Samsung Galaxy S III (I9300) - PříslušenstvíLacné batérie z ebay a podobne

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
SnbRoman
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 04. říj 2012 16:46:06
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy s3

Lacné batérie z ebay a podobne

Příspěvek od SnbRoman »

Zdravím všetkých a skôr než prejdem priamo k téme ktorú chcem založiť, najpr pripomeniem, že som už podobnú tému hľadal a prešiel som cele toto fórum o s3 a i keď boli spomenuté batérie nikto nenapísal príspevok, ktorý by vyjadroval skúsenosti s použitím týchto bateriek. Píšem to na okraj preto aby som nedostal sprdy o pravidlách a podobne ;) .

Takže téma:

Našiel som na ebay silné baterky (možno len "silné") za neskutočne dobré ceny .. napr. kludne kúpite 2500 mah za nejakých 2,50€... Niesom moc naivný, že to bude skutočne baterka výkonná ako udávajú jej parametre, ale predsa len za tú cenu ak by vydržala aj o niečo menej tak by to bolo pozoruvhodné. Ak povedať úrpimne aj trochu sa to bojím kúpiť nakoľko by som si nerád pokazil ňou drahú s3.

Takže moje otázky sú... máte niekto skúsenosti s tymíto baterkami? (prípadne ak máte nejakú konkretnu odskúšanú tak by som poprosil link) hrozí niečo môjmu mobilu pri jej použití?

vopred ďakujem za odpovede a zároveň prosím aby sa poniektorý uhundraný členovia tohto fóra zdržali negatívnych komentárov nakoľko žiadam o pomoc a radu a verím, že to pomôže aj ostatným návštevníkom fóra :)
SnbRoman
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 04. říj 2012 16:46:06
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy s3

link

Příspěvek od SnbRoman »

Uživatelský avatar
Krwell
Androiďák!
Příspěvky: 459
Registrován: sob 21. srp 2010 21:05:39
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5
Tablet: Nvidia Shield
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Tab 2 7.0
Rom: Stock
Bydliště: Praha 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Lacné batérie z ebay a podobne

Příspěvek od Krwell »

čau, sice to neni přímo baterie, ale když jsem měl SGSII, tak jsem si koupil takový ten externí kryt s baterií, čili jsem měl jakoby 2 baterie v mobilu. Skutečná velikost baterie byla někde kolem poloviny toho co prodejce udávala a ten kdyt mi odešel tak po 3 týdnech používání. zkusil jsem to rozebrat a byla tam nějaká noname baterie. Asi bych si radši koupil originální, protože kdyby jsis koupil nějakou jako jsi postoval, tak ta výdrž podle mě bude dost mizerná a kdyby jsi chtěl nějakou silnější a kvalitní baterii, tak za ní zaplatíš hroznou pálku. Jednou jsem koukal na baterie, který měli sice perfektní hodnocení, nevim co to bylo za firmu, ale i kapacita údajně byla taková, jakou dodavatel psal, ale chtěli za ní asi 70 dollarů, tak jsem si radši řekl, že stejně nechodim na týdenní tůry do přírody a nabíjet můžu vždycky někde, tak jsem možnost koupi větší baterky zavrhnul.
Samsung Galaxy S II - CriskeloRom - R.I.P.
Samsung Galaxy S III - CyanogenMod - dostala přítelkyně
Samsung Galaxy S 5
SnbRoman
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 04. říj 2012 16:46:06
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy s3

Re: Lacné batérie z ebay a podobne

Příspěvek od SnbRoman »

