Ostatní aplikaceAndroid Auto

Pokud si nejste jistí do jakékoli kategorie vložit nové vlákno, tak zde je to pravé místo. Zároveň pokud máte pocit, že zde nějaká kategorie schází, tak to hned napište Supovi

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
pturek
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pon 16. zář 2019 7:31:26
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy J5 /2016

Re: Android Auto

Příspěvek od pturek »

Doplňuji ještě příspěvek Pistolníka:
ANO, čeština začala po odinstalování aktualizací pro hlasové povely fungovat a Google i česky odpovídá (díky za prima tip), ale bohužel selhalo připojení AA na auto. Namísto toho se na mobilu spustilo nové nastavení parametrů AA počínaje požadavkem na ruční brzdu, atd., jako při nové instalaci AA. Tento proces se ale ihned zastavil s požadavkem na aktualizaci aplikace Google a ukončil se po stisku tračítka KONEC chybou s červenou obrazovkou na mobilu.
Dobrou zprávou ale je, že po té, když jsem aktualizaci aplikace Google separátně provedl a telefon ještě raději restartoval, tak se při druhém pokusu AA k autu připojil a přes hlasový povel v autě Google odpověděl česky (na moji oblíbenou testovací otázku "Kdo byl Albert Einstein?") citací z Wikipedie.
Je tedy asi občas dobré smazat aktualizace aplikace Google tlačítkem v "Obchod Play" a po restartu telefonu (a možná i vymazání cache aplikace Google) udělat její aktualizaci (a současně i Waze, bude-li nabídnuta, protože bude asi zásadní, aby byly nainstalovány odpovídající verze aplikací, aby fungovaly na infotainmentu v autě v prostředí AA.
mulik
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 27. říj 2011 14:54:38
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4

Re: Android Auto

Příspěvek od mulik »

Je to cca 5 dní co mi z ničeho nic Škoda Rapid kam jsem připojoval svůj Note 9 každou jízdu a používal AA na navigaci Waze začalo psát hlášku Spojení nebylo možné vyvořit. Zkontrolujte zda mobilní zařízení podporuje AA. Vše je aktualizované, kabel jsem zkoušel vyměnit a nic nefunguje, docela začínám být nervozní protože jsem na navigaci poměrně zvyklý a za pár dní odjezd na dovolenou :? 8-) nějaká rada co s tím?? :?:
rjamrich
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 01. zář 2015 10:54:25
Typ mobilu / ROM: Note 4 [SM-N910F] _ Android 5.1.1
Tablet: Apple iPad mini

Re: Android Auto

Příspěvek od rjamrich »

Mne to zacalo robit tak isto. Mam S10e, mam pocit, ze mi to robi od poslednej aktualizacie systemu. Skusil som odinstalovat aktualizacie Android auto, vymazat pamat pri tejto aplikacii a nepomohlo. Pouzivam rovnaky kabel, ako som pouzival. Predtym bez problemov, teraz to nefunguje :(
kubasalda
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 01. črc 2020 14:38:36

Re: Android Auto

Příspěvek od kubasalda »

Ahoj, povedlo se někomu zprovoznit AA na Huawei P20 PRO ? po připojení mi radio hlásí abych v telefonu odsouhlasil podmínky, ale netušim kde co a jak... v telefonu se mi zobrazi at zastavim a zatahnu rucni brzdu, nic vic. Neumel by nekdo prosim poradit ?
tlaskalik
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 06. zář 2011 8:20:30

Re: Android Auto

Příspěvek od tlaskalik »

Přidávám se k @mulik a @rjamrich. Je to cca 14 dní kdy AA doslova přes noc přestalo fungovat spojení mého Xiaomi Mi Note 10 Pro s Octavia 3 FL. V 9 večer vše fungovalo. Druhý den v 5 ráno už ne. Těžko říct, co to mohlo způsobit. V nastavení telefonu jsem se nikde nehrabal. Telefon v bodě AA nejde připojit ani k rádiu ostatních Octavia 3, Octavia 4. Po připojení nabídne AA a Mirrorlink. Vyberu AA, potvrdím odběr dat, rádio se načítá a vše spadne. Displej telefonu jen problikne. Hláška na rádiu "Zkontrolujte nastavení na mobilním zařízení nebo spojení". Na telefonu samozřejmě nic není.
pturek
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pon 16. zář 2019 7:31:26
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy J5 /2016

