PokecSony Xperia XA - nastavení wifi

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
Keksík
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 04. črc 2019 20:13:09
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia XA

Sony Xperia XA - nastavení wifi

Příspěvek od Keksík »

Ahoj, prosím o pomoc.

Mám Sony Xperia XA, která se mi nechce přihlásit k domácí wifi (WLAN router). Nikde jinde nemá problém, ale u té domácí dlouho píše "ověřuji" a pak vyhodí hlášku, že je problém s ověřením. Známý mojí kámošky mi po ní poslal radu, že mám zkusit změnit šifrování wif na z wpa/wpa2 na wpa2-psk. Já to tady celý večer hledám jak trotl a ne a ne to najít. Prosím, kde přesně tohle nastavení najdu? :rtfm:
díky
Uživatelský avatar
jirik77777
Androiďák!
Příspěvky: 489
Registrován: sob 08. čer 2019 22:38:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Sony Xperia XA - nastavení wifi

Příspěvek od jirik77777 »

Musis vlezt pres ip adresu daneho modelu routeru do nej a tam zmenit zminene sifrovani.
Samsung Galaxy Note9 - Android 10
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Sony Xperia XA - nastavení wifi

Příspěvek od ludekbrno »

Keksík:
Známý ti zapomněl sdělit, že se to nastavuje v routeru, ne v mobilu ;-) Použitý typ zabezpečení určuje zdroj WiFi signálu, ne připojené zařízení. Takže v administraci routeru nastavit zabezpečení WPA2-PSK místo WPA/WPA2 a šifrování AES místo TKIP/AES. Potom z telefonu odstraň záznam sítě a naskenuj a přihlaš se znovu, mělo by to být ok.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Keksík
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 04. črc 2019 20:13:09
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia XA

Re: Sony Xperia XA - nastavení wifi

Příspěvek od Keksík »

Díky. Asi to považoval za samozřejmé a nenapadlo ho, že budu hledat v mobilu. :facepalm:
Jen, když se budu vrtat v nastavení routeru... nezruším si pak touhle změnou připojení i na notebooku, že? To by byl větší problém, než nepřipojený mobil.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Sony Xperia XA - nastavení wifi

Příspěvek od ludekbrno »

Keksík:
Může se stát, že se notebook nebude chtít připojit, ale určitě to vyřeší smazání záznamu sítě a opětovné přihlášení.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“