Jasne to máš pravdu, celkovo aj to jej využitie je otázne ale hocikedy sa stane, že človek cestuje alebo je niekde kde nemá možnosť nabiť baterku a mať záložnú pri sebe za pár eur nieje podla mňa zlé... K cene... ako verím, že to nebude úplne jak originál ale zas reálne...dajme tomu, že pravá samsung stojí 40eur... tak je to zas platenie za značku a preplácanie obchodníkom drahé autá a podobne. Tak reálne koľko môže skutočne taká baterka stáť? trochu plastu a chemické vnútro... tým chcem povedať, že ebay proste vždy bol v tomto v predu, že sa dalo všetko lacno objednať a za super cenu... takže aby to nebolo tak že kupujeme drahé baterky z rôznych domácich e-shopov čo v skutočností objednávajú len vo veľkom z korei a číny a podobne... ja mám osobne skúsenosť, že som si chcel kúpiť usb lampu do notebooku... za 18 ledkovú pýtali u nás na e-shope cca 30€, našiel som aj za 10€ a nakoniec to isté z ebay som objednal za 4€... a to isté a šlape do teraz...
Uživatelský avatar
zdeno255
Androiďák!
Příspěvky: 442
Registrován: stř 26. zář 2012 16:11:31
Typ mobilu / ROM: Samung Galaxy Note 4
Bydliště: Nitra

Re: Lacné batérie z ebay a podobne

Příspěvek od zdeno255 »

Vo foťáku som mal origo baterku 850mAh a kúpil som náhradnú 1200 mAh. Tá silnejšia vydrží asi o20-30% menej ako originál. Toto bude niečo podobné. ;)
Samsung Galaxy Note 4
cargo
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: sob 27. lis 2010 1:23:39

Re: Lacné batérie z ebay a podobne

Příspěvek od cargo »

Mozno trochu OT, ale suvisi to s nasimi eshopmi... pred casom som kupoval v nay kameru zlacnenu zo 160tisic Sk na 140tis. Sk, tak som volal znamemu kameramanovi,aby mi na nete checkol,ci je ozaj dobra podla znacky, tak mi volal spat,ze nasiel predvadzaci kus za za 108 risic, aby som ju nekupoval... Priesiwl som domov z Ba a pozeral na nete po shopoch,vsade sa.hybala plus minus 130tisic, sok prisiwl, ked som narazil na tuto kameru v GB eshope za neuveritelnych 74600Sk..! a kolko ks by som chcel..! tak mi povedzte,aki su nasi obchodnici nenazrati..! Odvtedy velmi zvazujem, co kupim tu a co vonku... to len na marco kolegu hore. koniec OT
SnbRoman
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 04. říj 2012 16:46:06
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy s3

Re: Lacné batérie z ebay a podobne

Příspěvek od SnbRoman »

cargo... úplne s tebou súhlasim, preto vravím, či to fakt bude až taký extremný rozdiel v kvalite a výdrži aký je v cene pre naších nenažrancov...
cargo
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: sob 27. lis 2010 1:23:39

Re: Lacné batérie z ebay a podobne

Příspěvek od cargo »

Tak prílš veľký cenový rozdiel je prinajmenšom divný s určite strhávajúcim názorom, že ide o nekvalitný výrobok, otazka ale znie..., koľko je adekvátna cena daného výrobku..? Tá, ktorú poznáme z našich obchodov alebo eshopov..? Určite, ak chcem kupovať niečo, čo nemám na "týždeň", poriadne sa poobzerám po kamenných obchodoch a eshopoch a až pak sa ro,hodujem... Nie vždy totiž naozaj platí, že ak je niečo drahé, je to aj kvalitné, prípadne, že cena zodpo edá kvalite výrobku... To samozrejme platí aj opačne...
ACEMajky
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: ned 18. pro 2011 11:30:28
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy Note3 - ROM PARA Note5
Tablet: Lenovo Yoga 10"
Kontaktovat uživatele:

Re: Lacné batérie z ebay a podobne

Příspěvek od ACEMajky »

Obecne se rika SD karty, flashky a baterky se na e-bay nevyplati kupovat (ja koupil 2 baterky do fotaku a celkem slapou - vetsi kapacita nez origo, ale drzi jak origo)
fagoty
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pát 19. bře 2010 20:17:55

Re: Lacné batérie z ebay a podobne

Příspěvek od fagoty »

