Google Nexus 4 - ROM/ROOT/FWProblém s flashváním

Moderátoři: novas78, kecinzer

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Konzul
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia E4g ROOTed
Mobil 2 / ROM: Google Nexus 4

Problém s flashváním

Příspěvek od Konzul » pon 29. úno 2016 20:36:21

Zdravím, přede mnou leží Nexus čtyřka na kterou jsem se pokoušel nahodit Ubuntu.
Bootloader jsem odemknul, ale po nějaké době se zasekne (na obrazovce svítil nápis downloading. Čekal jsem hodinu, pak se vybil. Poté co jsem ho nabil nabootoval do Droida. Ještě jsem ho zkoušel downgradovat na Andr. 4.2 ale se stejným výsledkem.

Android 5.1.1, na NTB mám Xubuntu, na desktopu Widle 10 (bohužel).

KligrCz
Stálý androiďák
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Tablet: Lenovo Miix 3 8
Rom: stock

Re: Problém s flashváním

Příspěvek od KligrCz » stř 02. bře 2016 18:14:55

Widle 10 (bohužel) :D
To mi povídej. Po aktualizaci tabletu na desítky mi už nenaběhnul, musel jsem ho poslat na reklamaci. Od té doby používám Linux, a jsem s ním maximálně spokojený.
Kdo se moc ptá, málo googlí.
Nokia 3310->LG C3320->SE K700i->SE S312->Vodafone 845->Samsung Wave->Samsung Galaxy S3->Lenovo Vibe P1->iPhone 6S->Samsung Galaxy S8

Gu$houn*
Droid
Reputace: 49
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed

Příspěvek od Gu$houn* » pon 21. bře 2016 19:30:25

Už si to nějak vyřešil, nebo ne? Dej vědět a něco když tak vymyslíme ...

P.
Obrázek

MikeCZE
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Pixel 2 XL
Rom: Stock

Příspěvek od MikeCZE » ned 12. čer 2016 10:50:19

Mám taky problém s flashováním. Odemknul jsem bootloader přes Nexus root toolkit, pak jsem chtěl flashnout twrp přes příkazový řádek z PC vše vypadalo OK, na telefonu se spustil twrp, udělal jsem si zálohu stock romky, pak jsem wipnul system a všechny ostatní data, flashnul romku (http://forum.xda-developers.com/nexus-4 ... s-t3069936) + Gapps ,hodinu se to načítalo tak to mi už bylo divné, chtěl jsem tam zpátky hodit stock rom, jenže když jsem vybral v bootloaderu recovery mode tak se objevil zelený robot android s otevřenou hrudí a červeným vykřičníkem. Naštěstí v Nexus root toolkitu je záchrana v podobě nahrání stock romky z5. Poradí mi někdo co jsem udělal špatně, abych mohl používat TWRP a pak následně spustit custom rom (chtěl jsem zkusit nějakou ROMku založenou na nejnovějsím Androidu, kdyžtak mi můžete poslat odkaz na nějakou jinou než Chroma pokud máte odzkoušenou). :)

Gu$houn*
Droid

Příspěvek od Gu$houn* » ned 12. čer 2016 13:01:22

Zdar,
těžko soudit, co se kde stalo, ale já bych to teda teď udělal tak, že když už máš odemčený bootloader, tak bych flashnul TWRP (poslední verzi!) buď přes ten toolkit nebo přes fastboot, pak bych přes TWRP udělal wipe/system+ data+ cache+dalvik a flashnul chromu + poslední open gapps nano + poslední SuperSU a musí to najet, pokud ne, vrátit se do TWRP a udělat factory reset a pak to už najede. Rozumíme si?

P.
[sntfrmnxs⁴]

// poslední TWRP: https://dl.twrp.me/mako/
Poslední SuperSU: http://download.chainfire.eu/supersu
Poslední open gapps: http://opengapps.org

// opraveny odkazy.
Naposledy upravil(a) Gu$houn* dne ned 12. čer 2016 22:21:25, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

MikeCZE
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Pixel 2 XL
Rom: Stock

Příspěvek od MikeCZE » ned 12. čer 2016 20:49:49

Díky moc hned to vyzkouším, já nikdy nedal instalovat SuperSU. A nemáš zkušenosti z Chrome ROMkou ,nebo doporučíš nějakou jinou založenou na 6.0.1 :)

Gu$houn*
Droid

Příspěvek od Gu$houn* » ned 12. čer 2016 22:20:15

Chroma jsem taky měl, ale vrátil jsem se k Purity, když vyšla založená na 6.0.1, sice mě trochu dere, že je od té doby založená na CM, ale má věci, který mi u Chromy chybí, i když tu jsem měl před tím dlouho a byl jsem s ní spokojený. Tuhle jsem ji zkoušel na pár dnů a není to pro mě už ono, teď mám od vydání Paranoid založený na 6.0.1, který vyšel někdy minulý týden, a to je prakticky čistý stock, ale tak je to první vydání, takže tam se budou featury určitě přidávat. Chroma je určitě hodně dobrá a hlavně má stabilní vývoj s buildem jenou měsíčně, takže jestli ti vyhovuje, nic jiného bych nehledal, pokud bys chtěl vyzkoušet Purity, tak je ke stažení zde https://plus.google.com/u/0/communities ... 88e18d1979" onclick="window.open(this.href);return false; (gapps zase open nano a SuperSU, to je stejný).

P.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Google Nexus 4 - ROM/ROOT/FW“