Ostatní aplikaceGboard - autokorekce

Pokud si nejste jistí do jakékoli kategorie vložit nové vlákno, tak zde je to pravé místo. Zároveň pokud máte pocit, že zde nějaká kategorie schází, tak to hned napište Supovi

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
Dominator2000cz
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 30. črc 2019 0:44:27
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7

Gboard - autokorekce

Příspěvek od Dominator2000cz »

Ahoj,
píši sem, protože nikde jinde jsem řešení nenašel. Stáhl jsem si Gboard. Je to velmi dobrá klávesnice a mě osobně vyhovuje více než SwiftKey, ale jedna věc mě na ní dost irituje a nedokážu to pochopit. Jak je možné, že u jakékoliv aplikace, která je pod googlem nefunguje od Gboardu autokorekce ? Ať už je to YouTube, Google prohlížeč a nebo Gmail. U ostatních aplikací autokorekce normálně funguje. Jak je to možné ? SwiftKey není od googlu a ten s tím problém nemá a autokorekce funguje všude.

Děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Gboard - autokorekce

Příspěvek od policak »

Co přesně ti nefunguje? Mně to správný tvar napovídá ve všech aplikacích v řádku nad klávesnicí.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Dominator2000cz
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 30. črc 2019 0:44:27
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7

Re: Gboard - autokorekce

Příspěvek od Dominator2000cz »

Správný tvar to ukazuje všude. Jde o to že když napíšu třeba slovo mama do URL do google prohlížeče, tak musím to spravené slovo vybrat. V ostatních aplikacích mi to slovo rovnou přeskočí na máma a můžu psát hned další slovo bez toho přehmatu nahoru. Ve výsledku to značně zrychluje psaní. A já nedokážu pochopit kde je problém. Proč klávesnice přímo od googlu s tím problém má a SwiftKey nikoliv. Ještě jednou podotýkám, že se to takhle děje jen u aplikací související s Googlem - YouTube, Gmail etc.
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Gboard - autokorekce

Příspěvek od policak »

Jo takhle. Tak to bohužel nevím, chová se mi to stejně. Kromě toho v Gmailu nezačíná první slovo věty automaticky velkým písmenem. Jakoby všechny aplikace Google tvrdily klávesnici, že jsou adresní řádek prohlížeče, v něm mi Gboard neopravuje ani v aplikacích třetích stran, ale tam to vcelku chápu, diakritika by tam dělala jen zle.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
RenikSK
Stálý androiďák
Příspěvky: 118
Registrován: úte 28. čer 2016 20:25:40
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra

Re: Gboard - autokorekce

Příspěvek od RenikSK »

Trochu ozivim tuto temu. Dnes som sa rozhodol, ze si nainstalujem gboard. Vsetko je ok, no zaujima ma ci je mozne, aby klavesnica nepouzivala diakritiku. Dost mi to vadi pri posielani sprav.
Vdaka za info.
Samsung Galaxy S22 Ultra | Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm | Samsung Galaxy Buds Live
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Gboard - autokorekce

Příspěvek od policak »

Ořezání diakritiky je záležitostí aplikace na posílání SMS. Hledej v nastavení Používat jednoduché znaky nebo tak něco.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
RenikSK
Stálý androiďák
Příspěvky: 118
Registrován: úte 28. čer 2016 20:25:40
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra

Re: Gboard - autokorekce

Příspěvek od RenikSK »

Diakritiku nechcem riesit v spravach, messengeri, instagrame, mailoch. Jednoducho vsade. Ale dik za info
Samsung Galaxy S22 Ultra | Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm | Samsung Galaxy Buds Live
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Gboard - autokorekce

Příspěvek od xanthor »

Imho slušnost je psát s diakritikou, líp se to čte a je to minimum "námahy" navíc.
mirsil
Stálý androiďák
Příspěvky: 164
Registrován: čtv 08. říj 2015 5:37:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra

Re: Gboard - autokorekce

Příspěvek od mirsil »

Námaha navíc není vůbec žádná, protože klávesnice diakritiku doplňují automaticky.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Gboard - autokorekce

Příspěvek od xanthor »

Trochu jo, já mám SwiftKey a ta spoustu českých slov (hlavně ty delší a složitější) nezná.
mirsil
Stálý androiďák
Příspěvky: 164
Registrován: čtv 08. říj 2015 5:37:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra

Re: Gboard - autokorekce

Příspěvek od mirsil »

Také mám SwiftKey, píši tahem a taková méně známá slova stačí jednou vyťukat a příště už je klávesnice umí. Schválně jsem si zkusil nejneobhospodařovatelnější a funguje, ale takových je málo.
Uživatelský avatar
wallin
Robot
Příspěvky: 949
Registrován: čtv 05. zář 2013 23:46:52
Typ mobilu / ROM: P6_Pro / A.13_Beta

Re: Gboard - autokorekce

Příspěvek od wallin »

xanthor píše: pát 13. lis 2020 11:01:33 Trochu jo, já mám SwiftKey a ta spoustu českých slov (hlavně ty delší a složitější) nezná.
však stačí to slovo napsat jednou "pořádně" a pak slovo přidat do slovníku. Nebo alespoň v GBoard to funguje. To samé jako infinitiv, spoustu slov jsem přidával ručně. Naštěstí funguje záloha.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“