Google Nexus 4 - ROM/ROOT/FWnahrání dat při bootloaderu

Moderátoři: novas78, kecinzer, novas78, kecinzer

Odpovědět
kkavalek
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pát 27. dub 2012 13:21:32
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4

nahrání dat při bootloaderu

Příspěvek od kkavalek »

Je něaká možnost nahrát data do mobilu, pokud se dostanu jenom do bootloaderu ? blbě jsme nahrál kernel a teď se dál nedostanu
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: nahrání dat při bootloaderu

Příspěvek od Gu$houn* »

Pokud máš poslední TWRP, tj. 2.8.x, tak ta podporuje MTP, čili můžeš mobil připojit k PC jako normálně a nahrát do něj, co potřebuješ. Pokud ne, buď si ji flashneš přes adb a pak to provedeš, nebo použiješ sideload.
Pokud jsi si jistý, žes posral jenom kernel, tak bys měl nejjednodušší vytáhnout ideálně ze zipu ROMky, kterou používáš, soubor boot.img a ten flashnout přes adb, v tom je totiž kernel, potažmo si stáhni třeba franco ve verzi img.

P.
[sntfrmnxs4]
kkavalek
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pát 27. dub 2012 13:21:32
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4

Re: nahrání dat při bootloaderu

Příspěvek od kkavalek »

děkuji za odpověď, ale přece jenom šel by něakej podrobnější návod ? jsem přece jenom začátečník


a jistej s Kernelem si jsem, po každým kroku jsem zkoušel jestli funguje a až po tomdle přestal
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: nahrání dat při bootloaderu

Příspěvek od Gu$houn* »

Fain, máš štěstí, že se mi nechce dělat zku*vený protokoly do školy, napiš sem ale, jaký máš v telefonu systém, jestli origo s ROOTem, nebo jestli jsi tam nahrával nějaký jiný /třeba Cyanogenmod apod/ a jakou máš recovery /TWRP, CWM .../ a co přesně jsi s telefonem dělal, než se to podělalo, pak něco vymyslíme ...

P.
kkavalek
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pát 27. dub 2012 13:21:32
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4

Re: nahrání dat při bootloaderu

Příspěvek od kkavalek »

mám normální stock rom. Momentálně jsme odemknul telefon, Rootnul ( všechno přez Nexus Root Toolkit). pak jsem nainstaloval Matr1x Kerlen, ale na cyanogen mod, právě toho jsem si předtím nevšiml.
Recovery mám TWRP 2.8.0.1
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: nahrání dat při bootloaderu

Příspěvek od Gu$houn* »

Skvělý, tak v TWRP jdi do Mount a dej Enable MTP, potom normálně připoj telefon k PC a měl bys vidět obsah s možností do něj cokoliv nahrát, až skončíš, dej Disable MTP a přes Install flashni správný kernel /AOSP verze/.

P.
Naposledy upravil(a) Gu$houn* dne pon 13. říj 2014 21:32:16, celkem upraveno 1 x.
kkavalek
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pát 27. dub 2012 13:21:32
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4

Re: nahrání dat při bootloaderu

Příspěvek od kkavalek »

dobře, jinak sice je to mimo téma, ale mám stahovat spíš cm stable nebo nighty?
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: nahrání dat při bootloaderu

Příspěvek od Gu$houn* »

CM nepoužívám, ale tak asi chápeš, že nightly může obsahovat určité problémy, když se třeba implementuje nová funkce nebo tak a ještě to nemá vychytané všechny mouchy a kolize s jinými funkcemi, takže můj názor je ten, že jestli ti nevadí každý den flashovat /a hlavně stahovat/ novou verzi, tak proč do toho nejít, naopak pokud tvůj pracovní/studijní výkon bezvýhradně stojí na 100% funkčnosti telefonu, běž radši do stable.

P.