Re: Android Auto

Příspěvek od pturek »

Starej Samsung J5 Duos (s jednou SIM, Android 7, AA z aplikace z Obchodu Google) mi jede na jeho výkonové parametry stále slušně a dokonce i česky. Je ale pravda, že jsem eliminoval zbytečné aplikace, které oproti přístupu na Web přes Chrome nepřinesou vůbec nic navíc! Takových je plno a řeší to jen bookmarky v Chromě. Před několika příspěvky jsem podle návodu udělal mazání aktualizací Google a docela se všechno zrychlilo, uvolnila se RAM a začala fungovat čeština. Máš dost volné RAM, že Ti to padá? V AA bych louncheru vypnul všechny nepotřebné apky (mám povolenu jen Waze a VLC). Podle mne se všechny v pozadí spustí a čekají, až si je AA zavolá a mobil pak nestíhá... Dokonce mi auto dřív hlásilo, že mobil neodpovídá.
sebekk
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 13. lis 2013 10:16:48
Typ mobilu / ROM: N9

Re: Android Auto

Příspěvek od sebekk »

Mam presne tentyz problem, note 9, AA normalne fungovalo, pred tydnem nelze pripojit k autu (Karoq). Na displeji auta se objevi hlaska vytvárim spojeni, pak problikne displej telefonu a na displeji auta se objevi spojeni bylo preruseno ... Vypada to, ze to souvisi s posledni aktualizaci AA, ale nemam to potvrzeno.

­    

pturek
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pon 16. zář 2019 7:31:26
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy J5 /2016

Re: Android Auto

Příspěvek od pturek »

5.4.5022 byla vydána v 8 verzích. Mrkněte, zda máte pro svůj instrukční soubor CPU tu poslední. Něco narychlo opravovali...
sebekk
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 13. lis 2013 10:16:48
Typ mobilu / ROM: N9

Re: Android Auto

Příspěvek od sebekk »

Podle obchod play mám aktuální verzi ...

­    

Pucmeloud
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: úte 03. úno 2015 12:55:35
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 7 Note

Re: Android Auto

Příspěvek od Pucmeloud »

Stáhl jsem a funguje...co tam opravili, netuším.
sebekk
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 13. lis 2013 10:16:48
Typ mobilu / ROM: N9

Re: Android Auto

Příspěvek od sebekk »

Po instalaci nejnovejsi verze z apkmirrors AA se s autem uz propojí :-) ... diky.

­    

tlaskalik
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 06. zář 2011 8:20:30

Re: Android Auto

Příspěvek od tlaskalik »

Pro ty, kterým dříve aplikace AA fungovala a po poslední aktualizaci se přestala připojovat autu.
1. v obchodě play odinstalovat aplikaci (v androidu 10 se odinstalují aktualizace)
2. z APK Mirror stáhnout a instalovat verzi 5.3.801634-preinstall (potřeba mít povolené instalace z externích zdrojů)
3. v obchodě play u AA přes tři tečky nahoře zakázat automatickou aktualizaci
Mně se to takto rozjelo, tak snad pomůžu i dalším.
Zdenen
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 15. kvě 2020 17:04:24
Typ mobilu / ROM: Samsung A50

Re: Android Auto

Příspěvek od Zdenen »

Dobrý den, od poslední aktualizace na android 10 se mi nepřepíná zvuk rádia a navigace Waze.
Má prosím někdo radu co s tím? Hledal jsem všude a nic jsem podobného nenašel.
Mám telefon Samsung A50
MichalM2
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: pon 25. led 2010 18:25:44

