HTC G1 - Obecná diskuzeOdblokování G1 - HTC Dream

Uživatelský avatar
vlk
Androiďák!
Příspěvky: 498
Registrován: pát 28. lis 2008 0:29:13
Typ mobilu / ROM: xperia z2
Bydliště: Aktuálne Praha :-)

Re: Odblokování G1 - HTC Dream

Příspěvek od vlk »

RedDragCZ píše:Taky především do budoucna není tak úplně k zahození možnost si telefon naflashovat na nějakou alternativní romku (škoda, že současná verze Cupcake branche prý není ještě moc dobře použitelná ...).
no a toto ma zaujima, pouzitelnost cupcake...
si to skusal, alebo nevies nieco o tom viac ? som rozmyslal ci sa nevrhnut nato a neskusit cupcake, lenze teraz nemam vela casu, ale keby to uz bolo pouzitelne, tak idem do toho :)
Uživatelský avatar
RedDragCZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 110
Registrován: čtv 16. říj 2008 19:56:31
Bydliště: kdesi v ČR ..
Kontaktovat uživatele:

Re: Odblokování G1 - HTC Dream

Příspěvek od RedDragCZ »

vlk píše:..
Osobně jsem to nezkoušel, ale co jsem tak vyčetl, tak použitelné to zatím moc není z toho důvodu, že je Cupcake zatím dostupnej pouze ve verzi buildu z originálních zdrojaků bez jakýchkoli dodatečných proprietárních aplikací (jako je GMail, Market, Youtube, atd.), mám takový pocit jestli jsem někde nečetl, že snad chybí i k něčemu drivery na G1čce.
Nezbývá než doufat, že už brzo uvolní plnou release verzi ... :-)
Uživatelský avatar
mach4
Moderátor
Příspěvky: 618
Registrován: úte 18. lis 2008 13:37:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Odblokování G1 - HTC Dream

Příspěvek od mach4 »

Zrovna včera sem o tom psal článek, je komplet v češtině, tak snad pomůže http://www.android-google.cz/navody/4-n ... dream.html :rtfm:
Frčíme na novinkách ze Světa Androida :palec: Přidejte se k nám na SvetAndroida.cz :palec: vše přehledně na jednom místě ----------> Aktualizováno každý den
milalof
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 08. led 2009 16:16:46
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odblokování G1 - HTC Dream

Příspěvek od milalof »

Sup_at_public_wifi píše:
milalof píše: Na několika webech jsem se dočetl, že jako dev 1 by přístroj by pro vývojáře neměl být blokován sim lockem.
Co je na tom pravdy zjistím až budu mít jinou SPL. Momentálně mam již JesusFreke's Android RC30 s rootem, ted bych rád zkusil HardSPL a když od sim locku nepomůže to, zkusím Engineering SPL. Myslim, že softwarově to půjde, ale třeba se pletu. :D
Teda musim uznat ze jses odvaznej :) Co ziskavas diky pristupu do rootu? Je tam moznost spustit nejake zkompilovane aplikace? Jake nastroje z tech beznych linuxovych jsou zkompilovane/dostupne?
Ahoj, z tou kompilací zatím zkušenosti nemam:-( Navíc nevim kde sehnat cross kompilator. Jako SPL jsem vybral ,,HardSPL" s možností backup.
Co se týká odblokování, stále se o to snažím, i když mi zatím nepomohlo nic. Zatím si ještě myslím, že to půjde cestou SW. Ovládání GSM má doufám na starosti FW telefonu, tím pádem i SIM network lock.
A to jsem četl nevím kde na netu, že se o to starají 3 aplikace a ty jdou do kytek s verzí 1.3 jesusfreke, což se v mém případě nestalo :-(
Pak už zbývá jen odblokovací SIM a nevím kde ji sehnat.
Nebo uznat, že zámek nedam a koupit si Unlock network PIN :x
:help:
milalof@G1 Super D_1.8-blk
milalof
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 08. led 2009 16:16:46
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odblokování G1 - HTC Dream