Nakoupil jsem si asi 8 ks takovýchto baterií v ceně asi 2,5$/ks s udávanou větší kapacitou než mám v mobilu,nebo stejnou a vydrží asi 2/3 originálky.Pak jsem kupoval 1ks okolo 10$ a ta vydrží o něco více,než originálka. Pak jsem ještě zkoušel na dvou telefonech tu maxi baterku s 3x větší kapacitou oproti originálce s přibaleným větším zadním krytem. Jeden exemplář super výdrž 2-2,5x více oproti origo a druhý kousek standartní výdrž. Z mého pohledu za ty prachy ok - nemůžeš čekat zázraky.
Několik tupých telefonů →→ HTC Hero → HTC Legend → HTC Desire → HTC Incredible S → Nexus 4
Docent
Androiďák!
Příspěvky: 333
Registrován: stř 10. lis 2010 12:06:50
Typ mobilu / ROM: bosch

Re: Re: Lacné batérie z ebay a podobne

Příspěvek od Docent »

ACEMajky píše:Obecne se rika SD karty, flashky a baterky se na e-bay nevyplati kupovat (ja koupil 2 baterky do fotaku a celkem slapou - vetsi kapacita nez origo, ale drzi jak origo)
undy
Stálý androiďák
Příspěvky: 164
Registrován: čtv 19. srp 2010 7:58:30
Typ mobilu / ROM: Z FOLD 5G
Mobil 2 / ROM: Motorola Razr 2020
Bydliště: Horné Saliby, SR

Re: Lacné batérie z ebay a podobne

Příspěvek od undy »

Minulý rok som kupoval na xperiu mini z eBay 2350 mAh baterku, bola lacná. Orig bola tuším 1400. Výdrž bola zhruba rovnaká, žiadny podstatný rozdiel som nezaznamenal. Po pár mesiacoch to ale išlo prudko dolu, pri odlepení zlatej nálepky som našiel orig. kapacitu na baterke- bola identická s originálom. Bolo to "gold battery" takže túto konkrétne nedoporučujem.
Nevadí, že idem pomaly, možno idem aj zlým smerom...
Uživatelský avatar
netineti
Robot
Příspěvky: 978
Registrován: čtv 08. dub 2010 11:48:26

Re: Lacné batérie z ebay a podobne

Příspěvek od netineti »

Tiez som skusal tieto lacne baterie z ebay... Moje skusenosti-kupil som ich mozno pat-zbytocne vyhodene peniaze aj ked tie udaje o kapacite su lakave... Jedine co doporucujem okrem original baterii je znacka Mugen power, ktore si naozaj lepsie pri rovnakej kapacite... Ale cena nie je 2 az 10$... Ale urcite stoja za to..
seaman
Androiďák!
Příspěvky: 556
Registrován: sob 14. kvě 2011 19:47:39
Typ mobilu / ROM: S23

Re: Lacné batérie z ebay a podobne

Příspěvek od seaman »

Já bych osobně asi jinou, než origo nekoupil a to proto, že když mi to řachne v mobilu při nabíjení, tak jim to hodím na hlavu, protože nemám moc čas tyhle věci komplikovaně řešit.
Navíc se bavíme o úspoře v řádech 100-200,- a ve finále pokud narazím na slušnou baterku až na druhý pokud, je to cenově stejný. Já myslím, že ty extra levný cenu nemají.

Na druhou stranu jsme firmami jako je třeba i Samsung vychovávání k tomu, abychom kupovali jen originál přislušenství s modrým, nebo jinak barevným logem a praxe pak ukazuje, že je to vlastně stejná srajda jako noname za půl až 2/3 ceny
a co hůř, že to často pro značkového výrobce seká ve větší garáži stejný dodavatel co dělá ty noname.
Docent
Androiďák!
Příspěvky: 333
Registrován: stř 10. lis 2010 12:06:50
Typ mobilu / ROM: bosch

Re: Lacné batérie z ebay a podobne

Příspěvek od Docent »

Kupoval jsem už 2x baterii na Dell Axim na eBay, naprosto bez problémů. Cena kolem $12 i s poštovným za 2200 mAh, v Baterii Slaný chtěli 9 stovek za 1100 mAh.
xjohnyx
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: ned 29. kvě 2011 10:04:05
Typ mobilu / ROM: SGS3 blue

Re: Lacné batérie z ebay a podobne

Příspěvek od xjohnyx »