Re: Android Auto

Příspěvek od MichalM2 »

Dobrý den,

mám podobný problém. Huawei P30 i u Xiaomi mi a3 lite... propojení funguje ale hlasové zadávání, vyhledávání a čtění zpráv ne.. ( VW Touran 2016)

řekne to nějakou hlášku.. zkoušel jsem poslední verzi AA, odinstalovat aktualizace googlu.. ale nic nepomáhá..

hláška ke stažení zde: www.uschovna.cz/zasilka/BB4GA944Y433GSJP-MAV

Předem děkuji za pomoc..
Stewe67
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 09. srp 2020 13:34:48

Re: Android Auto

Příspěvek od Stewe67 »

Dobrý deň
Každému kto má problém s pripojením Android auto k autorádiu tu je riešenie. Nastavte si jazyk v mobilnom telefóne aj v autorádiu na angličtinu. Všetko vám bude fungovať ako má. Aplikácia nepodporuje slovenský jazyk, preto boli problémy s pripojením.
Pekný deň
rypadlo
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: sob 21. pro 2013 17:54:48
Typ mobilu / ROM: YAL-L41

Re: Android Auto

Příspěvek od rypadlo »

Tak jako ostatním mi přestalo fungovat hlasové ovládání a čtení zpráv v českém jazyce.
Velké díky Pistolníkovi, dle jeho rad s odinstalováním aktualizace Google se hlasové ovládání zprovoznilo. Zároveň jsem zakázal automatickou aktualizaci. Každopádně na vzdory ostatním jsem nezačal mít problémy s připojováním a vše maká jak má. Telefon je Honor 20Pro.

Nicméně čtení zpráv v češtině stále nefunguje ani po snahách různého jazykového přenastavování jsem nebyl úspěšný a nastavovat si celý telefon do angličtiny aby mi to četlo zprávy alespoň anglicky nepotřebuji.

Pokud se to někomu podaří zprovoznit dejte prosím info, díky moc a zdravím Vás.

Ještě jednou dík Pistolníkovi!
Uživatelský avatar
šulda
Androiďák!
Příspěvky: 433
Registrován: stř 21. zář 2016 13:35:28
Typ mobilu / ROM: Poco M3 4/64GB

Re: Android Auto

Příspěvek od šulda »

AA připojení v pořádku. Jedinej problém je hlasové ovládání. Když ho chci použít tak zažvatlá o GPRD. Zřejmě stejný jako u MichalM2, vyřešil si to prosím tě nějak?
vormen
Androiďák!
Příspěvky: 650
Registrován: pon 20. čer 2011 10:12:27

Re: Android Auto

Příspěvek od vormen »

100% řešením je v aplikaci Google nastavit Použít tuto aplikaci bez účtu, pak to bude mluvit trvale česky. To odinstalování aktualizací vždy pomůže jen dočasně.
Uživatelský avatar
šulda
Androiďák!
Příspěvky: 433
Registrován: stř 21. zář 2016 13:35:28
Typ mobilu / ROM: Poco M3 4/64GB

Re: Android Auto

Příspěvek od šulda »

Tak jo, udělal sem jak píšeš a funguje až na jeden zádrhel. Vyvolat navigaci na cíl hlasem bez problémů, používám k tomu Waze, ale za boha nemůžu uskutečnit telefonní hovor hlasovým příkazem. "Paní" mi jen zdělí že neví jak mi pomoci s příkazem Zavolat + jméno. Nevíte někdo prosím jak to zprovoznit?
Uživatelský avatar
šulda
Androiďák!
Příspěvky: 433
Registrován: stř 21. zář 2016 13:35:28
Typ mobilu / ROM: Poco M3 4/64GB

Re: Android Auto

Příspěvek od šulda »

Dneska sem drobet laboroval a po sobotní aktualizaci zjistil, že každá aktualizace od 5.4 Target: Android 11 (API 30) pro můj A 10 nelze spustit. Návrat na 5.3 Target: Android 10 (Q, API 29) a na to co potřebuji dobrý, až na to hlasový ovládání pro vyvolání tel. hovoru :dozdi:
vormen
Androiďák!
Příspěvky: 650
Registrován: pon 20. čer 2011 10:12:27