Příspěvek od milalof »

vlk píše:
Sup_at_public_wifi píše:Teda musim uznat ze jses odvaznej :) Co ziskavas diky pristupu do rootu? Je tam moznost spustit nejake zkompilovane aplikace? Jake nastroje z tech beznych linuxovych jsou zkompilovane/dostupne?
skompilovat sa veci daju ak mas (cross kompilator - to je taky co robi spustacie programy pre inu platformu, konrketne armel - je to moja praca v praci :) ) ale spustis len konzolove veci a nic graficke.
takto odblokovany telefon mam aj ja, ale priznam sa, ze to zatial vobec nevyzuivam. skusal som vtom paralelne spustit debian, ale tiez mi to je k nicomu, kedze vsetko co potrebujem, ponuka android, od vcera no noci uz i skype :)
Tak to je hodně zajímavé.
Spustit paralelně debian 8-)
Je o tom někde tutorial v českém jazyce?
Popřípadě testovně zkusit WM 6ky (cistě test G1 mam kuli linuxu)
Jak to pak vypadá s tím debianem?
Respektive jde použít i grafické prostředí?
Je možno obecně na G1 rozchodit třeba wine??
PS: Ten Skype sice běží,ale nevím jak v něm volat.
Jestli to vůbec jde :-D ?? ;)
milalof@G1 Super D_1.8-blk
czechspaceman
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 19. led 2009 23:27:15

Re: Odblokování G1 - HTC Dream

Příspěvek od czechspaceman »

Na téma odblokování: neplaťte nikomu ani korunu za odblokování - odemčení SimLocku. :no:

Stačí napsat na T-Mobile, že chcete odblokovat telefon a zcela zdarma a ochotně bez jakéhokoliv dohadování vám zašlou UNLOCK PIN. Právě jsem jej BEZ PROBLÉMŮ obdržel emailem od T-Mobile UK se zdvořilou nabídkou na jakoukoliv další pomoc, kterou bych případně s telefonem potřeboval. Telefon jsem koupil na eBay UK a nejsem (zjevně) klient T-Mobile.
Uživatelský avatar
Supík
Admin - kdysi hodnej
Příspěvky: 1806
Registrován: úte 23. zář 2008 13:07:22
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Odblokování G1 - HTC Dream

Příspěvek od Supík »

czechspaceman píše:Na téma odblokování: neplaťte nikomu ani korunu za odblokování - odemčení SimLocku. :no:

Stačí napsat na T-Mobile, že chcete odblokovat telefon a zcela zdarma a ochotně bez jakéhokoliv dohadování vám zašlou UNLOCK PIN. Právě jsem jej BEZ PROBLÉMŮ obdržel emailem od T-Mobile UK se zdvořilou nabídkou na jakoukoliv další pomoc, kterou bych případně s telefonem potřeboval. Telefon jsem koupil na eBay UK a nejsem (zjevně) klient T-Mobile.

Vítej na androidforu CzechSpaceMane :) Díky za tip! Skoda ze si v mé výmluvnosti neverim natolik abych toto zkusil :)
Pokud bude G1 pro cesky trh blokovaný, tak jsem velmi zvedavy na porovnání UK TMO vs. CZ TMO :)
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation AF to potřebuje. Díík [/b]
czechspaceman
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 19. led 2009 23:27:15

Re: Odblokování G1 - HTC Dream

Příspěvek od czechspaceman »

Sup píše:
czechspaceman píše:Na téma odblokování: neplaťte nikomu ani korunu za odblokování - odemčení SimLocku. :no:

Stačí napsat na T-Mobile, že chcete odblokovat telefon a zcela zdarma a ochotně bez jakéhokoliv dohadování vám zašlou UNLOCK PIN. Právě jsem jej BEZ PROBLÉMŮ obdržel emailem od T-Mobile UK se zdvořilou nabídkou na jakoukoliv další pomoc, kterou bych případně s telefonem potřeboval. Telefon jsem koupil na eBay UK a nejsem (zjevně) klient T-Mobile.

Vítej na androidforu CzechSpaceMane :) Díky za tip! Skoda ze si v mé výmluvnosti neverim natolik abych toto zkusil :)
Pokud bude G1 pro cesky trh blokovaný, tak jsem velmi zvedavy na porovnání UK TMO vs. CZ TMO :)
Díky za uvítání!
Musím uznat, že jsem byl překvapen, jak snadné je tento PIN získat. O to více mne překvapuje, že si za to podnikavci nechávají platit částky kolem 25USD či liber.
Na srovnání T-M CZ vs T-M UK jsem také zvědav. Podotýkám, že T-M UK mi PIN zaslal během dvou dnů (říkali, že pro klienty T-M to posíají do 24 hodin, ale pro neklienty to trvá déle - asi prověřují, jestli nebyl telefon kradený) a že ochota a rychlost odezvy T-M UK byla na české poměry nevídaná.

