Google Nexus 4 - ROM/ROOT/FWADB záloha + ROOT - Návod (Windows/Mac OSX/Linux/Ubuntu)

Moderátoři: novas78, kecinzer, novas78, kecinzer

Odpovědět
Uživatelský avatar
guldy
Androiďák!
Příspěvky: 457
Registrován: sob 22. led 2011 16:57:24
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4 - I9505
Rom: CyanogenMod
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

ADB záloha + ROOT - Návod (Windows/Mac OSX/Linux/Ubuntu)

Příspěvek od guldy »

Návod převzat z http://nexus4root.com/

Než začneme tak si stáhněte toto http://downloadandroidrom.com/file/Nexu ... s4Root.zip


Krok 1. Jděte do Nastavení-> Info o telefonu
Spoiler:
Obrázek
Krok 2. Poklepejte párkrát na číslo sestavení dokud telefon nenapíše něco ve smyslu že jste vývojář.Poté klepněte na tlačítko zpět
Spoiler:
Obrázek
Krok 3. Nyní se vám zobrazí další nabídka s názvem "Pro vývojáře", tak do ní běžte.
Spoiler:
Obrázek
Krok 4. Ujistěte se, že je zapnuté USB ladění a poté připojte micro-USB kabel z vašeho Nexus 4 k počítači
Spoiler:
Obrázek
Krok 5. V systému Windows, budete muset nainstalovat ovladače. Pokud máte Linux / Ubuntu nebo Mac OS X, přejděte ke kroku 7.
Spoiler:
Obrázek
Krok 6. Otevřete Správce zařízení v počítači a aktualizujte ovladače zařízení Nexus 4 s vykřičníkem ze složky kterou získáte rozbalením archivu co jste si stáhnuli na začátku.
Pokud,ale vidíte něco jako "Android ADB Interface" jděte k dalšímu kroku.
Spoiler:
Obrázek
Krok 7. Otevřete příkazový řádek (nebo terminál pro Linux / Ubuntu nebo Mac) a napište:

Pro Windows:

Kód: Vybrat vše

cd Downloads
cd Nexus4Root
adb backup -apk -all -f backup.ab
Pro Linux/Ubuntu:

Kód: Vybrat vše

sudo -i
cd /home/UserName/Downloads/Nexus4Root
chmod 755 *
./adb-linux backup -apk -all -f backup.ab
Pro Mac OSX:

Kód: Vybrat vše

cd Downloads
cd Nexus4Root
chmod 755 *
./adb-mac backup -apk -all -f backup.ab
Spoiler:
Obrázek
Krok 8. Podívejte se na telefon a měli byste vidět pop-up okno s dotazem, zda chcete zálohovat vaše data, zmačkněte "Zálohovat moje data". To zálohuje všechna vaše nastavení, aplikace, App data, wifi hesla atd. ... atd. ... Nebude to zálohovat obsah vašeho interního úložiště, jako jsou vaše osobní videa / fotografie (čož je dobré zálohovat úložiště z mobilu do PC ještě před tímto) .
Spoiler:
Obrázek
Krok 9. Jakmile je zálohování hotovo, vypněte telefon.A poté podržte tlačítka SNÍŽIT HLASITOST a tlačítko napájení společně po dobu asi 5 sekund.
Spoiler:
Obrázek
Krok 10. Po té co se dostanete do bootloader menu, připojte micro-USB kabel z mobilu do počítače.
Spoiler:
Obrázek
Krok 11. Otevřete Správce zařízení znovu, pokud nevidíte "Android ADB Interface", budete muset nainstalovat ovladače znovu. Zopakujte krok 5 pro instalaci ovladače. Pro Ubuntu / Linux nebo Mac OSX, nejsou ovladače potřeba přeskočte na krok 12.
Spoiler:
Obrázek
Obrázek
Krok 12. Vraťte se do příkazového řádku / terminál a zadejte:

Pro Windows:

Kód: Vybrat vše

adb oem unlock
Pro Linux/Ubuntu:

Kód: Vybrat vše

./adb-linux oem unlock
Pro Mac OSX:

Kód: Vybrat vše

./adb-mac oem unlock
Spoiler:
Obrázek
Krok 13. Na telefonu, zmačkněte tlačítko Volume Up a vyberte "Ano" a stiskněte tlačítko zapínání. Pak stiskněte tlačítko napájení znovu a telefon se restartuje.
Spoiler:
Obrázek
Krok 14. Jakmile znovu naběhne, bude systém jako když ste mobil vybalily z krabice. Nestyď se a přihlaste se :)
Spoiler:
Obrázek
Krok 15. Připojte svůj Nexus 4 k počítači a zkopírujte soubor CWM-SuperSU-v0.99.zip do paměti.
Pokud máte potíže na Mac OSX s připojení k vašemu Nexus 4, stáhněte a nainstalujte si Android File Transfer.
Spoiler:
Obrázek
Krok 16. Restartujte do bootloaderu, jako jste to udělali v kroku 9 a připojte micro-USB kabel z mobilu k počítači.
Spoiler:
Obrázek
Krok 17. Vraťte se do příkazového řádku / terminálu a zadejte:

