PokecMiracast a Samsung Galaxy A3 2016

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
jirbar
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 5
Mobil 2 / ROM: Stará Nokia
Tablet: Lenovo Tab4 8", Huawei MediaPad T5 10"
Tablet 2 / ROM: Android Box Vorke Z6

Miracast a Samsung Galaxy A3 2016

Příspěvek od jirbar » sob 13. úno 2021 10:36:17

Rád bych poradil jedné majitelce mobilu Samsung Galaxy A3 2016 v kterém je nainstalována Apka Miracast od Matt Garnes z Google Play. U TV je připojen Xiaomi MI TV Stick který má Chromecast.
Údajně Samsung ten Stick vůbec "nevidí". Pokud jsem měl Stick u sebe, tak se stejnou aplikaci, ale s jiným mobilem i tabletem nebyl přenos problém.
Někde je chyba, ale nevím kde.

skorec
King of trolls
King of trolls
Reputace: -4

Re: Miracast a Samsung Galaxy A3 2016

Příspěvek od skorec » ned 14. úno 2021 8:03:29

MIracast je priame spojenie bez potreby WiFi routra a Chromecast je prepojenie cez Router.
Ak chces pouzit priame spojenie TV tj Miracast musis mat na strane TV tiez Miracast

https://www.androidforum.cz/viewtopic.php?f=64&t=84691

Kedze sa vsak ta apka vedela u teba prepojit OK tak ona asi miroruje cez chromecast protokol tj cez router a problem moze mat teda v tom ze nema napr. spravne nastavene spojenie medzi routrom a TV stickom .
AAA Absolute Android Analfabet
Realme 5 Pro + LG wine smart H410

Autor tohoto vlákna
jirbar
Stálý androiďák

Příspěvek od jirbar » ned 14. úno 2021 14:47:35

Díky. Takže ten Miracast je z mé strany vlastně omyl. Já používám spojení mobilu Xiaomi se Smart TV LG. V TV se zapne Miracast a v mobilu spustím aplikaci Miracast.
Ovšem když jsem přes HDMI připojil k TV ten Xiaomi Mi Stick který má Chromecast tak jsem se taky připojil, ale možná spuštění Miracastu v mobilu ani nebylo potřeba. Pravděpodobně nějaká vlastnost mobilu zapnutý Bezdrátový displej.
Mám tomu rozumět, že se jmenovaný mobil Samsung vůbec neumí k Chromecastu připojit, nebo je k tomu potřeba něco jiného.
Pochopitelně jsem si nechal ověřit, že mobil Samsung i ten Xiaomi TV Stick s Chromecastem jsou připojení ke stejné WiFi od stejného routeru. Nastavení routeru nemohu ověřit.
Diky

skorec
King of trolls
King of trolls

Příspěvek od skorec » ned 14. úno 2021 16:36:08

To neviem ale ja by som hlavne skusit do toho Samsung mobilu nainstalovat nie "Miracast" ale "Chromecast" aplikaciu ale s Chromecast aplikaciami do mobilu nemam ziadne skusenosti.

Sorry ale ja tieto priblble videa nemusim takze neviem ci tam nieco rozumne najdes.

Autor tohoto vlákna
jirbar
Stálý androiďák

Příspěvek od jirbar » pon 15. úno 2021 10:56:37

Tak údajně bylo vyzkoušeno na tom Samsungu několik aplikaci z Google Play s označením Chromecast a nic. Doufám že na tom Xiaomi Mi Tv Sticku je Chromecast v pořádku a nenechá se vypnout. Doporučil jsem i aplikaci Zrcadlení obrazovky kde v popisu je Google Chromecast. Snad se povedl jen přenos vnitřního obsahu, to jest JPG, ale to je snad DLNA. Myslím, že problém bude v tom, že v nastavení telefonu má být funkce "Bezdrátový displej" a tento model Samsungu to asi neumí.

skorec
King of trolls
King of trolls

Příspěvek od skorec » úte 16. úno 2021 6:52:33

Ja pouzivam vylucne len Direct WiFi/Miracast ale podla popisu ,vid link dole, by na tom A3 mobile malo byt po rozbaleni hornej listy vidiet "SmartView" ktore by po spusteni malo ukazat aj Chromecast aj Miracast zariadenia. Mobil asi podporuje oba protokoly a prepne sa zrejme automaticky na prislusny protokol podla toho ktory ciel si vyberiete ( DirectWiFi Mirfacast alebo Chromecast cez router ) Upresnia Ti to dufam tý ktorý maju skusenosti so Samsungom.

https://infos-geek.com/en/how-to-connec ... one-to-tv/

Pozn.
Aplikacia " Network Analyzer " by im mohla prezradit co vlastne ten A3 telefon vidi a ci vidi aj ten stick.
Netreba zabudnut ani na restarty toho zariadenia a spravne nastavenie/prepnutie na domace zdroje/zariadenia. Navod som sice necital ale predpokladam ze v dafaulte je to prepnute na Externe zdroje.

Autor tohoto vlákna
jirbar
Stálý androiďák

Příspěvek od jirbar » pát 19. úno 2021 21:47:17

Zatím diky. Předám to dál, ale asi to vzdá. Ženská.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“