Google Galaxy Nexus - Obecná diskuzeŠifrování telefonu

Moderátoři: novas78, kecinzer, novas78, kecinzer

Odpovědět
sse
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: ned 27. lis 2011 19:41:17
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Nexus

Šifrování telefonu

Příspěvek od sse »

Zkusili jste někdo možnost šifrování telefonu?

Je to bezpečné? Mám tam důležité soubory a nechci, aby se v nich někdo (např. po připojení přes USB hrabal). GN mám už ale hodně nakrmenej a tak se bojím to spustit..

Mám tam 5GB dat, jak dlouho to bude trvat?
Uživatelský avatar
Gambler007
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: sob 10. bře 2012 14:19:09
Typ mobilu / ROM: LG V10 a Sony Xperia X Compact
Tablet: NVIDIA SHIELD Tablet

Re: Šifrování telefonu

Příspěvek od Gambler007 »

Tak dnes sem si zkusil zapnout šifrování telefonu a je to docela šikovné. Měl sem strach že pokud telefon ztratím nebo mi ho někdo ukradne dotyčný získá přístup k mému Google účtu a všemu co tam mám uložené. U zašifrovaného telefonu strach mít nemusím.
Nevýhodou je že telefon se zapíná delší dobu, po startovní animaci následuje zadání PIN kódu SIM karty, potom heslo k rozšifrování telefonu a pak následuje zase startovní animace. Dále musím upozornit ty co jsou zvyklí používat k odemčení obrazovky gesto, vlastní tvář či odemčení tažením že tyto nabídky nebudou přístupné. Obrazovku lze odemknout pouze heslem nebo číselnou kombinací, kterou používáme pro rozšifrování telefonu.
Pokud připojíme telefon přes USB k počítači z uzamčenou obrazovkou, telefon se nepřipojí dokud obrazovku neodemkneme heslem nebo číslem.
Sečteno a podtrženo :D nikdo nebude mít přístup k osobním datům v telefonu ani na Google účtu pokud nebude znát heslo k rozšifrování telefonu TEČKA.
mnemo
Stálý androiďák
Příspěvky: 62
Registrován: pon 02. srp 2010 12:18:01
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus
Rom: JB

Re: Šifrování telefonu

Příspěvek od mnemo »

Potřeboval bych radu. Mám telefon Galaxy Nexus a zhruba před dvěma měsíci jsem ho zašifroval a aniž bych si o tom cokoliv přečetl tak jsem ho těsně předtím rootnul. Teď se telefon začíná čím dál víc kousat, vypadává signál a náhodně se ukončují hovory. Podotýkám, že mám původní rom. Tento stav je už neúnosný a tak jsem se rozhodl napřed pro alternatovní romku ale ve světle událostí posledních dní bych tam hodil ofi 4.0.4. Problém ovšem je, že kombinace rootu a zašifrovanyho telefonu je co jsem se z pár postů na xda dočetl smrtelná (při neuvážilém flashi) a bohužel jsem se nedohledal řešení, jak z toho ti kluci vybruslili. Chci se zeptat, zda-li někdo nemáte radu či postup, stačí i link na nějaký thread zabývající se touhle situací, kde bych se dobral řešení. Zkušenosti s flashováním mám bohaté z SGSI ale tam vždycky v nejhorším pomohl JIG a ODIN :). Tenhle tel jsem flashovat vůbec nechtěl bo jsem se spoléhal na google. Bohužel má ale hromadu chyb, které mi vadí a které řeší alt rom popřípadě 4.0.4. Dík za každou radu.
Uživatelský avatar
Gambler007
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: sob 10. bře 2012 14:19:09
Typ mobilu / ROM: LG V10 a Sony Xperia X Compact
Tablet: NVIDIA SHIELD Tablet

Re: Šifrování telefonu

Příspěvek od Gambler007 »

Root sem nikdy nepoužil takže já ti těžko poradím. Jediná možnost jak se zbavit šifrování je vrátit telefon do továrního nastavení, tím se ale smažou veškerá data v něm uložená.
mnemo
Stálý androiďák
Příspěvky: 62
Registrován: pon 02. srp 2010 12:18:01
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus
Rom: JB

Re: Šifrování telefonu

Příspěvek od mnemo »

o data mi nejde, se ztrátou počítám

@telefon
amirinda
Robot
Příspěvky: 1034
Registrován: stř 02. úno 2011 19:50:48
Typ mobilu / ROM: Realme 7 Pro
Bydliště: Planá

Re: Šifrování telefonu

Příspěvek od amirinda »

telefon má spoustu možností šifrování, kartu, samotný přístroj..., tak mě teď napadá dá se nějak zašifrovat samotný bootloader, kde si může každej udělat factory reset a je po šifrování...
Fastarrow
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: sob 29. pro 2012 18:36:30
Typ mobilu / ROM: HTC ONE M9 PLUS
Mobil 2 / ROM: LG G2 D802 / 5.0.2 / TWR
Tablet: GO CLEVER GPS,TV,1Ghz

Re: Šifrování telefonu

Příspěvek od Fastarrow »

Dobře i kdyby někdo udělal fakt. reset v bootloaderu, tak smaže všechna data ne? Takže šifrování je od chránění dat před cizími uživateli. Ne od toho, aby zloděj nemohl používat telefon.

Takže si smaže phone a může ho použivat, ale nezneužije data.

Nevíte jestli umí šifrovat HTC M9?
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Šifrování telefonu

Příspěvek od LivArt »

Jistě, smaže to všechna data. Hlavně když udělá HR z recovery, aktivuje se FRP lock (na GN ta vymoženost asi nedošla) a telefon stejně nemůže používat, byť je prázdnej.
Odpovědět

Zpět na „Google Galaxy Nexus - Obecná diskuze“