Pro Windows:

Kód: Vybrat vše

fastboot flash recovery recovery-clockwork-touch-6.0.2.3-mako.img
Pro Linux/Ubuntu:

Kód: Vybrat vše

./fastboot-linux flash recovery recovery-clockwork-touch-6.0.2.3-mako.img
Pro Mac/OSX:

Kód: Vybrat vše

./fastboot-mac flash recovery recovery-clockwork-touch-6.0.2.3-mako.img
Spoiler:
Obrázek
Krok 18. Na mobilu vyberte "Recovery mode" pomocí tlačítek hlasitosti a stiskněte tlačítko napájení.
Spoiler:
Obrázek
Krok 19. Poté, co v ClockworkMod (CWM) Recovery, vyberte “install zip from sdcard”.
Spoiler:
Obrázek
Krok 20. Dále zvolte “choose zip from sdcard”.
Spoiler:
Obrázek
Krok 21. Zvolte "0 /".
Spoiler:
Obrázek
Krok 22. Zvolte "Cwm-SuperSU-v0.99.zip" a klikněte na "Yes". Tento soubor zahrnoval su binární soubory a SuperSU app, takže váš telefon má ROOT.
Spoiler:
Obrázek
Obrázek
Krok 23. Zvolte "Reboot". Pokud se zobrazí následující obrazovka, ujistěte se, že vybrat "Yes – Disable recovery flash". Tím vám zustane Cwm.
Spoiler:
Obrázek
Krok 24. Po restartu byste měli najít v menu aplikaci s názvem "SuperSU". Na marketu si stáhněte třebas Titanium Backup a pokud na vás vyskočí okénko jako je na obrázku máte ROOT.
Spoiler:
Obrázek

Krok 25. Nyní zkusíme obnovit některé z vašich nastavení aplikací,dat atd.... Pokud jste udělali zálohu vnitřní paměti, než jste začali dělat ROOT, tak to zkopírujte zpět.
Nyní se vraťte do příkazového řádku / terminálu a zadejte:

Pro Windows:

Kód: Vybrat vše

adb restore backup.ab
ProLinux/Ubuntu:

Kód: Vybrat vše

./adb-linux restore backup.ab
Pro Mac OSX:

Kód: Vybrat vše

./adb-mac restore backup.ab
Spoiler:
Obrázek
!!! HOTOVO :) !!!
Mobil : Nexus 4
Tablet: Nexus 7 (2012)
Uživatelský avatar
Bobo
Robot
Příspěvky: 890
Registrován: úte 04. led 2011 17:21:54
Typ mobilu / ROM: Nexus 4
Rom: Originál 4.4.4

Re: ADB záloha + ROOT - Návod (Windows/Mac OSX/Linux/Ubuntu)

Příspěvek od Bobo »

Pěkné, díky. :) A pokud chci jen root a ne CWV, dám v kroku 23. "No" a to je vše? :)
LG P500 Optimus One ⇾ Nexus 4
Uživatelský avatar
Ko.udy
Androiďák!
Příspěvky: 438
Registrován: stř 16. čer 2010 7:18:35
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy s5

Re: ADB záloha + ROOT - Návod (Windows/Mac OSX/Linux/Ubuntu)

Příspěvek od Ko.udy »

Mám dotaz ovladače nainstalovany a přesto mi to nejde rozjet. Napíše mi to unable to conect for backup. Tak jsem to zkousel bez zalohy, ale nepustí mě to ani k otevření bootloaderu co stím. Zkoušel jsem aji nexus 4 toolkit2 a taky mě to nepustí k otevření bootloaderu. Podle mě je někde chyba v ovladači adb. Ale nevím kde. Přeinstaloval jsem ho, ve správci souborů mi to normálně píše Android adb interface a přesto pořád nic. Prosím poraďte
Ber co chceš a zaplať za to - což je lepší než brát co nechceš a platit za to stejně.
Všechno dobré je k něčemu zlé.
t0x!n
Nové Androidě
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 28. úno 2013 20:20:06
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4
Rom: stock 4.3

Re: ADB záloha + ROOT - Návod (Windows/Mac OSX/Linux/Ubuntu)

Příspěvek od t0x!n »

nezapominas povolovat to usb ladeni v telefonu?
Uživatelský avatar
Ko.udy
Androiďák!
Příspěvky: 438
Registrován: stř 16. čer 2010 7:18:35
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy s5

Re: ADB záloha + ROOT - Návod (Windows/Mac OSX/Linux/Ubuntu)

Příspěvek od Ko.udy »

usb ladění mám povolené
Ber co chceš a zaplať za to - což je lepší než brát co nechceš a platit za to stejně.
Všechno dobré je k něčemu zlé.
t0x!n
Nové Androidě
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 28. úno 2013 20:20:06
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4
Rom: stock 4.3

Re: ADB záloha + ROOT - Návod (Windows/Mac OSX/Linux/Ubuntu)