// hej, teď jsem si všimnul, že jsem špatně pochopil tu situaci s kernelem, upravím ten předchozí post ...
kkavalek
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pát 27. dub 2012 13:21:32
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4

Re: nahrání dat při bootloaderu

Příspěvek od kkavalek »

dobře, takže radši volím stable. Akorát mě to stále nechce ukázat můj mobil v pc, ale píše mi to, že mám ovladač na galaxy nexus, tak ho zkusím přeinstalovat, i když mě s tím zatím všechno ostatní šlo jak má
kkavalek
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pát 27. dub 2012 13:21:32
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4

Re: nahrání dat při bootloaderu

Příspěvek od kkavalek »

Tak bohužel, žádný ADB přímo na nexus 4 mi nainstalovat nejde, nevím proč, prostě mi to PC nevezme. Je ještě jiná možnost jak tam ten Cyanogen mod nahrát ?
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nahrání dat při bootloaderu

Příspěvek od sinco »

podle me mas dve moznossti. Zkusit otg kablik nejaky flash disk. Na flesku si natahni kernel a v TWRP flesku pripojit. A kdyz nic tak na windows nainstalovat Total Commander a do nej ADB plugin. Plugin je treba zde Pak spustis TWRP a v Total Commanderu da foun pripojit. Uz ti presne nepovim ten postup ale asi zvolis mista v siti. Dal uz nevim ale navod jak na to najdes i na youtube. V pc musis mit nainstalovane ovladace pro Nexus 5. Drzim palce at se ti to povede.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: nahrání dat při bootloaderu

Příspěvek od Gu$houn* »

Pomocí adb sideload, stáhni usbdeview odsud /úplně dole na stránce/ ... [•] ... a smaž všechny ovladače, u kterých je uvedeno nexus 4.
Potom si stáhni Minimal adb and fastboot odsud ... http://androidforum.cz/topic56537.html ... a nainstaluj.
Potom připoj telefon a pokud by byl problém s ovladači, tak tady jsou ovladače i s návodem, jak je tam dostat ... [•] ... osobně vyzkoušeno.

Potom pustíš to Minimal adb and fastboot, v telefonu najedeš do TWRP >> Advanced >> ADB Sideload a připojíš ho k PC, potom v tom minimal blablabla dáš:
adb devices -> měl by se ti ukázat dlouhý kód a vedle napsáno sideload
pokud ano, je vše v pořádku a PC s telefonem komunikuje, pokud ne, je problém s ovladači.

Potom si nahraješ správný zip s kernelem, který tam chceš nahrát, třeba na D:\ a zadáš příkaz

adb sideload d:/nazev.zip -> uvidíš procenta nahrávaní

Pak stačí flashnout a hotovo.

Pokud ti to nepůjde nebo se ti s tím nechce dělat, stáhni si factory image ze stránek googlu [•] a přes ten toolkit to tam pošli, tím vrátíš telefon do původního stavu a budeš moct začít znovu a lépe.

P.

// jinak to MTP mi taky nefunguje, ač adb chodí, nevím, čím to je ...
kkavalek
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pát 27. dub 2012 13:21:32
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4

Re: nahrání dat při bootloaderu

Příspěvek od kkavalek »

právě kvůli tomu připojení flashky jsem todle všechno podnikal, aby mi to šlo.... teď se mi tam podařilo nahrát cyanogen mod. Jakej mám teda sehnat kernel, aby mi to chodilo ?
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: nahrání dat při bootloaderu

Příspěvek od Gu$houn* »

Na ROMky založené na CM je třeba kernel pro CM, čili s CM v názvu, na ostatní bez CM v názvu, může tam být napsáno AOSP ...

P.
kkavalek
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pát 27. dub 2012 13:21:32
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4

Re: nahrání dat při bootloaderu

Příspěvek od kkavalek »

a ještě poslední otázka a snad už bych to měl vyřešit. Jaký je rozdíl mezi cm a cm-gpuoc?
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nahrání dat při bootloaderu

Příspěvek od sinco »

Neni soucasti romky i kernel ? pokud ano tak by mel foun uz najet.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: nahrání dat při bootloaderu

Příspěvek od Gu$houn* »

gpuoc = gpu overclocking = přetaktování procesoru = kernel obsahuje patch, který umožňuje zvýšit frekvenci procesoru nad 1,5GHz, jinak jsou stejný.

P.

// sinco: požadavky se vyvíjejí za pochodu. :D
kkavalek
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pát 27. dub 2012 13:21:32
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4

Re: nahrání dat při bootloaderu

Příspěvek od kkavalek »

tak momentálně se mi načítá furt dokola cyanogen mod, ale nenačte se....zatím to je 5 minut a nic
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: nahrání dat při bootloaderu

Příspěvek od Gu$houn* »

První spuštění trvá déle, i 10 min ...

