Samsung Galaxy S III (I9300) - Obecná diskuzewifi stale zapnute pri rezimu spanku

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
jelja
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: pát 22. čer 2012 7:21:42
Typ mobilu / ROM: G S3

wifi stale zapnute pri rezimu spanku

Příspěvek od jelja »

Zdravim, mam problem ohledne nevypinani wifi v rezimu spanku.. telefon je stale pripojeny. V nastaveni mam zaskrtle: ponechat wifi zapnute behem spanku? Moznost: Nikdy. Problem jsem mel na androidi pozdejsi aktualizaci ICS i ted na JB. Po aktualizaci jsem obnovil tovarni data. Kde je problem? Diky. Telefon je v nebrandovany cesky distribuci. Zadnej root ani jinej zasah do telefonu.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: wifi stale zapnute pri rezimu spanku

Příspěvek od ludekbrno »

Kdyby sis pořádně přečetl tu volbu v nastavení wifi, tak bys třeba pochopil, že "nikdy" znamená nikdy nevypínat! Tedy přený opak toho co chceš ;-)

P.S. ale uznávám, že ten popis je docela nelogický.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: wifi stale zapnute pri rezimu spanku

Příspěvek od Jumbo78 »

Řekl bych kolego, že to je trošku jinak. Je tam napsáno: ponechat WiFi zapnuté během spánku a u volby nikdy je poznámka - zvyšuje využití dat

Obrázek
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: wifi stale zapnute pri rezimu spanku

Příspěvek od ludekbrno »

Aha, tak jsi mě dostal :-) Ve 2.3.x je to jinak, "nikdy" znamená nikdy nepřepínat na mobilní data a být stále na wifi i ve spánku.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
jelja
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: pát 22. čer 2012 7:21:42
Typ mobilu / ROM: G S3

Re: wifi stale zapnute pri rezimu spanku

Příspěvek od jelja »

Stále nikdo nic, žádné řešení?? nastavením to opravdu není.. obnovení továrních dat provedeno. Někde jsem četl, že měl někdo podobný problém, ale za boha nemůžu znova ten příspěvek najít.
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: wifi stale zapnute pri rezimu spanku

Příspěvek od Traged »

ta wifina se nevypne hned po přechodu do spánku, trvá to asi 5 minut než se vypne, nastav si pouze při napájení ze sítě.
jelja
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: pát 22. čer 2012 7:21:42
Typ mobilu / ROM: G S3

Re: wifi stale zapnute pri rezimu spanku

Příspěvek od jelja »

ano ta wifina se normalne vypne az po chvilce, ale me se nevypne nikdy.. ted jsem zjistil, ze ciste po obnoveni systemu, kdyz je telefon bez aplikaci, funguje vse jak ma. Jakmile se ale prihlasim na google postahuji se aplikace a jsem tam kde jsem byl. Je mozny, ze se na google zalohuje i nastaveni telefonu??
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: wifi stale zapnute pri rezimu spanku

Příspěvek od ramon.dexter »

Pane bože, to je jak u blbejch. Nehraj si s tim.

Ona se ta wifi totiž dokáže připojit rychlejš, než si toho všimneš. Spíš si v baterii zkontroluj, jestli je ta wifi skutečně připojená (jako že určitě ne).

A jen tak mimochodem, spojená wifi si nebere v podstatě nic, takže fakt nevím, proč ji vypínat a odpojovat.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
jelja
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: pát 22. čer 2012 7:21:42
Typ mobilu / ROM: G S3