Zdravím vas, mam SGS3 par dni ale nevyhovuje mi vydrz baterie. Uvazujem nad kupou externej baterie . Vie mi niekto poradit ? Mam nejaky vyhliadnute. Ake mate vy skusenosti ? Alebo ake externe napajanie pouzivate, ? DIky ;)
http://www.gsmcentrum.cz/baterie-pro-sa ... n-3200-mah
http://www.mp3.sk/rozsirujuca-bateria-p ... 09133.html
Docent
Androiďák!
Příspěvky: 333
Registrován: stř 10. lis 2010 12:06:50
Typ mobilu / ROM: bosch

Re: Lacné batérie z ebay a podobne

Příspěvek od Docent »

Jestli je to pár dní, tak zklidni hormon a nech ji párkrát nabít a vybít. Já měl (nebo vlastně ještě mám) nějakého vysouvacího Samsunga, taky jsem ho chtěl jít po týdnu reklamovat, protože nevydržel ani den, a po pár cyklech se baterka vzpamatovala a vydrží v běžném provozu nějakých 4-5 dní.
Uživatelský avatar
Xfantasy
Androiďák!
Příspěvky: 462
Registrován: čtv 17. bře 2011 21:51:52
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3
Rom: Omega
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Lacné batérie z ebay a podobne

Příspěvek od Xfantasy »

Vůbec nechápu proč se neustále zakládají nové a nové téma ohledně baterií.....
Je jich tu už dost a jenom proto že není přímo u daného telefonu neznamená že se musí založit nové.... Baterie bude vždy baterií ať je do Samsungu nebo HTC.

Levnou baterii nemá cenu kupovat. Vybírej podle značky které se osvědčili. Koupí originálu nešlápneš vedle. Pak jsou zde alternativní výrobci, kteří dodávají baterie i pro věhlasné značky jako HTC či Samsung.
Mezi špičku patří třeba MugenPower či Andida. Mugen mohu doporučit z vlastní zkušenosti, ale kvalitu si nechá zaplatit.
V zahraničí se samozřejmě dá ušetřit, ale jak píšu, Vybírej s rozvahou a nešetři za každou cenu.....
Samsung Galaxy S3
Omega 43.7
eddie29
Stálý androiďák
Příspěvky: 135
Registrován: čtv 29. pro 2011 16:42:26
Typ mobilu / ROM: s III

Re: Lacné batérie z ebay a podobne

Příspěvek od eddie29 »

Ja koupil origo samsung baterku na deal extreme kolem 6$ a je naprosto v pohode. Kupoval jsem predtim i nejakou noname do lg optimus black a v pohode
colo
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 14. úno 2016 10:17:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Xcover
Mobil 2 / ROM: Panasonic Xperia L
Tablet: Ipad mini 2

Re: Lacné batérie z ebay a podobne

Příspěvek od colo »

Zdravim vas, nasiel som tuto diskusiu na internete a chcem sa opytat. Nikdy som z ebayu este nic nekupoval :? , ziadne batérie ani nabíjačky, možno preto ešte stále doposiaľ nemam účet na pay-palu alebo možno preto som nikdy nekupoval z ebayu, že paypal nemam. :facepalm:

Doposiaľ som stále kupoval batérie zo slovenských eshopov ako sú: http://www.mojebaterie.sk a podobne. No podľa vaších skúsenosti sa nájdu na ebay batérie za pár korun a aj čosi vydžia ? :o

Každopadne by som uz ten nákup z ebay rad skusil a cakam uz len kym mi dojdu tie moje baterie v mobile a neskor aj vo fotoaparáte. :yes:

Stále som sa bál isť do takeho rizika a kupovať batérie napr. za 3 eura, lebo som si kládol otázku aká kvalitná ta batéria môže byť keď ju predávaju za 3 eura ? koľko je potom výrobna cena takejto baterky do mobilu ? 1 dolar ? 50 centov ? :shock:
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: Lacné batérie z ebay a podobne

Příspěvek od verny94 »

Rozhodně nebude větší kapacita ve stejném těle. Je to nemožné. Taky je dost možné, že u těch nejlevnějších bude chybět přepěťová ochrana... Osobně bych se tomu radši vyhnul.
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S III (I9300) - Příslušenství“