Google Nexus 4 - Obecná diskuzeKolísání stavu baterie

Moderátoři: novas78, kecinzer, novas78, kecinzer

Odpovědět
komarMartin
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 26. črc 2012 11:56:38
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Kolísání stavu baterie

Příspěvek od komarMartin »

Zdravim,

prohledal jsem cely net (skoro) a nenasel jsem o tomto jevu zminku, tak bych se chtel zeptat, zda jste se s tim uz nekdo setkal, nebo zda vas napada cim by to mohlo byt.

Zacalo to tim, ze se mi telefon znicehonic pri 50% vypnul a nesel zapnout ... dal jsem ho nabijet a nic, stale nesel ...ze zvyku z estarych tel jsem ho rozebral, odpojil baterii a znovu zapojil, a najednou zapnout sel (nerikam, ze to odpojeni baterie tomu pomohlo) ... za 2 dny se mi stalo to same, a odpojeni baterie nepomohlo ... nechal jsem ho na nabijecce a asi po pul hodine zkusil a zapnul se ... podle prubehu diagramu stavu bateri ejsem zjistil, ze skokove spadnul z cca 50% na 0% ... zacal mi to delat pravidelne ... takze jsem zacal chodit s permanentne zapojenou exterkou, predpokladal jsem, ze odesla baterka (po 1 roce) ... vydrzelo to nekolik dni ... nejdriv jsem byl na 70% pak na 50% a pak to slo strme na 0, exterka ani sit to nebyla schopna nabit ani za noc, noc + den, proste vubec. Objednal jsem novou baterku, nainstaloval, vesele nabil na 100% a fungovalo to asi den ...

Opet energie skace nahoru a dolu ... ani exterka ani sitova nabijecka nenabiji (jen udrzuje baterku na stejnych %), a jedine co jakz takz nabije je bezdratova nabijecka ... ale neskutecnym kolisavym stylem ... kterym probiha i vybijeni. Viz prilohy ... Nerika to nekomu neco?

Tovarni restart jsem udelal nekolikrat.
Přílohy
"Nabíjení" ... zelená je síť a modrá je bezdrátová
"Nabíjení" ... zelená je síť a modrá je bezdrátová
Screenshot_2015-01-09-16-36-34.png (154.6 KiB) Zobrazeno 1081 x
Tady je vidět více skoků
Tady je vidět více skoků
Screenshot_2015-01-09-16-35-48.png (161.5 KiB) Zobrazeno 1081 x
Tady jsou videt mezi 12.a 13. hodinou 2 skoky z nejakych 68% na 2%
Tady jsou videt mezi 12.a 13. hodinou 2 skoky z nejakych 68% na 2%
Screenshot_2015-01-09-16-24-43.png (126.91 KiB) Zobrazeno 1081 x
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: Kolísání stavu baterie

Příspěvek od Gu$houn* »

Hm, vypadá to dle popisu na baterku, což jsi ale nejspíš vyloučil, elektronice nerozumím, takže to přenechám jiným, ale co flashnout factory image? U mě taky vyřešil dvakrát problém, který se zdál být hardwarový, konkrétně nefunkční senzory a problémy s kartou.
Neříkám, že to pomůže i tady, ale kdo ví, že jo. Každopádně si případně udělej zálohu všeho, o co nechceš přijít, protože ač se dá factory image flashnout i bez ztráty dat, jediná cesta, která může pomoct, je ta kompletní. Návod případně u mě v podpisu, flash factory image přes fastboot.

P.
komarMartin
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 26. črc 2012 11:56:38
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Re: Kolísání stavu baterie

Příspěvek od komarMartin »

Zklamu Tě, ale to už jsem též zkoušel ... začalo mi to dělat pár dní po nainstalování 5.0.1 (která mě mimochodem pěkně slušně řečeno štvala, taktéž 5.0), tak jsem tam dal zpět 4.4.4 a modlil se, aby to třeba pomohlo ... tak bohužel nepomohlo.

a co se týká baterky ... moc se mi nechce kupovat ještě jednu, abych vyloučil, že ta nová je taky špatná ...
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: Kolísání stavu baterie

Příspěvek od Gu$houn* »

Hm, tak nic.

Ale tak předpokládám, že má baterka kontakty, takže by se mohla/měla dát proměřit, ne? Sice jsem absolvoval dva semestry z jedné třetiny na elektro fakultě, ale víc nepomůžu ...

P.
Odpovědět

Zpět na „Google Nexus 4 - Obecná diskuze“