P.
kkavalek
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pát 27. dub 2012 13:21:32
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4

Re: nahrání dat při bootloaderu

Příspěvek od kkavalek »

tak už to funguje, díky moc za pomoc :-) teď akorát nejde zapnout wifi, ale to už zase asi patří jinám
S.hort.Y
Robot
Příspěvky: 723
Registrován: pon 24. led 2011 20:05:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Asus T100TA-DK003H
Bydliště: Haná

Re: nahrání dat při bootloaderu

Příspěvek od S.hort.Y »

Ahoj,
mám podobný problém - chtěl jsem udělat wipe Nexe 4, ale když jsem dal obnovit tovární nastavení, tak přesto, že se mi telefon oznámil, že budou smazána i uživatelská data, tak po obnově a restartu jsem v galerii našel své fotky.. Vlezl jsem tedy do recovery (TWRP v. 2.7.1.0) a dal jsem wipe, bohužel i wipe systému (myslel jsem :-D - že to obnoví systém do továrního nastavení, ne že to ten systém smaže).. Jelikož jsem s tím nepočítal, tak v paměti telefonu nemám obraz systému, v PC taky ne.. Z oficiálních stránek jsem si stáhl obrazy systému 4.4.4 a 5.0 pro Nexus 4, mám to na flashce, která mi dřív v telefonu normálně fungovala, ale když dám v TWRP mount -> usb-otg, tak mi to tu flashku nenamountuje.. Jak do telefonu dostanu novější TWRP, abych mohl telefon aspoň připojit k PC jako MTP? Příp. jaký postup volit?

EDIT: Mám tam TWRP 2.8.2.0
Naposledy upravil(a) S.hort.Y dne ned 30. lis 2014 17:11:21, celkem upraveno 1 x.
Siemens C25i -> Alcatel OT 302 -> Ericsson T20s -> N 5210 -> Siemens SL45 -> Siemens SL45i -> N-gage QD -> N 6100 -> další N-gage QD -> N73 -> N 3510i -> T-m MDA II -> N 5530 -> HTC DHD -> GNex -> Nexus 4 -> Xiaomi Mi3 -> Xperia Z3c -> Xperia Z5d -> S8+ Duos -> Note 10+
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: nahrání dat při bootloaderu

Příspěvek od Gu$houn* »

Nainstaluj si adb tady z fóra ze sekce návody a potom přes fastboot nahraj factory image, nejjednodušší cesta, rozbalíš ho /2x/ a obsah tý složky zkopíruješ do složky, kam jsi to nainstaloval. Pak dáš flash-all.bat a připojíš telefon v bootloaderu, o zbytek se to postará samo. Pokud ti to nepůjde vůbec, máš špatný ovladače, pokud to vyhodí chybu, můžeš to flashnout po částech opět přes fastboot, příkazy není problém dohledat.

P.
[sntfrmnxs4]
S.hort.Y
Robot
Příspěvky: 723
Registrován: pon 24. led 2011 20:05:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Asus T100TA-DK003H
Bydliště: Haná

Re: nahrání dat při bootloaderu

Příspěvek od S.hort.Y »

Tak se povedlo, díky za radu. :-)
Siemens C25i -> Alcatel OT 302 -> Ericsson T20s -> N 5210 -> Siemens SL45 -> Siemens SL45i -> N-gage QD -> N 6100 -> další N-gage QD -> N73 -> N 3510i -> T-m MDA II -> N 5530 -> HTC DHD -> GNex -> Nexus 4 -> Xiaomi Mi3 -> Xperia Z3c -> Xperia Z5d -> S8+ Duos -> Note 10+
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: nahrání dat při bootloaderu

Příspěvek od Gu$houn* »

Tak paráda a pokud jsi tam dával už 5.0 a stalo by se ti to ještě jednou, tak pokud v tý době nebude venku novější factory image, tak by ti stačilo vzít jenom ten image-occam....zip a příkaz fastboot -w update image-occam....zip, abys zbytečně nenahrával znovu radio a bootloader, protože jeden nikdy neví, že jo ...

P.
Odpovědět

Zpět na „Google Nexus 4 - ROM/ROOT/FW“