Tak snad si to tady přečtou všichni, kdo si G1 koupili nebo kupují v UK, ať zbytečně neutrácí...
Uživatelský avatar
fabian
Stálý androiďák
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 20. lis 2008 13:46:36
Twitter: fabiancz
Bydliště: Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Odblokování G1 - HTC Dream

Příspěvek od fabian »

Zadne porovnavani TMO cz a TMO uk nebude, protoze v cz se nesmi prodavat blokovane telefony. Takze i G1cka prodavana u nas bude neblokovana:)
Už mě to flashování nebaví tak, jako dřív ..
milalof_lefis

Re: Odblokování G1 - HTC Dream

Příspěvek od milalof_lefis »

czechspaceman píše:
Sup píše:
Vítej na androidforu CzechSpaceMane :) Díky za tip! Skoda ze si v mé výmluvnosti neverim natolik abych toto zkusil :)
Pokud bude G1 pro cesky trh blokovaný, tak jsem velmi zvedavy na porovnání UK TMO vs. CZ TMO :)
Díky za uvítání!
Musím uznat, že jsem byl překvapen, jak snadné je tento PIN získat. O to více mne překvapuje, že si za to podnikavci nechávají platit částky kolem 25USD či liber.
Na srovnání T-M CZ vs T-M UK jsem také zvědav. Podotýkám, že T-M UK mi PIN zaslal během dvou dnů (říkali, že pro klienty T-M to posíají do 24 hodin, ale pro neklienty to trvá déle - asi prověřují, jestli nebyl telefon kradený) a že ochota a rychlost odezvy T-M UK byla na české poměry nevídaná.

Tak snad si to tady přečtou všichni, kdo si G1 koupili nebo kupují v UK, ať zbytečně neutrácí...
Škoda, že jsem to nevěděl dříve. Vzdal jsem crack a koupil si jej za 19.95USD tady:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... %26otn%3D1
T-mobile US by mi jej poslal,ale chtěli odfaxovat doklad o koupi, aby mohli dál vyřizovat mou žádost. Nevěděl jsem, že by stačil nějaký doklad o koupi na ebay.co.uk :-(
Uživatelský avatar
Supík
Admin - kdysi hodnej
Příspěvky: 1806
Registrován: úte 23. zář 2008 13:07:22
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Odblokování G1 - HTC Dream

Příspěvek od Supík »

Škoda, že jsem to nevěděl dříve. Vzdal jsem crack a koupil si jej za 19.95USD tady:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... %26otn%3D1
T-mobile US by mi jej poslal,ale chtěli odfaxovat doklad o koupi, aby mohli dál vyřizovat mou žádost. Nevěděl jsem, že by stačil nějaký doklad o koupi na ebay.co.uk :-(
Ono je nekdy lepsi vzit jistou a "opticky" drazsi nabidku .. nez se placat v nejistem hovoru na infolince, ktera taky neni zadarmo je tech $20 vcelku pohodova cena za jistou sluzbu :)
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation AF to potřebuje. Díík [/b]
dreamer_zl
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 12. lis 2009 7:53:06

Re: Odblokování G1 - HTC Dream

Příspěvek od dreamer_zl »

Ja osobne jsem koupil telefon ve Francii blokovany na SFR a vyuzil jsem http://www.odblokovani-htc.cz. Odblokovaci kod mi prisel snad behem 2 hodin vcetne faktury. Platba mozna pres paypal nebo fakturou. Muzu doporucit :yes:
Reupnium
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: sob 02. čer 2012 13:08:21
Typ mobilu / ROM: Samsung S7 - 930F
Rom: Beta 1

Re: Odblokování G1 - HTC Dream

Příspěvek od Reupnium »

a kam ten kod zadáváte? Mám blokovaný htc desire S od kámoše který ho prý někde našel nevím, neptal sem se! přes 02 prý kupovaný a když tam dám svou kartu, tak mi to ukáže operátora plný signál a při odesílání smsky to spadne, vypne se signál a napíše že sms nelze odeslat, tudíž je mi jasné, že je bloklý. Zkusil sem Unlock simkaret, ten proběhl dobře, napsalo to nějaký kod a nevím kam ho dát :(
Odpovědět

Zpět na „HTC G1 - Obecná diskuze“