Samsung Galaxy S III (I9300) - ROM/ROOT/FWMobil sa nespusti

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
galakoma
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: úte 08. led 2013 10:41:30
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy i9300

Mobil sa nespusti

Příspěvek od galakoma »

Zdravim, takze v servise, kde mi opravili kameru,ale nahrali mi tam jelly bean - co by mi az tak nevadilo, lebo mobil bol celkom svizny, ale vsetko bolo po rusky. Tak som sa rozhodol, ze si tam nahram inu ROM. Nedarilo sa mi rootnut telefon (odin ho nevidel). Po precitani par clankov sa mi ho po stiahnuti drivra (mam Windows 8) podarilo nakoniec rootnut S3. Potom som chcel zalohovat cez EFS mobil, ale tiez som mal aj s tymto problem. Tiez som musel zhanat driver. Nakoniec mi ho, ale v EFS_Professional_2.1.80 zobrazilo, ale vyhodilo mi to nejaku hlasku- nemam ju zapisanu, ale bolo tam ze koli jelly bean nemoze komunikovat s PC cez via adb. Moja trpezlivost skoncila a tak som ziadnu zalohu nespravil.
Z google obchodu som stiahol Rom Managera a nainstaloval ClockworkMod recovery. Potom som nakopiroval cez kabel cm-11-20160115-SNAPSHOT-XNH0E0O00N-i9300 ale v download mode mi tuto romku uz neviem preco nechcelo zobart.
Dalej som spravil: Wipe data/factory reset.
Takze cez Rom Manager som nechal stiahnut Cyanogenmod verziu 10.2. + gapps. Dal som to nainstalovat v download mode vsetko prebehlo ako malo. Mobil sa restartol ale po 2 hodinach tocenia modrej sipky v strede je modra tvar ufonca a pod nim je napis Cyanogenmod sa nic nedeje....

Prosim o radu co mam teraz robit. a preco mi nedovolilo nahrat Cyanogenmod 11 popripade 13.
Verziu androidu mam 4.3, verzia pre zakladne pasmo je I9300XXUGNA8.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Mobil sa nespusti

Příspěvek od Jumbo78 »

Custom ROM se flashuje přes recovery, ne přes ODIN
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
galakoma
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: úte 08. led 2013 10:41:30
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy i9300

Re: Mobil sa nespusti

Příspěvek od galakoma »

Zle som to napisal. Cyanogenmod 10.2 a google apps som stiahol cez Rom Managera. V nom som potom potvrdil volbu reboot a instal. Mobil sa restartol, dal sa sam do recovery modu, nainstaloval novu Rom ....akurat to skoncilo tak,ze sa mi stale dookola toci modra sipka.
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: Mobil sa nespusti

Příspěvek od verny94 »

Tak si pamatuj, že ROM manager je hovadina co způsobuje bricky.
Udělej factory reset v recovery.
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
galakoma
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: úte 08. led 2013 10:41:30
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy i9300

Re: Mobil sa nespusti

Příspěvek od galakoma »

Dakujem...factory reset pomohlo.
Najprv som sa skusal nahrat cez recovery z https://download.cyanogenmod.org/?device=i9300" onclick="window.open(this.href);return false;
CyanogenMod Build verziu 11:cm-11-20160115-SNAPSHOT-XNH0E0O00N-i9300.zip, ale nezobralo to. Tak som to skusil cez Rom Manager, ale tam mi ponuklo CyanogenMod verziu 10.
Aky je rozdiel medzi CyanogenMod Build a CyanogenMod Recovery?
Ktoru verziu z tej stranky by ste mi odporucili? Ma vplyv verzia jadra alebo androidu na verziu CyanogenModu (neviem ci si dobre pamatam, ale verziou CyanogenMod sa automaticky nahrava aj verzia jadra)?
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: Mobil sa nespusti

Příspěvek od verny94 »

Recovery je pořád recovery. Jako třeba CWM nebo TWRP. Ale CM recovery mi přijde ze všech nejhorší.
Build je sestavení.
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S III (I9300) - ROM/ROOT/FW“