Samsung Galaxy S4 (I9500/I9505) - Obecná diskuzeGalaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
ivaral
Nové Androidě
Příspěvky: 34
Registrován: sob 03. pro 2011 23:01:01
Typ mobilu / ROM: Motorola Atrix 4G - LG G2 - Samsung S4 I9515

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od ivaral »

Na to myslim. Potrebujem nieco tenke a pevne plastove na odlupnutie ramu. Ostane mam take, ze to splni ucel
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od Traged »

rám jde trsátkem.
ivaral
Nové Androidě
Příspěvky: 34
Registrován: sob 03. pro 2011 23:01:01
Typ mobilu / ROM: Motorola Atrix 4G - LG G2 - Samsung S4 I9515

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od ivaral »

Na uvoľnenie rámu som napokon použil vlastný necht :-D Totižto, ako som už skôr spomínal, teraz sa zdržujem v Rakúsku a teda môžem snívať o nejakom vybavení a o trsátku už duplom :-) Bohužiaľ chyba v ukotvení konektoru nie je. Našiel som na nete aj recept s takmer 90% úspešnosťou, že je potrebné trochu vyvinúť tlak pri LED dióde vľavo nad microSD kartou, pomocou nejakej nie moc tvrdej peny. Ani toto mi nepomohlo. Takže teraz čakám, kým mi príde zásielka z ebay-u ...
ivaral
Nové Androidě
Příspěvky: 34
Registrován: sob 03. pro 2011 23:01:01
Typ mobilu / ROM: Motorola Atrix 4G - LG G2 - Samsung S4 I9515

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od ivaral »

Z ebay-u mi chlapík poslal slot na SIM a microSD rev. 0.7, napriek tomu, že inzeroval rev.1.3
Neviem v čom je lepšia najnovšia revízia, ale mne napokon dobre poslúžila aj táto rev. 0.7 a mobil mi už pekne zobral SIM.
Avšak teraz mi nenačíta už ani len tú obyčajnú 4GB microSD kartu. Možno som ja niečo dovrzal pri výmene slotu ... :-(
Vie tu niekto niečo o jednotlivých revíziach tohto slotu?
ivaral
Nové Androidě
Příspěvky: 34
Registrován: sob 03. pro 2011 23:01:01
Typ mobilu / ROM: Motorola Atrix 4G - LG G2 - Samsung S4 I9515

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od ivaral »

Oki, opytam sa teda inak. Mate niekto vyskusane, ktory microSD+SIM slot je dobry, resp. najlepsi pre GT-I9515?
To aby som vedel, ktoru verziu si mam zhanat.
Dakujem ;-)
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od verny94 »

Ta výměna je relativně jednoduchá, tam by chyba být neměla. Navíc by to imho nenačítalo vůbec. Můžeš zkusit objednat další slot :)
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
Brpo25
Stálý androiďák
Příspěvky: 79
Registrován: pon 05. zář 2011 7:07:20
Typ mobilu / ROM: HTC Desire S_HTC HD2
Tablet: Asus eee pad transformer

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od Brpo25 »

Caute, neviem presne podla aky konkretnych slov vyhladat moj problem, neviem to dobre pomenovat par slovami tak to rozpisem.
Nahodil som si do SGS4 telefonu caynogenmod 13, ked spustim google vyhladavanie a napisem text vsetko prebehne normalne, text vyhlada. Kliknem na odkaz, 1x potvrdim ze to chcem otvarat stale v mozille a ono mi to neotvori, napise ze:
karta bola ulozena/otvorit teraz a hore do listy mi hodi notifikaciu z mozilli, na ktoru ked kliknem tak mi otvori dany prislusny odkaz na ktory som povodne klikol. Nevie niekto kde a ako to prepnut aby to otvaralo priamo odkazy? Nedari sa mi to nikde najst.

Dakujem
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od don_alex »

To je funkce firefoxu. Předpokládám, že to najdeš v jeho nastavení. CM s tím nemá nic společného.

