Google Nexus 4 - Obecná diskuzeZamrzávání - servis?

Moderátoři: novas78, kecinzer

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
wes
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Zamrzávání - servis?

Příspěvek od wes » čtv 01. říj 2015 15:38:44

Zdravím, u Nexusu 4 mi při jednom z 10-15 hovoru vždy kompletně zamrzne telefon a musím restartovat. Taky to 1-2 týdně udělá sám od sebe, že se ze zamčeného prostě vypne. Baterka drží, to to být nemůže. Telefon je ještě do ledna 16 v záruce, už jednou na servisu byl, kdy také zamrzával - tehdy ale nešel už zapnout vůbec a vyměnili základní desku.

Můj dotaz zní: má cenu to posílat do Britexu, když se tam závada neprojeví (zákon namazaného chleba)?

Počítám, že ho vrátí do továrního nastavení, aktualizují a po měsíci mi ho pošlou nebo se pletu?

Díky.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 199
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Zamrzávání - servis?

Příspěvek od ludekbrno » pát 02. říj 2015 7:48:10

Ono to klidně může být SIM kartou, ale i baterií. To že drží kapacitu nic nezmamená, baterie má kromě kapacity ještě jeden důležitý parametr - vnitřní odpor, který se opotřebením zhoršuje a může způsobovat vypínání nebo restart. Vzhledem k nahodilosti výskytu bych na servis asi moc nevsázel.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

pokia
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P
Mobil 2 / ROM: LG N4 - stock 5.0 lízátko
Tablet: PMP5570C

Re: Zamrzávání - servis?

Příspěvek od pokia » sob 03. říj 2015 19:51:55

No tak to jsme min. 2. Mě to dělá taky, ale né tak často. Zamrzání při vytočení čísla se mi stalo tak 10 za posledního půl roku a myslel jsem si, že je to sw chyba. A to vypínání při zamknutém displayi se mi stalo taky tak max 10 x. Jednou to bylo dokonce 2 x po sobě během hodiny. A v systémovém grafu baterie byl časovej i kapacitní skok. Prostě mezera v grafu, jako že po restartu měl najednou třeba o 30 % míň baterky, a že mezi tím restartem uběhly tak 4 hodiny. (A záruku mám taky do ledna 2016 :D ). O reklamaci ani nepřemýšlím. Myslel jsem na výměnu baterky, uvidíme.
Erst wenn die Wolken schlafengehn
kann man uns am Himmel sehen
wir haben Angst und sind allein
Gott weiß ich will kein Engel sein!!!

Odpovědět

Zpět na „Google Nexus 4 - Obecná diskuze“