Ostatní aplikaceAndroid auto + AAmirror + AAunlock - problém se zvukem

Pokud si nejste jistí do jakékoli kategorie vložit nové vlákno, tak zde je to pravé místo. Zároveň pokud máte pocit, že zde nějaká kategorie schází, tak to hned napište Supovi

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
Uživatelský avatar
IJK
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: pát 30. bře 2012 17:34:43
Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact Laginoo ROM v 7_5
Bydliště: Praha

Android auto + AAmirror + AAunlock - problém se zvukem

Příspěvek od IJK »

Jelikož mám nyní v autě audio IntelliLink R 4.0, které je nyní víceméně standardem u všech trochu lépe vybavených vozů Opel, chci logicky plně využít možností podporovaného Android Auto, zejména kvůli navigaci.
Android Auto stále není podporován v ČR, nicméně lze stáhnout z APK mirror. Stáhl jsem poslední dostupný 3.7.584043 ve verzi pro mojí Xperii, povolil neznámé zdroje a nainstaloval. Chodí na první spuštění, bez nutnosti cokoliv upravovat, fakovat polohu apod. jak tu bylo popisováno v jiném threadu přímo pro AA.
Limitem standardního Android Auto je omezená množina podporovaných aplikací, což např. navigace omezuje jen na Google Maps a Waze.
Řešením je pak další hack na AA - aplikace AA mirror a AA Unlock (ke stažení na GitHub), které umožní plné zrcadlení telefonu na obrazovku infotainmentu a tudíž použití libovolné aplikace instalované v telefonu. Obě aplikace vyžadují root (což nebyl problém). Telefon je připojený USB kabelem (AA i rádio připojení detekují a hned spouští AndroidAuto) a současně Bluutooth (které využívá handsFree). Tam jsou pak dvě volby - navíc přibude mirrorlink, a ten po nastavení force fixní rotace 90 stupňů v preferencích AA mirror se telefon opravdu dokonale zrcadlí na obrazovce a lze spustit opravdu vše.
Z navigací pak není problém spustit cokoli dalšího, např. Sygic nebo moji oblíbenou Magic Earth.
Problém dělá ale zvuk - pokud ho přesměruji na BlooTooth do reproduktorů, při hlasové instrukci se rádio automaticky přepíná do režimu handsFree telefonu, tj. schová navigační obrazovku. Pokud ponechám audio jen přes telefon, je vše OK.
U originálně podporovaných navigací Waze a Google Maps tento problém není, protože běží v nativním módu AA. Týká se to jen ostatních, co běží v režimu zrcadlení- Laboroval jste s tím někdo - netušíte jak to obejít? Zvuk přes repro je předsi jen o něčem jiném.
Uživatelský avatar
IJK
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: pát 30. bře 2012 17:34:43
Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact Laginoo ROM v 7_5
Bydliště: Praha

Re: Android auto + AAmirror + AAunlock - problém se zvukem

Příspěvek od IJK »

Vzhledem k tomu, že Google AA mirror v updatované verzi GPS blokuje, tak ač nerad, asi to vzdám.
Uživatelský avatar
IJK
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: pát 30. bře 2012 17:34:43
Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact Laginoo ROM v 7_5
Bydliště: Praha

Re: Android auto + AAmirror + AAunlock - problém se zvukem

Příspěvek od IJK »

Vyšel spolehlivý patch https://forum.xda-developers.com/attach ... 1544977053, který problém řeší.
Stačí nainstalovat Android Auto, AAmirror, tento patch, a povolit AAmirror přes příslušný patch. Aplikace (pokud to umožňuje) nesmí mít nastaveno posílání zvuku ani na hlasitý reproduktor, ani na blootooth, pak jde zvuk při zrcadlení nativně do reproduktorů auta. Samozřejmě nutný root (nastavení sahá do systému).
Uživatelský avatar
skejpa
Stálý androiďák
Příspěvky: 82
Registrován: stř 09. bře 2011 18:05:12
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 8
Rom: Xiaomi developer rom
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Android auto + AAmirror + AAunlock - problém se zvukem

Příspěvek od skejpa »

Ahoj,

Máte nějaký tip jak a co nainstalovat, aby fungoval AA mirror ?
Mám Xiaomi Mi8 a novou Octavii. Root asi není problém. Stačí jen instal AA Mirror, pak AA unlock, pak phenom patch ?
Nebo je tam něco víc ?

Díky
Zařízení:Xiaomi Mi 8 Xiaomi.EU developer rom
Uživatelský avatar
IJK
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: pát 30. bře 2012 17:34:43
Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact Laginoo ROM v 7_5
Bydliště: Praha

Re: Android auto + AAmirror + AAunlock - problém se zvukem

Příspěvek od IJK »

Unlock neni potřeba, pouze AA, miror a patch, samozřejmě s rootem
Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“