EDIT: ve firefoxu Nastavení - Obecné - fronta karet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Brpo25
Stálý androiďák
Příspěvky: 79
Registrován: pon 05. zář 2011 7:07:20
Typ mobilu / ROM: HTC Desire S_HTC HD2
Tablet: Asus eee pad transformer

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od Brpo25 »

5x som prelistoval komplet cele nastavenia mozilli a nic som nenasiel....toto o tych kartach som tiez videl 5x ale netusil co to znamena :D

Diky moc, je to ono :clap: :clap: :clap: :palec:
Uživatelský avatar
Kaprar
Androiďák!
Příspěvky: 350
Registrován: ned 29. črc 2012 16:09:21
Typ mobilu / ROM: S8+ G955F mSD 128GB
Mobil 2 / ROM: S9+G965F mSD 256GB
Tablet: Samsung T111 tab 3 7.0
Tablet 2 / ROM: Samsung T111 tab 3 7.0

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od Kaprar »

Tak jsem už ani nečekal že by Samsung vydal pro čtyři roky starou S4 nějakou aktualizaci nečekané se dnes stalo skutečností aktualizace pro T-mobile I9505XXUHPK2.
Motoroly D160,D520,2x M3888,Amio,Telitel,Alcatel 501,2xAlkatel 302,2x SE T630,SE D750i,2x SE K790i,SE C905,Satio U1,2x SE J108i,SG GT5570 mini,2x S I9000,SIII I9300,S4 I9505,S5 G900F,3xTab3 SM-T111,N4 N910F,S7 edge G935F,S8+ G955F,S9+ G965F,S10+G975F.
xmariox
Stálý androiďák
Příspěvky: 143
Registrován: stř 20. čer 2012 22:06:57
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6 SM-G920F XXU5EQFC
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S4 GT-i9506 XXSDPL2
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 - KK 4.4.2 XXUDNL1

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od xmariox »

Ta XXUHOK2 je uz v CR dlouho... Dokonce i na S4 LTE-A vysla pro Cesko XXSDPL2 velikost 78mb ale Uroven zabezpeceni je furt 2015-11-01.
to.tak
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: sob 14. pro 2013 10:17:42
Typ mobilu / ROM: bez OS
Tablet: Advent Vega
Rom: vegabean

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od to.tak »

Přinesl mi známý v práci Galaxy s4 LTE ( i9505 ) že mu to yypadává při hovoru. Vypadao to spíš na softwérovou záležitost, protože pomáhal restart a po něm to třeba celé dny šlapalo. Dali jsme to do továrího nastavení ale čas od času to dělalo dál. Říkal že asi mobil hodí po psovi, tak jsem se rozhodl ještě pro jeden pokus a že tam dám Cyanogen. Po velkém boji kdy každá romka kterou jsem zkoušel vyhodila chybu instalation aborted, se nakonec chytila 12.1 od JDCTeam optimized.

Problém je že nejde bluetooth. Nedával jsem tam zatím žádný gůglbordel, ani nejmenší GApps. Myslíte, že by instalae GApps mohla pomoct? Já ještě cyanogen na ničem neměl, tak se ptám chytřejších. Problém by ani tak nebyl, že nejde BT ale že furt vyskakuje hláška Aplikace Sdílení BT bohužel přestala pracovat. Naťuknete radu co s tím?
Uživatelský avatar
JuaNex
Robot
Příspěvky: 910
Registrován: pon 02. črc 2012 21:18:12
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 Pro

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od JuaNex »

Neskusal v prvom rade najjednoduhsie riesenie a to vymenit SIM kartu?

Ak v tej CM rom nieje problem vseobecne s BT tak skus este raz flashnut zip ROM potom hned wipe data. Preco tam nedavas GAPS aspon zakladnu verziu?

