nevhodným kabelem nebo dokonce tím, že samostatná APK není plnohodnotná?
HonzaSP
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 24. dub 2018 9:28:00
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 8

Re: Android Auto

Příspěvek od HonzaSP »

Tak jsem tady včera položil otázku ohledně telefonování přes AA a dnes po brouzdání internetem si mohu sám odpovědět. Našel jsem odpověď nějakého "product manager on the Android Auto team", která mě ale dost vyděsila a zklamala, ztatil jsem o AA počáteční iluze.
Vítězoslavně oznámil, že v poslední verzi AA od 19.4.2018 (na APK mirror ještě není) je nové tlačítko "contacts", které otevře telefonní seznam z mobilu. Ale v něm nejde hledat, jen listovat než najedete na jméno volaného a pak odchozí hovor provést. Teď si představte, že máte hodně dlouhý seznam jmen ... Na dotaz, zda tam bude možné hledat jméno zadáním počátečních písmen odpověděl, že ne, protože by to odvádělo pozornost od řízení auta. Je to jasné? Udělali to takhle blbě schválně a naznačili, že to nehodlají změnit. Zůstává možnost vyvolat odchozí hovor přes "voice assistant", ale to v případě češtiny, resp. českých jmen samozřejmě nefunguje.
Budiž ..., ale horší je to u příchozích hovorů. Ty nefungují vůbec, protože handsfree auta je úplně mimo provoz díky tomu, že AA pro spojení auta přebere spojení přes bluetooth. Když tedy máte spuštěný AA, třeba navigaci, nebo cokoli jiného, nelze přes AA přijmout hovor vůbec, dokonce ani nevíte, kdo vám volá. Jediné řešení je vypnout AA a vzít mobil do ruky a normálně s ním telefonovat (bez hands free). Což je zakázáno, takže nezbývá než zastavit auto.
Tak tohle je filozofie tvůrců AA. Ještě se to pořádně nerozšířilo a už to nějaký blbci s hloupými názory začali pohřbívat. A nevěřím tomu, že v dalších verzích, třeba v té české se to změní, když na to měli dost času, tuším od roku 2014!
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Android Auto

Příspěvek od ramon.dexter »

smazán nesouvisející příspěvek uživatele anina.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Ezaul
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 02. kvě 2018 12:30:27
Typ mobilu / ROM: Galaxy J5 Android 6.01
Tablet: Galaxy Tab 4

Re: Android Auto

Příspěvek od Ezaul »

Instalace velmi jednoduchá, vše běhá úplně samo. Apku jsem stáhl z www.apkmirror.com ve verzi "arm" pro můj android 6.01 do Focuse 2017 se SYNC 3. Při instalaci povolit neznámé zdroje a je to.
hovorkapetr
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 03. črc 2018 18:29:44

Re: Android Auto

Příspěvek od hovorkapetr »

HonzaSP píše: stř 25. dub 2018 18:28:48
Videl bych to na problem nekde mezi telefonem a head unit. Nektere telefony napriklad nemaji hw kodek videa, tak se AA vubec nerozjede (sgs3). Vyzkousel bych jiny telefon a pripadne kontaktoval technickou podporu vyrobce automobilu.

AA pouzivam cca rok s huawei nova can-l11 a posledni 2 mesice bezproblemovy provoz. Do te doby byla kazdy druhy den cerna obrazovka, nevo se zasekl waze. Po letosnich aktualizacich uz vse funguje. Head unit mam h30 ve vw passat b8. A telefonovani uz od zacatku bez problemu. Jen pro vytaceni pouzivam seznam poslednich volani pres volant. Prochazet rucne telefonni seznam za jizdy je sebevrazda, pripadne vrazda.

Preji hodne zdaru, Petr
KingJames
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 20. srp 2018 15:05:50
Typ mobilu / ROM: Huawei P20 pro

Re: Android Auto

Příspěvek od KingJames »

Zdravim, chtel bych poprosit o radu dneska mi prestalo fungovat android auto, po te co si aplikace vynutila update, to samozrejme neslo a od te chvile nefunguje, vzdy sem stahl nejnovejsi verzi apk a vzdy fungovalo, ted uz nic...dekuju za vsechny rady.
Přílohy
Screenshot_20180820-161134.jpg
Screenshot_20180820-161134.jpg (126.18 KiB) Zobrazeno 47760 x
Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“