Příspěvek od t0x!n »

a sytem nemas nahodou Win 8 vim, ze tam jsou problemy a neco se musi navic instalovat a povolit, ted presne z hlavy nevim musel bych se po tom podivat
Uživatelský avatar
Ko.udy
Androiďák!
Příspěvky: 438
Registrován: stř 16. čer 2010 7:18:35
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy s5

Re: ADB záloha + ROOT - Návod (Windows/Mac OSX/Linux/Ubuntu)

Příspěvek od Ko.udy »

Win7 64bit
Uz to normálně vzdavam celý den se stim patlam a furt nic
Ber co chceš a zaplať za to - což je lepší než brát co nechceš a platit za to stejně.
Všechno dobré je k něčemu zlé.
Uživatelský avatar
Reebosh
Stálý androiďák
Příspěvky: 111
Registrován: úte 17. kvě 2011 10:50:07
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4

Re: ADB záloha + ROOT - Návod (Windows/Mac OSX/Linux/Ubuntu)

Příspěvek od Reebosh »

Lze pak obnovit všechny aplikacie včetně jejich nastavení atd? V návodu se píše: nyní se pokusíme obnovit některé z vašich zálohovaných dat a aplikací. Co to znamená? Pokusíme a jen některé? Díky
LG Nexus 4 16GB
Uživatelský avatar
Ko.udy
Androiďák!
Příspěvky: 438
Registrován: stř 16. čer 2010 7:18:35
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy s5

Re: ADB záloha + ROOT - Návod (Windows/Mac OSX/Linux/Ubuntu)

Příspěvek od Ko.udy »

Tak root se konečně podařil
Ber co chceš a zaplať za to - což je lepší než brát co nechceš a platit za to stejně.
Všechno dobré je k něčemu zlé.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: ADB záloha + ROOT - Návod (Windows/Mac OSX/Linux/Ubuntu)

Příspěvek od don_alex »

A ze by jsi byl tak laskav a napsal, v cem byl problem? Treba by to pomohlo ostatnim..

Tady opravdu nikoho nezajima informace, ze se Ti to povedlo. Dulezite je JAK.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
Ko.udy
Androiďák!
Příspěvky: 438
Registrován: stř 16. čer 2010 7:18:35
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy s5

Re: ADB záloha + ROOT - Návod (Windows/Mac OSX/Linux/Ubuntu)

Příspěvek od Ko.udy »

Zkoušel jsem to všemi možnými způsoby. Aji přes toolkit 2.0. To taky nešlo. Až když jsem dal telefon do továrního nastavení. Tak se mi to podařilo rootnout. Ale záloha mi pořad nešla. Takže jsem si to pak nahodil všechno ručně zpátky
Ber co chceš a zaplať za to - což je lepší než brát co nechceš a platit za to stejně.
Všechno dobré je k něčemu zlé.
jk001
Stálý androiďák
Příspěvky: 107
Registrován: úte 20. lis 2012 8:34:14
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S7 + gear S3
Tablet: nexus 10 rom CM13

Re: ADB záloha + ROOT - Návod (Windows/Mac OSX/Linux/Ubuntu)

Příspěvek od jk001 »

Ak niekomu nejde urobiť záloha treba si stahnuť najnovšie SDK android od google je ti 420MB avšak neinštalujte cele sdk len otvorte sdk manager a naištalujte len google usb driver a v priečinku platform-tools najdite abd a fastboot a nahradte oba súbory v stiahnutom súbore Nexus4Root sú to novšie verzie potom všetko funguje ako má aj záloha
liszak
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: úte 29. lis 2011 18:53:18
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade
Mobil 2 / ROM: Redmi 4 Note
Rom: CyanogenMod
Kontaktovat uživatele:

Re: ADB záloha + ROOT - Návod (Windows/Mac OSX/Linux/Ubuntu)

Příspěvek od liszak »

Ko.udy píše: stř 19. čer 2013 18:33:22 Mám dotaz ovladače nainstalovany a přesto mi to nejde rozjet. Napíše mi to unable to conect for backup. Tak jsem to zkousel bez zalohy, ale nepustí mě to ani k otevření bootloaderu co stím. Zkoušel jsem aji nexus 4 toolkit2 a taky mě to nepustí k otevření bootloaderu. Podle mě je někde chyba v ovladači adb. Ale nevím kde. Přeinstaloval jsem ho, ve správci souborů mi to normálně píše Android adb interface a přesto pořád nic. Prosím poraďte
A zobrazí se na mobilu aspon vyzva k heslu pro backup? Pokud ani to ne, pozkousel bych ruzne verze adb, podle mych zkusenosti, starsi android musi mit i starsi adb a zased naopak. Archiv ruznych adb verzi : https://androidmtk.com/download-minimal ... tboot-tool
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: ADB záloha + ROOT - Návod (Windows/Mac OSX/Linux/Ubuntu)

Příspěvek od Gu$houn* »

A z mých zkušeností plyne, že ten člověk to už nejspíš dávno vyřešil, protože měl tak max Jelly Bean ...

P.
Odpovědět

Zpět na „Google Nexus 4 - ROM/ROOT/FW“