Re: Android Auto

Příspěvek od vormen »

Vytáčení hlasem v autě nikdy nepoužívám od doby, kdy jsem to měl poprvé před 7 rokama poprvé v autě a po vyslovení jména to začalo vytáčet někoho, koho jsem nechtěl. Ale zadávání adres používám pořád a to funguje, stejně jako počasí v požadované lokalitě a početní priklady a takhle to stačí. Ještě by to teda mohlo číst česky zprávy a odpovídat na ně :)
Uživatelský avatar
šulda
Androiďák!
Příspěvky: 433
Registrován: stř 21. zář 2016 13:35:28
Typ mobilu / ROM: Poco M3 4/64GB

Re: Android Auto

Příspěvek od šulda »

Za 7 let se toho mohlo hodně změnit a sms nebo početní příklady v autě za jízdy určitě řešit nebudu a jaký je počasí to vidím. Když ale budu chtít někomu volat tak je to hlasové zadání určitě rozumnější než někde ťapat rukama. Co sem mluvil s lidmi se škodovkama, tak už jim to prý funguje docela obstojně. Holt gůglovic inžinýři na ČR prostě kálí a ta podpora češtiny je o ničem. Zkoušel sem i pohledat nějakou alternativu, ale zatím bez úspěchu.
pturek
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pon 16. zář 2019 7:31:26
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy J5 /2016

Re: Android Auto

Příspěvek od pturek »

Mám zajímavé zkušenosti s využíváním AA se slabějším mobilem (Samsung J5/2016, instr. soubor CPU armeabi):
Dlouhodobě jsem měl problémy se spolehlivostí připojení k autu (někdy ano, někdy ne). Důvodem je patrně pomalejší telefon. V AA na mobilu je proto vhodné vypnout všechno, co je možné (automatické spuštění BT, automatická volba aut, kalendář, počasí, odesílání zpráv na google). Dále je před příchodem k autu potřeba na mobilu zapnout BT (a ev i GPS), spustit systém v autě a počkat, až se do auta načtou kontakty z mobilu (napíše to na displeji v autě hlášku, že audio v autě je připraveno). Pak teprve připojit mobil přes USB a AA se docela spolehlivě připojí. V ČR Wifi připojení pro AA patrně tak honem nebude k dispozici, protože vyžaduje 5GHz Wifi, která nesmí v ČR být v autech k dispozici. Čert ví, proč ne, ale je to tak. Je tedy nutný USB kabel a tak magnetické nabíjení pozbývá v autě smyslu.
Při odchodu z auta je naopak nutné postupovat obráceně, tj. vypnout motor, vytáhnout klíček (je-li) a otevřít dveře u řidiče. Až se systém v autě vypne, tak teprve pak odpojit BT z mobilu. Pokud se to udělá obráceně, mobil se nemusí vyrovnat s korektním ukončením AA a tak s příštím připojením k autu může být problém a je nutné mobil restartovat a začít znovu dle popisu.
Dle uvedeného jsem dosáhl 100% úspěšnosti s připojováním k autu.
O hláškách a hlasovém ovládání jsemse na Netu dočetl, že pro české prostředí má být k dipozici do konce 2020, je nutné v Google Assistant nastavit jazyk pro služby Čeština - teď tam ve výběru ještě není.
Waze používám tak, že do něj na displeji v autě zatím zadávám cíl trasy psaním (textbox je vidět pouze při vypnutém motoru), anebo z historie nebo z oblíbených položek. Hlasově Waze vyhledává celkem dobře, ale opět je potřeba kvalitní mobil, aby to stíhal.
vormen
Androiďák!
Příspěvky: 650
Registrován: pon 20. čer 2011 10:12:27

Re: Android Auto

Příspěvek od vormen »