@mobile

S4: STOCK 4.4.2 + Xposed Framework + NOVA Prime
to.tak
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: sob 14. pro 2013 10:17:42
Typ mobilu / ROM: bez OS
Tablet: Advent Vega
Rom: vegabean

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od to.tak »

Nevím přesně co všechno Gapps obsahují, chtěl jsem se bez nich obejít. Na Gmail vlezu přes prohlížeč, mapy google taky dokážu oželet, Hangouts když na to příjde stáhnu z google play přes počítač a nepotřebuju aby se mi denně stahovaly googleplay aktualizace a stahovaly přílohy všech mailů za rok zpátky.
Akorát to blbý blůtůčko musím nějak pořešit. Furt vyskakuje ta hláška takže se na pozadí snaží aktivovat i když v nastavení mám vypnuto. Sežralo to půl baterky za dopoledne a ještě k tomu se to asi začalo se slábnoucí baterku hádat i s wifinou.
to.tak
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: sob 14. pro 2013 10:17:42
Typ mobilu / ROM: bez OS
Tablet: Advent Vega
Rom: vegabean

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od to.tak »

Udělal jsem nový pokus, tentokrát bylo zapnutý i ladění přes USB. Nevím sice jaký by to mělo mít efekt, ale po reinstalu zatím vše funguje. Teď si potvora stahuje asi 240 mega aktualizací systému, tak doufám, že chlapi dovychytali všechny bugy a bude z toho dokonalá ukázka funkčího cyanogen modu. Tušíte někdo, jaký bylíček googleapps je nejmenší? Fakt s myslím že krom nějakého zálohování do cloudu a google play moc dalších gůgl služeb nevyužívám.
bubbleboy
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 22. dub 2017 22:14:17
Typ mobilu / ROM: samsung j3

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od bubbleboy »

poradi nekdo jak uuuplne odstranit Smart Manager? dekuji
Sheldoniq
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: ned 31. led 2016 21:21:47
Typ mobilu / ROM: S4

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od Sheldoniq »

Mam takový problém s S4 , přesněji i9506 s posledním original fw. Pokud zapnu telefon připojím k WIFI , (virtuální AP běžící na mikrotiku ) připoji se telefon normálně k internetu a vše běží OK. Telefon položím na stul a po nějakém čase v řádově v hodinách se telefon stále tváří jako připojeno na WIFI, ale zároveň hlásí že není připojení k internetu. Nepomůže ani vypnutí WIFI a jeho opětovné zapnutí, telefon nahlásí připojeno ale internet nejde, pomůže až restart. Poradíte co s tím?
Případně poradíte aplikaci v které by šlo zkontrolovat co jde a co nejde?
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od Traged »

WiFi kanál 8, app wifi fix
Sheldoniq
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: ned 31. led 2016 21:21:47
Typ mobilu / ROM: S4

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od Sheldoniq »

Mam to připojené na 1 kanálu v 2.4GHz.
Zjistil jsme i další věci. i když mi třeba Obchod Play hlásí "Nejste připojeni. Zkontrolujte zda je zapnuta WIFI atd." tak pokud si dam ping na 8.8.8.8 (DNS server google) nebo ping www.cdr.cz (server v internetu s povoleným ping) tak obojí má odezvu tzn. jak připojení na internet tak DNS funguji správně, Přesto si telefon a je jedno zda Obchod Play Chrome, Aladin nebo Internet od Samsungu myslí že internet nefunguje.
Nepomůže ani vypnutí a opětovné zapnutí WIFI, jen restart. Jo a dělají mi to dvě různé S4 i9506.
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od Traged »

A na tom apčku máš nastaveno DHCP , wpa2 s tkip a IPV4 ? Zkoušel si dhcp Vázané na mac adresy?
https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=72538 jejich problém vypadá stejně, takže zkus pevné ip adresy.
Sheldoniq
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: ned 31. led 2016 21:21:47
Typ mobilu / ROM: S4

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od Sheldoniq »

Ano mám to přesně tak, na mikouši mám DHCP přidělující IP4 , zkusil jsme na jednom z telefonu hodit statickou IP a uvidíme, Díky za odkaz vypadá to na stejný problém.
Sheldoniq
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: ned 31. led 2016 21:21:47
Typ mobilu / ROM: S4

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od Sheldoniq »