Re: wifi stale zapnute pri rezimu spanku

Příspěvek od jelja »

chlape, kdybych nepoznal rozdil, kdyz se wifi vypíná a nevypíná, nic neřeším. Do baterky jsem se díval. stahnul jsem si i nejakej programek na sledovani baterky, wifi byla zapnuta nonstop. Rozdil je ten, ze kdyz to necham zapnute pres noc nejaka aplikace furt neco zasila na pozadi a ubere to az polovinu baterie.
Rano po obnoveni tovarniho nastaveni, a neprihlaseni se na ucet google vse funguje jak ma, wifi se odpojuje po nekolika minutach. Odskrtl jsem zalohovani nastaveni na ucty google, furt funguje vse jak ma, tedy za to muze asi nejaka aplikace. Budu je muset instalovat postupne a snad zjistim která za to muze. Pokud to nebylo tim zalohovánim nastavení na ucet google.
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: wifi stale zapnute pri rezimu spanku

Příspěvek od Traged »

ano z googlu si to obnovuje i nastavení, taky je možné, že tam máš nějakou aplikaci, která zabraňuje telefonu přechod do režimu spánku, takže se koukni na synchronizace apod.
jelja
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: pát 22. čer 2012 7:21:42
Typ mobilu / ROM: G S3

Re: wifi stale zapnute pri rezimu spanku

Příspěvek od jelja »

Tak je to jasný, může za to nějaká z nainstalovaných aplikací.. Ted jen prijít na to, která za to může. Nejde nějak jednoduše zjistit, která aplikace blokuje odpojení wifi?
Nainstaloval jsem první várku pro mě důležitých aplikací a wifi zustává stále pripojena.
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: wifi stale zapnute pri rezimu spanku

Příspěvek od Traged »

wheres my droid power
jelja
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: pát 22. čer 2012 7:21:42
Typ mobilu / ROM: G S3

Re: wifi stale zapnute pri rezimu spanku

Příspěvek od jelja »

Vyřešeno, odinstalovaval jsem postupne podezrele aplikace.
Mohla za to aplikace Viber. Na konci seznamu v nastaveni aplikace, je moznost Wi-Fi sleep policy. Defaultne po instalaci aplikace je tam zaškrtle: Always connected. Tedy pokud nechcete mit stejny problem jako ja, zvolte moznost: Use device's settings. aplikace by mela mit defaultne nastavenou politiku zarizeni, protoze kdo ma pak zjistovat, ktera aplikace za to muze.
Díky za některé užitečné nápady a rady.
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: wifi stale zapnute pri rezimu spanku

Příspěvek od Traged »

no jasně, viber žere, protože využívá konektivitu všeho, co je na to připojené, dá rozum ne? stejně jako skype a cokoliv takovýho.
jelja
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: pát 22. čer 2012 7:21:42
Typ mobilu / ROM: G S3

Re: wifi stale zapnute pri rezimu spanku

Příspěvek od jelja »

to sice ano, ale vsechny tyto aplikaci si vzdy vystacily s tím co mely.. tzn. pokud wifi presla do rezimu spanku, tak aplikace vyuzivaji mobilni internet.
Ale po nejake aktualizaci Viberu se objevila tahle moznost zamezit moznost prepnuti wifi do rezimu spanku..
Weiny
Stálý androiďák
Příspěvky: 71
Registrován: úte 20. pro 2011 14:41:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6
Tablet: Sony Xperia Z4

Re: wifi stale zapnute pri rezimu spanku

Příspěvek od Weiny »

Je to sice 4 roky staré vlákno, ale zachránil jsi mě... Už půl roku nemohu přijít na to, proč se u mojí na S6 edge plus nevypíná wifi (a nepřepne se jen na data), na ten Viber bych nepřišel, bo to sám nepoužívám. Díkes! :clap:
farnell
Androiďák!
Příspěvky: 664
Registrován: ned 26. říj 2014 6:41:16
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global

Re: wifi stale zapnute pri rezimu spanku

Příspěvek od farnell »

Ale i ked je politika uspania vo viber nastavena tak,ze sa ma riadit podla nastavenia zariadenia tak ani toto obcas nefunguje. Naposledy som musel na xiaomi a rom miui viber uplne zakazat a az potom sa wifi a zaspavanie chovali normalne.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S III (I9300) - Obecná diskuze“