Bezdrátově AA samozřejmě funguje, ale musí to umět auto a těch moc není. Z telefonů to podporují jen Pixely a Samsungy s androidem 10, resp. S8/9 s androidem 9. Ostatní výrobci všichni až s androidem 11. Osobně vyzkoušeno a funguje spolehlivě.
Uživatelský avatar
šulda
Androiďák!
Příspěvky: 433
Registrován: stř 21. zář 2016 13:35:28
Typ mobilu / ROM: Poco M3 4/64GB

Re: Android Auto

Příspěvek od šulda »

pturek>> Tak tomu říkám pokrok 21. století. Máš pak vůbec čas na řízení?
pturek
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pon 16. zář 2019 7:31:26
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy J5 /2016

Re: Android Auto

Příspěvek od pturek »

No právě, když to funguje, tak mám čas na řízení a ne hledání správné cesty.
Uživatelský avatar
šulda
Androiďák!
Příspěvky: 433
Registrován: stř 21. zář 2016 13:35:28
Typ mobilu / ROM: Poco M3 4/64GB

Re: Android Auto

Příspěvek od šulda »

Bylo to myšleno tak, že než provedeš zmiňované úkony, tak tím ztratíš čas který bys mohl věnovat rozumnějším úkonům a samozřejmě s nadsáskou. Když to funguje, tak sedneš, připojíš telefon a to je vše (mimo nastavení které se provede jen jednou). Ono to ale bohužel nefunguje. Tohle není bolest jen AA a OS Android. V dnešní době se toho vyvíjí spoustu, ale drtivá většina je nedodělek.
matata
Robot
Příspěvky: 1185
Registrován: sob 04. dub 2009 23:51:00
Typ mobilu / ROM: GNEXUS

Re: Android Auto

Příspěvek od matata »

vormen píše: stř 14. říj 2020 6:36:27 100% řešením je v aplikaci Google nastavit Použít tuto aplikaci bez účtu, pak to bude mluvit trvale česky. To odinstalování aktualizací vždy pomůže jen dočasně.
Kde se prosím nastavuje "Použít tuto aplikaci bez účtu" ... nemuzu to najit :-/
Uživatelský avatar
šulda
Androiďák!
Příspěvky: 433
Registrován: stř 21. zář 2016 13:35:28
Typ mobilu / ROM: Poco M3 4/64GB

Re: Android Auto

Příspěvek od šulda »

Dole vpravo 3 tečky (více) a klikni na účet.
Fuzo
Stálý androiďák
Příspěvky: 92
Registrován: stř 28. pro 2011 10:20:28
Typ mobilu / ROM: Pixel 5

Re: Android Auto

Příspěvek od Fuzo »

Moje poslední zkušenosti s AA a Pixel 5.
Po spárování s autem a pokusu o použití hlasového vyhledávání se ozve divná hláška o GDPR českoanglicky. Důsledek nedotaženého nastavení asistenta Google.
Oprava:
POZOR, způsobí to:
1. Smaže nastavcení asistenta
2. Resetuje nastavení aplikace Android Auto a odstraní stávající připojení
A teď vlastní oprava:.
1. V Aplikacích zvolit Android auto a vymazat data a cache.
2. To samé i aplikace Google.
3. Přepnout telefon do angličtiny
4. Posadit se do auta a spustit Android auto (po spárování bluetooth)
5. Spárovat auto pomocí kabelu a rozjet Android auto
6. Pokusit se použít hlasové hledání v autě (android auto tlačítko napravo dole mikrofon)
7. Asistent vás požádá o potvrzení na obrazovce telefonu, v notifikační oblasti je něco o asistentovi Google. To rozkliknout a řídit se pokyny.
8. Odpojit telefon od auta a po opětovném připojení začne fungovat hlasové hledání v AA.
9. A to je ten problém, funguje pouze v angličtině :-(
A přitom předchozí telefon fungoval v AA s vyhledáváním v CZ :-(
Ale Android auto je funkční.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“