Tak v mém případě nepomohla ani pevná IP adresa nastavené na i9506. Telefon se i s pevnou IP nejpozději do 48hodin po restartu tváří jako nepřipojený k internetu přes WIFI , i když ping do internetu a to i přes DNS jde.
Zkoušel jsem na stejný Mikrotik připojené dvě různé S4 i9506 a pro kontrolu jeden tablet Samsung Galaxy Tab 3 a jeden Samsung Galaxy Tab 4. Oba tablety zůstávají trvale připojeny a mají přístup na internet, obě S4 ne, někdy jsou odpojené obě , někdy jen jedna z nich, ale déle než 48 hodin připojena nevydrží ani jedna.
Zkrátka záhada.
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od Traged »

tak aplikace na google play wifi fixer https://play.google.com/store/apps/deta ... ixer&hl=cs
Sheldoniq
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: ned 31. led 2016 21:21:47
Typ mobilu / ROM: S4

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od Sheldoniq »

tak jsme zkusil na jednom z telefonu WIFI fixer a jediným výsledkem je, aplikace pozná , když se vyskytne problém, zřejmě to zkouší odesláním příkazu get na baidu.com, pak se pokouší problém vyřešit čímž vytíží procesor nebýt to připojeno na napájení tak vybije baterku a to je tak jediné, problém se mu opravit nepodaří.
Opravit se to dá jen restartem telefonu, nepomůže restart, mikrotiku, nepomůže odpojení a připojeni WIFI, nepomohl pevná IP a jak jsme již uvedl, i když nejde get tak ping jak na IP tak přes DNS do internetu je funkční. No a GalaxyTAB 4 ležicí vedle telefonu s androidem 5.1 funguje zcela bez problémů.
Už mi tak nějak dochází nápady.
Snad vykašlat se na origilanl fw, stejně to ty bestie od Samsungu již neudržuji a nahrát nějakou custom ROM.
Zaujala mě https://forum.xda-developers.com/galaxy ... k-t3548770 čistě protože autor na nípracuej a vydava nove Release, aktulaně má Beta Release 14.
Nicméně naprosto nevim co od toho čekat a o co přijdu oproti originani 5.01.
V podstatě potřebuji by mi šli všechny senzory, ideálně zůstaly zachovány funkce okolo s-view a samozřejmě ostatní funkce telefonu + se vyřešil problém s WIFI.
Poradite, respektive na jakém ROM provozujete i9506 ?
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od Traged »

to je jenom jádro systému, není to romka.

https://forum.xda-developers.com/galaxy ... 0-t3416461
Sheldoniq
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: ned 31. led 2016 21:21:47
Typ mobilu / ROM: S4

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od Sheldoniq »

Jasně, ale je tam odkaz na jakou ROM to lze použít . Jde mi o princip, tedy že danou ROM nebo zde její kernel aktivně podporuje a vylepšuje.
Koukal jsme na XDA a první dojem, je že tam sice je mraky ROMek, ale většinou to jsou věci které jednou někdo z nějakého univerzálního balíku přeloží a tím to tak nějak skončí v lepším případě vyjde jedno dvě opravy a pak konec i když spousta věcí je zcela nefunkčních.
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od Traged »

No co si budeme povídat, chce to zkoušet.
MarkBany
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: sob 17. pro 2011 9:33:52
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxi S

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od MarkBany »

Ahoj, potřeboval bych radu (tak nějak si myslím ,že bude asi velmi jednoduchá) .
Zniče nic mi umřel telefon a nejde vůbec spustit ,jediné co dělá a to jen při vložení baterie je ,že zavibruje a asi na vteřinu naběhne startovací obrazovka pak zhasne a nic (to samé i při trojhmatu ,když ho udělám při tom vložení baterie). Nereaguje ani na nabíječku. Tak se ptám je po smrti ? Nebo půjde ještě nějak oživit? Díky moc.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od Jumbo78 »

Zkusil bych jinou baterku.
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Galaxy S4 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od Traged »

mě umřely 2 baterky z roku 2012, jedna se nafoukla a druhá nedržela kapacitu
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S4 (I9500/I9505) - Obecná diskuze“